ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/2727/15-п
провадження № 3/753/907/15
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"23" лютого 2015 р. суддя Дарницького районного суду м. Києва Рудюк О.Ю., за участю захисника особи, що притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_2, розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_3, працюючого директором ПП «Термінал Безпеки»,
за ч. 1 ст. 163-1 КпАП України, -
у с т а н о в и в:
згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 30 січня 2015 року, ОСОБА_3 вчинив правопорушення п. 198.3, п. 198.6 ст. 198, п. 201.10 ст. 201 Податкового Кодексу України, п. 2.4, п. 2.6 Положення «Про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку», затвердженого наказом Міністерства Фінансів України № 88, від 24 травня 1995 року, виявлений актом перевірки № 477/26-51-22-01/34648348 від 30 січня 2015 року, чим було порушено ч. 1 ст. 163-1 КпАП України.
У судовому засіданні захисник особи, що притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_2 зазначив, що ОСОБА_3 взагалі не був повідомлений стосовно складання акту перевірки № 477/26-51-22-01/34648348 від 30 січня 2015 року та протоколу про адміністративне правопорушення щодо нього, у зв'язку з чим уважає, що матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності щодо останнього повинні бути повернені на дооформлення.
Вивчивши матеріали справи, суд дійшов висновку про неможливість розгляду протоколу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_3 за наступних підстав.
Згідно з ч. 2 ст. 7 КпАП України провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до вимог ст. 245 КпАП України, завданням судді при розгляді справ про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно з вимогами ст. 280 КпАП України орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Проте, ревізор-інспектор, складаючи вказаний протокол, не зазначив, які саме конкретні дії директора ПП «Термінал Безпеки», призвели до порушення встановлених законом порядку ведення податкового обліку, що було виявлено актом перевірки № 477/26-51-22-01/34648348 від 30 січня 2015 року.
Крім того відповідно до ст. 256 КпАП України у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я та по батькові особу, яка склала протокол, відомості про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення), місце, час вчинення і суть правопорушення, нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення, прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є, пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності та інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягується до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протоколом може бути підписано також і цими особами.
У разі відмови особи, яка притягується до адміністративної відповідальності від підписання протоколу, в ньому робиться відповідний запис. Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складанні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Між тим, з протоколу від 30 січня 2015 року не зрозуміло, чи повідомлено ОСОБА_3 про складання такого протоколу взагалі, чи роз'яснювалися йому його права та обов'язки.
Крім того в протоколі не зазначено, за якою саме адресою суд має повідомити правопорушника, в протоколі лише вказана юридична адреса ПП «Термінал Безпеки», також в матеріалах справи відсутні паспортні та інші дані щодо ОСОБА_3
Дані обставини унеможливлюють повний та всебічний розгляд справи відносно ОСОБА_3 та позбавляють суд можливості з'ясувати всі обставини справи і вирішити її по суті.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 280, 256, 245 КпАП України, -
п о с т а н о в и в:
матеріали про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_3 за ч. 1 ст. 163-1 КпАП України повернути до ДПІ у Дарницькому районі Головного Управління ДФС у м. Києві для дооформлення.
Постанова судді оскарженню не підлягає.
Суддя