ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
і м е н е м У к р а ї н и
17 лютого 2015 року
справа № 804/4886/14
Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді: Шлай А.В.
суддів: Іванова С.М. Чабаненко С.В.
за участю секретаря судового засідання: Горшкова В.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Лівобережної об’єднаної державної податкової інспекції м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 03 червня 2014 року у справі № 804/4886/14 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Клінінг-Сервіс» до Лівобережної об’єднаної державної податкової інспекції м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -
В С Т А Н О В И В:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Клінінг-Сервіс» звернулось до суду з позовом, в якому просило визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення до Лівобережної об’єднаної державної податкової інспекції м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області від 11 березня 2014 року №0001211501, яким збільшено суму грошового зобов’язання з податку на додану вартість та застосовано штрафні санкції на суму 224739,00 грн.
Постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 03 червня 2014 року адміністративний позов задоволено.
Не погодившись з рішенням суду першої інстанції відповідач звернувся з апеляційною скаргою в якій, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, просив оскаржувану постанову скасувати, у задоволенні позовних вимог відмовити.
У відповідності до вимог статті 55 Кодексу адміністративного судочинства України здійснено процесуальне правонаступництво відповідача з Лівобережної об’єднаної державної податкової інспекції м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області на Лівобережну об’єднану державну податкову інспекцію м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області
Представником відповідача заявлено клопотання щодо затвердження примирення сторін у зв’язку із досягненням податкового компромісу. При цьому відповідача зазначив, що сторонами у даній адміністративній справі досягнуто податковий компроміс щодо суми неузгодженого податкового зобов’язання з податку на додану вартість у розмірі 224739,00 грн., який визначено податковим повідомленням-рішенням №0001211501, що є предметом оскарження у даній справі. Відповідно до процедури досягнення податкового компромісу, яка встановлена чинним законодавством України, Товариством з обмеженою відповідальністю «Клінінг-Сервіс» сплачено до бюджету податок на додану вартість у розмірі 7491,3 грн. (5% від суми податкового зобов’язання).
Представник позивача к поданому до суду клопотанні, просив закрити провадження у справі у зв’язку з досягненням податкового компромісу щодо суми неузгодженого податкового зобов’язання з податку на додану вартість.
Розглянувши клопотання сторін, колегія суддів вважає за необхідне зазначити наступне.
Відповідно до частини 1 підрозділу 9-2 розділу XX Перехідних положень Податкового кодексу України, податковий компроміс - це режим звільнення від юридичної відповідальності платників податків та/або їх посадових (службових) осіб за заниження податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість за будь-які податкові періоди до 1 квітня 2014 року з урахуванням строків давності, встановлених статтею 102 Податкового кодексу України. Платник податків, який вирішив скористатися процедурою податкового компромісу, під час дії податкового компромісу за такі податкові періоди має право подати відповідні уточнюючі розрахунки податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість, в яких визначає суму завищення витрат, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування податком на прибуток підприємств та/або суму завищення податкового кредиту з податку на додану вартість.
Процедура податкового компромісу поширюється також на неузгоджені суми податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість, визначені у податкових повідомленнях-рішеннях, щодо яких триває процедура судового та/або адміністративного оскарження, а також на випадки, коли платник податків отримав податкове повідомлення-рішення, за яким податкові зобов'язання не узгоджені відповідно до норм зазначеного Кодексу. Досягнення податкового компромісу у такому разі здійснюється за заявою платника податків у письмовій формі до контролюючого органу про намір досягнення податкового компромісу. У таких випадках днем узгодження платником податків податкових зобов'язань, визначених у податковому повідомленні-рішенні, є день подання такої заяви до відповідного контролюючого органу. У разі несплати платником податків такого податкового зобов'язання у сумі, визначеній пунктом 2 цього підрозділу, таке податкове зобов'язання вважається неузгодженим.
Таким чином, сторонами виконано всі необхідні умови для досягнення податкового компромісу, як то подання заяви відповідного зразка та сплата 5% від суми податкового зобов’язання від суми податкового зобов’язання.
Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 157 Кодексу адміністративного судочинства України та враховуючи, що сторони досягли примирення, суд своєю ухвалою закриває провадження у адміністративній справі.
Керуючись статтями 157, 195-196, 199, 203, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України,
У Х В А Л И В:
Клопотання Лівобережної об’єднаної державної податкової інспекції м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області – задовольнити частково.
Постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 03 червня 2014 року у справі № 804/4886/14 - скасувати.
Провадження в адміністративній справі № 804/4886/14 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Клінінг-Сервіс» до Лівобережної об’єднаної державної податкової інспекції м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення – закрити.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складення ухвали в повному обсязі шляхом подання касаційної скарги до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий: А.В. Шлай
Суддя: С.М. Іванов
Суддя: С.В. Чабаненко