Рішення № 42709605, 09.02.2015, Господарський суд Львівської області

Дата ухвалення
09.02.2015
Номер справи
914/4382/14
Номер документу
42709605
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09.02.2015 р. Справа № 914/4382/14

За позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "Спектргаз", м.Львів

до відповідача: Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації "Львівгаз", м. Львів

Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: Публічне акціонерне товариство "Іскра", м. Львів

про усунення перешкод у користуванні майном.

Суддя Коссак С.М.

при секретарі Чеботар Є.О.

Представники:

Від позивача: Кіт М.С. - представник за довіреністю №27 від 04.12.2014р.;

Від відповідача: Гарбузюк Р.О. - представник за довіреністю №07/4-58 від 08.01.2014р.;

Третьої особи: Манівська Л.Р. - представник за довіреністю №04/01 від 13.01.2015р.

Господарським судом Львівської області розглядається справа за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Спектргаз" до Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації "Львівгаз" про усунення перешкод у користуванні майном.

Ухвалою господарського суду Львівської області від 22.12.2014р. позовну заяву прийнято до розгляду, порушено провадження у справі та призначено її до судового розгляду на 29.12.2014р.

Ухвалою від 29.12.2014 р. залучено третю особу без самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Публічне акціонерне товариство "Іскра" та розгляд справи відкладено на 15.01.2015р.

В судовому засіданні 15.01.2015р. оголошено перерву до 26.01.2015р., а 26.01.2015р. до 09.02.2015р.

03.02.2015р. представником відповідача подано додаткові пояснення від 02.02.2015р. №914/4382-6 (вх.№4018/15) з додатками згідно переліку.

09.02.2015р. представником позивача подано клопотання про долучення доказів до матеріалів справи (вх.№ 5032/15) з додатками згідно переліку.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримує з підстав зазначених в позовній заяві , просить позов задоволити повністю.

В судовому засіданні представник відповідача проти позову заперечив з підстав зазначених у відзиві на позовну заяву(вх.№56418/14 від 25.12.2014р.) та письмових пояснень (вх.№ 2443/15 від 22.01.205р. та 4018/15 від 03.02.2015р.). Просить в позові відмовити повністю.

В судовому засіданні представник третьої особи заявлені позовні вимоги позивача підтримує повністю та просить в позові задоволити повністю.

Відповідно до ст. 69 ГПК України суд обмежений строками розгляду справи.

У судовому засіданні 09.02.2015р. оголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Заслухавши пояснення сторін, судом встановлено.

Між ПАТ «Іскра» та ТзОВ «Спектргаз» укладено договір купівлі-продажу 060914/0703 від 20 серпня 2014 року, предметом якого є газопровід високого тиску ПАТ «Іскра» - ГРС «Винники»; Ру=6 кгс/кВ.см; діаметром 500 мм; довжиною 8 868.5 п.м., що знаходиться за адресою : м.Львів, вул. Вулецька, 14, станція катодного захисту в с.Бережани Пустомитівського району, станція катодного захисту в м.Винники, вул.. Стрілецька; станція катодного захисту в м.Винники, (біля траси на Тернопіль); станція катодного захисту на хуторі Горішний. На виконання умов цього договору зазначене майно передано позивачу на підставі Акту приймання - передачі майна від 01 вересня 2014 року.

З метою належного використання майна відповідно до його корисних властивостей, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 4 липня 2001 року №756 «Про затвердження переліку документів, які додаються до заяви про видачу ліцензії для окремого виду господарської діяльності» для отримання ліцензії на транспортування нафти, нафтопродуктів магістральним трубопроводом, транспортування природного, нафтового газу і газу (метану) вугільних родовищ трубопроводами та їх розподіл, серед іншого, позивачу необхідно подати засвідчені у встановленому порядку копії актів і схем розмежування ділянок обслуговування між суб'єктами господарювання, трубопроводи яких з'єднані між собою (п.14).

У зв'язку з цим, ТзОВ «Спектргаз» неодноразово ( листи від 02.09.2014 року №11, від 24.09.2014 року №18, від 24 жовтня 2014 року №19/03-14) звертався до відповідача про необхідність узгодження зазначених документів.

