ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
03 лютого 2015 р. Справа № 909/704/13
Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Кобрин О. М. , при секретарі судового засідання Левицький Ю.Д., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за заявою: Першого заступника прокурора Західного регіону України
з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері
вул.Клепарівська, 20, м.Львів, 79007
в інтересах держави в особі Головного управління внутрішніх військ
Міністерства внутрішніх справ України
вул.Народного Ополчення, 9А, м.Київ, 03151
до боржника: Товариства з обмеженою відповідальністю "Транскомсервіс"
вул.Промислова, 11, м.Калуш, Івано-Франківська область, 77300
про банкрутство.
за участю представників сторін:
від заявника: не з"явився;
від боржника: не з"явився;
ліквідатор боржника: не з"явився;
від Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради: не з"явився;
від департаменту фінансів Івано-Франківської ОДА: Казімір Л.Р. - юрисконсульт, (довіреність №134/04-42/45 від 28.01.15).
ВСТАНОВИВ: в провадженні господарського суду Івано-Франківської області знаходиться справа про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Транскомсервіс".
Постановою господарського суду Івано-Франківської області від 28.01.2014 р. боржника визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, призначено ліквідатором арбітражного керуючого Зубачика В.Р. та зобов'язано ліквідатора банкрута провести ліквідаційну процедуру у відповідності до вимог Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" і надати суду звіт та ліквідаційний баланс банкрута у строк до 14 січня 2015 р.
В зв'язку із припиненням повноважень судді Ткаченко І.В. здійснено повторний автоматичний розподіл справи №909/704/14, за результатами якого справу передано на розгляд судді Кобрин О.М.
Ухвалою господарського суду Івано-Франківської області від 15.01.2015 р. зобов"язано ліквідатора подати суду на затвердження належним чином сформований ліквідаційний баланс та звіт про виконану ним роботу в ході ліквідаційної процедури до 26.01.2015 р. та призначено судове засідання по затвердженню ліквідаційного балансу та звіту ліквідатора на 30.01.2015 р.
28.01.2015 р. до господарського суду Івано-Франківської області ліквідатор банкрута Зубачик В.Р. подав клопотання (вх.№1193/15 від 28.01.2015 р.) про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу ТОВ "Транскомсервіс". До клопотання подано звіт ліквідатора, протокол №2 від 15.01.2015 р. комітету кредиторів, ліквідаційний баланс, реєстр вимог кредиторів. Також згідно клопотання (вх.№1370/15 від 30.01.2015 р.) ліквідатором подано відповіді Реєстраційної служби Калуського міськрайонного управління юстиції, Калуського ЦНП ДАІ з обслуговування м.Калуш, Калуського, Галицького, Долинського, Рогатинського та Рожнятівського районів, Державної інспекції сільського господарства в Івано-Франківській області, Управління статистики у місті Калуші.
Відповідно до ст.46 ЗУ "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закону про банкрутство) після завершення всіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються:
- відомості за результатами інвентаризації майна боржника та перелік ліквідаційної маси;
- відомості про реалізацію об'єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу;
- копії договорів купівлі-продажу та акти приймання-передачі майна;
- реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів;
- документи, які підтверджують погашення вимог кредиторів;
- довідка архівної установи про прийняття документів, які відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню;
Звіт ліквідатора має бути схвалений комітетом кредиторів, власником майна (органом, уповноваженим управляти майном) боржника (для державних підприємств або підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує 50 відсотків).
Про час і місце судового засідання, у якому має розглядатися звіт і ліквідаційний баланс, господарський суд повідомляє ліквідатора та членів комітету кредиторів.
Господарський суд після заслуховування звіту ліквідатора та думки членів комітету кредиторів або окремих кредиторів виносить ухвалу про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу.
Розглянувши поданий звіт ліквідатора Зубачика В.Р., суд приходить до висновку про те, що ліквідатором неналежним чином проведено роботу в ліквідаційній процедурі, а тому підстав для затвердження такого звіту та ліквідаційного балансу, ліквідації юридичної особи боржника і припинення провадження у справі відсутні. При цьому суд вважає за необхідне вказати на наступне.
Згідно зі ст. 41 Закону про банкрутство ліквідатор аналізує фінансове становище боржника; пред'являє до третіх осіб вимоги щодо повернення банкруту дебіторської заборгованості; вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб.
