ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 лютого 2015 р.м. ХерсонСправа № 821/22/15-а Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Бездрабка О.І., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Сільськогосподарської агрофірми "Прогрес" до Новокаховської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Херсонській області, Бериславського відділення Новокаховської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Херсонській області про скасування податкових повідомлень-рішень,
встановив:
Сільськогосподарська агрофірма "Прогрес" (далі - позивач, САФ "Прогрес") звернулася з адміністративним позовом до Новокаховської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Херсонській області (далі - відповідач-1, Новокаховська ОДПІ), Бериславського відділення Новокаховської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Херсонській області (далі - відповідач-2), у якому просить скасувати податкові повідомлення-рішення від 01.12.2014 р. № 0002152200 та № 0002172200.
Свої вимоги мотивує тим, що договором оренди земельної ділянки визначено розмір орендної плати у сумі 110 грн. на місяць. З квітня 2009 року розмір орендної плати складає 3% від грошової оцінки земельної ділянки, яка становить 494124,43 грн., а саме у розмірі 14823,74 грн. на рік. Однак, у зв'язку із тим, що зміни до договору оренди не пройшли державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень визначення позивачу грошових зобов'язань з орендної плати за землю в розмірі 18572,99 грн. є безпідставним. Крім того, у 2008 році САФ "Прогрес" за договором купівлі-продажу було відчужено нерухоме майно розміщене на земельній ділянці по вул.Губайдуліна,39, іншій особі. Вважає, що, оскільки агрофірма відмовилась від користування земельною ділянкою у 2008 році, тому визначення податковим органом орендної плати за 2013 рік в розмірі 1413,38 грн. та за січень-червень 2014 року в сумі 706,69 грн. є неправомірним.
Від відповідача-1 надійшли заперечення на позов, в яких просить відмовити в задоволенні позову. Вказує на те, що САФ "Прогрес" порушено вимоги ст.46, п.286.2 ст.286, п.288.1 ст.288 Податкового кодексу України, а саме: не подано податкові декларації з плати за землю (орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності), не задекларовано податкові зобов'язання з орендної плати за землю за 2013 рік та січень-червень 2014 року; задекларовано податкові зобов'язання з орендної плати за землю на 2013 рік та січень-червень 2014 року без врахування зміни орендної плати за земельну ділянку, що була визначена у судовому порядку. Зазначені обставини зафіксовані в акті перевірки, на підставі якого відповідачем в подальшому винесено оскаржувані податкові повідомлення-рішення. Вважає, що податкові повідомлення-рішення винесено контролюючим органом відповідно до положень Податкового кодексу України, а тому не підлягають скасуванню.
Від позивача та відповідача-1 надійшли заяви про розгляд справи в порядку письмового провадження.
Відповідно до ч.4 ст.122 КАС України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності.
Відповідач-2 не забезпечив явку свого представника у судове засідання, про причини неявки суд не повідомив, заперечення на позов не надав.
Згідно із ч.4 ст.128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта (ч.6 ст.128 КАС України).
У зв'язку із викладеними обставинами, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження.
Дослідивши наявні у справі докази, суд приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення позову виходячи з наступного.
У період з 19.08.2014 р. по 25.08.2014 р. фахівцем Новокаховської ОДПІ проведено позапланову невиїзну документальну перевірку сільськогосподарської агрофірми "Прогрес", код ЄДРПОУ 14121492, з питань дотримання вимог податкового законодавства по орендній платі за землю за період з 01.11.2012 р. по 30.06.2014 р., за результатами якої складено акт від 29.08.2014 р. № 165/21-02-22-014/14121492.
У висновку акта перевірки зазначено, що встановлено порушення:
1) п.286.2 ст.286 ПК України в частині неподання податкової декларації з плати за землю (орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності), в результаті чого донараховано орендної плати за землю станом на 30.06.2014 р. в сумі - 2120,07 грн., в тому числі: 1413,38 грн. за січень-грудень 2013 року; 706,69 грн. за січень-червень 2014 року;
2) п.288.1 п.288.4 ст.288 ПК України, в зв'язку з чим донараховано орендної плати за землю в сумі 18572,99 грн., в тому числі: 2185,08 грн. за листопад-грудень 2012 року; 13110,35 грн. за січень-грудень 2013 року; 3277,56 грн. за січень-березень 2014 року.
