ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 819/3117/14-a
13 лютого 2015 р.м. Тернопіль Тернопільський окружний адміністративний суд, в складі:
головуючого судді Мартиць О.І.
секретарі судового засідання Лавренюк О.М.
за участю: позивача ОСОБА_1
представника відповідача прокуратури Тернопільської області Осядач Н.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до прокуратури Тернопільської області про визнання дій незаконними, визнання незаконним та скасування протоколу, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до Тернопільського окружного адміністративного суду з позовом до прокуратури Тернопільської області, в якому просить визнати незаконними дії керівника відділу кадрів прокуратури Тернопільської області (заступника голови комісії з відбору претендентів на заміщення вакантних посад) щодо ненадання інформації про вакансії в органах прокуратури Тернопільської області та дату проведення конкурсу, визнати незаконним та скасувати протокол засідання комісії з відбору претендентів на заміщення вакантних посад прокурорів прокуратур у міськрайонних та прирівняних до них прокуратурах від 24 червня 2014 року та затвердженні ним рішення.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що позивач ОСОБА_1 при зверненні в прокуратуру Тернопільської області 18.06.2014 року щодо надання інформації про вакансії в органах прокуратури, дату проведення конкурсу та необхідні документи, отримав від керівника відділу кадрів ОСОБА_3 відповідь про можливість подання документів лише в резерв через відсутність направлення на роботу від прокуратури Тернопільської області, що на його думку є проявом дискримінації.
В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позовні вимоги підтримав повністю з мотивів викладених у позовній заяві та просить задовольнити.
Представник відповідача позову не визнала, свою позицію виклала в письмових запереченнях, долучених до матеріалів справи.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи та оцінивши подані докази в їх сукупності, суд встановив такі обставини.
Як встановлено в судовому засіданні та не заперечується сторонами 18 червня 2014 року ОСОБА_4 звертався в прокуратуру Тернопільської області до начальника відділу роботи з кадрами ОСОБА_3 і йому усно було роз'яснено порядок прийому в органи прокуратури області з посиланням при цьому на нормативно-правові документи, в тому числі діючого на той час наказу Генерального прокурора України №2гн-2011 "Про організацію роботи з кадрами в органах прокуратури України", Положення про порядок стажування в органах прокуратури України, затвердженого наказом Генерального прокурора України №80 від 30.12.2009 року.
Крім того, ОСОБА_4 20 червня 2014 року в прокуратуру Тернопільської області подано запит щодо отримання публічної інформації щодо вакантних посад в органах прокуратури Тернопільської області, дату проведення конкурсу за вищезазначеними посадами, перелік документів, подання яких необхідне для участі в конкурсі, строк подачі документів для участі в найближчому конкурсі.
23 червня 2014 року начальником відділу роботи з кадрами прокуратури області ОСОБА_3 підготовлено довідку про результати розгляду запиту ОСОБА_4 стосовно інформації про вакантні посади в органах прокуратури Тернопільської області, дату проведення конкурсу за вищезазначеними посадами, перелік документів для подачі для участі у конкурсі та строк подачі документів.
24 червня 2014 року згідно Закону України "Про доступ до публічної інформації" на електронну скриньку ОСОБА_4, із подальшим направленням поштовим зв'язком, листом надіслано запитувану ним інформацію.
09 липня 2014 року прокуратурою Тернопільської області на інформаційний запит ОСОБА_1 про надання копії протоколу засідання комісії з відбору претендентів на заміщення вакантних посад прокурорів прокуратур у міськрайонних та прирівняних до них прокуратурах від 24.06.2014 року направлено лист про надання ОСОБА_1 інформації про проведений конкурсний відбір претендентів для проходження стажування для заміщення вакантних посад прокурорів прокуратур у міськрайонних та прирівняних до них прокуратурах у частині, яка не суперечить вимогам Конституції України, Законам України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію" та "Про захист персональних даних".
