Копія
Справа № 822/3690/13-а
У Х В А Л А
18 лютого 2015 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд
в складі :головуючого-суддіБлонського В.К. при секретарі Дехтярук В.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду розглянувши заяву Хмельницького обласного військового комісаріату про роз'яснення судового рішення в адміністративній справі за позовом ОСОБА_3 до Хмельницького обласного військового комісаріату про визнання протиправним та скасування рішення і зобов'язання вчинити дії, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до Хмельницького окружного адміністративного суду з позовом до відповідача про визнання протиправним та скасування рішення і зобов'язання вчинити дії.
Постановою Хмельницького окружного адміністративного суду від 10 жовтня 1013 року вирішено позов задовольнити, а саме: визнано протиправним та скасовано рішення комісії з питань розгляду матеріалів про визначення учасників бойових дій у ЗСУ при Хмельницькому обласному військовому комісаріаті про відмову у визнанні ОСОБА_3 учасником бойових дій по протоколу № 6 від 11 червня 2013 року, зобов'язано Хмельницький обласний військовий комісаріат визнати ОСОБА_3 учасником бойових дій та видати посвідчення встановленого зразка.
Ухвалою Вінницького апеляційного адміністративного суду від 04 грудня 2013 року вирішено апеляційну скаргу Хмельницького обласного військового комісаріату залишити без задоволення, а постанову Хмельницького окружного адміністративного суду від 10 жовтня 2013 року без змін.
Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 20 січня 2015 року вирішено касаційну скаргу Хмельницького обласного військового комісаріату відхилити, а постанову Хмельницького окружного адміністративного суду від 10 жовтня 2013 року та ухвалу Вінницького апеляційного адміністративного суду від 04 грудня 2013 року, залишити без змін.
04 лютого 2014 року від Хмельницького обласного військового комісаріату надійшла заява про роз'яснення судового рішення, в якій заявник просить однозначно вказати яким чином Хмельницький обласний військовий комісаріат має визнати ОСОБА_3 учасником бойових дій та видати йому посвідчення встановленого зразка.
Представник заявника в судове засідання не прибув, хоча заявник був повідомлений про дату, час та місце розгляду справи належним чином, та подав заяву про розгляд зави про роз'яснення судового рішення за відсутності його представника, в якій зазначив, що заявлені вимоги підтримує повністю.
Позивач в судове засідання не прибув, хоча був повідомлений про дату, час та місце розгляду справи належним чином, та подав до суду заяву про розгляд заяви про роз'яснення судового рішення за його відсутності, та зазначив, що у вирішенні питання заяви покладається на думку суду.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що заява про роз'яснення судового рішення по справі № 822/3690/13-а підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до частини 1 статті 170 КАС України якщо судове рішення є незрозумілим, суд, який його ухвалив, за заявою осіб, які беруть участь у справі, або державного виконавця ухвалою роз'яснює своє рішення, не змінюючи при цьому його змісту.
З аналізу зазначеної норми вбачається, що рішення суду повинно бути зрозумілим. Зрозумілість рішення полягає в тому, що його резолютивна частина не припускає кількох варіантів тлумачення.
Підставою для роз'яснення судового рішення як засобу усунення недоліків ухваленого судового рішення є його неясність, невизначеність. Фактично, роз'ясненням рішення є зміна форми його викладення таким чином, щоб ті частини судового рішення, які викликають труднощі для розуміння, були висвітлені ясніше та зрозуміліше. При цьому, суд, роз'яснюючи рішення, не вправі вносити будь-які зміни в існуюче рішення.
Суд звертає увагу на те, що в заяві про роз'яснення рішення повинно зазначатись, що саме в резолютивній частині рішення є незрозумілим, у чому полягає незрозумілість рішення, які припускаються варіанти тлумачення рішення і як це впливає на його виконання.
Роз'яснення інших частин рішення (крім резолютивної) не має правового значення, оскільки вони не мають обов'язкового характеру.
Суд зазначає, що відповідно до наказу Міністра оборони України від 08.04.2009 року за № 158 "Про затвердження Положення про комісії з питань розгляду матеріалів про визначення учасників бойових дій у Збройних Силах України і Інструкції про порядок видачі посвідчень учасника бойових дій, нагрудних знаків "Ветеран війни - учасник бойових дій" та листів талонів на право одержання проїзних квитків з 50-відсотковою знижкою їх вартості у Збройних Силах України" затверджено Положення про комісії з питань розгляду матеріалів про визначення учасників бойових дій у Збройних Силах України.
Наказ зареєстрований у Міністерстві юстиції України 14 травня 2009 року за № 428/16444.
Відповідно до вимог пункту 9 Положення, комісії приймають рішення щодо визнання громадян учасниками бойових дій на підставі документів, на підставі яких можливо зробити достовірний висновок про участь у бойових діях або розмінуванні (траленні бойових мін).
Відповідно до статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Враховуючи викладене суд приходить до висновку, що постанова Хмельницького окружного адміністративного суду від 10 жовтня 2013 року потребує роз'яснення наступним чином: комісія Хмельницького обласного військового комісаріату з питань розгляду матеріалів про визначення учасників бойових дій у Збройних Силах України, яка створюється обласним військовим комісаріатом і діє як його структурний підрозділ, зобов'язана розглянути заяву ОСОБА_3 про визнання його учасником бойових дій у зв'язку з тим, що у період проходження ним строкової служби, він приймав участь у бойових діях у жовтні-листопаді 1968 року на території Чехо-Словаччини, визнати ОСОБА_3 учасником бойових дій та видати посвідчення встановленого зразка.
Керуючись ч.1 ст. 170 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В:
Заяву задовольнити.
Роз'яснити постанову Хмельницького окружного адміністративного суду від 10 жовтня 2013 року наступним чином: комісія Хмельницького обласного військового комісаріату з питань розгляду матеріалів про визначення учасників бойових дій у Збройних Силах України, яка створюється обласним військовим комісаріатом і діє як його структурний підрозділ, зобов'язана розглянути заяву ОСОБА_3 про визнання його учасником бойових дій у зв'язку з тим, що у період проходження ним строкової служби, він приймав участь у бойових діях у жовтні-листопаді 1968 року на території Чехо-Словаччини, визнати ОСОБА_3 учасником бойових дій та видати посвідчення встановленого зразка.
В повному обсязі ухвала суду буде виготовлена 23.02.2015 року.
Ухвала може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня її отримання.
Ухвала в повному обсязі виготовлена 23.02.2015 року.
Суддя/підпис/В.К. Блонський"Згідно з оригіналом" Суддя В.К. Блонський