Справа № 2-а/229/6/2015
ЄУН 229/106/15-а
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 лютого 2015 року Дружківський міський суд Донецької області у складі:
головуючого - судді Сєрікової О.О.
при секретарі Ракітіній Н.Г.
за участю позивача ОСОБА_1
представників відповідачаКолеснікової К.М.
Філоненко Г.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду міста Дружківці адміністративну справу за позовом
ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Дружківської міської ради про визнання дій незаконними і стягнення соціальної допомоги, як біженцю,
В С Т А Н О В И В:
Позивач ОСОБА_1 15 січня 2015 року звернувся до суду із позовом до Управління соціального захисту населення Дружківської міської ради про визнання дій неправомірними.
В позові вказав, що він проживав в місті Слов'янску Донецької області. В червні місяці 2014 року у зв'язку з проведенням антитерористичної операції він переїхав до міста Дружківки Донецької області.
Відповідно до довідки, виданої УСЗН Дружківської міської ради, він 16 жовтня 2014 року був взятий на облік, як переміщена із зони АТО особа. Відповідно до повідомлення йому УСЗН Дружківської міської ради була призначена адресна допомога у розмірі 884 грн. щомісяця на строк з 16.10.2014 року по 30.11.2014 року.
Але ця допомога виплачена йому не була. Після його письмового звернення до УСЗН Дружківської міської ради йому було відмовлено у виплаті адресної допомоги у зв'язку із Розпорядженням Кабінету міністрів України від 07.11.2014 року "Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження" від 07.11.2014 року, відповідно до якого місто Слов'янськ не входить до вищезазначеного переліку.
Він не згоден з цією відмовою і вважає, що відповідач повинен був виплатити йому призначену допомогу за період з 16 жовтня по 20 листопада 2014 року в сумі 1326 грн.
Просить задовольнити позовні вимоги.
Позивач надав додаткову позовну заяву, в якій вказав, що оскільки постанова КМУза №505, якою був врегульований Порядок надання щомісячної адресної допомоги переміщеним особам. була прийнята 01 жовтня 2014 року, то призначити йому допомогу були повинні не з 16 жовтня 2014 року, а з 01 жовтня 2014 року, тому за період з 01 по 15 жовтня 2014 року просить стягнути на його користь додатково 442 грн., а також судовий збір в сумі 182.70 грн., послуги банку в сумі 3.65грн., всього - 1954.35 грн.
В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 підтримав позовні вимоги в повному обсязі і просить суд їх задовольнити.
Представники відповідача Колесникова К.М. та Філоненко Г.А. в судовому засіданні не визнали позовні вимоги і пояснили, що позивач був взятий на облік до УСЗН, як переміщена особа відповідно до його заяви з 16 жовтня 2014 року і йому була призначена адресна допомога в розмірі 884 грн. щомісячно з 16 жовтня по 30 листопада 2014 року. Виплата не була проведена у зв'язку з відсутністю фінансуваня. У зв'язку із затвердженням Кабінетом міністрів України "Переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження" від 07 листопада 2014 року, місто Слов'янськ не входить до переліку, виплата допомоги позивачу припинена з 01 грудня 2014 року. Просять в задоволенні позову відмовити.
Суд, вислухавши сторони, дослідивши докази по справі, приходить до висновку, що позов підлягає частковому задоволенню.
Згідно з частиною 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних та юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку у тому числі органів державної влади. У справах щодо оскарження рішень суди перевіряють чи прийняті вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
Відповідно до ч.1 ст.9 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно ст. 71 ч. 2 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Судом встановлено, що позивач звернувся до відповідача із заявою про надання адресної допомоги 16 жовтня 2014 року, що підтверджується довідкою за №1423000344 про взяття його на облік (а.с.2).
Судом встановлено, що відповідно до повідомлення УСЗН, ОСОБА_1 призначена допомога на проживання як переміщеній особі з 16 жовтня 2014 року по 15.04.2015 року (а.с.3).
Відповідно до п.2 "Порядку надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції. для покриття витрат на проживання, в тому числі наоплату житлово-комунальних послуг". затвердженому Постановою КМ України №505 від 01 жовтня 2014 року передбачено, що "Грошова допомога надається громадянам України, іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають на території України і переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції або змушені були покинути своє постійне місце проживання в населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження, і перемістилися в населені пункти, на території яких органи державної влади здійснюють свої повноваження в повному обсязі (далі - особа, яка переміщується), а також стоять на обліку в структурних підрозділах з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, структурних підрозділах з питань соціального захисту населення виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад (далі - уповноважені органи), з дня звернення за її призначенням та виплачується по місяць зняття з такого обліку включно, але не більше ніж шість місяців."
Суд вважає, що позивачу ОСОБА_1 необхідно виплатити нараховану адресну допомогу, як переміщеній особі, за період з 16 жовтня 2014 року по 30 листопада 2014 року в сумі 1326 грн.
В іншій частині позову необхідно відмовити.
Відповідно до ст.94 КАС України стягненню з Державного Бюджету міста Дружківки на користь позивача підлягає сплачений судовий збір в сумі 182.70 грн.
Керуючись ст.ст. 6-12, 71, 86, 94, 158-163, Кодексу адміністративного судочинства України,
суд
П О С Т А Н О В И В :
Позовні вимоги ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Дружківської міської ради про визнання дій незаконними і стягнення соціальної допомоги задовольнити частково.
Визнати дії Управління соціального захисту населення Дружківської міської ради щодо відмови ОСОБА_1 у виплаті соціальної допомоги як біженцю, за період з 16 жовтня 2014 року по 01 грудня 2014 року незаконними.
Зобов'язати Управління соціального захисту населення Дружківської міської ради за рахунок коштів Державного бюджету України здійснити виплату ОСОБА_1 соціальної допомоги як біженцю за період з 16 жовтня по 01 грудня 2014 року в сумі 1326 грн.
Стягнути з УСЗН Дружківської міської ради за рахунок коштів Державного бюджету міста Дружківки на користь ОСОБА_1 судовий збір в сумі 182.70 грн.
В задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити.
Постанова набирає законної сили: через 10 днів з дня її проголошення, якщо впродовж цього строку не подана апеляційна скарга; або після розгляду апеляційним судом в разі подання апеляційної скарги.
На постанову може бути подана апеляційна скарга протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України -з дня отримання копії постанови.
Вступна та резолютивна частини постанови прийняті у нарадчій кімнаті та проголошенні у судовому засіданні 23 лютого 2015 року. Повний текст постанови прийнятий в нарадчій кімнаті 26 лютого 2015 року.
Суддя: О. О. Сєрікова