Копія
Справа № 822/596/15
У Х В А Л А
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
25 лютого 2015 рокум. Хмельницький
Суддя Хмельницького окружного адміністративного суду Польовий О.Л., розглянувши матеріали справи за позовом Комунального підприємства "Тепломережа" до Відділу Державної виконавчої служби Чемеровецького районного управління юстиції про скасування постанов, -
В С Т А Н О В И В :
23.02.2015 року позивач звернувся в суд з позовом до Відділу Державної виконавчої служби Чемеровецького районного управління юстиції, в якому просить визнати незаконною та скасувати постанову про арешт грошових коштів боржника від 11.02.2015 року у справі ВП №45757835 від 11.02.2015 року та постанову про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчуження ВП №45757835 від 11.02.2015 року.
Судом встановлено та підтверджується матеріалами справи, що вищевказані постанови були прийняті при примусовому виконанні наказу, виданого Господарським судом Хмельницької області №924/572/14 від 22.10.2014 року.
При цьому суд звертає увагу на те, що відповідно до ст. 2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Статтею 181 КАС України встановлено особливості провадження у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державної виконавчої служби, зокрема, учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб (частина 1 вказаної статті).
Пунктом 2 Постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 13 грудня 2010 року №3 "Про практику застосування адміністративними судами законодавства у справах із приводу оскарження рішень, дій чи бездіяльності державної виконавчої служби" роз'яснено, що до юрисдикції адміністративних судів належать усі справи з приводу оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів державної виконавчої служби щодо виконання судових рішень на підставі виконавчих документів, виданих судами всіх юрисдикцій, за винятком тих, які видано загальними та господарськими судами у разі звернення до суду сторін відповідного виконавчого провадження чи їхніх представників.
Так, статтею 121-2 Господарського процесуального кодексу № 1798-XII (далі - ГПК України) визначено, що скарги на дії чи бездіяльність органів Державної виконавчої служби щодо виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів можуть бути подані стягувачем, боржником або прокурором протягом десяти днів з дня вчинення оскаржуваної дії, або з дня, коли зазначеним особам стало про неї відомо, або з дня, коли дія мала бути вчинена.
Відповідно до ч.4 ст.82 Закону України "Про виконавче провадження" № 606-XIV, рішення, дії чи бездіяльність державного виконавця або іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами до суду, який видав виконавчий документ, а іншими учасниками виконавчого провадження та особами, які залучаються до проведення виконавчих дій, - до відповідного адміністративного суду в порядку, передбаченому законом.
До суду звернулась сторона виконавчого провадження (боржник) з питань, пов'язаних з виконанням рішень, прийнятих за правилами ГПК України, тому спір підлягає розгляду за правилами судочинства, яким суд керувався при прийнятті цих рішень (ГПК України)
За таких обставин, зважаючи на те, що статтею 121-2 ГПК України встановлено порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів Державної виконавчої служби щодо виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів, суд приходить до висновку, що справа не підлягає розгляду у порядку, встановленому КАС України.
Таким чином, позов, з яким позивач звернувся до суду, підлягає розгляду в порядку господарського судочинства.
Відповідно до ст. 109 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись ст. 109, 160, 165 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В :
Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом Комунального підприємства "Тепломережа" до Відділу Державної виконавчої служби Чемеровецького районного управління юстиції про скасування постанов.
Копію ухвали про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами повернути позивачу.
Ухвала суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.
Суддя/підпис/О.Л. Польовий"Згідно з оригіналом" Суддя О.Л. Польовий