Отже, в ліквідаційній процедурі ліквідатор повинен не обмежуватись лише направленням запитів, а вживати й інших заходів щодо пошуку майна, що знаходиться у третіх осіб (виявлення та визнання недійсними угод боржника про відчуження майна, виявлення дебіторської заборгованості тощо).
Таким чином, завданням ліквідатора є дійсний та належний пошук майна банкрута, а не лише констатація факту відсутності майна. У разі виявлення фактів незаконного відчуження майна ліквідатор повинен вжити заходів з повернення його до ліквідаційної маси.
Як випливає з звіту ліквідатора та доданих до нього документів ліквідатор обмежився надсиланням запитів до Реєстраційної служби Калуського міськрайонного управління юстиції, Калуського ЦНП ДАІ з обслуговування м.Калуш, Калуського, Галицького, Долинського, Рогатинського та Рожнятівського районів, Державної інспекції сільського господарства в Івано-Франківській області, Управління статистики у місті Калуші. При цьому не звертався до інших установ, щодо отримання повної інформації про майновий стан підприємства, не з'ясовано також наявність інформації про спеціальну техніку, як і не з'ясовано питання про те, чи було підприємство боржника емітентом цінних паперів. Також незважаючи на подання запиту до реєстраційної служби ліквідатором не подано інформацію про наявність чи відсутність речових прав на нерухоме майно та стосовно належності корпоративних прав банкруту.
Як вбачається з матеріалів справи, рішенням комітету кредиторів від 15.01.2015 р. списано об"єкт нерухомого майна, що зареєстровано за ТОВ "Транскомсервіс", а саме: однокімнатну квартиру за адресою вул.Гаркуші, 23/2, матеріал стін - дерево, оскільки за вказаною адресою знаходиться багатоповерховий будинок, забудовником якого є інше підприємство. При цьому, ліквідатором не встановлено чи зареєстровано за ТОВ "Тринскомсервіс" за вказаною адресою право власності на земельну ділянку, а також не подано інформації стосовно наявності чи відсутності інших земельних ділянок.
В своїх поясненнях ліквідатор Зубачик В.Р. посилається на те, що документація на підприємстві боржника відсутня, при цьому, відсутні відомості про те, які дії здійснив ліквідатор з метою розшуку та відновлення первинної документації боржника (у т.ч. шляхом розшуку працівників підприємства, які були відповідальними за ведення бухгалтерського та статистичного обліку, звернення до контрагентів, установ банків, податкової служби, отримання копій статистичних звітів тощо).
Порушенням порядку проведення ліквідаційної процедури слід вважати також і те, що ліквідатор Зубачик В.Р. не виявив рахунки підприємства в банківських установах, не з'ясував історію руху коштів по рахунках, що також може надати інформацію про діяльність підприємства. Так, відповідно до ч.7 ст.41 Закону про банкрутство під час проведення ліквідаційної процедури ліквідатор зобов'язаний використовувати тільки один рахунок боржника в банківській установі. Інші рахунки, виявлені при проведенні ліквідаційної процедури, підлягають закриттю ліквідатором. Залишки коштів на цих рахунках перераховуються на основний рахунок боржника. При здійсненні ліквідаційної процедури ТОВ "Транскомсервіс" ліквідатор взагалі не з'ясував, які рахунки було відкрито підприємством та, відповідно, відсутні відомості про їх закриття.
Також слід вказати, що ліквідатором не включено до реєстру вимог кредиторів грошові вимоги департаменту фінансів Івано-Франківської облдержадміністрації у розмірі 383 300 грн. які визнані ухвалою суду від 21.01.2014 р. та включено до реєстру вимог кредиторів у шосту чергу.
Підсумовуючи вищевикладене, судом наведено найбільш значущі порушення ліквідаційної процедури внаслідок неналежного виконання своїх повноважень ліквідатором Зубачиком В.Р.
Відповідно до ч.4 ст.46 Закону про банкрутство у разі якщо господарський суд дійшов висновку, що ліквідатор не виявив або не реалізував майнові активи банкрута у повному обсязі, суд виносить ухвалу про призначення нового ліквідатора у порядку, встановленому цим Законом, якщо інше не передбачено цим Законом.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне припинити повноваження арбітражного керуючого Зубачика В.Р. як ліквідатора боржника, оскільки останнім не вжито достатніх заходів для виявлення майна боржника та не проведено ліквідаційну процедуру у відповідності до вимог Закону про банкрутство.