На підставі акта перевірки від 29.08.2014 р. № 165/21-02-22-014/14121492 контролюючим органом винесено податкові повідомлення-рішення від 09.09.2014 р.:
- № 0001802200 про збільшення суми грошового зобов'язання з орендної плати за землю у сумі 2120,07 грн. та застосування штрафних санкцій у розмірі 1060,04 грн.;
- № 0001812200 про збільшення суми грошового зобов'язання з орендної плати за землю у сумі 18572,99 грн. та застосування штрафних санкцій у розмірі 9286,50 грн.
Не погоджуючись із рішеннями контролюючого органу САФ "Прогрес" оскаржила їх в адміністративному порядку до ГУ ДФС у Херсонській області.
Рішенням ГУ ДФС у Херсонській області від 20.11.2014 р. № 236/10/21-22-10-06-06 залишено без змін податкове повідомлення-рішення Новокаховської ОДПІ (Бериславське відділення) ГУ Міндоходів у Херсонській області від 09.09.2014 р. № 0001802200; скасовано податкове повідомлення-рішення від 09.09.2014 р. № 0001812200 в частині визначеного до сплати грошового зобов'язання з орендної плати за землю у сумі 420,23 грн. та 210,12 грн. штрафних санкцій, в іншій частині зазначене податкове повідомлення-рішення залишено без змін, а скарга - без задоволення; збільшено грошове зобов'язання з орендної плати за землю з юридичних осіб на суму 2059,54 грн. і на 1029,77 грн. штрафну санкцію.
На підставі рішення про результати розгляду скарги Новокаховською ОДПІ (Бериславське відділення) винесено податкові повідомлення-рішення від 01.12.2014 р.:
- № 0002152200 про збільшення суми грошового зобов'язання по орендній платі з юридичних осіб (Червономаяцька сільська рада) на 27229,14 грн., з яких за основним платежем на 18152,76 грн., за штрафними санкціями на 9076,38 грн.;
- № 0002172200 про збільшення суми грошового зобов'язання по орендній платі з юридичних осіб на 3089,31 грн., з яких за основним платежем на 2059,54 грн., за штрафними санкціями на 1029,77 грн.
Щодо податкового повідомлення-рішення від 01.12.2014 р. № 0002152200 суд зазначає наступне.
Судом встановлено, що 25.11.2003 р. між Червономаяцькою сільською радою (орендодавець) та аграрною фірмою "Прогрес" (орендар) укладено договір оренди № 040471500016, відповідно до якого орендодавець передає, а орендар приймає в оренду земельну ділянку площею1,5746 га. Грошова оцінка земельної ділянки - 551510,35 грн.
Відповідно до п.2.1 договору земельна ділянка передається в оренду з метою здійснення підприємницької діяльності для розміщення консервного цеху.
Договір оренди укладено строком на 10 років (п.2.2 договору), а орендна плата складає 110 грн. на місяць (п.2.3 договору).
21 квітня 2009 року Червономаяцькою сільською радою Бериславського району Херсонської області прийнято рішення № 232, відповідно до якого для САФ "Прогрес" встановлено орендну плату у розмірі 3 % від грошової оцінки землі.
В подальшому Червономаяцька сільська рада Бериславського району Херсонської області звернулась до господарського суду Херсонської області із позовом про внесення змін до договору оренди земельної ділянки № 040471500016 від 25.11.2003 р. в частині орендної плати (справа № 15/16-ПД-10).
16 лютого 2010 року Господарським судом Херсонської області винесено рішення, яким позов задоволено частково: внесено зміни до договору оренди земельної ділянки № 040471500016 від 25.11.2006 р. в частині орендної плати; п.2.3 договору викладено у такій редакції - орендна плата вноситься орендарем у вигляді та у розмірах: в грошовій формі у розмірі 3-х відсотків від нормативної грошової оцінки землі, що складає 1235 грн. на місяць, або 14823,74 грн. на рік; в задоволенні позову в частині стягнення 5754,54 грн. відмовлено.
