УХВАЛА
про зупинення провадження у справі
19 лютого 2015 року Справа № 803/2375/14
Волинський окружний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого - судді Андрусенко О. О.
суддів Александрової М. А., Ковальчука В. Д.,
при секретарі судового засідання Веремчука В. В.,
за участю представника позивача ОСОБА_1,
представника відповідача Арендарчука О. Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку клопотання ОСОБА_3 щодо зупинення провадження у справі за позовом ОСОБА_3 до Міністерства доходів і зборів України, Ягодинської митниці Міндоходів, Державної казначейської служби України про визнання протиправними та скасування наказів, поновлення на посаді, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та моральної шкоди,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_3 звернувся до Волинського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Міністерства доходів і зборів України, Ягодинської митниці Міндоходів, Державної казначейської служби України про визнання протиправними та скасування наказу Міністерства доходів і зборів України від 29 жовтня 2014 року № 2159-о «Про звільнення ОСОБА_3.» та наказу Ягодинської митниці Міндоходів від 29 жовтня 2014 року № 466-0 «Про оголошення наказу Міністерства доходів і зборів України від 29 жовтня 2014 року № 2159-о», поновлення на публічній службі - в податковій міліції та на посаді заступника начальника оперативного управління боротьби з контрабандою та митними правопорушеннями Ягодинської митниці Міндоходів з 29 жовтня 2014 року, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та моральної шкоди у розмірі 250000 грн.
19 лютого 2015 року судом постановлено ухвалу про звернення до Верховного Суду України для вирішення питання про внесення до Конституційного Суду України подання щодо конституційності окремих положень Закону України «Про очищення влади», а саме: щодо відповідності пункту 8 частини першої статті 3, частини третьої статті 1, пункту 2 розділу «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про очищення влади» положенням статті 8, частини другої статті 19, статті 21, частин другої та третьої статті 22, частин першої та другої статті 24, частини другої статті 38, частини першої статті 43, статті 58, частини другої статті 61, частин першої, другої, третьої статті 62, частини першої статті 64 Конституції України в їх системному взаємозв'язку.
У зв'язку із розглядом даного питання про звернення до Верховного Суду України позивачем також заявлено клопотання про зупинення провадження у справі на підставі пункту 4 частини другої статті 156 КАС України до вирішення Верховним Судом України питання про внесення до Конституційного суду України подання щодо конституційності окремих положень Закону України «Про очищення влади».
Представник позивача в судовому засіданні подане клопотання підтримує, просить його задовольнити.
В судовому засіданні представник відповідача при вирішенні клопотання покладається на думку суду.
Представник Державної казначейської служби України у судове засідання не прибув, хоча відповідач належним чином був повідомлений про розгляд справи.
Заслухавши пояснення представників сторін, проаналізувавши матеріали справи, суд приходить до висновку, що провадження у справі слід зупинити з наступних підстав.
Відповідно до пункту 4 частини другої статті 156 Кодексу адміністративного судочинства України суд має право зупинити провадження у справі в разі наявності інших причин за обґрунтованим клопотанням сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору, - до терміну, встановленого судом.
В контексті наведеного та за аналогією слід додати, що відповідно до частини другої статті 251 Цивільного кодексу України терміном є певний момент у часі, з настанням якого пов'язана дія чи подія, яка має юридичне значення.
Відповідно до роз'яснень Пленуму Верховного Суду України, наданих у пункті 2 постанови від 01.11.1996 року № 9 «Про застосування Конституції України при здійсненні правосуддя», у разі невизначеності в питанні про те, чи відповідає Конституції України застосований закон або закон, який підлягає застосуванню в конкретній справі, суд за клопотанням учасників процесу або за власною ініціативою зупиняє розгляд справи і звертається з мотивованою ухвалою (постановою) до Верховного Суду України, який відповідно до статті 150 Конституції може порушувати перед Конституційним Судом України питання про відповідність Конституції законів та інших нормативно-правових актів. Таке рішення може прийняти суд першої, касаційної чи наглядової інстанції в будь-якій стадії розгляду справи.
Враховуючи наведене, суд приходить до висновку про необхідність зупинення провадження у справі до вирішення Верховним Судом України питання стосовно внесення до Конституційного Суду України подання щодо відповідності пункту 8 частини першої статті 3, частини третьої статті 1, пункту 2 розділу «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про очищення влади» положенням статті 8, частини другої статті 19, статті 21, частин другої та третьої статті 22, частин першої та другої статті 24, частини другої статті 38, частини першої статті 43, статті 58, частини другої статті 61, частин першої, другої, третьої статті 62, частини першої статті 64 Конституції України в їх системному взаємозв'язку та до прийняття Конституційним Судом України рішення за наслідками розгляду такого подання.
Керуючись пунктом 4 частини другої статті 156, частиною 3 статті 160, статтею 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Задовольнити клопотання ОСОБА_3 про зупинення провадження у справі № 803/2375/14 до вирішення Верховним Судом України питання стосовно внесення до Конституційного Суду України подання щодо конституційності окремих положень Закону України «Про очищення влади» Конституції України.
Провадження у справі за позовом ОСОБА_3 до Міністерства доходів і зборів України, Ягодинської митниці Міндоходів, Державної казначейської служби України про визнання протиправними та скасування наказів, поновлення на посаді, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та моральної шкоди зупинити до вирішення Верховним Судом України питання стосовно внесення до Конституційного Суду України подання щодо конституційності окремих положень Закону України «Про очищення влади» та до прийняття Конституційним Судом України рішення за наслідками розгляду такого подання.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали, повний текст якої складено 24 лютого 2015 року. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Головуючий-суддя О. О. Андрусенко
Судді М. А. Александрова
В. Д. Ковальчук