Постанова № 42785930, 19.02.2015, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.02.2015
Номер справи
803/126/15-а
Номер документу
42785930
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 лютого 2015 року Справа № 803/126/15-a

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Лозовського О.А.,

розглянувши в порядку скороченого провадження в місті Луцьку адміністративну справу за позовом Головного управління ДФС у Волинській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в розмірі 5000 грн.,

ВСТАНОВИВ:

Головне управління ДФС у Волинській області звернулося з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в розмірі 5000 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 25.06.2014 року на підставі наказу від 24.06.2014 року та направлень №№179, 180 від 25.06.2014 року ГУ Міндоходів у Волинській області було проведено фактичну перевірку магазину «ІНФОРМАЦІЯ_1», що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, де здійснює господарську діяльність ОСОБА_1

Під час перевірки податковим органом виявлено факт роздрібної торгівлі алкогольними напоями за цінами, нижчими від встановленого розміру мінімальних роздрібних цін на алкогольні напої, чим порушено постанову Кабінету Міністрів України «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв» від 30 жовтня 2008 року №957 (із змінами та доповненнями). За результатами перевірки складено акт від 26.06.2014 року №03/83/21-02/НОМЕР_1 і прийнято рішення від 30 липня 2014 року №00030541-21 про застосування до ОСОБА_1 фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 5000 грн. Оскільки відповідачем не було сплачено вказану суму штрафу в добровільному порядку у визначений строк, позивач просив стягнути з відповідача 5000 грн. фінансових санкцій в примусовому порядку.

Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 30.01.2015 року в даній адміністративній справі відкрито скорочене провадження.

Копія ухвали судді від 30.01.2015 року про відкриття скороченого провадження в адміністративній справі була отримана відповідачем 31.01.2015 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення №4302508949538.

Проте, від відповідача у встановлений судом строк заперечень проти позову або заяви про визнання позову не надійшло, в зв'язку з чим суд вважає можливим розглянути справу в порядку скороченого провадження відповідно до статті 183-2 КАС України.

Оцінивши повідомлені позивачем обставини, дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення повністю з таких підстав.

Судом встановлено, що 25 червня 2014 року на підставі наказу на проведення фактичних перевірок №403 від 24 червня 2014 року та направлень на перевірку від 25 червня 2014 року №№179, 180 Головним управління Міндоходів у Волинській області, правонаступником якої є Головне управління ДФС у Волинській області, було проведено фактичну перевірку магазину «ІНФОРМАЦІЯ_1», що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, де здійснює господарську діяльність фізична особа-підприємець ОСОБА_1, з питань додержання суб'єктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обов'язковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами, за результатами якої складено акт від 26.06.2014 року №03/83/21-02/НОМЕР_1 (а.с. 5-6).

Зокрема, перевіркою встановлено факт роздрібної торгівлі алкогольними напоями за цінами, нижчими від встановлених мінімальних роздрібних цін на алкогольні напої, а саме: продаж однієї пляшки коньяку «Шустов» 3*, ємкістю 0,5 л, міцністю 40% об. спирту за ціною 51,00 грн. (чек №4231 від 25.06.2014 року), однієї пляшки коньяку «Кримський ординарний» 5*, ємкістю 0,5 л, міцністю 42% об. спирту за ціною 69,00 грн. (чек №4230 від 25.06.2014 року), пачки сигарет «Вінстон» за ціною 14,00 грн. (чек №4229 від 25.06.2014 року), яка є нижчою за встановлений розмір мінімальних роздрібних цін, що є порушенням постанови Кабінету Міністрів України «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв» №957 від 30 жовтня 2008 року, згідно якої мінімальна роздрібна ціна на коньяк 3* ємкістю 0,5 л міцністю 42% об. спирту становить не менше 59,01 грн., а коньяк 5*, ємкістю 0,5 л, міцністю 42% об. спирту - не менше 72,45 грн.

Відповідач був ознайомлений з актом перевірки і будь-яких заперечень до акту перевірки ним висловлено не було.

Згідно із частиною 1 статті 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством. Абзацом 13 частини 2 цієї статті встановлено, що у разі оптової або роздрібної торгівлі коньяком, алкогольними напоями, горілкою, лікеро-горілчаними виробами та вином за цінами, нижчими за встановлені мінімальні оптово-відпускні або роздрібні ціни на такі напої, до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів в розмірі 100 відсотків вартості отриманої партії товару, розрахованої виходячи з мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін, але не менше 5000 гривень.

За наслідками перевірки в.о. начальника ГУ Міндоходів у Волинській області на підставі статті 17 Закону було прийняте рішення від 30 липня 2014 року №00030541-21 про застосування до ОСОБА_1 фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 5000 грн. за роздрібну торгівлю вина за цінами, нижчими за встановлені мінімальні роздрібні ціни на такі напої, яке отримане відповідачем 31.07.2014 року.

Рішення про застосування фінансових санкцій відповідачем не оскаржувалось ні в адміністративному, ні в судовому порядку, і на час розгляду справи є чинним.

Відповідно до пункту 6 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», рішення про застосування фінансових санкцій, передбачених пунктом 2 цього Порядку, приймаються керівником, а у разі його відсутності - заступником керівника органу, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами (Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації, його регіональні управління та їх територіальні підрозділи, Мінекономіки), чи керівником (його заступником) органів МВС, МОЗ, Державної податкової адміністрації, Держкомстату, Держспоживстандарту у межах їх компетенції, визначеної законодавством. Відповідно до пункту 10 цього ж Порядку, у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.

Оскільки відповідач має заборгованість перед бюджетом зі сплати фінансових санкцій в розмірі 5000 грн., застосованих згідно рішення від 30 липня 2014 року №00030541-21, добровільно заборгованість зі сплати фінансових санкцій не сплачена, про що свідчить довідка позивача від 30.01.2015 року №68/8/03-05-21-07 (а.с.16), тому суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Керуючись статтями 163, 183-2, 256 КАС України та на підставі абзацу 13 частини 2 статті 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», постанови Кабінету Міністрів України «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв» №957 від 30 жовтня 2008 року, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) до державного бюджету, банк ГУДКСУ у Волинській області МФО 803014 н/р 31113106700128, одержувач коштів УК Ківерцівського району, код платежу 21081100, ідентифікаційний код одержувача 38051994, код виду сплати 135, фінансові санкції в розмірі 5000 (п'ять тисяч) гривень 00 копійок

Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Головуючий О.А.Лозовський