Постанова № 42833266, 30.01.2015, Олександрівський районний суд Кіровоградської області

Дата ухвалення
30.01.2015
Номер справи
397/111/15-п
Номер документу
42833266
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Копія

Справа № 397/111/15-п

н/п : 3/397/49/15

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

30.01.2015 року Суддя Олександрівського районного суду Кіровоградської області Безуматов М.В., розглянувши адміністративну справу відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженець ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянин України, зареєстрований та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3 а, Олександрівського району, Кіровоградської області, працює головним інженером в ТДВ «Фундукліївське ХПП», одружений, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, до адміністративної відповідальності раніше не притягувався, про притягнення його до адміністративної відповідальності по ст.172-7 КУпАП,-

В С Т А Н О В И В :

26.01.2015 року до Олександрівського районного суду Кіровоградської області надійшов протокол про вчинення корупційного правопорушення, передбаченого ст. 172-7 КУпАП, п.2 ч. 1 ст. 14 ЗУ «Про засади запобігання і протидії корупції» стосовно депутата Олександрівської селищної ради ОСОБА_1

Так, 18 листопада 2010 року, на першій сесії Олександрівської селищної ради Кіровоградської області шостого скликання рішенням № 1 від 18.11.2010 року визнано повноваження тридцяти депутатів вказаного органу місцевого самоврядування, в тому числі і ОСОБА_1.

22.07.2014 року на адресу голови Олександрівської селищної ради Кіровоградської області від громадянина ОСОБА_2 надійшла заява про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки для будівництва житлового будинку, господарських будівель і споруд, по вул. Павловського, 16, в смт. Олександрівка.

Відповідно до статей 118, 121 Земельною Кодексу України, пункту 34 статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", тридцять дев'ята сесія Олександрівської селищної ради за результатами розгляду вказаної заяви прийняла рішення №1097 від 29 серпня 2014 року про надання дозволу громадянину ОСОБА_2 на розроблення проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, по вул. Павловського, 16, в смт Олександрівка Кіровоградської області.

В ході проведення тридцять дев'ятої сесії шостого скликання Олександрівської селищної ради, котра відбулася 29 серпня 2014 року, були присутні 17 депутатів вказаного органу місцевого самоврядування, в тому числі і ОСОБА_1, який особисто голосував "за" по вказаному питанню, (лист Олександрівської селищної ради №18/02-30 від 15.01.2015 року).

Відповідно до листа відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Олександрівського районною управління юстиції у Кіровоградській області №61/03.3/14-30 від 15.01.2015 року депутат ОСОБА_1 є батьком ОСОБА_2.

Під час сесійного розгляду питання про надання дозволу громадянину ОСОБА_2 на розроблення проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки, в діяльності депутата Олександрівської селищної ради ОСОБА_1 виник конфлікт інтересів, а саме суперечність між особистими інтересами близької особи та його депутатськими повноваженнями.

Згідно інформації Олександрівської селищної ради (лист №16/02-30 від 15.01.2014 року), до вказаного органу місцевого самоврядування, протягом 2014 року повідомлень від депутатів Олександрівської селищної ради, в тому числі від ОСОБА_1, про наявність конфлікту інтересів не надходило. Крім того, факт неповідомлення ОСОБА_1 про наявність конфлікту інтересів в ході виконання ним своїх депутатських повноважень, а саме під час затвердження рішення №1097 від 29 серпня 2014 року, підтверджується завіреною копією протоколу тридцять дев'ятої сесії Олександрівської селищної ради та поясненнями голови Олександрівської селищної ради ОСОБА_3, секретаря Олександрівської селищної ради ОСОБА_4 та спеціаліста-землевпорядника ОСОБА_5

Таким чином, всупереч вимог п.1. 2 ч.1 ст. 14 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" депутат Олександрівської селищної ради ОСОБА_1 не вжив заходів щодо недопущення будь - якої можливості виникнення конфлікту інтересів, а також письмово не повідомив про наявність конфлікту інтересів тридцять дев'яту сесію селищної ради чи безпосереднього керівника - голову Олександрівської селищної ради ОСОБА_3

Відповідно до положень Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»:

статті 1 - територіальна громада жителі, об'єднані постійним проживанням у межах села, селища, міста, що є самостійними адміністративно-територіальними одиницями, або добровільне об'єднання жителів кількох сіл. що мають єдиний адміністративний центр;

ч. 1 статті 12 - сільський, селищний, міський голова є головною посадовою особою територіальної громади відповідно села, селища, міста;