Постановою Запорізького апеляційного господарського суду від 14.04.2010 р. апеляційну скаргу САФ "Прогрес" залишено без задоволення, а рішення Господарського суду Херсонської області від 16.02.2010 р. - без змін.
26 серпня 2010 року Вищим господарським судом України винесено постанову, якою касаційну скаргу САФ "Прогрес" залишено без задоволення, а рішення Господарського суду Херсонської області від 16.02.2010 р. та постанову Запорізького апеляційного господарського суду від 14.04.2010 р. - без змін.
Таким чином, підставною для донарахування САФ "Прогрес" податкового зобов'язання по орендній платі з юридичних осіб (Червономаяцька сільська рада) в розмірі 27229,14 грн. (основний платіж 18152,76 грн., штрафні санкції 9076,38 грн.) стало невиконання позивачем рішення Господарського суду Херсонської області від 16.02.2010 р. у період з листопада 2012 року по червень 2014 року.
При вирішення даного питання суд виходить з наступного.
Зі змісту Земельного кодексу України та Закону України "Про оренду землі" від 06.10.1998 р. № 161-XIV (далі - Закон № 161-XIV) слідує, що користування землею в Україні є платним.
З 1 січня 2011 року набрав чинності Податковий кодекс України, який, відповідно до п.1.1 ст.1, регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, і, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Згідно пп.9.1.10 п.9.1 ст.9 ПК України плата за землю належить до загальнодержавних податків і зборів, яка в силу вимог пп.14.1.147 п.14.1 ст.14 ПК України є податком і справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.
Відповідно до п.269.1 ст.269 ПК України платниками податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі. Останні ж, як визначає зміст пп.14.1.73 п.14.1 ст.14 ПК України, це особи, яким, зокрема, на умовах оренди надані у користування земельні ділянки державної та комунальної власності. Отже, Податковий кодекс України визначив обов'язок й орендаря сплачувати земельний податок у формі орендної плати.
Орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності - обов'язковий платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою (пп.14.1.136 п.14.1 ст14 ПК України). Аналогічна норма міститься й у ст.21 Закону № 161-XIV.
Справляння плати за землю, в тому числі й орендної плати, здійснюється відповідно до положень розділу ХIII ПК України.
Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем, а підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки (п.288.1 ст.288 ПК України).
Підпунктом 288.5.1 пункту 288.5 статті 288 ПК України було визначено, що розмір орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою: для земель сільськогосподарського призначення - розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом; для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом, та не може перевищувати, зокрема, для інших земельних ділянок, наданих в оренду, 12 відсотків нормативної грошової оцінки (пп.288.5.2 п.288.5 ст.288 ПК України).
Згідно з п.13 Типового договору оренди землі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.03.2004 р. № 220, розмір орендної плати переглядається, зокрема, у разі зміни розмірів земельного податку, підвищення цін і тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством, та в інших випадках, передбачених законом.
Відповідно до ст.30 Закон № 161-XIV зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку.
Положеннями ч.ч.4, 5 ст.188 Господарського кодексу України передбачено, що у разі якщо сторони не досягли згоди щодо зміни (розірвання) договору або у разі неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду.
Якщо судовим рішенням договір змінено або розірвано, договір вважається зміненим або розірваним з дня набрання чинності даним рішенням, якщо іншого строку набрання чинності не встановлено за рішенням суду.
З огляду на викладені обставини суд вважає безпідставними твердження позивача про те, що зміни до договору оренди земельної ділянки в частині розміру орендної плати набувають законної сили лише з часу державної реєстрації у відповідному відділі земельних ресурсів, оскільки рішення Господарського суду Херсонської області від 16.02.2010 р. у справі № 15/16-ПД-10 набрало законної сили, а відтак слід вважати, що договір оренди земельної ділянки № 040471500016 від 25.11.2003 р. змінено з 14.04.2010 р.