У відповідності до ч.1 ст.114 Закону про банкрутство кандидатура арбітражного керуючого для виконання повноважень керуючого санацією або ліквідатора визначається судом за клопотання комітету кредиторів, а в разі відсутності такого клопотання - за ініціативою суду, крім випадків, передбачених цим Законом.
З метою надання комітету кредиторів можливості подати кандидатуру арбітражного керуючого для призначення ліквідатором у даній справі, в судовому засіданні 30.01.2015 р. суд з"ясував у кредитора Головного управління внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України, який є головою та єдиним членом комітету кредиторів ТОВ "Транскомсервіс", щодо наявності пропозицій кандидатури арбітражного керуючого для призначення ліквідатором по справі. Представник кредитора повідомив, що кандидатури арбітражного керуючого для призначення ліквідатора по справі немає, що підтверджується протоколом судового засідання від 30.01.2015 р.
Враховуючи вищевикладене, з метою визначення кандидатури арбітражного керуючого для призначення ліквідатором у справі за допомогою автоматизованої системи в судовому засіданні 30.01.2015 р. було оголошено перерву до 03.02.2015 р.
За результатами автоматизованого відбору, здійсненого Автоматизованою системою з відбору кандидатів на призначення господарським судом арбітражного керуючого у справах про банкрутство, визначено кандидатуру арбітражного керуючого Марчука Геннадія Олеговича (ліцензія № АВ470472 від 07 червня 2010 р.).
Предметом судового розгляду також було клопотання (вх. №1334/15 від 30.01.2015 р.) про заміну Головного Управління внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України на його правонаступника Головне Управління Національної гвардії України. Клопотання обгрунтовується тим, що на виконання Закону України "Про національну гвардію України" від 13.03.2014 р. та наказу МВС України "Про реорганізацію внутрішніх військ МВС України" від 08.05.2014 р. № 445, відповідно до виписки з ЄДР юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, головне управління внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України (і.к. 08803498) реорганізовано в головне управління Національної гвардії України.
Відповідно до ст. 25 Господарського процесуального кодексу України у разі смерті або оголошення фізичної особи померлою, припинення діяльності суб'єкта господарювання шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), заміни кредитора чи боржника в зобов'язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, господарський суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони або третьої особи на будь-якій стадії судового процесу.
На підставі наведеного, суд здійснює процесуальну заміну кредитора Головного Управління внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України на його правонаступника Головне Управління Національної гвардії України.
Керуючись ст. 2, 46, 114,Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст.25, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Припинити повноваження арбітражного керуючого Зубачика В.Р. як ліквідатора ТОВ "Транскомсервіс".
2. Зобов'язати арбітражного керуючого Марчука Геннадія Олеговича (ліцензія № АВ470472 від 07 червня 2010 р.) у строк до 16.02.0214 р. надати суду заяву про згоду на участь у справі як ліквідатора ТОВ "Транскомсервіс" та відсутність обставин, що перешкоджають призначенню ліквідатора.
3. Замінити кредитора Головне Управління внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України на Головне Управління Національної гвардії України.
Суддя Кобрин О. М.
Дану ухвалу направити:
- заявнику - Першому заступнику прокурора Західного регіону України з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері ( вул.Клепарівська, 20, м.Львів, 79007);
- Головному управлінню Національної гвардії України (вул.Народного Ополчення, 9А, м.Київ, 03151);
- арбітражному керуючому - Зубачику В.Р. (Львів - 20, а/с 8737, 79020);
- УПФУ в м.Калуші та Калуському районі (вул.Біласа і Данилишина, 2, м.Калуш, 77300);
- Калуській ОДПІ ГУ Міндоходів в Івано-Франківській області (вул. В.Стуса, 2, м.Калуш, Івано-Франківська область);
- ДПІ в м.Івано-Франківську ГУ Міндоходів в Івано-Франківській області (вул.Незалежності, 20, м. Івано-Франківськ, 76018);
- департаменту фінансів Івано-Франківської облдержадміністрації (вул. Грушевського, 21, м. Івано-Франківськ, 76004);
- виконавчому комітету Івано-Франківської міської ради (вул. Грушевського, 21, м. Івано-Франківськ, 76004);
- арбітражному керуючому Марчуку Г.О. (вул.Пасічна, 185, кв.7, м.Львів, 79032).
Виготовлено в КП "Діловодство спеціалізованого суду"
______ Вакалюк А. М. 05.02.15