Постанова № 42684279, 10.02.2015, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.02.2015
Номер справи
810/7184/14
Номер документу
42684279
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

10 лютого 2015 року 810/7184/14

Суддя Київського окружного адміністративного суду Виноградова О.І., розглянувши порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Євроспортаренабуд" до Вишгородської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Київській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії

в с т а н о в и в:

29 грудня 2014 р. до Київського окружного адміністративного суду звернулося товариство з обмеженею відповідальністю "Євроспортаренабуд" (далі - позивач) з позовом до Вишгородської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Київській області про:

- визнання протиправними дій відповідача по проведенню документальної позапланової перевірки позивача, оформленої актом від 3 листопада 2014 р. № 2291/10-08-22-01/38757915 з питань дотриимання вимог податкового законодавства по взаємовідносинах з ПАТ "Новокраматорський машинобудівний Завод" за період з 1 по 31 липня 2014 р. (далі – акт перевірки № 2291/10-08-22-01/38757915);

- визнання протиправними дій відповідача щодо внесення інформації (коригування) до АІС "Податковий блок" АС "Результати співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні ДПА" про результати перевірки позивача, оформленої актом перевірки № 2291/10-08-22-01/38757915 щодо взаємовідносин з контрагентом - постачальником ТОВ "Кам-Билдинг-Транс" та контрагентом - покупцем ПАТ "Новокраматорський машинобудівний Завод" за період з 1 по 31 липня 2014 р.;

- зобов'язання відповідача вилучити із інтегрованої автоматизованої інформаційної системи "Податковий блок" Міністерства доходів і зборів України інформацію про результати документальної позапланової невиїзної перевірки позивача оформленої актом перевірки № 2291/10-08-22-01/38757915;

- зобов'язати відповідача відновити в інтегрованій автоматизованій інформаційній системі "Податковий блок" Міністерства доходів і зборів України показники податкової звітності з податку на додану вартість позивача за період з 1 по 31 липня 2014 р. шляхом внесення до неї даних, зазначених у податковій звітності з податку на додану вартість позивача за відповідний період;

- зобов'язати відповідача утриматися від вчинення дій щодо передачі та врахування в роботі результатів і висновків акту перевірки № 2291/10-08-22-01/38757915 (з урахуванням уточнення позовних вимог).

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідачем було протиправно проведено позапланову перевірку позивача, результати якої оформлено актом № 2291/10-08-22-01/38757915. Крім того, зазначив, що здійснене відповідачем коригування його звітності по взаємовідносинах з контрагентом - постачальником ТОВ "Кам-Билдинг-Транс" та контрагентом - покупцем ПАТ "Новокраматорський машинобудівний Завод" за період з 1 по 31 липня 2014 р. було вчинено лише на підставі акту перевірки та без прийняття відповідного податкового повідомлення-рішення (на підставі акту перевірки).

Відповідач позов не визнав, подав до суду письмові заперечення, в яких у задоволенні позову просив відмовити, посилаючись на те, що правочини між позивачем та його контрагентами за період з 1 по 31 липня 2014 р. є нікчемними. Зазначив, що коригування показників податкових зобов’язань та податкового кредиту з податку на додану вартість, які задекларовані позивачем не проводилось (а.с. 153-156)

4 лютого 2015 р. представниками сторін були подані клопотання про розгляд справи у порядку письмового провадження (а.с. 205-206).

Розглянувши матеріали справи, клопотання сторін, суд не знаходить перешкод для розгляду справи та вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження, без участі повноважних представників сторін відповідно до приписів ч. 4 ст. 122 КАС України за наявними в ній матеріалами.

Суд, дослідивши наявні матеріали справи, встановив таке.

12 серпня 2013 р. позивач зареєстрований як юридична особа, що підтверджується копіями виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців Серія АГ № 125594, витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців Серія АГ № 125671 (а.с. 22, 23-24).

Основними видами діяльності позивача за КВЕД-2010 є: будівництво житлових і нежитлових будівель; будівництво інших споруд, н.в.і.у; підготовчі роботи на будівельному майданчику; штукатурні роботи; малярні роботи та скління; роздрібна торгівля спортивним інвентарем у спеціалізованих магазинах.

31 жовтня 2014 р. відповідачем було проведено документальну позапланову невиїзну перевірку позивача з питань дотримання податкового законодавства по взаємовідносинах з ПАТ «Новокраматорський Машинобудівний Завод» за період з 1 по 31 липня 2014 р., за результатами якої 3 листопада 2014 р. було складено акт перевірки № 2291/10-08-22-01/38757915 (а.с 28-35).