Однак відповідач, ПАТ «Львівгаз», листами від 09.09.2014 року №01/4-6477, від 10.10.2014 року №07/1-7252, від 06.11.2014 року №07/4-7853 відмовляв у розгляді зазначених вище звернень. При цьому наголошував на необхідність подачі позивачем ряду документів, а саме: заяву про включення до переліку суб'єктів ЄГТСУ; опис планової діяльності на ринку природного газу, місцезнаходження, банківські та податкові реквізити; копії ліцензії на розподіл газу (за наявності); копію договору від 20.08.2014 року купівлі-продажу газопроводу та копію документа на перехід права власності газопроводу тощо.

При прийнятті рішення суд виходив з такого.

Відповідно до ст.11 ЦК України цивільні права та обов'язки виникають з дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також з дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки.

Відповідно до ст.13 ЦК України при здійсненні своїх прав особа зобов'язана утримуватися від дій, які могли б порушити права інших осіб, завдати шкоди довкіллю або культурній спадщині. Не допускаються дії особи, що вчиняються з наміром завдати шкоди іншій особі, а також зловживання правом в інших формах.

Згідно зі ст.16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути:

1) визнання права;

2) визнання правочину недійсним;

3) припинення дії, яка порушує право;

4) відновлення становища, яке існувало до порушення;

5) примусове виконання обов'язку в натурі;

6) зміна правовідношення;

7) припинення правовідношення;

8) відшкодування збитків та інші способи відшкодування майнової шкоди;

9) відшкодування моральної (немайнової) шкоди;

10) визнання незаконними рішення, дій чи бездіяльності органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб.

Так, способом захисту цивільних прав та інтересів може бути, зокрема припинення дії, яка порушує право. Цей спосіб захисту застосовується з метою усунення перешкод здійснення права, зокрема власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження майном (негаторний позов) (ст.391 ЦК України).

Позивач за негаторним позовом вправі вимагати усунути існуючі перешкоди, чи зобов'язати відповідача утриматися від вчинення дій, що можуть призвести до виникнення таких перешкод.

Предметом позову є усунення перешкод у здійсненні ТзОВ «Спектргаз» права користування газопроводом високого тиску ПАТ «Іскра»-ГРС «Винники», які вчиняються ПАТ по газопостачанню та газифікації «Львівгаз» та визнати погодженими і підписаними акта та схеми розмежування ділянок обслуговування між ТзОВ «Спектргаз» та ПАТ «Львівгаз», трубопроводи яких з'єднані між собою, в наступній редакції:

АКТ

розмежування ділянок обслуговування між ТзОВ "Спектргаз" та ПАТ "Львівгаз", трубопроводи яких з'єднані між собою (в зоні пролягання газопроводу високого тиску ПАТ "Іскра" - ГРС „Винники")

м. Львів

Товариство з обмеженою відповідальністю „Спектргаз" в особі директора Несторака Р.С., який діє на підставі Статуту, та

Публічне акціонерне товариство по газопостачанню та газифікації „Львівгаз" в особі голови правління Зленка В.В., який діє на підставі Статуту,

цим актом встановили:

Газопроводи, що підлягають обслуговуванню:

ТзОВ „Спектргаз" - зовнішній газопровід високого тиску (Ду = 500мм Р = 6кГс/см" довжина 8868,5м) від ГРС „Винники" Бібрського ЛВУМГ філії ДК „Укртрансгаз" до території ПАТ „Іскра" за адресою м. Львів, вул. Вулецька, 14;

ПАТ „Львівгаз" - газопроводи та газові мережі збудовані на відводах № т.1, т.2, т.3, т.4, т.5, т.6, т.7, т.8, т.9, т.10 від газопроводу високого тиску ГРС „Винники" - ПАТ „Іскра".

1) Межа ділянок обслуговування газопроводів встановлюється на зварювальних з'єднаннях відводів № т.1, т.2, т.3, т.4, т.5, т.6, т.7, т.8, т.9, т.10 газопроводу високого тиску ГРС „Винники"- ПАТ „Іскра".