Порядок розгляду і вирішення звернень та особистого прийому громадян в органах прокуратури України визначено чинною на момент виникнення спірних відносин Інструкцією про порядок розгляду і вирішення звернень та особистого прийому громадян в органах прокуратури України, затвердженою наказом Генерального прокурора України №9гн від 21.06.2011 року.
Пунктом 2.5. вказаної Інструкції зазначено, що звернення може бути усним (записаним на особистому прийомі службовою особою) чи письмовим, надісланим поштою або переданим громадянином до відповідної прокуратури особисто чи через уповноважену ним особу, якщо ці повноваження оформлені відповідно до вимог чинного законодавства (ст. 5 Закону України "Про звернення громадян", ст. 44 КПК України тощо). У зверненні має бути зазначено прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги. Письмове звернення має бути підписано заявником (якщо колективне - заявниками) із зазначенням дати.
Згідно п.7.8. Інструкції визначено, що у прокуратурах областей міських, районних, міжрайонних та прирівняних до них прокуратурах прийом громадян та інших осіб проводиться протягом усього робочого дня відповідно до графіка, який вивішується у доступному для них місці. Крім цього, на видному місці має бути текст Закону України "Про звернення громадян" та графіки прийому громадян у прокуратурах вищого рівня. Порядок прийому у вечірній час, вихідні та святкові дні встановлюється керівниками відповідних прокуратур. Керівниками прокуратур прийом громадян та інших осіб проводиться не рідше одного разу на тиждень.
Рішення за зверненням приймається і відповідь надається заступником прокурора, до компетенції якого згідно з розподілом обов'язків належить вирішення порушених у зверненні питань. Проект відповіді перед підписом має бути завізований заступником прокурора, який на особистому прийомі отримав звернення. У разі прийняття рішення безпосередньо прокурором відповідь попередньо візується обома заступниками.
Згідно статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 40 Конституції України встановлено, що усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов'язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.
Відповідно до статті 123 Конституції України організація і порядок діяльності органів прокуратури України визначаються законом.
За змістом пункту 1 частини першої статті 6 Закону України "Про прокуратуру" органи прокуратури становлять єдину централізовану систему, яку очолює Генеральний прокурор України, з підпорядкуванням нижчестоящих прокурорів вищестоящим.
Відповідно до статті 12 Закону України "Про прокуратуру" прокурор розглядає заяви і скарги про порушення прав громадян та юридичних осіб, крім скарг, розгляд яких віднесено до компетенції суду.
В ході розгляду даної справи відповідач довів суду правомірність дій та оскаржуваного позивачем протоколу. Натомість доводи позивача в обґрунтування заявленого позову є безпідставними та не ґрунтуються на нормах чинного законодавства.
Виходячи з вищенаведеного, суд вважає, що відповідачем не порушено прав позивача , а тому позовні вимоги про визнання незаконними дій керівника відділу кадрів прокуратури Тернопільської області (заступника голови комісії з відбору претендентів на заміщення вакантних посад) щодо ненадання інформації про вакансії в органах прокуратури Тернопільської області та дату проведення конкурсу, визнання незаконним та скасування протоколу засідання комісії з відбору претендентів на заміщення вакантних посад прокурорів прокуратур у міськрайонних та прирівняних до них прокуратурах від 24 червня 2014 року та затвердженні ним рішення до задоволення не підлягають.
Керуючись ст.ст.2,6,11,122,160-163,186,254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні позову ОСОБА_1 до прокуратури Тернопільської області про визнання незаконними дій керівника відділу кадрів прокуратури Тернопільської області, заступника голови комісії з відбору претендентів на заміщення вакантних посад щодо ненадання інформації про вакансії в органах прокуратури Тернопільської області та дату проведення конкурсу, визнання незаконним та скасування протоколу засідання комісії з відбору претендентів на заміщення вакантних посад прокурорів прокуратур у міськрайонних та прирівняних до них прокуратурах від 24 червня 2014 року та затвердженні ним рішення відмовити.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України (оголошення вступної та резолютивної частини постанови), а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Головуючий суддя Мартиць О.І.
копія вірна:
Суддя Мартиць О.І.