У розділі "Висновок" названого акту перевірки зазначено, що позивачем порушено ст. 22, ст. 185, п. 198.6 ст. 198 Податкового кодексу України від 2 грудня 2012 р. № 2755-VI (далі – ПК України) встановлено відсутність об’єктів оподаткування при придбанні послуг у ТОВ «Кам-Билдинг-Транс» та надання послуг ПАТ «Новокраматорський Машинобудівний завод». Перевіркою неможливо підтвердити задекларовані позивачем податкові зобов’язання та податковий кредит з податку на додану варстість

На підставі висновків акту перевірки № 2291/10-08-22-01/38757915 відповідачем здійснено коригування в електронній базі автоматизованої інформаційної системи Міністерства доходів і зборів України “Податковий блок” показників податкової звітності позивача за період 1 по 31 липня 2014 р.

У зв'язку з тим, що позивач вважає такі дії відповідача протиправними, ним було подано даний адміністративний позов до суду.

Спірні правовідносини врегульовані ПК України,

Згідно з вимогами п.п. 78.1.1 п. 78.1 ст. 78 ПК України документальна позапланова перевірка здійснюється, якщо, за наслідками перевірок інших платників податків або отримання податкової інформації виявлено факти, що свідчать про можливі порушення платником податків податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обов'язковий письмовий запит контролюючого органу, в якому зазначаються можливі порушення цим платником податків податкового, валютного та іншого законодавства протягом 10 робочих днів з дня отримання запиту;

Відповідно до вимог п. 79.1. ст. 79 ПК України документальна невиїзна перевірка здійснюється у разі прийняття керівником контролюючого органу рішення про її проведення та за наявності обставин для проведення документальної перевірки, визначених ст.ст. 77 та 78 цього Кодексу. Документальна невиїзна перевірка здійснюється на підставі зазначених у підпункті 75.1.2 пункту 75.1 статті 75 цього Кодексу документів та даних, наданих платником податків у визначених цим Кодексом випадках, або отриманих в інший спосіб, передбачений законом.

Згідно з вимогами п. 85.2 ст. 85 ПК України, платник податків зобов'язаний надати посадовим (службовим) особам органів державної податкової служби у повному обсязі всі документи, що належать або пов'язані з предметом перевірки. Такий обов'язок виникає у платника податків після початку перевірки.

Відповідно до вимог п. 138.2 ст. 138 ПК України витрати, які враховуються для визначення об'єкта оподаткування, визнаються на підставі первинних документів, що підтверджують здійснення платником податку витрат, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачено правилами ведення бухгалтерського обліку, та інших документів, встановлених розділом II цього Кодексу.

Платник податку для визначення об'єкта оподаткування має право на врахування витрат, підтверджених документами, що складені нерезидентами відповідно до правил інших країн.

Згідно до вимог п.п. 139.1.9 п. 139.1 ст. 139 ПК України не включаються до складу витрат: витрати, не підтверджені відповідними розрахунковими, платіжними та іншими первинними документами, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачена правилами ведення бухгалтерського обліку та нарахування податку.

Як убачається з вимог п. 185.1 ст. 185 ПК України об'єктом оподаткування є операції платників податку з: а) постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 цього Кодексу, у тому числі операції з передачі права власності на об'єкти застави позичальнику (кредитору), на товари, що передаються на умовах товарного кредиту, а також з передачі об'єкта фінансового лізингу в користування лізингоотримувачу/орендарю; б) постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 цього Кодексу; в) ввезення товарів на митну територію України; г) вивезення товарів за межі митної території України; ґ) виключено; д) виключено; е) постачання послуг з міжнародних перевезень пасажирів і багажу та вантажів залізничним, автомобільним, морським і річковим та авіаційним транспортом.

Згідно з вимогами п. 187.1 ст. 187 ПК України датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку; б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

Відповідно до вимог п. 198.1 ст. 198 ПК України право на віднесення сум податку до податкового кредиту виникає у разі здійснення операцій, зокрема, з придбання або виготовлення товарів (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України) та послуг. Як убачається з п. 198.2 ст. 198 ПК України, датою виникнення права платника податку на віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше; дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг; дата отримання платником податку товарів/послуг, що підтверджено податковою накладною.

Згідно з вимогами п. 198.3 ст. 198 ПК України податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг, але не вище рівня звичайних цін, визначених відповідно до ст. 39 цього Кодексу, та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою п. 193.1 ст. 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв'язку з: придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку; придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті, з метою подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.

Право на нарахування податкового кредиту виникає незалежно від того, чи такі товари/послуги та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.

