Постанова № 42764978, 12.02.2015, Одеський апеляційний господарський суд

Дата ухвалення
12.02.2015
Номер справи
923/1348/14
Номер документу
42764978
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

__________________

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"12" лютого 2015 р.Справа № 923/1348/14Одеський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого судді: Бєляновського В.В.,

суддів: Мишкіної М.А.,

Будішевської Л.О.

при секретарі - Шитря О.М.

за участю представників:

Від прокурора: Закернична І.П.

Від позивача: не з'явився

Від відповідача: Коновалова Г.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні

апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства «Київенерго»

на рішення господарського суду Херсонської області від 12 листопада 2014р.

по справі № 923/1348/14

за позовом: прокурора Голопристанського району Херсонської області в інтересах держави в особі Круглоозерської сільської ради Голопристанського району Херсонської області

до Публічного акціонерного товариства «Київенерго»

про внесення змін до договору оренди землі.

ВСТАНОВИВ:

У вересні 2014 року прокурор Голопристанського району Херсонської області в інтересах держави в особі Круглоозерської сільської ради Голопристанського району Херсонської області звернувся до господарського суду Херсонської області із позовом до Публічного акціонерного товариства «Київенерго» про внесення змін до договору оренди земельної ділянки від 09.08.2004р., зареєстрованого у Голопристанському відділі Херсонської регіональної філії центру ДЗК 03.09.2009р. за № 040472100925, укладеного між Круглоозерською сільською радою і Акціонерною енергопостачальною компанією «Київенерго» шляхом викладення п. 5 договору у наступній редакції: "Нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 529 197,60 грн."; п. 9 договору у наступній редакції: "Орендна плата вноситься орендарем в грошовій формі в розмірі 12 відсотків від нормативної грошової оцінки земельної ділянки в рік, що складає 63 503,07 грн. на рік"; п. 11 договору в наступній редакції: "Орендна плата за користування земельною ділянкою вноситься орендарем у строки, встановлені статтями 285-287 Податкового кодексу України".

Позовні вимоги обґрунтовувалися обставинами зміни розміру річної орендної плати за землю. При цьому, прокурора посилався на приписи ст. ст. 632, 651 ЦК України, ст. ст. 21, 30 Закону України «Про оренду землі», ст. 18 Закону України «Про оцінку земель», ст. ст. 287, 288 Податкового кодексу України.

Відзив на позовну заяву від відповідача не надходив.

Рішенням господарського суду Херсонської області від 12 листопада 2014 року (суддя Пригуза П.Д.) позов задоволено повністю з мотивів обґрунтованості позовних вимог. Внесено зміни до договору оренди землі від 09.08.2004р., укладеного між Круглоозерською сільською радою Голопристанського району Херсонської області та Акціонерною енергопостачальною компанією "Київенерго", який зареєстровано у Голопристанському районному відділі Херсонської регіональної філії центру ДЗК, запис у Державному реєстрі земель від 03.09.2009 р. за № 040472100925, виклавши пункти 5, 9 та 11 в наступній редакції: « 5. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 529 197,60 грн. 9. Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі в розмірі 12% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки в рік, що становить 63503,07грн. на рік. 11. Орендна плата за користування земельною ділянкою вноситься орендарем у строки, встановлені статтями 285-287 Податкового кодексу України.».

Рішення мотивовано посиланнями на ст. ст. 525, 638, 651, 652 ЦК України, ст. 188 ГК України, ст. ст. 15, 21, 30 Закону України «Про оренду землі», ст. 288 Податкового кодексу України та п.п. 2.18, 2.19 постанови Пленуму Вищого господарського суду України «Про деякі питання практики розгляду справ у спорах, що виникають із земельних відносин» від 17.05.2013р. № 6, на підставі яких суд дійшов висновку, що позовні вимоги прокурора є цілком обґрунтованими і підлягають задоволенню.

