ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 лютого 2015 року Житомир справа № 806/231/15
категорія 9.4.1
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Капинос О.В.,
розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Прокурора Червоноармійського району Житомирської області в інтересах держави в особі Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства "Червоноармійський льонозавод" про стягнення 136000,00 грн.,-
встановив:
Прокурора Червоноармійського району Житомирської області в інтересах держави в особі Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку звернувся з позовом до Відкритого акціонерного товариства "Червоноармійський льонозавод" про стягнення штрафу в сумі 136000,00 грн. Позовні вимоги обґрунтовує тим, що за результатами проведеної перевірки до відповідача відповідно до постанови № 1412-ЦД-1-Е від 24.09.2014 року застосовано штраф в сумі 136000,00 грн., який ним не був сплачений.
Прокурор та представник позивача прибули до суду, позов підтримали, подали письмові клопотання про розгляд справив порядку письмового провадження.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений вчасно та належним чином, про причини неявки суд не повідомив.
У відповідності до ч.6 ст.128 КАС України суд вважає за можливе розглянути справу у порядку письмового провадження.
Дослідивши письмові докази наявні у матеріалах справи, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст.2 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" від 23 лютого 2006 року № 3480-IV, відповідач є емітентом та професійним учасником фондового ринку.
Відповідно до вимог п. 5 розділу XVII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про акціонерні товариства" від 17 вересня 2008 року № 514-VI, статути та внутрішні положення акціонерних товариств, створених до набрання чинності цим Законом, підлягають приведенню у відповідність із нормами цього Закону не пізніше ніж протягом двох років з дня набрання чинності цим Законом.
Приведенням діяльності акціонерних товариств, створених до набрання чинності цим Законом, у відповідність із цим Законом є здійснення таких дій:
1) внесення змін до статуту товариства, які в тому числі передбачають зміну найменування акціонерного товариства з відкритого або закритого акціонерного товариства на публічне акціонерне товариство чи з відкритого або закритого акціонерного товариства на приватне акціонерне товариство за умови, що кількість акціонерів на дату внесення таких змін не перевищує 100 осіб, а також виконання всіх інших вимог цього Закону у статуті товариства;
2) приведення внутрішніх положень товариства у відповідність із вимогами цього Закону.
Датою приведення діяльності акціонерних товариств, створених до набрання чинності цим Законом, у відповідність із вимогами цього Закону є дата державної реєстрації змін до статуту, які в тому числі передбачають зміну найменування акціонерного товариства з відкритого акціонерного товариства на публічне або приватне акціонерне товариство або закритого акціонерного товариства на публічне або приватне акціонерне товариство.
Часткове виконання вимог абзацу першого цього пункту не є виконанням вимог цього Закону.
Приведення діяльності у відповідність із нормами цього Закону, статутів та внутрішніх положень акціонерних товариств, створених до набрання чинності цим Законом, у тому числі зміна найменування акціонерних товариств з відкритого або закритого на публічне або приватне, не є перетворенням та не потребує застосування процедури припинення.
Закон України "Про акціонерні товариства" від 17 вересня 2008 року № 514-VI, набрав чинності у квітні 2009 року, тобто до квітня 2011 року всі Акціонерні товариства, які зареєстровані на території України, повинні були привести свою діяльність у відповідність з вимогами цього Закону.
Встановлено, що 19.02.2014 року Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку відносно ВАТ "Червоноармійський льонозавод" винесено розпорядження № 77- ЦД-1-Е, у зв’язку з невиконанням підприємством вимог п. 5 розділу XVII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про акціонерні товариства" від 17 вересня 2008 року № 514-VI, та за вчинене порушення на ринку цінних паперів постановами № 1936-ЦД-3-Е, № 1937-ЦД-3-Е, № 1938-ЦД-3-Е від 28.08.2013 року, № 2187-ЦД-1-Е від 18.09.2013 року, № 136-ЦД-1-Е від 19.02.2014 року, № 569-ЦД-З-Е, № 570-ЦД-З-Е, № 571-ЦД-З-Е від 14.05.2014 року, застосовано штрафні санкції.
Відповідно до п. 10 ст. 8 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" від 30 жовтня 1996 року № 448/96-ВР, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку України має право надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства.
Однак, ВАТ "Червоноармійський льонозавод", в порушення вимог вищевказаного законодавства, вкотре винесене Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку розпорядження не виконало, жодних пакетів документів, пояснень, заперечень або письмових клопотань не надало.
Пунктом 8 статті 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" від 30 жовтня 1996 року № 448/96-ВР, встановлено, що невиконання або несвоєчасне виконання рішень Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від п'яти до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
З матеріалів справи вбачається, що постановою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 24.09.2014 року №1412-ЦД-1-Е про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів за невиконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери на ВАТ "Червоноармійський льонозавод" накладено штраф у розмірі 8000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 136000 гривень.
Розділом XVIII Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 16.10.2012 № 1470 визначено, що штраф має бути сплачений юридичною особою не пізніше, ніж через п'ятнадцять днів з дати отримання нею постанови, юридичні особи сплачують штрафи шляхом перерахування коштів до державного бюджету, документ, який підтверджує сплату штрафу, протягом п'яти робочих днів надсилається до уповноваженого підрозділу Комісії, у разі несплати штрафу юридичною особою штраф стягується в судовому порядку.
Відповідачем постанова від 24.09.2014 року №1412-ЦД-1-Е про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів не оскаржувалась, добровільно штраф сплачено не було, а тому розмір фінансової санкції вважається узгодженим, а отже постанови про накладення штрафу підлягають виконанню, а позовні вимоги - задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись Законом України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", ст.ст. 86, 158- 163, 254 КАС України, суд -
постановив:
Позов задовольнити.
Стягнути з Відкритого акціонерного товариства "Червоноармійський льонозавод" (12035, вул. Центральна, 11, с. Молодіжне, Червоноармійський район, Житомирська область, код ЄДРПОУ 00306029) на користь Державного бюджету України штраф у розмірі 136000,00 грн. (сто тридцять шість тисяч) на рахунок № 31119115700583, одержувач Червоноармійське УДКС, балансовий рахунок 3111, код бюджетної класифікації 21081100, символ банку 106.
Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя О.В. Капинос