Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 лютого 2015 р. Справа № 805/227/15-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 2
Донецький окружний адміністративний суд в складі судді Аканова О.О., розглянувши у приміщенні суду за адресою: 84112, Донецька область, місто Слов’янськ, вулиця Добровольського, 2, у порядку письмового провадження справу за позовом Прокурора м. Краматорська в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Донбаському регіоні» до Комунального підприємства «Краматорське трамвайно-тролейбусне управління» про стягнення штрафу у розмірі 4730грн., -
В С Т А Н О В И В :
Прокурор м. Краматорська в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Донбаському регіоні» звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до «Комунального підприємства «Краматорське трамвайно-тролейбусне управління» про стягнення штрафу у розмірі 4730 грн.
В обґрунтування заявлених вимог позивач посилається на те, що Краматорським відділенням інспекції "Держенергонагляду у Донбаському регіоні" 29.01.2014 року проведена перевірка відповідача за результатами якої складено та видано припис №02/14-06-007. У зв'язку з невиконанням відповідачем припису від 29.01.2014 року №02/14-06-007 Краматорським відділенням інспекції Держенергонагляду у Донбаському регіоні винесена постанова № 02/10-02-057 від 04.07.2014 року про накладення штрафу у розмірі 5100 грн. за порушення законодавства в сфері теплопостачання.
Тому, просив суд задовольнити їх позов.
Прокурор надав заяву в якій підтримує позов і просить суд стягнути заборгованість у розмірі 4730 грн., також просив суд розглянути справу в письмовому провадженні.
Представник Держенергонагляду в судове засідання не з'явився, через канцелярію суду надав клопотання про уточнення позовних вимог в частині суми заборгованості у розмірі 4730 грн., просив суд розглянути справу без їх участі.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, але надав до суду заяву про визнання позову.
З урахуванням вищевикладеного, суд вважає можливим розглянути справу у письмовому провадженні.
За приписами ч.1 статті 41 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Відповідно до ч. 3 ст. 112 КАС України у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову. Підстав для неприйняття судом визнання адміністративного позову не встановлено. Таке визнання позову не суперечить закону і не порушує чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до частини 1 статті 136 Кодексу адміністративного судочинства України, позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач – визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.
Частиною 3 статті 136 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що судове рішення у зв’язку з визнанням адміністративного позову ухвалюється за правилами, встановленими статті 112, 113 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно вимог статті 112 Кодексу адміністративного судочинства України, зокрема, у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.
Таким чином, суд приймає визнання адміністративного позову, оскільки ці дії представника відповідача не суперечать закону і не порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси, та приймає постанову про задоволення адміністративного позову.
Здійснення державної політики в галузі паливно-енергетичного комплексу згідно з Указом Президента України “Про зміни в структурі центральних органів виконавчої влади” від 15.12.1999 року № 1573/99, покладено на Міністерство палива та енергетики України, яке є центральним органом державної виконавчої влади.
Згідно з Положенням про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 929 від 07.08.1996 року, державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, технічним станом та організацією експлуатації електричних, теплових, тепловикористовуючих установок та мереж суб'єктів електроенергетики, суб'єктів відносин у сфері теплопостачання і споживачів електричної енергії здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії (Держенергонагляд).
Оскільки Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Донецькій області діє у складі Державного підприємства “Національна енергетична компанія “Укренерго” та його структурних підрозділів, тому вимогу до відповідача заявляє саме Державне підприємство “Національна енергетична компанія “Укренерго”.
Відповідно до п. 3 Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 929 від 07.08.1996 року, метою енергетичного нагляду є сприяння забезпеченню сталого функціонування об'єднаної енергетичної системи України, сфери теплопостачання, енергетичної безпеки держави шляхом здійснення контролю за дотриманням суб'єктами електроенергетики, суб'єктами відносин у сфері теплопостачання та споживачами електричної енергії вимог нормативно-правових і нормативно-технічних актів у сфері виробництва, постачання та споживання електричної і теплової енергії (далі - енергія).
Відповідно до ч. 1 ст. 9 Закону України “Про електроенергетику” державний нагляд в електроенергетиці здійснюють Державна інспекція з експлуатації електричних станцій і мереж та Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, та інші органи, визначені законодавством України.
Крім того, відповідно до ч. 5 ст. 9 цього Закону Державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право, в тому числі, давати споживачам та суб'єктам електроенергетики обов'язкові для виконання приписи.