Не погоджуючись з зазначеним рішенням ПАТ "Київенерго" звернулося до Одеського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить його скасувати та прийняти нове рішення, яким в задоволенні позову відмовити у повному обсязі. Апеляційна скарга обґрунтована порушенням норм матеріального та процесуального права. При цьому, скаржник посилається на те, що суд безпідставно відмовив у задоволенні його клопотань про передачу даної справи за територіальною підсудністю до господарського суду м. Києва та про залучення до участі у справі третьої особи - приватного підприємства «Корал», з яким відповідачем укладено договір купівлі - продажу об'єктів та споруд малої архітектурної форми, розташованих на орендованій земельній ділянці. Також скаржник зазначає, що прокурор при поданні позовної заяви не обґрунтував необхідності захисту інтересів Круглоозерської сільської ради та передчасно звернувся до суду з цим позовом, оскільки від відповідача не було відмови сільській раді в укладенні будь - яких додаткових угод про зміну умов договору.

Відзиви на апеляційну скаргу від позивача та прокурора не надходили.

Обговоривши доводи апеляційної скарги та заперечення на неї, вислухавши пояснення прокурора та представника відповідача, дослідивши матеріали справи, перевіривши правильність застосування судом норм матеріального та процесуального права при прийнятті оскаржуваного рішення, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Як вбачається з матеріалів справи та встановлено місцевим господарським судом, 09.08.2004 року між Круглоозерською сільською радою Голопристанського району Херсонської області (орендодавець) та Акціонерною енергопостачальною компанією «Київенерго» (орендар) було укладено договір оренди земельної ділянки, зареєстрований у Голопристанському відділі Херсонської регіональної філії ДП «Центр державного земельного кадастру», про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 03.09.2004р. за № 040472100925, за умовами якого орендодавець на підставі рішення Круглоозерської сільської ради Голопристанського району від 30.07.2004р. № 167 за актом приймання - передачі передав, а орендар прийняв в оренду строком на 5 років земельну ділянку загальною площею 1,866 га, під розміщення бази відпочинку «Вікторія» із земель запасу рекреаційного призначення на території с. Більшовик Круглоозерської сільської ради.

За змістом п. 5 договору оренди, на момент укладання договору нормативна грошова оцінка земельної ділянки становила 161 981 грн.

Пунктом 9 договору визначено, що орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі у розмірі 9 відсотків нормативної грошової оцінки, що складає: 14 600 грн. за один рік.

Згідно з п. 11 договору орендна плата вноситься орендарем до 15 серпня поточного року щорічно.

Пунктом 13 договору передбачено, що розмір орендної плати переглядається щорічно у разі: - зміни умов господарювання, передбачених договором; - зміни розмірів земельного податку, - підвищення цін, тарифів, у тому числі внаслідок інфляції; - погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документами; - в інших випадках, передбачених законом.

Згідно з п. 43 договору невід'ємними частинами договору є: план або схема земельної ділянки; кадастровий план земельної ділянки з відображенням обмежень (обтяжень) у її використанні та встановлених земельних сервітутів; акт визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості); акт приймання - передачі об'єкта оренди; проект відведення земельної ділянки.

09.06.2009 року між сторонами було укладено додаткову угоду до договору оренди земельної ділянки від 09.08.2004 року, зареєстровану у Голопристанському реєстраційному окрузі Херсонської регіональної філії ДП «Центр державного земельного кадастру», про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 03.08.2009р. за № 000972100049, згідно з якою на підставі рішення Круглоозерської сільської ради Голопристанського району від 15.04.2009р. № 341 пункт 8 договору змінено та викладено у наступній редакції: «Договір укладено на 15 років»; пункт 9 договору «Орендна плата» доповнено словами «за послідуючі 10 років у розмірі 12 відсотків від нормативної грошової оцінки земельної ділянки в рік, що складає 23 825,04 грн. в рік».

Рішенням Круглоозерської сільської ради Голопристанського району від 04.01.2011р. № 44 «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель села Більшовик Голопристанського району Херсонської області» затверджено технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель села Більшовик Голопристанського району Херсонської області станом на грудень 2010 року.

