КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа 826/18014/14
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
25 лютого 2015 року м. Київ
Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Глущенко Я.Б., перевіривши матеріали апеляційної скарги ОСОБА_1, ОСОБА_2 на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 29 січня 2015 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м. Києві, Державної архітектурно-будівельної інспекції України про визнання дій протиправними, визнання протиправною та скасування постанови про накладення штрафу,
В С Т А Н О В И В :
Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 29 січня 2015 року у задоволенні адміністративного позову відмовлено.
Не погоджуючись із указаною постановою суду, позивачі подали апеляційну скаргу.
Перевіривши апеляційну скаргу, вважаю, що вона не може бути прийнята до апеляційного провадження та підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам статті 187 КАС України.
Так, положеннями ч. 6 ст. 187 КАС України передбачено, що до апеляційної скарги додаються її копії, а також копії доданих до неї письмових матеріалів відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі, і документ про сплату судового збору.
Усупереч приведеним вище положенням скаржниками надано апеляційному суду лише одну копію апеляційної скарги, в той час як участь у справі, крім позивачів, беруть також Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у м. Києві та Державна архітектурно-будівельна інспекція України.
Також, апелянтами не надано доказів сплати судового збору.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені положеннями Закону України «Про судовий збір».
Відповідно до частини 1 статті 3 цього Закону судовий збір справляється, зокрема, за подання до суду апеляційної скарги.
Згідно частини 1 статті 4 цього Закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Підпунктами 1, 2 пункту 3 частини 2 приведеної норми передбачено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру встановлюється ставка судового збору на рівні 2% розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати, а немайнового характеру - на рівні 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.
Зі змісту адміністративного позову вбачається, що позивач оскаржує дії органу державного архітектурно-будівельного контролю та його постанову про накладення штрафних санкцій у розмірі 1 032 300,00 грн. Тобто, позов містить як немайнову, так і майнову вимоги. Відтак, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Згідно положень ст. ст. 3 та 4 даного Закону судовий збір справляється з апеляційних скарг на рішення суду в розмірі 50 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги, а у разі подання позовної заяви майнового характеру - 50 відсотків ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми.
Отже, розмір судового збору за подання апеляційної скарги безпосередньо залежить від суми збору, що підлягає сплаті за подання позовної заяви.
Станом на 01 січня 2015 року на законодавчому рівні встановлено мінімальну заробітну плату в розмірі 1218,00 грн.
З огляду на викладене, а також враховуючи те, що відповідно до положень ст. 5 КАС України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи, розмір судового збору за подання апеляційної скарги на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 29 січня 2015 року становить 2436,00 грн (щодо майнової вимоги) та 36,54 грн (щодо немайнової вимоги), що разом складає 2472,54 грн.
Натомість, апелянтами до скарги не долучено документ про сплату судового збору в указаному розмірі.
Згідно з приписами ч. 3 ст. 189 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 Кодексу, застосовуються правила статті 108 Кодексу, відповідно до яких апеляційна скарга залишається без руху.
Керуючись ст.ст. 108, 187 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу ОСОБА_1, ОСОБА_2 на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 29 січня 2015 року - залишити без руху.
Зобов'язати апелянтів у строк до 16 березня 2015 року усунути недоліки апеляційної скарги шляхом надання суду однієї копії апеляційної скарги з усіма, доданими до такої письмовими матеріалами, а також доказів сплати судового збору (оригінала документа) у розмірі, визначеному відповідно до вимог Закону України «Про судовий збір» за наступними реквізитами:
р/р 31211206781007, отримувач УДКСУ у Печерському р-ні м. Києва, банк отримувача ГУДКСУ у м. Києві, код ЄДРПОУ 38004897, МФО 820019, код класифікації доходів бюджету 22030001, символ звітності 206.
У разі неусунення недоліків у зазначений вище строк апеляційна скарга буде повернута апелянту.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя Глущенко Я.Б.