2) ТзОВ „Спектргаз" несе відповідальність за технічний стан газопроводу високого тиску ГРС „Винники" - ПАТ „Іскра".

3) ПАТ „Львівгаз" несе відповідальність за технічний стан зварювальних з'єднань відводів № т.1, т.2, т.3, т.4, т.5, т.6, т.7, т.8, т.9, т.10 газопроводу високого тиску ГРС „Винники" - ПАТ „Іскра" та газопроводів і газових мереж, збудованих на відводах газопроводу ГРС „Винники" - ПАТ „Іскра".

4) Схема розташування газопроводу високого тиску ГРС „Винники" - ПАТ „Іскра" і відводів № т.1, т.2, т.3, т.4, т.5, т.6, т.7, т.8, т.9, т.10 з визначенням взаємоузгоджених між ТзОВ „Спектргаз" та ПАТ „Львівгаз" точок розмежування встановлена в Додатку №1 (Додаток №1 - Схема газопроводу в/т 500мм від ГРС «Винники» - ПАТ «Іскра» додано позивачем до позовної заяви).

Як зазначалося вище, позивач обґрунтовує свою вимогу тим, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 4 липня 2001 року №756 «Про затвердження переліку документів, які додаються до заяви про видачу ліцензії для окремого виду господарської діяльності» для отримання ліцензії на транспортування нафти, нафтопродуктів магістральним трубопроводом, транспортування природного, нафтового газу і газу (метану) вугільних родовищ трубопроводами та їх розподіл необхідно подати засвідчені у встановленому порядку копії актів і схем розмежування ділянок обслуговування між суб'єктами господарювання, трубопроводи яких з'єднані між собою (п.14).

У зв'язку з цим, позивач неодноразово (листи від 02.09.2014 року №11, від 24.09.2014 року №18, від 24 жовтня 2014 року №19/03-14) звертався до відповідача про необхідність узгодження зазначених документів.

Однак відповідач листами від 09.09.2014 року №01/4-6477, від 10.10.2014 року №07/1-7252, від 06.11.2014 року №07/4-7853 відмовляв у розгляді зазначених вище звернень. При цьому наголошував на необхідність подачі позивачем ряду документів, а саме: заяву про включення до переліку суб'єктів ЄГТСУ; опис планової діяльності на ринку природного газу, місцезнаходження, банківські та податкові реквізити; копії ліцензії на розподіл газу (за наявності); копію договору від 20.08.2014 року купівлі-продажу газопроводу та копію документа на перехід права власності газопроводу тощо.

Таким чином, суд доходить висновку, що вимога позивача про захист права є правомірною, оскільки він не може у повному обсязі користуватися своїм майном відповідно до його призначення. Також суд зазначає, що відповідач не вказав акт законодавства, яким чітко визначено перелік документів, які необхідно надати йому для погодження акту і схеми розмежування ділянок обслуговування між ПАТ «Львівгаз» та ТзОВ «Спектргаз».

Так, одним із необхідних документів, на думку відповідача, для погодження такого акту є включення позивача до переліку суб'єктів ЄГТСУ.

Відповідно до Закону України «Про засади функціонування ринку природного газу» єдина газотранспортна система України - виробничий комплекс, що складається з магістральних газопроводів та газорозподільних мереж, підземних сховищ газу та інших організаційно і технологічно пов'язаних з ними об'єктів та споруд, призначених для транспортування, розподілу і зберігання природного газу.

Згідно з Порядком доступу та приєднання до єдиної газотранспортної системи України, затвердженого постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики від 19.04.2012 року №420, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 7 травня 2012 року за №721/21034 доступ до Єдиної газотранспортної системи України - сукупність послуг, які необхідні суб'єктам ринку природного газу для здійснення своєї господарської діяльності пов'язаної з використанням природного газу (п.1.2). Заява - викладене в письмовій формі звернення суб'єкта ринку природного газу (замовника), передане до Оператора Єдиної газотранспортної системи України (далі - Оператор), ГДП, ГТП (або ГП), що стосується надання замовнику послуг доступу або приєднання до ЄГТСУ, у тому числі або хоча б одна з таких послуг: включення до Переліку всіх суб'єктів ринку природного газу (їх об'єктів) та отримання ними права на використання інформації з Переліку; транспортування природного газу МГ та/або МГДП; розподіл природного газу ГРМ; закачування природного газу до ПСГ, його зберігання та відбір з ПСГ; приєднання об'єктів системи газоспоживання (газопостачання) замовника до магістральних або газорозподільних мереж.

