Єдиний державний реєстр судових рішень ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
28.07.09Справа №2а-7025/09/11/0170 о 15 годині 10 хвилин Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі судді Москаленко С.А., при секретарі Бурдейній Г.Ю., розглянувши за участю Представника позивача Щербіна Дмитра Сергійовича, довіреність №45/100 від 25.05.2007р.,
у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у м. Сімферополі
до Товариства з обмеженою відповідальністю «АТП №579371»
про стягнення 92517,20 грн. заборгованості з податку на додану вартість та комунального податку,
ВСТАНОВИВ:
ДПІ у м. Сімферополі АР Крим звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим із адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «АТП №579371» про стягнення 92517,20 грн. заборгованості з податку на додану вартість та комунального податку.
Представник позивача у судовому засіданні наполягав на задоволенні позовних вимог.
Відповідач у судове засідання не зявився. Про поважність причин неприбуття у судове засідання суд не повідомив.
Відповідно до ч.2 ст.40 КАС України, особи, які беруть участь у справі, свідки, експерти, спеціалісти, перекладачі, які не можуть з поважних причин прибути до суду, зобовязані своєчасно повідомити про це суд.
Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 03.06.2009р. про закінчення підготовчого провадження і призначення справи до судового розгляду відповідачу було запропоновано надати суду письмові заперечення та докази, які у нього є.
Згідно ч.6 ст.71 КАС України, якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.
За таких обставин, суд вважає можливим розглянути справу на основі наявних в ній доказів за відсутністю незявившегося відповідача.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, з наступних підстав.
Виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради від 12.01.2006 р. Товариство з обмеженою відповідальністю «АТП №579371» зареєстроване як субєкт підприємницької діяльності юридична особа (а.с.7).
ТОВ «АТП №579371» зареєстровано платником податку на додану вартість, про що видане свідоцтво серії НБ №325488 від 17.09.2008р. (а.с.8).
Відповідач є платником податків та зборів, передбачених Законом України «Про систему оподаткування» та відповідно до ст.9 цього Закону зобовязаний сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Відповідач станом на 27.04.2009р. має заборгованість з податку на додану вартість у сумі 92058,90 грн., підставою виникнення якої є несвоєчасно сплачені податкові зобовязання, визначені у податкових деклараціях з ПДВ за вересень2008р. лютий 2009р., з яких:
-88669,00 грн. за вересень 2008р. (а.с. 9-10);
-1774,00 грн. за жовтень 2008р. (а.с. 11-12);
-887,00 грн. за листопад 2008р. (а.с. 13-14);
-254,00 грн. за грудень 2008р. (а.с. 15-16);
-254,00 грн. за січень 2009р. (а.с. 17-18);
-221,00 грн. за лютий 2009р. (а.с. 19-20).
Крім цього, ТОВ «АТП №579371» має заборгованість з комунального податку в сумі 458,30 грн., підставою виникнення якої є несплачені податкові зобовязання, визначені у податкових розрахунках комунального податку за 2-4 квартали 2008 року, з яких:
-223,70 грн. за 2-й квартал 2008р. (а.с. 21);
-227,80 грн. за 3-й квартал 2008р. (а.с. 22);
-6,80 грн. за 4-й квартал 2008р. (а.с.23).
Державною податковою інспекцією у м. Сімферополі АР Крим відповідачу 07.11.07 р. була виставлена перша податкова вимога за №1/3102, яка отримана відповідачем 22.11.2007р., про що свідчить відмітка на повідомленні про вручення рекомендованої кореспонденції (а.с. 25).
24.12.07 р. Державною податковою інспекцією у м. Сімферополі АР Крим відповідачу була виставлена друга податкова вимога за №2/3448, яка отримана відповідачем 11.01.2008р., про що свідчить відмітка на повідомленні про вручення рекомендованої кореспонденції (а.с. 25).
Таким чином, загальна сума заборгованості зі сплати податку на додану вартість та комунального податку станом на 27.04.2009р. становить 92517,30 грн.
Відповідно до пункту 1.2 статті 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобовязання, це зобовязання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та в строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Згідно п.5.1 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобовязання самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобовязання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.
Пунктом 5.3.2 ст.5 Закону передбачено, що у випадках апеляційного узгодження суми податкового зобовязання платник податків зобовязаний самостійного погасити її узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом десяти календарних днів, наступних за днем такого узгодження.
Відповідно до пп.5.4.1 п.5.4 ст.5 Закону узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Згідно статті 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» однією із задач органів податкової служби є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, повною і своєчасною сплатою до бюджетів податків і зборів.
Закон України «Про державну податкову службу в Україні» передбачає стягнення до бюджетів і державних цільових фондів сум недоїмок, пені у випадках, порядку і розмірах, передбачених законами України.
Примусове стягнення податкової заборгованості передбачена законодавством України процедура погашення податкової заборгованості платника податків шляхом звернення стягнення на активи відповідного платника податків.
Як вказано у пункті 1.7 статті 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активами платника податків є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.
Стаття 41 Конституції України встановлює застереження, що ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним. Примусове відчуження обєктів права приватної власності може бути застосоване лише як виняток з мотивів суспільної необхідності, на підставі і в порядку, встановлених законом, та за умовами попереднього і повного відшкодування їх вартості.
Статтею 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» визначено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобовязань виключно за рішенням суду.
Відтак, станом на момент розгляду справи, відповідач має заборгованість зі сплати податку на додану вартість за вересень2008р.- лютий 2009р. в сумі 92058,90 грн. та комунального податку за лютий квітень 2008р. сумі 458,30 грн.
Відповідач, у порядку, передбаченому ст. 71 КАС України, доказів сплати заборгованості не надав.
Таким чином, позовні вимоги позивача ґрунтуються на Законі, підтверджуються матеріалами справи і підлягають задоволенню повністю.
Вступна та резолютивна частини постанови проголошені в судовому засіданні 28.07.2009р.
У повному обсязі постанову складено 29.07.09 р.
Керуючись ст.ст. 94, 98, 100, 160-163, 167 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «АТП №579371» (95053, м. Сімферополь, вул. Київська, 5/2, ідентифікаційний код 33980262) заборгованість
- з податку на додану вартість в сумі 92058,90 грн. (код платежу 14010110 до Держбюджету м. Сімферополь р/р 31114029700002 в ГУ ДКУ в АРК, ЄДРПОУ 34740405, МФО 824026);
- з комунального податку в сумі 458,30 грн. (код платежу 16010202 до бюджету м. Сімферополь р/р 33214828700006 в ГУ ДКУ в АРК, ЄДРПОУ 34740405, МФО 824026)
Постанова може бути оскаржена в Севастопольський апеляційний адміністративний суд через Окружний адміністративний суд АР Крим шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня складання постанови у повному обсязі та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Москаленко С.А.