Згідно з вимогами п. 198.6 ст. 198 ПК України не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені податковими накладними (або підтверджені податковими накладними, оформленими з порушенням вимог ст. 201 цього Кодексу) чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими п. 201.11 ст. 201 цього Кодексу.

У разі коли на момент перевірки платника податку органом державної податкової служби суми податку, попередньо включені до складу податкового кредиту, залишаються не підтвердженими зазначеними цим пунктом документами, платник податку несе відповідальність відповідно до цього Кодексу.

Наявні матеріали справи свідчать про таке.

Щодо позовних вимог про визнання протиправними дій відповідача по проведенню документальної позапланової перевірки позивача, оформленої актом перевірки № 2291/10-08-22-01/38757915 суд зазначає наступне.

31 жовтня 2014 р. в.о. начальника відповідача було видано наказ № 607 "Про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки".

У цей же день на підставі зазначено вище наказу відповідачем було складено повідомлення № 119/22-01 про проведення відповідачем у період з 31 жовтня 2014 р. за адресою м. Вишгород, просп. Шевченка, 1-а документальної позапланової перевірки позивача тривалістю один день.

31 жовтня 2014 р. зазначені документи було вручено під розписку представнику позивача.

Відповідно до вимог п. 79.1. ст. 79 ПК України документальна невиїзна перевірка здійснюється у разі прийняття керівником контролюючого органу рішення про її проведення та за наявності обставин для проведення документальної перевірки, визначених ст.ст. 77 та 78 цього Кодексу. Документальна невиїзна перевірка здійснюється на підставі зазначених у підпункті 75.1.2 пункту 75.1 статті 75 цього Кодексу документів та даних, наданих платником податків у визначених цим Кодексом випадках, або отриманих в інший спосіб, передбачений законом.

Отже, оскільки відповідач не порушив процедуру проведення документальної позапланової невиїзної перевірки, то підстави для задоволення позовних вимог в частині визнання протиправними дій щодо проведення такої перевірки відсутні.

Щодо позовних вимог про зобов'язати відповідача утриматися від вчинення дій щодо передачі та врахування в роботі результатів і висновків акту перевірки № 2291/10-08-22-01/38757915 суд зазначає наступне.

Адміністративний суд під час розгляду справи повинен встановити факт або обставини, які б свідчили про порушення прав, свобод чи інтересів позивача з боку відповідача. Це означає, що захист прав, свобод та інтересів осіб є наступним і як передумову цього передбачає наявність встановленого судом факту їх порушення.

Судове рішення має бути наслідком чинного правового регулювання. Воно не може обмежувати волю суб’єкта владних повноважень в майбутньому, оскільки обставини, за яких це волевиявлення може бути здійснено та підстави для його здійснення, ще не настали.

Таким чином, прийняття судом рішення щодо захисту прав та інтересів осіб на майбутнє, лише виходячи з презумпції порушення їх в майбутньому, є безпідставним.

Суд вважає, що задоволенню в адміністративному судочинстві підлягають лише ті вимоги, які відновлюють порушені права, свободи чи інтереси особи в сфері публічно-правових відносин. Право на судовий захист має лише та особа, яка є суб'єктом (носієм) порушених прав, свобод чи інтересів. Тож для того, щоб особі було надано судовий захист, суд встановлює, чи особа дійсно має порушене право, свободу чи інтерес, і це право, свобода чи інтерес порушено відповідачем саме в спірних публічно-правових відносинах.

Оскільки вказані позовні вимоги заявлено стосовно дій відповідача, які можливо можуть бути вчинені у майбутньому, то в цій частині позов задоволенню не підлягає.

Щодо позовних вимог про: визнання протиправними дій відповідача щодо внесення інформації (коригування) до АІС "Податковий блок" АС "Результати співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні ДПА" про результати перевірки позивача, оформленої актом перевірки № 2291/10-08-22-01/38757915 щодо взаємовідносин з контрагентом - постачальником ТОВ "Кам-Билдинг-Транс" та контрагентом - покупцем ПАТ "Новокраматорський машинобудівний Завод" за період з 1 по 31 липня 2014 р.; зобов'язання відповідача вилучити із інтегрованої автоматизованої інформаційної системи "Податковий блок" Міністерства доходів і зборів України інформацію про результати документальної позапланової невиїзної перевірки позивача оформленої актом перевірки № 2291/10-08-22-01/38757915; зобов'язати відповідача відновити в інтегрованій автоматизованій інформаційній системі "Податковий блок" Міністерства доходів і зборів України показники податкової звітності з податку на додану вартість позивача за період з 1 по 31 липня 2014 р. шляхом внесення до неї даних, зазначених у податковій звітності з податку на додану вартість позивача за відповідний період судом встановлено таке.