Відповідно до п.1.2. дія цього Порядку поширюється на фізичних осіб, юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, які здійснюють господарську діяльність з видобутку, транспортування, розподілу, зберігання та/або постачання природного газу, незалежно від їх підпорядкування і форми власності, а також використовують природний газ як паливо або сировину (далі - суб'єкти ринку природного газу).

Таким чином, на думку суду, для включення до переліку суб'єктів ЄГТСУ суб'єкт повинен здійснювати господарську діяльність.

Однак відповідно до ст..6 Закону України «Про засади функціонування ринку природного газу» діяльність, пов'язана з транспортуванням та розподілом трубопроводами, постачанням за регульованим та нерегульованим тарифами, зберіганням природного газу в обсязі, що перевищує рівень, установлений ліцензійними умовами, продажем за закупівельними цінами суб'єктам господарювання, визначеним статтею 10 цього Закону, природного газу власного видобутку в обсязі, що перевищує рівень, установлений ліцензійними умовами, провадиться за умови отримання відповідної ліцензії.

Ліцензія на провадження діяльності, пов'язаної з транспортуванням та розподілом трубопроводами, постачанням за регульованим та нерегульованим тарифами, зберіганням природного газу в обсязі, що перевищує рівень, установлений ліцензійними умовами, продажем за закупівельними цінами суб'єктам господарювання, визначеним статтею 10 цього Закону, природного газу власного видобутку в обсязі, що перевищує рівень, установлений ліцензійними умовами, видається національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики.

Таким чином, для здійснення ТзОВ «Спектргаз» своєї господарської діяльності у цій сфері необхідно отримати ліцензію. Згідно ст..1 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» ліцензія - документ державного зразка, який засвідчує право ліцензіата на провадження зазначеного в ньому виду господарської діяльності протягом визначеного строку у разі його встановлення Кабінетом Міністрів України за умови виконання ліцензійних умов.

Для отримання ліцензії необхідно суб'єктом подати до ліцензійного органу копію акту і схему розмежування ділянок обслуговування між суб'єктами господарювання, трубопроводи яких з'єднані між собою. Серед інших документів, що подаються для отримання ліцензії, не передбачено подання інформації про включення заявника до переліку суб'єктів ЄГТСУ.

Суд також наголошує на те, що листом від 23.10.2014 року №857/12/61-14 «Щодо залишення заяви про видачу ліцензії на право провадження господарської діяльності з розподілу природного, нафтового газу і газу (метану) вугільних родовищ без розгляду», адресованому ТзОВ «Спектргаз», серед іншого, зазначено таке. «Перелік документів, що додаються до заяви про видачу ліцензії з транспортування природного, нафтового газу і газу (метану) вугільних родовищ Товариство мало надати, зокрема:

відомості за підписом заявника - суб'єкта господарювання (за формою, встановленою ліцензійними умовами) про стан матеріально - технічної бази, необхідної для провадження відповідного виду господарської діяльності;

перелік приладів обліку із зазначенням місць їх встановлення на території провадження господарської діяльності;

засвідчені у встановленому порядку копії актів і схем розмежування ділянок обслуговування між суб'єктами господарювання, трубопроводи яких з'єднані між собою;

розрахунок тарифів на транспортування природного газу або його розподіл в встановленому порядку.

Отже, НКРЕ не зобов'язував надати довідку (інформацію тощо) щодо включення заявника до переліку суб'єктів ЄГТСУ. Також слід зазначити, що постанова Кабінету Міністрів України від 4 липня 2001 року №756 «Про затвердження переліку документів, які додаються до заяви про видачу ліцензії для окремого виду господарської діяльності» для отримання ліцензії на транспортування нафти, нафтопродуктів магістральним трубопроводом, транспортування природного, нафтового газу і газу (метану) вугільних родовищ містить виключний перелік документів, які необхідно надати. Документ про включення заявника до переліку суб'єктів ЄГТСУ не передбачений.