27.08.2013 року Круглоозерською сільською радою Голопристанського району було прийнято рішення № 277, яким за результатами розгляду клопотання ПАТ «Київенерго» про внесення змін в діючий договір оренди та у зв'язку із зміною нормативної грошової оцінки, вирішено внести зміни в договір оренди від 09.08.2004р., зареєстрований у Голопристанському відділі Херсонської регіональної філії ДП «Центр державного земельного кадастру» за № 040472100925 від 03.09.2004р.: змінити назву орендаря: Акціонерна енергопостачальна компанія «Київенерго» на ПАТ «Київенерго» (п 1.1); пункт 5 «Нормативна грошова оцінка» вказати станом на 2013 рік. Пункт 9 «Орендна плата» після слів «що складає» виразити в грошовій формі станом на 2013 рік.

Як вбачається з витребуваного судом апеляційної інстанції витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки від 02.02.2015р. № 34-28-0.3-179/2-15, наданого відділом Держземагенства у Голопристанському районі Херсонської області, нормативна грошова оцінка земельної ділянки площею 18660 кв.м., під розміщення діючої бази відпочинку «Вікторія», місцезнаходження якої: Круглоозерська сільська рада с. Більшовик, користувачем якої є ПАТ «Київенерго», станом на 2014 рік становить 529 197,60 грн.

Листом від 14.10.2013р. позивач повідомив відповідача про зміну нормативної грошової оцінки земельної ділянки, яка перебуває в оренді відповідача, та направив для підпису додаткову угоду про внесення змін до договору оренди земельної ділянки від 09.08.2004 року разом з примірниками рішення Круглоозерської сільської ради № 278 від 27.08.2013р.

Листом від 05.03.2014р. позивач знову звертався до відповідача з вимогою перерахувати орендну плату згідно нової нормативної грошової оцінки землі та підписати раніше надіслані йому додаткові угоди до договору оренди земельної ділянки.

Проте, відповідач залишив звернення позивача без відповіді та задоволення.

Посилаючись на те, що сторони не досягли згоди щодо внесення змін до договору оренди землі від 09.08.2004р., прокурор Голопристанського району Херсонської області звернувся до господарського суду з даним позовом.

Відповідно до ст. 144 Конституції України органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов'язковими до виконання на відповідній території.

Згідно з п. п. 34, 35 ч. 1 ст. 26 Закону України "Про місцеве самоврядування" до виключної компетенції міської ради належить вирішення на пленарних засіданнях питань регулювання земельних відносин; затвердження відповідно до закону ставок земельного податку, розмірів плати за користування природними ресурсами, що є у власності відповідних територіальних громад.

За приписами ст. 13 Закону України «Про оренду землі» договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.

Статтею 15 Закону України «Про оренду землі» визначено, що істотною умовою договору оренди землі є, зокрема, орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, форм платежу, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату.

Відповідно до ст. 21 Закону України "Про оренду землі" орендна плата за землю це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою.

Відповідно до статті 632 ЦК України ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін. У випадках, встановлених законом, застосовуються ціни (тарифи, ставки тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування. Зміна ціни після укладення договору допускається лише у випадках і на умовах, встановлених договором або законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 651 ЦК України зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом.

Згідно зі статтею 30 Закону України "Про оренду землі" зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку.

Відповідно до п. 2.19 постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 6 від 17.05.2011 року "Про деякі питання практики розгляду справ у спорах, що виникають із земельних відносин", статтею 30 Закону України "Про оренду землі" передбачено, що зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку. Оскільки орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності є регульованою ціною, то законодавча зміна граничного розміру цієї плати може бути підставою для перегляду розміру орендної плати, встановленої умовами договору. При цьому надсилання відповідачеві пропозицій щодо внесення змін до договору оренди є правом, а не обов'язком позивача, тому недотримання останнім вимог частини другої статті 188 Господарського кодексу України щодо надсилання іншій стороні пропозицій про зміну умов договору не позбавляє його права звернутися до господарського суду з позовом про зміну умов договору за наявності спору (тобто за відсутності згоди відповідача на зміну умов договору).