Як вже зазначалось, відповідачем було поставлено під сумнів фінансово – господарську діяльність позивача у період з 1 по 31 липня 2014 р., зокрема, реальність господарських операцій та зроблено висновок, що господарські операції між ним та контрагентами були фіктивними правочинами.

Так, акт перевірки № 2291/10-08-22-01/38757915 містить висновки щодо фіктивності правочинів між позивачем та його контрагентами у період з 1 по 31 липня 2014 р.

У зв’язку з викладеним відповідачем було здійснено коригування в електронній базі автоматизованої інформаційної системи Міністерства доходів і зборів України “Податковий блок” показників податкової звітності позивача за період з 1 по 31 липня 2014 р. (а.с. 165-167).

При вирішенні справи судом було враховано вимоги п. 86.1 ст. 86 ПК України, згідно з якими результати перевірок (крім камеральних) оформлюються у формі акта або довідки, які підписуються посадовими особами органу державної податкової служби та платниками податків або їх законними представниками (у разі наявності). У разі встановлення під час перевірки порушень складається акт. Якщо такі порушення відсутні, складається довідка.

Водночас, інформація, що збирається, використовується та формується органами Міндоходів України у зв'язку з обліком платників податків, вноситься до відповідних інформаційних баз даних.

Метою розробки автоматизованих інформаційних систем є створення єдиного програмно-технічного комплексу для автоматизації процесу реєстрації, обліку платників податків на всіх рівнях структури органів державної податкової служби, прийому та обробки електронних звітних податкових документів, формування зведеної інформації про надходження податкових платежів, нарахування податкових зобов`язань та їх сплату у розрізі окремих податків і зборів.

Джерелами формування автоматизованих систем є, зокрема, відомості стосовно реєстраційних та облікових даних платника податків, його банківських рахунків, інформація, що надходить від інших органів виконавчої влади, у тому числі Пенсійного фонду України, Державної казначейської служби України, Державного комітету статистки України, митних органів та органів внутрішніх справ, податкових органів центрального та обласного рівнів.

Крім того, в окремих інформаційних системах обліковуються дані, що створені або отримані податковим органом у процесі поточної діяльності, у тому числі інформація про наявність/відсутність підприємства за його місцезнаходженням, видачу або анулювання свідоцтв про реєстрацію платником податку на додану вартість, направлення на адресу платника відповідних запитів, надходження відповідей на них, облік результатів контрольно-перевірочної роботи за окремими податками і зборами тощо.

Так, облік контрольно-перевірочної роботи за додержанням платниками податків податкового законодавства здійснюється шляхом формування відповідних даних в автоматизованих системах "Аудит", "Податковий блок".

З метою вдосконалення контролю за правильністю формування податкових зобов'язань та податкового кредиту з податку на додану вартість, оперативне виявлення платників, що підлягають документальній перевірці, розроблено систему автоматизованого співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні ДПА України.

Об'єктом автоматизації є процес співставлення даних податкової звітності з податку на додану вартість, розшифровок податкових зобов'язань та податкового кредиту, розрахунків коригування сум податку контрагентів з використанням інформації, викладеної в актах/довідках перевірки платника податку (камеральної, документальної невиїзної, планової, позапланової перевірки) у розрізі контрагентів, донарахованих сум податкового зобов`язання.

Тобто, система призначена для проведення співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів на центральному рівні та забезпечує доступ до результатів співставлення підрозділам органів державної податкової служби на регіональному та районному рівні для відпрацювання отриманих результатів та використання їх для подальшої контрольно-перевірочної роботи.

Отже, відображена у вказаних системах податкова інформація повинна використовуватися контролюючим органом виключно для власних функціональних потреб та має на меті проведення аналізу господарської діяльності платника, правомірності формування ним податкового зобов`язання та податкового кредиту за операціями з іншими суб`єктами господарювання.

Водночас судом враховано вимоги абз. 4 п. 86.7 ст. 86 ПК України, згідно з яким рішення про визначення грошових зобов'язань приймається керівником контролюючого органу (або його заступником) з урахуванням результатів розгляду заперечень платника податків (у разі їх наявності). Платник податків або його законний представник може бути присутнім під час прийняття такого рішення.

