Ухвала суду № 42806018, 16.02.2015, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.02.2015
Номер справи
813/744/15
Номер документу
42806018
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

16 лютого 2015 року № 813/744/15

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Ланкевич А.З. перевіривши матеріали позовної заяви Новояворівської міської ради до директора Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції Львівської області Желиха Романа Степановича, Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області про визнання протиправним та скасування постанови,-

в с т а н о в и в :

Львівським окружним адміністративним судом отримано позовну заяву, в якій позивач просить визнати протиправною та скасувати постанову директора Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області Желиха Романа Степановича по справі про адміністративне правопорушення №29/1-ю/пз від 30.01.2015 року.

Відповідно до частин 4, 5 ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.

Згідно з ч. 7 ст. 56 КАС України законним представником органу, підприємства, установи, організації в суді є його керівник чи інша особа, уповноважена законом, положенням, статутом. Повноваження законних представників, відповідно до ч. 2 ст. 58 КАС України, підтверджуються документами, які стверджують займану ними посаду. Засвідчені підписом судді копії цих документів приєднуються до справи.

Відповідно до ч. 1 ст. 10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 року № 280/97-ВР сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.

Згідно з ч. 1 ст. 12 цього Закону сільський, селищний, міський голова є головною посадовою особою територіальної громади відповідно села (добровільного об'єднання в одну територіальну громаду жителів кількох сіл), селища, міста. Сільський, селищний, міський голова, відповідно до п. 14 ч. 4 ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування» представляє територіальну громаду, раду та її виконавчий комітет у відносинах з державними органами, іншими органами місцевого самоврядування, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форм власності, громадянами, а також у міжнародних відносинах відповідно до законодавства.

Отже, законним представником міської ради є міський голова. Позовну заяву Новояворівської міської ради підписав в.о. міського голови ОСОБА_1. Проте, до позову не долучено належних документів, які б підтверджували повноваження цієї особи на представництво Новояворівської міської ради, що свідчить про неналежне виконання вимог процесуального закону при зверненні до суду з позовною заявою.

Крім того, суд звертає увагу, що відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

В даному випадку позов про скасування постанови про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 30.1.2015 року подано до двох відповідачів - директора Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції Львівської області Желиха Романа Степановича, який наклав цей штраф, та до Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області. В силу наведених вище вимог процесуального закону позивачу слід зазначити зміст позовних вимог щодо кожного з названих відповідачів, а також обґрунтувати ці вимоги.

Відповідно до ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначає недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

За таких обставин, враховуючи виявлені недоліки, позовну заяву належить залишити без руху, а позивачу встановити строк для їх усунення.

Керуючись ст.ст.106, 108, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,-

у х в а л и в :

Позовну заяву Новояворівської міської ради до директора Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції Львівської області Желиха Романа Степановича, Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області про визнання протиправним та скасування постанови - залишити без руху для усунення зазначених в мотивувальній частині ухвали недоліків, шляхом подання в канцелярію Львівського окружного адміністративного суду (м.Львів, вул. Чоловського,2) в строк до 16 березня 2015 року включно:

- належного документа, що підтверджує займану посаду та повноваження в.о. міського голови ОСОБА_1 на представництво Новояворівської міської ради (станом на дату підписання позовної заяви);

- уточнення змісту позовних вимог до кожного з відповідачів (з урахуванням зауважень суду, викладених в мотивувальній частині цієї ухвали).

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала не набрала законної сили.

На ухвалу подається апеляційна скарга протягом п'яти днів з дня отримання її копії до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Ланкевич А.З.