ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
__________
10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua
Головуючий у 1-й інстанції: Семенюк М.М.
Суддя-доповідач:Котік Т.С.
ПОСТАНОВА
іменем України
"19" лютого 2015 р. Справа № 806/5065/14
Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді Котік Т.С.
суддів: Жизневської А.В.
Малахової Н.М.,
при секретарі Сидорук М.М. ,
за участю прокурора Шевчука М.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Харитонівської сільської ради Коростишівського району Житомирської області на постанову Житомирського окружного адміністративного суду від "11" грудня 2014 р. у справі за позовом Прокурора Коростишівського району Житомирської області до Харитонівської сільської ради Коростишівського району Житомирської області, третя особа - ОСОБА_4 про визнання незаконним та скасування рішення ,
ВСТАНОВИВ:
У листопаді 2014 року прокурор Коростишівського району звернувся до суду з вказаним позовом та просив визнати незаконним та скасувати рішення 21 сесії 6 скликання Харитонівської сільської ради Коростишівського району від 31 січня 2014 року "Про затвердження технічної документації із землеустрою".
В обґрунтування позову зазначав, що рішення, яким затверджено технічну докуметацію із землеустрою ОСОБА_4 щодо посвідчення права власності на земельну ділянку для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд, протиправне, оскільки вироком суду встановлено, що вказана технічна документація підроблена.
Постановою Житомирського окружного адміністративного суду від 11 грудня 2014 року позов задоволено в повному обсязі.
В апеляційній скарзі Харитонівська сільська рада, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, просить скасувати постанову суду та прийняти нову - про відмову в задоволенні позову. Зокрема, апелянт посилається на те, що висновки суду не узгоджуються з приписами Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». Також, апелянт посилається на те, що на час звернення з відповідним позовом, рішення ради від 31.01.2014 року було скасовано.
Розглянувши справу, перевіривши законність та обґрунтованість судового рішення колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Згідно абзацу 2 частини 7 статті 118 Земельного кодексу України, проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки розробляється за замовленням громадян суб'єктами господарювання, що є виконавцями робіт із землеустрою згідно із законом, у строки, що обумовлюються угодою сторін.
Частина 1 статті 186-1 Земельного кодексу України, передбачає, що проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок усіх категорій та форм власності підлягає обов'язковому погодженню з територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що здійснює реалізацію державної політики у сфері земельних відносин.
За змістом частини 9 статті 118 Земельного кодексу України, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу у двотижневий строк з дня отримання погодженого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (а в разі необхідності здійснення обов'язкової державної експертизи землевпорядної документації згідно із законом - після отримання позитивного висновку такої експертизи) приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність.
З матеріалів справи вбачається, що рішенням 21 сесії 6 скликання Харитонівської сільської ради Коростишівського району Житомирської області від 31 січня 2014 року "Про затвердження технічної документації із землеустрою" затверджено ОСОБА_4 технічну документацію із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право власності на земельну ділянку для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд за адресою: АДРЕСА_1.
Проте, як встановлено судом та не заперечується сторонами, вироком Коростишівського районного суду Житомирської області від 28.05.2014 року (а.с.8-9), який набрав законної сили, встановлено, що ОСОБА_5 умисно підробив частину офіційних документів в технічній документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право власності на земельну ділянку для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд за адресою: АДРЕСА_1.
Саме вказані обставини стали підставою для визнання спірного рішення протиправним та його скасування в судовому порядку.
Проте, при постановленні судового рішення судом першої інстанції не звернуто увагу на те, що рішенням 24 сесії 6 скликання Харитонівської сільської ради Коростишівського район від 5 вересня 2014 року, відмінено рішення 21 сесії 6 скликання Харитонівської сільської ради від 31 січня 2014 року "Про затвердження технічної документації із землеустрою" (а.с.21).
На час звернення прокурора з вказаним позовом та на час винесення судового рішення по даній справі рішення від 5 вересня 2014 року не визнано у встановленому законом порядку протиправним та не скасовано. Отже, посилання прокурора та суду на те, що таке рішення не може прийматися до уваги, оскільки суперечить Конституції України, є безпідставним.
Так само, є безпідставним і посилання суду на рішення Конституційного суду України від 16.04.2009 року № 7-рп/2009 у справі №1-9/2009 за конституційним поданням Харківської міської ради щодо офіційного тлумачення положень частини другої статті 19, статті 144 Конституції України, статті 25, частини чотирнадцятої статті 46, частин першої, десятої статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" (справа про скасування актів органів місцевого самоврядування), в тій частині, що ненормативні правові акти органу місцевого самоврядування є актами одноразового застосування та вичерпують свою дію фактом їхнього виконання, тому вони не можуть бути скасовані чи змінені органом місцевого самоврядування після їх виконання.
Однак, матеріали справи не містять доказів того, оспорюване рішення виконано не виконано, оскільки відсутні дані про реєстрацію технічної документації в Державному земельному кадастрі та видачу державного акту про право власності на вказану земельну ділянку. При розгляді справи в суді апеляційної інстанції прокурор підтвердив ті обставини, що державний акт про право власності на земельну ділянку не видавався.
З огляду на викладене, колегія суддів приходить до висновку, що позовні вимоги є безпідставними, оскільки на час звернення до суду з вказаним позовом оспорюване рішення скасовано, а отже, відсутній предмет спору.
Відповідно до вимог ст.202 КАС України судове рішення підлягає скасуванню з ухваленням нового - про відмову в задоволенні позову.
Керуючись ст.ст. 195, 196, 198, 202, 205, 207 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Апеляційну скаргу Харитонівської сільської ради Коростишівського району Житомирської області задовольнити, постанову Житомирського окружного адміністративного суду від "11" грудня 2014 р. скасувати та прийняти нову.
Відмовити прокурору Коростишівського району Житомирської області в задоволенні позову до Харитонівської сільської ради Коростишівського району Житомирської області про визнання незаконним та скасування рішення.
Постанова набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання її в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя Т.С. Котік
судді: А.В. Жизневська
Н.М. Малахова
Повний текст cудового рішення виготовлено "19" лютого 2015 р.
Роздруковано та надіслано:р.л.п.
1- в справу:
2 - позивачу Прокурор Коростишівського району Житомирської області вул. Шевченка,5,м.Коростишів,Житомирська область,12501
3- відповідачу Харитонівська сільська рада Коростишівського району Житомирської області с.Харитонівка,Коростишівський район, Житомирська область,12571
4-третій особі: ОСОБА_4 - АДРЕСА_2
5 - прокуратура Житомирської області вул. 1 Травня, 11, м.Житомир,