Як убачається з п. 86.8 ст. 86 ПК України, податкове повідомлення-рішення приймається керівником контролюючого органу (його заступником) протягом десяти робочих днів з дня, наступного за днем вручення платнику податків акта перевірки у порядку, передбаченому статтею 58 цього Кодексу, для надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень (за результатами фактичної перевірки - з дня реєстрації (надходження) акта такої перевірки до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків), а за наявності заперечень посадових осіб платника податків до акта перевірки приймається з урахуванням висновку про результати розгляду заперечень до акта перевірки - протягом трьох робочих днів, наступних за днем розгляду заперечень і надання (надсилання) письмової відповіді платнику податків.

Таким чином, зменшення (збільшення) грошового зобов'язання платнику податків може бути здійснено лише шляхом винесення відповідного податкового повідомлення-рішення згідно вимог ст. 58 ПК України.

Судом встановлено, що контролюючим органом податкове повідомлення-рішення за наслідками проведення перевірки позивача не приймалося. Проте, на підставі висновків акту перевірки було здійснено коригування у електронній базі автоматизованої інформаційної системи Міністерства доходів і зборів України “Податковий блок” показників податкової звітності позивача за період з 1 по 31 липня 2014 р.

Крім того, судом враховано, що чинним законодавством не передбачено права податкового органу вносити зміни до задекларованого платником податків податкового кредиту чи податкового зобов’язання безпосередньо на підставі акту перевірки та без прийняття відповідного податкового повідомлення-рішення.

Отже, оскаржувані дії відповідача не передбачені чинним законодавством, як спосіб реагування на виявлені порушення податкового законодавства (за їх наявності).

Аналогічна правова позиція викладена, зокрема, в постанові Вищого адміністративного суду України від 4 листопада 2014 р. у справі № К/800/12147/14.

За таких обставин суд дійшов висновку про необхідність визнання протиправними дій відповідача по внесенню інформації до аналітично-інформаційної системи “Податковий блок” на підставі акта № 2291/10-08-22-01/38757915 та зобов’язання вилучити таку інформацію із цієї системи.

Крім того, судом не можуть бути взяті до уваги твердження представника відповідача про те, що коригування показників податкових зобов’язань та податкового кредиту з податку на додану вартість позивача не відбувалось, оскільки згідно з роздруківками з АІС «Податковий блок» всі задекларовані позивачем показники податкових зобов’язань та податкового кредиту виставлені з від’ємним значенням.

Як убачається з ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з вимогами ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Відповідно до вимог ч. 2 ст. КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Проте, відповідачем не доведено належними та достатніми доказами фактів безпідставного чи неправомірного формування позивачем податкового кредиту та не надано суду доказів, які б спростовували надані позивачем докази.

Згідно з вимогами ч. 3 ст. 94 КАС України, якщо адміністративний позов задоволено частково, судові витрати, здійснені позивачем, присуджуються йому відповідно до задоволених вимог, у задоволенні яких позивачеві відмовлено.

Оскільки суд дійшов висновку про часткове задоволення позовних вимог судові витрати, у сумі 43 грн. 85 коп. підлягають стягненню з Державного бюджету України.

Керуючись статтями 11, 14, 70, 71, 72, 86, 94, 159-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

п о с т а н о в и в:

адміністративний позов задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Вишгородської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Київській області щодо коригування показників податкових зобов’язань та податкового кредиту з податку на додану вартість товариства з обмеженею відповідальністю “Євроспортаренабуд” (код ЄДРПОУ 38757915) у відносинах з з контрагентом - постачальником ТОВ "Кам-Билдинг-Транс" (код ЄДРПОУ 38537020) та контрагентом - покупцем ПАТ "Новокраматорський Машинобудівний Завод" (код ЄДРПОУ 5763599) за період з 1 по 31 липня 2014 р. здійснених на підставі акту перевірки № 2291/10-08-22-01/38757915

Зобов'язати Вишгородську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління Міндоходів у Київській області вилучити з інтегрованої автоматизованої інформаційної системи “Податковий блок” інформацію про результати документальної позапланової невиїзної перевірки товариства з обмеженею відповідальністю “Євроспортаренабуд” (код ЄДРПОУ 38757915) оформленої актом № 2291/10-08-22-01/38757915.

Зобов'язати Вишгородську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління Міндоходів у Київській області відновити в інтегрованій автоматизованій інформаційній системі “Податковий блок” показники податкової звітності з податку на додану вартість товариства з обмеженою відповідальністю “Євроспортаренабуд” (код ЄДРПОУ 38757915) за період з 1 по 31 липня 2014 р.

У задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити.

Стягнути з Державного бюджету України на користь товариства з обмеженою відповідальністю “Євроспортаренабуд” (код ЄДРПОУ: 38757915) сплачений судовий збір у сумі 43 (сорок три) грн 85 коп.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Виноградова О.І.