ч. 1 статті 49 - депутат представляє інтереси всієї територіальної громади, має всю повноту прав, що забезпечують його активну участь у діяльності ради та утворюваних нею органів, несе обов'язки перед виборцями, радою та її органами. виконує їх доручення;

п.8 ч. 3 статті 42 - сільський, селищний, міський голова скликає сесії ради, вносить пропозиції та формує порядок денний сесій ради і головує на пленарних засіданнях ради.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції»:

близькі особи - чоловік, дружина, батько, мати, вії чим. мачуха, син. дочка. пасинок, падчерка, рідний брат, рідна сестра, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням, а також особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом і мають взаємні права та обов'язки із суб'єктом, зазначеним у частині першій статті 4 цього Закону, в тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі

конфлікт інтересів - суперечність між особистими майновими, немайновими інтересами особи чи близьких їй осіб та її службовими повноваженнями, наявність якої може вплинути на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, а також на вчинення чи невчинення дій під час виконання наданих їй службових повноважень;

Відповідно до ч. 1 ст. 14 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», особи, зазначені у пункті 1 та підпунктах "а", "б" пункту 2 частини першої статті 4 цього Закону, зобов'язані:

1) уживати заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення

конфлікту інтересів;

2) невідкладно у письмовій формі повідомляти безпосереднього керівника про

наявність конфлікту інтересів.

Відповідно до п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» № 3206-VI від 07.04.2011 року із змінами та доповненнями, ОСОБА_1 є субєктом відповідальності за корупційні правопорушення.

Таким чином, 29.08.2014 року ОСОБА_1, виконуючи повноваження депутата Олександрівської селищної ради, скоїв адміністративне корупційне правопорушення, яке полягає в неповідомленні безпосереднього керівника - голови Олександрівської селищної ради ОСОБА_3 про наявність конфлікту інтересів, а саме під час розгляду на 39 сесії шостого скликання вказаного органу місцевого самоврядування питання про надання його сину - ОСОБА_2 дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, по вул. Павловського, 16 в смт Олексанлрівка Кіровоградської області, що призвело до невиконання вимог п. 1. 2 ч.1 ст. 14 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції в Україні», за що передбачена відповідальність згідно ст. 1 72 - 7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Датою скоєння вказаного адмінправопорушення слід вважати 29 серпня 2014 року, датою виявлення 26.01.2015 року, місцем скоєння - смт. Олексанлрівка Кіровоградської області.

Правопрушник ОСОБА_1 в судове засідання не зявився, надав заяву про розгляд адміністративної справи у його відсутність, вину у вчиненні вищезазначеного адміністративного правопорушення визнав.

Прокурор покладається на розсуд суду.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст. 172-7 КУпАП підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями свідків та правопорушника, які знаходяться в матеріалах справи, та іншими матеріалами адміністративної справи.

Відповідно до листа Олександрівської селищної ради № 16/02-30 від 15.01.2015 року повідомляється, що під час прийняття рішень на сесійних засіданнях Олександрівської селищної ради протягом 2014 року повідомлень в письмовій формі, про наявність конфлікту інтересів серед представників депутатського корпусу селищної ради не надходило (а.с. 8).

Згідно Рішення першої сесії Олександрівської селищної ради шостого скликання від 18.11.2010 року «Про визнання повноважень селищного голови та депутатів Олександрівської селищної ради» відповідно до ст. 42 ч. 1 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. 10 ч. 1 ЗУ «Про службу в органах місцевого самоврядування», на підставі протоколу засідання селищної територіальної виборчої комісії № 2 від 18.11.2010 року селищна рада вирішила визнати повноваження тридцяти депутатів Олександрівської селищної ради шостого скликання, в тому числі і ОСОБА_1 (а.с. 11).

З довідки Олександрівської селищної ради № 249 від 15.01.2015 року вбачається, що ОСОБА_2 проживає в ІНФОРМАЦІЯ_4 (а.с. 12).

Відповідно до Рішення тридцять девятої позачергової сесії Олександрівської селищної ради шостого скликання від 29 серпня 2014 року «Про надання дозволу громадянам на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд та ведення особистого селянського господарства» на підставі заяв громадян про дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд та ведення особистого селянського господарства, керуючись ст. 118, 121 Земельного Кодексу України, ст. 26 п. 34 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» селищна рада вирішила надати дозвіл ОСОБА_2 на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, орієнтовно площею 0,08 га за рахунок земель житлової та громадської забудови Олександрівської селищної ради, не наданих у власність та користування, по вулиці Павловського 16 в смт Олександрівка (а.с. 13).