Також суд зазначає, що відповідачем не доведено належними та допустимими доказами свою правову позицію, не зазначено відповідний акт законодавства, щодо переліку документів, які необхідно подати йому для погодження актів і схем розмежування ділянок обслуговування між суб'єктами господарювання, трубопроводи яких з'єднані між собою, про які йдеться у відповідях на звернення позивача.

У відзиві на позовну заяву відповідач також наголошує на нікчемність договору купівлі-продажу від 20.08.2014 року, як на підставу необґрунтованості позовних вимог, «оскільки такий порушує публічний порядок, зокрема правочини, що порушують правовий режим вилучених з обігу або обмежених в обігу об'єктів цивільного права». При цьому посилається на ч.2 ст.228 ЦК України, п.1 ст.1, п.4 ст.7-1 Закону України «Про засади функціонування ринку природного газу». З цього приводу суд зазначає таке.

Згідно з п. 2.5.2. постанови пленуму Вищого господарського суду України від 29.05.2013 року №11 «Про деякі питання визнання правочинів (господарських договорів) недійсними» за змістом частини другої статті 215 ЦК України нікчемний правочин, на відміну від оспорюваного, є недійсним незалежно від наявності чи відсутності відповідного рішення суду. Однак це не виключає можливості подання та задоволення позову про визнання нікчемного правочину (господарського договору) недійсним.

Отже, спори про визнання нікчемних правочинів недійсними підлягають вирішенню господарськими судами у загальному порядку. З'ясувавши, що оспорюваний правочин є нікчемним, господарський суд зазначає в резолютивній частині рішення про його недійсність або, за відсутності підстав для такого визнання, відмовляє в задоволенні позову.

Відповідачем у справі не надано належних та допустимих доказів того, що зазначений договір визнавався недійсним.

Згідно ст.204 ЦК України правочин є правомірним, якщо його недійсність прямо не встановлена законом або якщо він не визнаний судом недійсним.

Відповідно до ч.1 ст.228 ЦК України правочин вважається таким, що порушує публічний порядок, якщо він був спрямований на порушення конституційних прав і свобод людини і громадянина, знищення, пошкодження майна фізичної або юридичної особи, держави, Автономної Республіки Крим, територіальної громади, незаконне заволодіння ним.

Згідно ч.3 цієї ж статті у разі недодержання вимоги щодо відповідності правочину інтересам держави і суспільства, його моральним засадам такий правочин може бути визнаний недійсним.

Відповідно до ч.1 ст.207 ГК України господарське зобов'язання, що не відповідає вимогам закону, або вчинено з метою, яка завідомо суперечить інтересам держави і суспільства, може бути на вимогу однієї із сторін, або відповідного органу державної влади визнано судом недійсним повністю або в частині. 3.7.

Пунктом 3.7. постанови пленуму Вищого господарського суду України від 29.05.2013 року №11 «Про деякі питання визнання правочинів (господарських договорів) недійсними» передбачено, що необхідною умовою для визнання господарського договору недійсним як такого, що завідомо суперечить інтересам держави і суспільства (частина перша статті 207 ГК України), є наявність наміру хоча б у однієї з сторін щодо настання відповідних наслідків.

До господарських договорів, що підпадають під ознаки відповідної норми, слід відносити ті, що посягають на суспільні, економічні та соціальні основи держави і суспільства і спрямовані, зокрема, на: використання всупереч законові державної або комунальної власності; незаконне заволодіння, користування розпорядження (в тому числі відчуження) об'єктами права власності українського народу - землею як основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави, її надрами, іншими природними ресурсами (статті 14, 15 Конституції України); відчуження викраденого майна; виробництво і відчуження певних об'єктів, вилучених або обмежених у цивільному обігу (відповідні види зброї, боєприпасів, наркотичних засобів, іншої продукції, що має властивості, небезпечні для життя та здоров'я громадян, тощо); виготовлення і поширення літератури та іншої продукції, що пропагує війну, національну, расову чи релігійну ворожнечу;

приховування від оподаткування доходів, інше ухилення від сплати податків;

виготовлення чи збут підробних документів і цінних паперів;

незаконне вивезення за кордон валютних коштів, матеріальних чи культурних цінностей; використання власного майна на шкоду інтересам суспільства, правам, свободі і гідності громадян.

Для прийняття рішення зі спору необхідно встановлювати, у чому конкретно полягала завідомо суперечна інтересам держави і суспільства мета укладення господарського договору, якою із сторін і в якій мірі виконано зобов'язання, а також наявність наміру у кожної із сторін.

Наявність такого наміру у сторін (сторони) означає, що вони (вона), виходячи з обставин справи, усвідомлювали або повинні були усвідомлювати протиправність укладуваного договору і суперечність його мети інтересам держави і суспільства та прагнули або свідомо допускали настання протиправних наслідків. Намір юридичної особи визначається як намір тієї посадової або іншої фізичної особи, яка підписала договір, маючи на це належні повноваження. За відсутності останніх наявність наміру у юридичної особи не може вважатися встановленою.

Відповідачем у справі не доведено належними та допустимими доказами намір сторін (сторони), що вони (вона), виходячи з обставин справи, усвідомлювали або повинні були усвідомлювати протиправність укладуваного договору і суперечність його мети інтересам держави і суспільства та прагнули або свідомо допускали настання протиправних наслідків.

Також відповідачем не доведено належними та допустимими доказами, яким чином договір купівлі-продажу від 20 серпня 2014 року порушує його права та охоронювані законом інтереси.

При цьому суд констатує, що одним з необхідних для подачі документів, які додаються до заяви про видачу ліцензії відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 4 липня 2001 року №756 «Про затвердження переліку документів, які додаються до заяви про видачу ліцензії для окремого виду господарської діяльності» є копія документів, що підтверджують право власності або користування трубопроводами та спорудами на них, необхідними для провадження відповідного виду господарської діяльності. А відповідно до ст.11 Закону підставами для прийняття рішення про відмову у видачі ліцензії є: недостовірність даних у документах, поданих заявником, для отримання ліцензії; невідповідність заявника згідно з поданими документами ліцензійним умовам, встановленим для виду господарської діяльності, зазначеного в заяві про видачу ліцензії. Отже, орган, що видає ліцензію вправі перевірити достовірність поданих документів.

Відповідно до п.3.12 постанови пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.11 №18 « Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції» господарський суд, з'ясувавши у розгляді справи, що сторона або інший учасник судового процесу в обґрунтування своїх вимог або заперечень послалися не на ті норми, що фактично регулюють спірні правовідносини, самостійно здійснює правильну правову кваліфікацію останніх та застосовує у прийнятті рішення саме такі норми матеріального і процесуального права, предметом регулювання яких є відповідні правовідносини.

Згідно з ст.33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Відповідно до ст.34 Господарського процесуального кодексу України обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

За таких обставин, суд доходить висновку, що вимоги позивача є правомірними та підлягають задоволенню.

З врахуванням вищенаведеного, з врахуванням того, що відповідачем не висловлено зауважень до тексту Акту та схеми розмежування ділянок обслуговування між ТзОВ «Спектргаз» та ПАТ «Львівгаз», трубопроводи яких з»єднані між собою позов задоволити та усунути перешкоди у здійсненні ТзОВ «Спектргаз» права користування газопроводом високого тиску ПАТ «Іскра» -ГРС «Винники», які вчиняються ПАТ по газопостачанню та газифікації «Львівгаз», погодивши акт та схему розмежування ділянок обслуговування між ТзОВ «Спектргаз» та ПАТ «Львівгаз», трубопроводи яких з'єднані між собою, в редакції, поданій позивачем. Судові витрати, відповідно до ст.49 ГПК України покласти на відповідача. Враховуючи наведене та керуючись ст.ст. 22, 27, 33, 34, 49, 82-84 Господарського процесуального кодексу України, суд - ВИРІШИВ : 1. Позов задоволити.

2. Усунути перешкоди у здійсненні Товариства з обмеженою відповідальністю «Спектргаз» (79066, м. Львів, вул. Вулецька, 14; ідентифікаційний код юридичної особи 39258250) права користування газопроводом високого тиску ПАТ «Іскра»-ГРС «Винники», які вчиняються Публічним акціонерним товариством по газопостачанню та газифікації «Львівгаз» (79039, м. Львів, вул. Золота, 42; ідентифікаційний код юридичної особи 03349039), шляхом погодження акту та схеми розмежування ділянок обслуговування між ТзОВ «Спектргаз» та ПАТ «Львівгаз», трубопроводи яких з'єднані між собою, в такій редакції:

АКТ

розмежування ділянок обслуговування між ТзОВ "Спектргаз" та ПАТ "Львівгаз", трубопроводи яких з'єднані між собою (в зоні пролягання газопроводу високого тиску ПАТ "Іскра" - ГРС „Винники")

м. Львів

Товариство з обмеженою відповідальністю „Спектргаз" в особі директора Несторака Р.С., який діє на підставі Статуту, та

Публічне акціонерне товариство по газопостачанню та газифікації „Львівгаз" в особі голови правління Зленка В.В., який діє на підставі Статуту,

цим актом встановили:

Газопроводи, що підлягають обслуговуванню:

ТзОВ „Спектргаз" - зовнішній газопровід високого тиску (Ду = 500мм Р = 6кГс/см" довжина 8868,5м) від ГРС „Винники" Бібрського ЛВУМГ філії ДК „Укртрансгаз" до території ПАТ „Іскра" за адресою м. Львів, вул. Вулецька, 14;

ПАТ „Львівгаз" - газопроводи та газові мережі збудовані на відводах № т.1, т.2, т.3, т.4, т.5, т.6, т.7, т.8, т.9, т.10 від газопроводу високого тиску ГРС „Винники" - ПАТ „Іскра".

1) Межа ділянок обслуговування газопроводів встановлюється на зварювальних з'єднаннях відводів № т.1, т.2, т.3, т.4, т.5, т.6, т.7, т.8, т.9, т.10 газопроводу високого тиску ГРС „Винники"- ПАТ „Іскра".

2) ТзОВ „Спектргаз" несе відповідальність за технічний стан газопроводу високого тиску ГРС „Винники" - ПАТ „Іскра".

3) ПАТ „Львівгаз" несе відповідальність за технічний стан зварювальних з'єднань відводів № т.1, т.2, т.3, т.4, т.5, т.6, т.7, т.8, т.9, т.10 газопроводу високого тиску ГРС „Винники" - ПАТ „Іскра" та газопроводів і газових мереж, збудованих на відводах газопроводу ГРС „Винники" - ПАТ „Іскра".

4) Схема розташування газопроводу високого тиску ГРС „Винники" - ПАТ „Іскра" і відводів № т.1, т.2, т.3, т.4, т.5, т.6, т.7, т.8, т.9, т.10 з визначенням взаємоузгоджених між ТзОВ „Спектргаз" та ПАТ „Львівгаз" точок розмежування встановлена в Додатку №1.( Додаток №1 - Схема газопроводу в/т 500мм від ГРС «Винники» - ПАТ «Іскра» поданої в редакції позивачем до позовної заяви та додається до рішення суду).

3. Стягнути з Публічного акціонерного товариством по газопостачанню та газифікації «Львівгаз» (79039, м. Львів, вул. Золота, 42; ідентифікаційний код юридичної особи 03349039) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Спектргаз» (79066, м. Львів, вул. Вулецька, 14; ідентифікаційний код юридичної особи 39258250) 1 218,00 грн. витрат по сплаті судового збору.

4. Накази видати згідно ст.116 ГПК України.

Рішення набирає законної сили відповідно до статті 85 Господарського процесуального кодексу України, може бути оскаржене до Львівського апеляційного господарського суду в порядку і строки, передбачені статтями 91-93 Господарського процесуального кодексу України.

Повний текст рішення виготовлено та підписано 16.02.2015р.

Суддя Коссак С.М.