242/366/15-п
3/242/37/15
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 лютого 2015 року Селидівський міський суд Донецької області у складі головуючого судді Моцного О.С., при секретарі Нарижній О.Г., за участі прокурора Єрьоменко М.М., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1, розглянувши в судовому засіданні в приміщенні Селидівського міського суду Донецької області матеріал, який надійшов від Селидівської міжрайонної прокуратури, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Калуга Калузької області Росія, ІПН НОМЕР_1, працюючого ВП «шахта «Курахівська» ДП «Селидіввугілля», гірником підземним, депутат Курахівської селищної ради, що зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,-
В С Т А Н О В И В :
Згідно протоколу про вчинення адміністративного корупційного правопорушення від 30 січня 2015 року ОСОБА_1, будучи депутатом Курахівської селищної ради, не подав до 01 квітня 2014 року за місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік, які передбачені ч. 1 ст. 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції».
В судовому засіданні ОСОБА_1 провину свою визнав беззастережно та пояснив, що дійсно не здавав вказану декларацію.
Суд, заслухав думку прокурора, який вважає доведеним факт вчинення адміністративного правопорушення, пояснення ОСОБА_1, вивчивши та дослідивши матеріали справи, оцінивши докази, приходить до висновку, що в діях депутата Курахівської селищної ради ОСОБА_1 наявний склад корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, а саме: неподання декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, передбаченої Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції», що підтверджено сукупністю зібраних до протоколу доказів.
Відповідно до вимог ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновками експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
У відповідності до вимог ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтуються на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Згідно рішення Курахівської селищної ради від 11.11.2010 року № 6/1-1 громадянин ОСОБА_1 обраний депутатом Курахівської селищної ради та 11 листопада 2010 року приступив до виконання своїх обов'язків.
Згідно довідки, наданої секретарем Української міської ради від 18.08.2013 року Терещенко М.В. станом на 08.08.2013 року не надав декларацію про майно, доходи, зобов'язання фінансового характеру за 2012 рік, надання якої передбачено ст. 12 Законом України „Про засади запобігання і протидії корупції".
Згідно довідки Курахівської селищної ради від 27.01.2015 року № 01-15/1-21 станом на 27.01.2015 року депутатом ОСОБА_1 не подано декларацію про майно, доходи, витрати та зобов'язання фінансового характеру за 2013 рік.
Згідно довідки ВП «шахта «Курахівка» ДП «Селидіввугілля» від 28.01.2015 року № 07-50, ОСОБА_1 не надав за місцем роботи декларацію про майно, доходи, витрати та зобов'язання фінансового характеру за 2013 рік.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» суб'єктами відповідальності за корупційні правопорушення є народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад.
Також згідно до ст.. 12 цього Закону суб'єкти декларування, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати за місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік за формою, що додається до цього Закону.
Згідно до ст. 8 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» на депутатів місцевих рад поширюються вимоги та обмеження, встановлені Законом України "Про засади запобігання і протидії корупції". Депутати місцевих рад зобов'язані щороку до 1 квітня подавати декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік за формою, що додається до Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції", за місцем роботи (служби), крім самозайнятих осіб, безробітних або пенсіонерів, які подають зазначені декларації до апаратів відповідних місцевих рад або їх виконавчих комітетів.
Відповідно до ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення може бути накладено протягом трьох місяців з дня виявлення, але не пізніше одного року з дня його вчинення.
Таким чином, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 вбачається подія й склад правопорушення, передбаченого ст.ст. 6, 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» та ст. 172-6 ч.1 КУпАП, а саме: неподання декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, передбаченої Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції», що підтверджено сукупністю зібраних до протоколу доказів, так як суду були надані докази згідно з вимогами КУпАП, та порушень в процесі зібрання доказів судом не виявлено.
При призначенні адміністративного стягнення суд, враховуючи відповідно до ст. 33 КУпАП характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, вважає необхідним застосувати до правопорушника адміністративне стягнення у виді штрафу, мінімально визначеному санкцією ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.. 63 Конституції України, ст. 9, 33, 38, 172-6 ч. 1, 251, 283, 284 КУпАП, ст. 8 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», ст.ст. 4, 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», суд
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1, визнати винним у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 170 (сто сімдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1, ІПН НОМЕР_1, на користь держави (р/р 31215206700070, код отримувача ЄДРПОУ 37791274, МФО 834016, код бюджетної класифікації 22030001 «Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050)», код за ЄДРПОУ суду 02895751, символ звітності банку 206 в ГУ ДКСУ в Донецькій області) судовий збір у розмірі 36 (тридцять шість) грн. 54 коп.
Постанова може бути оскаржена в апеляційний суд Донецької області через Селидівський міський суд шляхом подачі скарги в десятиденний строк з дня проголошення постанови.
Суддя