Відповідно ч. 2 ст. 21 Закону України "Про оренду землі" розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України).

Законом України № 2756-VI від 02.12.10р. "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Податкового кодексу України", що набрав чинності з 01.01.11р., змінено, зокрема, ч. 2 ст. 21 Закону України "Про оренду землі": слова "до Закону України "Про плату за землю" замінено словами "до Податкового кодексу України", частини четверту, п'яту і сьому виключено.

Статтею 288.5., підпунктом 288.5.1. ПК України визначено, що розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою: для земель сільськогосподарського призначення - розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом; для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом. Не може перевищувати: а) для земельних ділянок, наданих для розміщення, будівництва, обслуговування та експлуатації об'єктів енергетики, які виробляють електричну енергію з відновлюваних джерел енергії, включаючи технологічну інфраструктуру таких об'єктів (виробничі приміщення, бази, розподільчі пункти (пристрої), електричні підстанції, електричні мережі), - 3 відсотки нормативної грошової оцінки; б) для земельних ділянок, які перебувають у державній або комунальній власності та надані для будівництва та/або експлуатації аеродромів - чотирикратний розмір земельного податку, що встановлюється цим розділом; в) для інших земельних ділянок, наданих в оренду, - 12 відсотків нормативної грошової оцінки (підпункт 288.5.2).

Розмір орендної плати за землю визначається сторонами у договорі, в т.ч. може визначатися шляхом встановлення відсоткового відношення до нормативної грошової оцінки земельної ділянки, що відповідає чинному законодавству України, зокрема, приписам частини першої ст. 15, ст. 21 Закону України «Про оренду землі».

Отже, орендна плата за користування земельними ділянками державної та комунальної власності є регульованою ціною, яка розраховується від нормативної грошової оцінки земель, а її розмір встановлюється у договорі.

Статтею 18 Закону України «Про оцінку земель» передбачено, що нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться відповідно до державних стандартів, норм, правил, а також інших нормативно-правових актів на землях усіх категорій та форм власності. Нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться: розташованих у межах населених пунктів незалежно від їх цільового призначення - не рідше ніж один раз на 5-7 років; розташованих за межами населених пунктів земельних ділянок сільськогосподарського призначення - не рідше ніж один раз на 5-7 років, а несільськогосподарського призначення - не рідше ніж один раз на 7-10 років.

Судом апеляційної інстанції встановлено, що на момент звернення прокурора до суду з даним позовом про внесення змін у спірний договір оренди щодо розміру орендної плати за земельну ділянку між сторонами не було підписано відповідних змін до договору оренди, що свідчить про наявність між сторонами відповідного спору. Більш того, змін у договір оренди щодо розміру орендної плати за земельну ділянку не було внесено сторонами і під час розгляду даної справи.

Також судом установлено, що пунктом 13 договору оренди від 09.08.2004р. передбачена можливість зміни розміру орендної плати, зокрема, у разі зміни розмірів земельного податку, підвищення цін, тарифів, у тому числі внаслідок інфляції, а також в інших випадках, передбачених законом.

З огляду на те, що нормами чинного законодавства передбачена можливість зміни умов договору за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у випадках, встановлених договором або законом, враховуючи, що орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності є регульованою ціною, що сторонами у договорі оренди землі від 09.08.2004р. передбачена можливість перегляду орендної плати, суд першої інстанції дійшов правомірного висновку, що внесення змін щодо розміру орендної плати у договір оренди землі у зв'язку з проведенням нової нормативної грошової оцінки земельної ділянки відповідає вимогам чинного законодавства та обґрунтовано задовольнив позов.

