КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа 825/3959/14
Суддя- доповідач Губська О.А.
У Х В А Л А
24 лютого 2015 року м. Київ
Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Губська О.А., перевіривши матеріали апеляційної скарги ОСОБА_2 на постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від 15 січня 2015 року у справі за адміністративним позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 до начальника управління Укртрансінспекції у Чернігівській області Петришина В.Г., 3-тя особа: Новозаводський відділ державної виконавчої служби Чернігівського міського управління юстиції про визнання неправомірною та скасування постанови, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з позовом до начальника управління Укртрансінспекції у Чернігівській області Петришина В.Г., 3-тя особа: Новозаводський відділ державної виконавчої служби Чернігівського міського управління юстиції, в якому просив визнати неправомірною та скасувати постанову про застосування фінансових санкцій № 028071 від 24.09.2014.
Постановою Чернігівського окружного адміністративного суду від 15 січня 2015 року у задоволенні позову відмовлено повністю.
Не погоджуючись з вказаним рішенням, позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати вказане судове рішення, та ухвалити нову постанову про задоволення позовних вимог у повному обсязі.
Перевіривши апеляційну скаргу, суд вважає, що вона не може бути прийнята до апеляційного провадження та підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам статті 187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно з положеннями ч. 6 ст. 187 КАС України до апеляційної скарги додається, зокрема, документ про сплату судового збору.
Судовий збір сплачується у порядку та розмірах, встановлених Законом України «Про судовий збір», яким визначено правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені положеннями Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року №3674-VІ в редакції Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» від 19.09.2013 року № 590-VII, який набрав чинності 23.10.2013 року.
Відповідно до положень статей 3 та 4 названого Закону судовий збір справляється з апеляційних скарг на рішення суду в розмірі 50 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги, а у разі подання позовної заяви майнового характеру - 50 відсотків ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми.
З огляду на те, що предметом позову є скасування постанови відповідача від 24.09.2014, якою до позивача застосовано штрафні санкції у розмірі 1700,00 грн., позовні вимоги є вимогами майнового характеру, оскільки таке рішення змінює майновий стан особи. Відповідно до пункту 1 частини 3 статті 4 Закону України «Про судовий збір» ставка судового збору за подання такого позову до суду становить 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.
Положеннями ч. 1 зазначеної статті передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Станом на 01 січня 2014 року приписами Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» від 16.01.2014 року № 719-VII встановлено мінімальну заробітну плату в розмірі 1218,00 грн.
З огляду на викладене, а також враховуючи те, що відповідно до положень статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи, розмір судового збору за подання апеляційної скарги на постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від 15 січня 2015 року становить 913,50 грн.
(Розрахунок: 1700,00 грн.*2% = 34,00 грн., що менше ніж 1,5 розміру мінімальної заробітної плати (1218,00*1,5 = 1827,00 грн.), відтак застосовуться мінімальна ставка судового збору - 1827,00 грн., половина від якої становить розмір судового збору, що підлягає сплаті за подання апеляційної скарги 1827,00*50%=913,50 грн.).
Однак, всупереч вимог Закону України «Про судовий збір», а також ч. 6 ст. 187 КАС України, в матеріалах відсутні докази сплати апелянтом судового збору за подання апеляційної скарги, хоча в апеляційній скарзі такі докази вказано як додаток. Про відсутність квитанції також складено відповідний акт працівниками Чернігівського окружного адміністративного суду під час розкриття конверта.
Реквізити для сплати судового збору за подачу апеляційних скарг: Р/Р 31211206781007, Банк отримувача: ГУДКСУ у м. Києві, код ЄДРПОУ-38004897, МФО 820019, Код класифікації доходів бюджету: 22030001, Символ звітності - 206, Призначення платежу: Судовий збір Київський ААС, пункт таблиці ставок судового збору, за яким визначено розмір судового збору, ПІБ позивача, номер справи. Отримувач коштів: УДКСУ у Печерському районі м. Києва.
Таким чином, апеляційна скарга позивача не відповідає встановленим вимогам.
Згідно з приписами частини 3 статті 189 Кодексу адміністративного судочинства України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 Кодексу, застосовуються правила статті 108 Кодексу, відповідно до яких апеляційна скарга залишається без руху.
Оскільки вище вказані обставини позбавляють можливості прийняття рішення стосовно прийняття апеляційної скарги до провадження судом апеляційної інстанції, то, у відповідності до статей 189, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, вказана апеляційна скарга підлягає залишенню без руху, а апелянту - надано строк для усунення недоліків.
Недоліки можуть бути усунуті шляхом подання до суду апеляційної інстанції документів, що підтверджують сплату судового збору за подання апеляційної скарги у розмірі 913,50 грн.
На підставі вищенаведеного та керуючись ст. ст. 108, 187, 189 КАС України,-
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 на постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від 15 січня 2015 року у справі за адміністративним позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 до начальника управління Укртрансінспекції у Чернігівській області Петришина В.Г., 3-тя особа: Новозаводський відділ державної виконавчої служби Чернігівського міського управління юстиції про визнання неправомірною та скасування постанови - залишити без руху.
Надати апелянту десятиденний строк з моменту отримання даної ухвали для усунення вказаних у ній недоліків.
У разі неусунення недоліків у зазначений вище строк апеляційна скарга буде повернута апелянту.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя