Постанова № 4265988, 13.07.2009, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.07.2009
Номер справи
2а- 401/09/1270
Номер документу
4265988
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Категорія 6.11

  

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

Іменем України

13 липня 2009 року   справа № 2а-401/09/1270

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

судді Ушакова Т.С.

при секретарі судового засідання Шибаєвій Т.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою Луганського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до ДП «Білокуракинська нафтобаза» ВАТ «Луганськнафтопродукт» про стягнення адміністративно-господарських санкцій за невиконання 4% нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2007 році в розмірі 3356,25 грн. (три тисячі триста п'ятдесят шість гривень 25 копійок) та пені за порушення терміну сплати санкцій у розмірі 132,66 грн. (сто тридцять дві гривні 66 копійок), всього 3488,91 грн. (три тисячі чотириста вісімдесят вісім гривень 91 копійка),

За участю представників сторін:

від позивача: ОСОБА_1,

від відповідача: не з'явився,

В С Т А Н О В И В :

23 липня 2008 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Луганського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до ДП «Білокуракинська нафтобаза» ВАТ «Луганськнафтопродукт» про стягнення адміністративно-господарських санкцій за невиконання 4% нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2007 році в розмірі 3356,25 грн. та пені за порушення терміну сплати санкцій у розмірі 132,66 грн., всього 3488,91 грн.

Ухвалою від 12 березня 2009 року відповідача Дочірнє підприємство «Білокуракинська нафтобаза» замінено на Відкрите акціонерне товариство «Луганськнафтопродукт».

Ухвалою суду від 7 квітня 2009 року задоволено клопотання позивача та замінено відповідача з ВАТ «Луганськнафтопродукт» на Дочірнє підприємство «Білокуракинська нафтобаза» Відкритого акціонерного товариства «Луганськнафтопродукт».

Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги, просив суд їх задовольнити, дав пояснення щодо суті позовних вимог.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, причин неявки суду не повідомив, про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлявся.

Суд, вислухавши представника позивача, вивчивши матеріали справи та дослідивши докази, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що Дочірнє підприємство «Білокуракинська нафтобаза» Відкритого акціонерного товариства «Луганськнафтопродукт» є юридичною особою, ідентифікаційний код 24202352.

 Згідно ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» від 21.03.1991 року (із змінами та доповненнями) для всіх підприємств, установ і організацій, у тому числі підприємств, громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, встановлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі 4% від середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.

Якщо кількість працюючих інвалідів на підприємствах, установах, у тому числі підприємствах, організаціях, громадських організаціях інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим ст. 19 зазначеного Закону, вони щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної зарплатні на відповідному підприємстві, установі, організації.

Дочірнє підприємство «Білокуракинська нафтобаза» ВАТ «Луганськнафтопродукт» в порушення зазначеного Закону не працевлаштувало необхідну кількість інвалідів, а саме: у 2007 році замість 1 інваліда не працювало жодного, про що свідчить акт проведення перевірки виконаня нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів та сплати адміністративно-господарських санкцій за 2007 рік від 15 липня 2008 року за № 321.

Статтею 18 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» підприємств, установ і організацій, у тому числі підприємств, громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, зобов'язані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів, у тому числі спеціальні робочі місця, створювати для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації і забезпечувати інші соціально-економічні гарантії, передбачені чинним законодавством, надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування інвалідів, і звітувати Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування інвалідів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Згідно листа Білокуракиснького районного центру зайнятості № 16/5-1376 від 11.08.2008 року протягом 2007 року до центру зайнятості від ДП «Білокуракинська нафтобаза» ВАТ «Луганськнафтопродукт» надходила інформація за встановленою формою статистичної звітності (ф. 3-ПН) про потребу в працівниках, але без зазначення, чи може використовуватися праця інвалідів.

В порушення вимог ст. 20 зазначеного Закону відповідачем не було перераховано 3356,25 грн. адміністративно-господарських санкцій.

Згідно статті 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.

Сплату адміністративно-господарських санкцій і пені підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, проводять відповідно до закону за рахунок прибутку, який залишається в їх розпорядженні після сплати всіх податків і зборів (обов'язкових платежів).

Адміністративно-господарські санкції розраховуються та сплачуються підприємствами, установами, організаціями, у тому числі підприємствами, організаціями громадських організацій інвалідів, фізичними особами, зазначеними в частині першій цієї статті, самостійно в строк до 15 квітня року, наступного за роком, в якому відбулося порушення нормативу, встановленого частиною першою статті 19 цього Закону. При цьому до правовідносин із стягнення адміністративно-господарських санкцій, передбачених цим Законом, не застосовуються строки, визначені статтею 250 Господарського кодексу України.

Розмір нарахованої відповідачу пені за порушення строків сплати адміністративно-господарських санкцій становить 132,66 грн., що підтверджується відповідним розрахунком.

Оскільки сума адміністративно-господарських санкцій та сума пені відповідачем не сплачені, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 87, 94, 98, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

П О С Т А Н О В И В:

Позов Луганського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів задовольнити.

Стягнути з Дочірнього підприємства «Білокуракинська нафтобаза» ВАТ «Луганськнафтопродукт» на користь Державного бюджету України несплачені адміністративно-господарські санкції за невиконання 4% нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2007 році в розмірі 3356,25 грн. (три тисячі триста п'ятдесят шість гривень 25 копійок) та пеню за порушення терміну сплати санкцій у розмірі 132,66 грн. (сто тридцять дві гривні 66 копійок), всього 3488,91 грн. (три тисячі чотириста вісімдесят вісім гривень 91 копійка) .

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини 5 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

СУДДЯ Т.С. УШАКОВ