В результаті перевірки Комунального підприємства «Краматорське трамвайно-тролейбусне управління» щодо дотримання вимог законодавства з використання теплової енергії Відокремленим підрозділом “Держенергонагляд у Донбаському регіоні” складено та видано припис № 02/14-06-007 від 29.01.2014 року, яким відповідачу приписано усунути виявлені порушення діючого законодавства України з використання теплової енергії, строк виконання найбільш тривалого заходу встановлено – 29.04.2014 року.
Припис № 02/14-06-007 від 29.01.2014 року про усунення порушень законодавства України з використання теплової енергії відповідачем оскаржено не було та будь-яких доказів щодо його скасування, визнання протиправним, тощо, суду відповідачем не надано.
17.06.2014 року, державним інспектором з енергетичного нагляду проведено захід з державного енергетичного нагляду на енергетичних об’єктах Комунального підприємства "Краматорське трамвайно-тролейбусне управління», в результаті якого встановлено, що відповідач не виконав у встановлені строки зазначений припис, що підтверджується актом перевірки № 02/14-06-005 від 17.06.2014 року.
Відповідно до ст. 14 Закону України «Про теплопостачання» державний нагляд (контроль) у сфері теплопостачання здійснює центральний орган виконавчої влади з державного енергетичного нагляду.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 31 Закону України «Про теплопостачання», уповноважені органи застосовують до суб'єктів господарювання штрафні санкції за невиконання (ухилення від виконання) або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України або центрального органу виконавчої влади з державного енергетичного нагляду, або національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, - у розмірі до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до абз. 1 п. 10 «Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 1999 р. N 1312, суб'єкт господарювання сплачує штраф за порушення законодавства в галузі електроенергетики протягом 30 днів з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення, а за порушення законодавства у сфері теплопостачання - у 15-денний строк з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення.
Частиною 9 статті 31 Закону України «Про теплопостачання» передбачено, що у разі несплати штрафу в зазначений строк він стягується в судовому порядку.
Відповідно до абз. 2 п. 10 «Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 1999 р. N 1312 у разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.
Крім того, порядок накладення Національною комісією регулювання електроенергетики, державними інспекторами з експлуатації електричних станцій і мереж, державними інспекторами з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії на суб'єктів господарської діяльності незалежно від форм власності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику визначається Положенням про порядок накладення на суб’єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 року № 1312.
Відповідно до п. 2 цього Положення штрафи за порушення законодавства про електроенергетику накладаються на суб'єктів господарської діяльності, в тому числі, за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій.
Відокремленим підрозділом «Держенергонагляд у Донбаському регіоні» винесено постанову № 02/10-02-057 від 04.07.2014 року до відповідача за невиконання припису Держенергонагляду № 02/14-06-007 від 29.01.2014 року та накладено штраф в розмірі 5100 гривень.
Згідно п. 11 Положенням про порядок накладення на суб’єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику та сфері теплопостачання», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 року № 1312, рішення про накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів може бути оскаржене в установленому законом порядку.
Відповідачем вищезазначену постанову про накладення штрафу оскаржено не було.
Крім того, згідно з п. 10 цього Положення, суб'єкт господарської діяльності повинен сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення постанови про його накладення. У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.
Через канцелярію суду відповідачем були надані письмові пояснення з яких вбачається, що відповідачем було самостійно сплачено частину заборгованості у розмірі 370 грн., що також підтверджується платіжними дорученнями № 387 від 11.02.2015, №395 від 12.02.2015, № 412 від 13.02.2015, № 437 від 16.02.2015.
Таким чином, оскільки вищевказана Постанова та Припис не оскаржені відповідачем та не скасовані в судовому порядку, та предметом даного спору є стягнення штрафу, а не законність винесення Припису та Постанови та відповідач не сплатив у повному обсязі суму штрафу у встановлений законом строк, суд задовольняє позовні вимоги позивача.
Відповідно до вимог ст. 94 КАС України, судові витрати з відповідача стягненню не підлягають.
На підставі наведеного, керуючись статтями 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Позов прокурора м. Краматорська в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Донбаському регіоні» до Комунального підприємства «Краматорське трамвайно-тролейбусне управління» про стягнення штрафу у розмірі 4730грн. - задовольнити.
Стягнути з Комунального підприємства «Краматорське трамвайно-тролейбусне управління» до Державного бюджету України (п/р 31110106700059 ДКУ у м. Краматорськ ГУ ДКСУ у Донецькій області, код бюджетної класифікації 21081100, МФО 834016, ЄДРПОУ 37944338, одержувач: Державний бюджет м. Краматорськ) штраф у сумі 4730грн.
Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Аканов О.О.