З протоколу № 39 засідання тридцять девятої позачергової сесії Олександрівської селищної ради шостого скликання та списку депутатів, які брали участь у роботі тридцять девятої позачергової сесії Олександрівської селищної ради шостого скликання вбачається, що на зазначеній сесії, котра відбулася 29 серпня 2014 року, були присутні 17 депутатів вказаного органу місцевого самоврядування, в тому числі і ОСОБА_1, який особисто голосував «за» по питанню надання дозволу ОСОБА_2 на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (а.с. 15-26).

Заявою ОСОБА_2 від 22.07.2014 року підтверджується, що він звертався до Олександрівської селищної ради з проханням надати йому дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведеної земельної ділянки у власність для будівництва житлового будинку, господарських будівель та споруд площею 0,08 га, що знаходиться за адресою: вул. Павловського, 16, смт Олександрівка (а.с. 27).

Відповідно до актового запису про народження № 93 від 21 червня 1991 року ОСОБА_1 є батьком ОСОБА_2 (а.с. 31).

Відповідно до довідки Олександрівської селищної ради № 588 від 26.01.2015 року ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_5, проживає разом зі своєю дружиною ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_6, сином ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_7, невісткою ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_8, за адресою: смт Олександрівка, вул. Шкільна, 18-а (а.с. 35).

Також вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-7 КУпАП, підтверджується поясненнями свідків, що знаходяться в матеріалах адміністративної справи. Свідки ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 дали аналогічні покази про те, що в роботі тридцять дев'ятої сесії шостого скликання Олександрівської селищної ради брали участь 17 депутатів вказаного органу місцевого самоврядування, в тому числі і ОСОБА_1. Під час голосування по вказаному питанню ОСОБА_1 особисто голосувала "за". Під час проведення вказаного сесійного засідання Олександрівської селищної ради, де обговорювалося питання про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення у власність земельних ділянок для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель, в тому числі і ОСОБА_2 від депутата Олександрівської селищної ради ОСОБА_1 повідомлень (в усній та письмовій формі) про наявність конфлікту інтересів не надходило. Крім того, в матеріалах на розроблення проекту землеустрою щодо відведення у власність земельних ділянок для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, в тому числі і ОСОБА_2, повідомлень про наявність конфлікту інтересів у ОСОБА_1 не міститься. 29 серпня 2014 року на 39 сесії проекти рішень та в подальшому рішення (в тому числі №1097) Олександрівської селищної ради доводилися до відома депутатів Олександрівської селищної ради та особисто кожному депутату вручалися проекти вказаних рішень.

Вивчивши матеріали справи, з урахуванням обставин правопорушення, особи правопорушника, суд вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП та ч.5 ст. 3 Закону України Про судовий збір судовий збір у провадженні по справі про адміністративні правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладене таке стягнення та становить 0,03 розміру мінімальної заробітної плати.

Керуючись ст. 172-7 КУпАП, суддя, -

П О С Т А Н О В И В :

Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-7 КУпАП.

Притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 172-7 КУпАП і застосувати відносно нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 170 гривень.

Штраф сплатити на рахунок р/р 31117106700041, банк отримувача: ГУ ДКУ в Кіровоградській області, отримувач: УДК в м. Кіровограді, МФО 823016, ідентифікаційний код: 37964328, код бюджетної класифікації: 21081100 "Адміністративні штрафи та інші санкції".

Штраф має бути сплачений не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня отримання постанови. У разі несплати штрафу у встановлений строк, постанова буде направлена для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби.

На підставі ч. 2 ст. 308 КУпАП у разі несплати штрафу протягом 15 днів, з метою примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення, з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 36 гривень 54 копійки, який сплатити на рахунок: код ЄДРПОУ УДК 5403464, отримувач коштів УДКСУ в Олександрівському районі, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37964328, банк отримувача ГУ ДКУ в Кіровоградській області, код банку отримувача (МФО) 823016, рахунок отримувача 31211206700041, код класифікації доходів бюджету 22030001.

Постанова суду може бути оскаржена до апеляційного суду Кіровоградської області протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя: /підпис/:

З оригіналом вірно.

Постанова набрала законної сили ____ ___року та підлягає виконанню.

Оригінал постанови зберігається у справі № 397/111/15-п.

Строк предявлення постанови протягом трьох місяців з наступного дня після набрання нею законної сили.

Голова Олександрівського районного суду

Кіровоградської області ОСОБА_8