Ухвала суду № 42669989, 29.01.2015, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
29.01.2015
Номер справи
826/18481/14
Номер документу
42669989
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

У Х В А Л А

29 січня 2015 року м. Київ № 826/18481/14

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі колегії:

головуючого судді - Добрівської Н.А., суддів: Кармазіна О.А., Катющенка В.П.,

за участю секретаря судового засідання - Шаповалової К.В.,

представника позивача - ОСОБА_1,

представника відповідача-2 і третьої особи-2 - Бойка Б.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні питання про зупинення провадження у адміністративній справі

за позовом ОСОБА_3до Міністерства доходів і зборів України (відповідач-1), Державної фіскальної служби України (відповідач-2)третя особа без самостійних вимог на стороні відповідача-1: Головне управління Міндоходів у Київській областітретя особа без самостійних вимог на стороні відповідача-2: Головне управління Державної фіскальної служби у Київській областіпро зобов'язання вчинити певні дії, скасування наказу від 29.10.2014 року №2168-о, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_3 звернувся до суду з позовом до Міністерства доходів і зборів України, Державної фіскальної служби України, третя особа без самостійних вимог на стороні відповідача-1: Головне управління Міндоходів у Київській області, третя особа без самостійних вимог на стороні відповідача-2: Головне управління Державної фіскальної служби у Київській області про:

- поновлення ОСОБА_3 на посаді заступника начальника управління - начальника відділу організації викриття економічних злочинів оперативного управління Головного управління Міндоходів у Київській області;

- скасування наказу Міністерства доходів і зборів України від 29.10.2014 року №2168-о про звільнення ОСОБА_3.

У судовому засіданні 22 січня 2015 року судом постановлено ухвалу про звернення на підставі ч.5 ст.9 КАС України до Верховного Суду для вирішення питання стосовно внесення до Конституційного Суду України подання щодо конституційності окремих положень Закону України «Про очищення влади» Конституції України, а саме: частини третьої статті 1, пункту 8 частини першої статті 3, пункту 2 розділу «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про очищення влади» положенням статті 8, частини другої статті 19, статті 21, частин другої та третьої статті 22, частин другої та третьої статті 24, частини першої статті 38, частини першої статті 43, статті 58, частини другої статті 61, статті 62, частини першої статті 64 Конституції України в їх системному взаємозв'язку.

У зв'язку із розглядом вказаного питання щодо звернення до Верховного Суду України судом поставлено на обговорення питання про зупинення провадження у справі України до вирішення Верховним Судом України питання стосовно внесення до Конституційного Суду України подання щодо конституційності положень Закону України «Про очищення влади» та прийняття відповідного рішення Конституційним Судом України.

Представник позивача зазначив про доцільність зупинення провадження у даній справі, про що заявлено відповідне клопотання.

Представник відповідача у вирішенні даного питання поклався на розсуд суду.

Відповідно до п.4 ч.2, ст.156 КАС України суд має право зупинити провадження у справі в разі наявності інших причин за обґрунтованим клопотанням сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору, - до терміну, встановленого судом.

В контексті наведеного та за аналогією слід додати, що відповідно до ч. 2 ст. 251 ЦК України терміном є певний момент у часі, з настанням якого пов'язана дія чи подія, яка має юридичне значення.

При цьому, відповідно до положень пункту 2 постанови Пленуму Верховного Суду України від 1 листопада 1996 року № 9 «Про застосування Конституції України при здійсненні правосуддя» передбачено, що у разі невизначеності в питанні про те, чи відповідає Конституції України застосований закон або закон, який підлягає застосуванню в конкретній справі, суд за клопотанням учасників процесу або за власною ініціативою зупиняє розгляд справи і звертається з мотивованою ухвалою (постановою) до Верховного Суду України, який відповідно до ст.150 Конституції України може порушувати перед Конституційним Судом України питання про відповідність Конституції законів та інших нормативно-правових актів. Таке рішення може прийняти суд першої, касаційної чи наглядової інстанції в будь-якій стадії розгляду справи.

Враховуючи наведене у сукупності суд приходить до висновку про необхідність задоволення клопотання позивача та зупинення провадження у справі до вирішення Верховним Судом України питання щодо внесення до Конституційного Суду України подання щодо конституційності наведених вище положень Закону України «Про очищення влади» Конституції України та прийняття відповідного рішення Конституційним Судом України.

Керуючись п.4 ч.2 ст.156, ст.165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

У Х В А Л И В:

Зупинити провадження у справі № 826/18481/14 до вирішення Верховним Судом України питання стосовно внесення до Конституційного Суду України подання щодо конституційності положень Закону України «Про очищення влади», питання щодо чого порушено відповідно до ухвали Окружного адміністративного суду міста Києва від 29 січня 2015 року у справі №826/18481/14, та прийняття відповідного рішення Конституційним Судом України.

Ухвалу направити сторонам у справі.

Ухвала набирає законної сили в порядку і строки визначені статтею 254 КАС України та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду у порядку та строки встановлені ст.ст.185-187 КАС України.

Головуючий суддя: Н.А. Добрівська

Судді: О.А. Кармазін

В.П. Катющенко