Ухвала суду № 42648368, 03.02.2015, Львівський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.02.2015
Номер справи
809/3684/14
Номер документу
42648368
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 лютого 2015 р. № 876/11023/14 Львівський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді: Гінди О.М.

суддів: Качмара В.Я., Ніколіна В.В.

розглянувши у порядку письмового провадження в м. Львові апеляційну скаргу Голови Івано-Франківського окружного адміністративного суду Лучко Оксани Олександрівни на ухвалу судді Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 12 листопада 2014 року в частині передачі до іншого суду адміністративної справи за позовом ОСОБА_3 до Голови Івано-Франківського окружного адміністративного суду Лучко Оксани Олександрівни про визнання протиправними і скасування наказів, зобов'язання до вчинення дій, -

встановив:

12.11.2014 ОСОБА_3 звернулася в Івано-Франківський окружний адміністративний суд з позовом до Голови Івано-Франківського окружного адміністративного суду Лучко О.О. про визнання протиправними і скасування наказів, зобов'язання до вчинення дій.

Ухвалою судді Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 12.11.2014 відкрито провадження у справі та передано справу на розгляд до Львівського окружного адміністративного суду.

Із цією ухвалою, в частині передачі адміністративної справи, не погодився відповідач та оскаржив її в апеляційному порядку. Вважає, що така прийнята з порушенням норм процесуального права, а тому просить її змінити та передати справу на розгляд до Тернопільського окружного адміністративного суду.

В обґрунтування апеляційних вимог апелянт посилається на те, що суддя першої інстанції порушив вимоги ч. 2 ст. 22 КАС України згідно з якою, суд передає адміністративну справу на розгляд до суду, який йому найбільш територіально наближений. На думку апелянта, адміністративний суд, який найбільш територіально наближений до Івано-Франківського окружного адміністративного суду, є Тернопільський окружний адміністративний суд, тому вважає помилковим передачу справи на розгляд до Львівського окружного адміністративного суду.

Враховуючи те, що цю справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів, а усі особи, які беруть участь у справі в судове засідання не прибули, хоча належним чином повідомлені про його дату, час та місце, у відповідності до п. 2 ч. 1 ст. 197 КАС України апеляційний розгляд справи проведено у порядку письмового провадження.

Суд апеляційної інстанції, заслухав доповідь судді-доповідача, пояснення представника апелянта, перевірив матеріали справи та обговорив доводи апеляційної скарги, вважає, що апеляційна скарга задоволеною бути не може.

Суддя першої інстанції свою ухвалу, в частині передачі адміністративної справи, мотивував тим, що у відповідності до п. 6 ч. 1, ч. 2 ст. 22 КАС України, якщо стороною у справі є суд або суддя суду, у якому розглядається справа, така підлягає передачі на розгляд до суду, який йому найбільш територіально наближений, і таким є Львівський окружний адміністративний суд.

З такими висновками судді першої інстанції погоджується і суд апеляційної інстанції, з огляду на таке.

Пунктом 6 ч. 1 ст. 22 КАС України встановлено, що суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо однією із сторін у справі є суд, в якому розглядається справа, або суддя цього суду.

Згідно із ч. 2 ст. 22 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншому адміністративному суду, що найбільш територіально наближений до цього суду у випадку якщо однією із сторін у справі є суд, в якому розглядається справа, або суддя цього суду.

Враховуючи викладені норми та те, що відповідачем у цій справі є суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду до якого подано адміністративний позов, суддя першої інстанції дійшов вірного висновку про необхідність передачі справи до іншого адміністративного суду, який є найбільш територіально наближений.

Визначаючи найбільш територіально наближений суд, суд апеляційної інстанції виходить з того, що ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 03.12.2014 № 876/7334/14 постановленою за наслідками розгляду апеляційної скарги Голови Івано-Франківського окружного адміністративного суду Лучко О.О. на ухвалу Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 14.07.2014 у справі за адміністративним позовом ОСОБА_4, ОСОБА_5 та ін. до ОСОБА_6 про визнання дій протиправними встановлено, що найбільш територіально наближеним до Івано-Франківського окружного адміністративного суду є Львівський окружний адміністративний суд.

Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 14.01.2015 № К/800/1014/15 у відкритті касаційного провадження відмовлено на підставі п. 5 ч. 5 ст. 214 КАС України.

Відповідно до ч. 1 ст. 72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

За таких обставинах, суд апеляційної інстанції вважає, що суддя першої інстанції дійшов правильного висновку про наявність підстав для передачі вказаної адміністративної справи до Львівського окружного адміністративного суду як найбільш територіально наближеного до Івано-Франківського окружного адміністративного суду.

Апелянт не надала суду належні та допустимі докази на спростування висновків суду першої інстанції про те, що найбільш територіально наближеним до Івано-Франківського окружного адміністративного суду є Львівський окружний адміністративний суд.

У апеляційній скарзі апелянт зазначила відстані між обласними центрами, з яких апеляційний суд вбачає, що різниця є незначною, а тому суд першої інстанції мав право визначити найбільш наближений суд на свій розсуд. Вказана різниця мала б значення якби ці суди відносились до різних апеляційних округів.

У відповідності до вимог ст. 159 КАС України, судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

Згідно ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

З огляду на викладене, суддя першої інстанції обґрунтовано передав справу на розгляд до Львівського окружного адміністративного суду, правильно і повно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків рішення суду, а тому підстав для скасування оскарженої ухвали, суд апеляційної інстанції не вбачає.

Керуючись ст.ст. 195, 197, 199, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд -

ухвалив:

апеляційну скаргу Голови Івано-Франківського окружного адміністративного суду Лучко Оксани Олександрівни - залишити без задоволення, а ухвалу судді Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 12 листопада 2014 року в частині передачі адміністративної справи № 809/3684/14 - без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі.

На ухвалу протягом двадцяти днів, після набрання нею законної сили, може бути подана касаційна скарга безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий: О.М. Гінда

Судді: В.Я. Качмар

В.В. Ніколін