Як вбачається з матеріалів справи, предметом даного спору є вимога прокурора в інтересах держави в особі Круглоозерської сільської ради Голопристанського району до відповідача ПАТ «Київенерго» про внесення змін до договору оренди земельної ділянки від 09.08.2004р., укладеного між сторонами, тобто спір, що виник із земельних відносин.

Пунктом 6 частини першої статті 12 ГПК України визначено, що справи у спорах, що виникають із земельних відносин, в яких беруть участь суб'єкти господарської діяльності, за винятком тих, що віднесені до компетенції адміністративних судів, підвідомчі господарським судам.

Частиною 8 ст. 16 ГПК України унормовано, що справи у спорах, передбачених пунктом 6 частини першої статті 12 цього Кодексу, розглядаються господарським судом за місцезнаходженням об'єктів земельних відносин або основної їх частини, за винятком справ, передбачених частиною четвертою цієї статті.

Місцезнаходженням земельної ділянки площею 18660 кв.м., під розміщення діючої бази відпочинку «Вікторія», користувачем якої є відповідач згідно з договором оренди від 09.08.2004р., є Круглоозерська сільська рада с. Більшовик, Голопристанського району Херсонської області.

Отже, місцевий господарський суд правомірно відхилив клопотання відповідача про передачу даної справи за територіальною підсудністю до господарського суду м. Києва та розглянув справу по суті з дотриманням правил виключної підсудності.

А також, господарським судом першої інстанції правомірно відхилено клопотання відповідача про залучення до участі у справі в якості третьої особи на стороні відповідача приватного підприємства «Корал», оскільки як вбачається з доданої відповідачем до свого клопотання копії договору купівлі - продажу нерухомого майна бази відпочинку «Каштан», укладеного 25.09.2014 року між ПАТ «Київенерго» та ПП «Корал», предметом вказаного договору купівлі - продажу є нерухоме майно бази відпочинку «Каштан», яке розташоване на земельній ділянці загальною площею 12349 кв.м.

Разом з тим, об'єктом оренди за спірним договором оренди від 09.08.2004р. є земельна ділянка загальною площею 18660 кв.м., передана відповідачеві під розміщення бази відпочинку «Вікторія», тобто зовсім інша земельна ділянка.

Отже, рішення суду з даного господарського спору ніяким чином не може вплинути на права або обов'язки приватного підприємства «Корал» щодо однієї з сторін.

Стосовно посилання відповідача у додаткових письмових поясненнях від 11.02.2015р. на припинення права користування спірною земельною ділянкою у зв'язку з відчуженням об'єктів та споруд малої архітектурної форми, що є нерухомим майном бази відпочинку «Вікторія», розташованим на цій земельній ділянці, за договором купівлі - продажу від 25.09.2014р., укладеним з гр. Негра Г.В., колегія суддів зазначає наступне.

Згідно з ст. 31 Закону України «Про оренду землі» договір оренди землі припиняється в разі, зокрема, набуття права власності на житловий будинок, будівлю або споруду, що розташовані на орендованій іншою особою земельній ділянці.

Статтею 3 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» передбачено, що права на нерухоме майно та їх обтяження, які підлягають державній реєстрації відповідно до цього Закону, виникають з моменту такої реєстрації.

В силу ст. 4 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» право власності на нерухоме майно підлягає обов'язковій державній реєстрації.

Разом з тим, відповідачем не подано суду належних і допустимих доказів, які б підтверджували набуття права власності на нерухоме майно бази відпочинку «Вікторія» покупцем за договором купівлі - продажу від 25.09.2014 року відповідно до вимог вищевказаного Закону.

Окрім того, умовами п. 8.7 вказаного договору купівлі - продажу передбачено, що покупець, до оформлення на себе договору оренди земельної ділянки під майном бази відпочинку «Вікторія», зобов'язується до 20 числа кожного місяця компенсувати продавцю (ПАТ «Київенерго») суму коштів орендної плати, яку продавець сплачує за договором оренди земельної ділянки від 09.08.2004р., зареєстрованим у Голопристанському відділі Херсонської регіональної філії Державного земельного кадастру за № 040472100925 на підставі рахунку, який продавець направляє покупцю щомісячно до 10 числа.

