Справа № 444/197/15-п
Провадження № 3/444/93/2015
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 лютого 2015 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Мікула В. Є., розглянувши матеріали адміністративної справи яка надійшла від ВДАІ Жовківського району Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживає АДРЕСА_1, паспорт НОМЕР_1,-
- за ст. 124, 122-4 КУпАП України,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, 11.01.2015 року о 17.40 год. по вул. С. Стрільців в. с. Муроване Пустомитівського району Львівської області, керуючи автомобілем ВАЗ, д.н.з. НОМЕР_2 порушив правила дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортного засобу, після чого залишив місце дорожньо-транспортної пригоди, до якої він причетний, що проявилось у невиконанні ним п. 12.1, 12.2, 2.10 ПДР України, а саме, в темну пору доби не вибрав безпечної швидкості руху, не врахував дорожньої обстановки під час руху через залізничний переїзд, внаслідок чого з"їхав з проїжджої частини на рейки головної колії та пошкодив габаритну планку, внаслідок даної ДТП автомобіль отримав механічні ушкодження, після чого залишив місце дорожньо-транспортної пригоди, чим вчинив правопорушення передбаченні ст. 124, 122-4 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, не повідомивши суд про причини своєї неявки, хоча про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином і від нього не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи. Відповідно до ст. 268 КУпАП України, присутність правопорушника в судовому засідання не є обов'язковою. А тому, приходжу до переконання про можливість розгляду справи у його відсутності.
Факт вчинення правопорушень передбачених ст. 124, 122-4 КУпАП України підтверджується зібраними доказами які знаходяться в матеріалах справи, а саме: протоколом про адмінправопорушення серії АП1 № 813693 від 11.01.2015 р.; схемою місця ДТП; особистими поясненними правопорушника; поясненнями в матеріалах справи ОСОБА_3; рапортом працівника міліції, іншими матеріалами справи.
Дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ст. 124 КУпАП України, оскільки він порушив правила дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортного засобу.
Дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ст. 122-4 КУпАП України, оскільки він будучи водієм транспортного засобу, залишив місце дорожньо-транспортної пригоди, до якої він причетний.
Адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Відповідно до вимог ст. 36 КУпАП України, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. А тому, на правопорушника слід накласти стягнення за ст. 124, 122-4 КУпАП України
Обставини, які б обтяжували чи пом"якшували відповідальність правопорушника не встановлені.
Обираючи вид та міру стягнення правопорушнику враховую характер вчиненого правопорушення, його особу, відношення правопорушника до вчиненого, ступінь вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.
З врахуванням наведеного, приходжу до переконання, що до правопорушника слід застосувати адміністративне стягнення в межах санкції статті, за якою він притягається до відповідальності, і накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами.
Відповідно до ч. 2 ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно ст. 248 КУпАП, розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється на засадах рівності перед законом і органом (посадовою особою), який розглядає справу, всіх громадян незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мови та інших обставин.
У відповідності до вимог ст. 4 ч. 2 п. 5 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 року, що набрав чинності з 01.11.2011 року (в редакції від 23.10.2013 року), ставки судового збору у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення встановлюється 0,03 розміру мінімальної заробітної плати, що становить 36,54 грн. Судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України за наступними реквізитами : отримувач УДКСУ у Жовківському районі, р/р 31212206700286, МФО 825014, ЄДРПОУ 36762986, призначення платежу - судовий збір, код 36762195.
Керуючись ст. 7, 9, 24, ст. 124, 122-4, 248, 279, 283, 284, 307, 308 КУпАП України, суддя,-
ПОСТАНОВИВ :
ОСОБА_1, визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень передбачених ст. 124, 122-4 КУпАП України та накласти на нього стягнення у виді позбавлення права керування транспортними засобами строком на 1 /один/ рік.
Стягнути з ОСОБА_1 - 36,54 грн. судового збору в дохід держави /УДКСУ у Жовківському районі, р/р 31212206700286, МФО-825014, ЄДРПОУ- 36762986/.
Строк пред'явлення виконавчого документу до виконання - 3 місяці.
Постанова судді у справах про адміністративні правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи подання прокурора, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого ст. 32 КУпАП.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адмінвідповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено подання прокурора протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга, подання прокурора подаються до Апеляційного суду Львівської області через Жовківський районний суд Львівської області.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через 15 днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а вразі оскарження або опротестування такої постанови - не пізніше як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у цей строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання правопорушника, роботи або місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується :
- подвійний розмір штрафу, визначений постановою;
- витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат визначається Кабінетом Міністрів України.
Суддя Мікула В. Є.