На момент вирішення даного спору судом, покупець гр. Негра Г.В. не переоформив на себе договір оренди спірної земельної ділянки під майном бази відпочинку «Вікторія», а продавець ПАТ «Київенерго» не розірвав спірний договір оренди.

Посилання скаржника на звернення до Круглоозерської сільської ради з пропозицією від 12.01.2015р. підписати договір про припинення договору оренди земельної ділянки, не може бути прийнято до уваги, оскільки доказів надсилання орендодавцеві зазначеної пропозиції відповідачем не подано.

За приписами п. 2 ст. 121 Конституції України на органи прокуратури України покладено представництво інтересів громадянина чи держави в суді у випадках, визначених законом. Згідно ст. 36-1 Закону України "Про прокуратуру" представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом.

Пунктом 3 ч. 1 та ч. 3 ст. 2 ГПК України закріплено, що господарський суд порушує справи за позовами прокурорів та їх заступників, які звертаються до господарського суду в інтересах держави. Прокурор, який звертається до господарського суду в інтересах держави, в позовній заяві самостійно визначає в чому полягає порушення інтересів держави та обґрунтовує необхідність їх захисту, а також вказує орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах.

Конституційним Судом України у рішенні від 08.04.1999 року за № 3-рп/99 у справі № 1-1/99 визначено, що прокурори і їх заступники у кожному випадку самостійно визначають у чому саме відбулося чи може відбутися порушення матеріальних або інших інтересів держави, обґрунтовує необхідність їх захисту та зазначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах. Пункт 2 резолютивної частини вказаного рішення Конституційного Суду України визначає, що під поняттям "орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах" потрібно розуміти орган державної влади чи місцевого самоврядування, якому за законом надано повноваження органу виконавчої влади.

Статтею 14 Конституції України закріплено, що земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави.

Згідно п. 34 ст. 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" виключною компетенцією сільських, селищних, міських рад є вирішення відповідно до закону питання регулювання земельних відносин.

Судом апеляційної інстанції встановлено, що прокурор обґрунтовує звернення до суду результатами перевірки, проведеної прокуратурою Голопристанського району Херсонської області, якою встановлено невідповідність частини умов договору оренди земельної ділянки від 09.08.2004р. вимогам чинного законодавства, що свідчить про наявність обставин для звернення прокурора до суду з відповідним позовом для захисту інтересів держави і чим спростовується твердження скаржника про відсутність у прокурора повноважень для звернення до суду з цим позовом.

Інші доводи скаржника, що викладені в апеляційній скарзі, також не заслуговують на увагу, оскільки з урахуванням всіх обставин даної справи, встановлених судом першої інстанції, не впливають на правильність вирішення спору по суті.

З урахуванням наведених правових положень та встановлених обставин даної справи, колегія суддів вважає доводи викладені скаржником в апеляційній скарзі необґрунтованими, оскільки вони спростовуються зібраними по справі доказами та не відповідають вимогам закону, що регулює спірні правовідносини. За таких обставин колегія суддів не знаходить законних підстав для повного чи часткового задоволення вимог апеляційної скарги.

Враховуючи вищевикладене колегія суддів не вбачає підстав для скасування оскаржуваного рішення.

Керуючись ст. ст. 99, 101-105 ГПК України, Одеський апеляційний господарський суд

ПОСТАНОВИВ:

Рішення господарського суду Херсонської області від 12 листопада 2014 року у справі № 923/1348/14 залишити без змін, а апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства «Київенерго» - без задоволення.

Повна постанова складена 18.02.2015р.

Головуючий суддя: Бєляновський В.В.

Судді: Мишкіна М.А.

Будішевська Л.О.