Таким чином, контролюючим органом правомірно донараховано САФ "Прогрес" грошові зобов'язання по орендній платі за землю в сумі 18152,76 грн. (листопад-грудень 2012 року - 2185,08 грн., 2013 рік - 13110,36 грн., січень-червень 2014 року - 2857,32 грн.) та застосовано штрафні санкції у розмірі 9076,38 грн., а тому податкове повідомлення-рішення від 01.12.2014 р. № 0002152200 не підлягає скасуванню.
Щодо податкового повідомлення-рішення від 01.12.2014 р. № 0002172200 суд зазначає наступне.
Судом встановлено, що 27.10.2004 р. між Бериславською міською радою (орендодавець) та САФ "Прогрес" (орендар) укладено договір оренди землі, відповідно до якого орендодавець надає, а орендар приймає в строкове платне користування три земельні ділянки несільськогосподарського призначення, які знаходяться в місті Бериславі Херсонської області: для розміщення орендованої будівлі кінотеатру "Іскра" по вул. Леніна, 236, для розміщення орендованої будівлі банно-прального комбінату по вул. 1 Травня, 233, для розміщення виробничих і адміністративних приміщень агрофірми по вул.Губайдуліна, 39, площею 0,4696 га, 0,0889 га та 0,504 га відповідно.
Вказаний договір оренди земельної ділянки зареєстровано 08.11.2004 р. № 040471500103 у Бериславському районному відділі Херсонської регіональної філії Центру ДЗК.
Договір оренди земельної ділянки площею 0,504 га під розміщення виробничих і адміністративних приміщень агрофірми укладено строком на 10 років (п.8 договору).
Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі на рахунок Бериславської міської ради за земельну ділянку площею 0,504 га під розміщення виробничих і адміністративних приміщень агрофірми в розмірі 2% від нормативної грошової оцінки на рік, що складає 1413,38 грн. (п.9 договору).
Як вбачається з акту перевірки від 29.08.2014 р. № 165/21-02-22-014/14121492, за період з 01.11.2012 р. по 30.06.2014 р. САФ "Прогрес" задекларовано орендну плату за земельні ділянки загальною площею 1,0625 га, в тому числі 0,504 га (Бериславська міська рада) у сумі 5146,53 грн., з яких за податковою декларацією від 20.02.2012 р. № 1563 задекларовано за листопад 2012 року 203,43 грн., за грудень 2012 року 203,43 грн.; за період 2013-2014 роки податкова декларація з плати за землю не подавалась.
На підставі акта перевірки контролюючим органом винесено податкове повідомлення-рішення від 09.09.2014 р. № 0001802200 про збільшення суми грошового зобов'язання з орендної плати за землю у сумі 2120,07 грн. та застосування штрафних санкцій у розмірі 1060,04 грн.
В подальшому в порядку адміністративного оскарження ГУ ДФС у Херсонській області було донараховано грошові зобов'язання з орендної плати за землю у сумі 2059,54 грн. та застосовано штрафну санкцію у розмірі 1029,77 грн., у зв'язку з чим сформовано податкове повідомлення-рішення від 01.12.2014 р. № 0002172200.
Суд вважає оскаржуване податкове повідомлення-рішення таким, що не підлягає скасуванню з наступних підстав.
САФ "Прогрес" позовні вимоги щодо протиправності винесення податкового повідомлення-рішення від 01.12.2014 р. № 0002172200 мотивує тим, що агрофірмою у 2008 році укладено договір купівлі-продажу нерухомого майна, розміщеного на земельній ділянці по вул.Губайдуліна, 39, тобто позивач відмовився від користування земельною ділянкою площею 0,504 га під розміщення виробничих і адміністративних приміщень.
Платником орендної плати є орендар земельної ділянки, об'єктом оподаткування - земельна ділянка, надана в оренду (пункт 288.2 статті 288 ПК України).
Статтею 271 ПК України визначено, що базою оподаткування є нормативна грошова оцінка земельної ділянки з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого розділом XIII Кодексу, а у разі якщо нормативну грошову оцінку не проведено - площа земельних ділянок.
Пунктом 288.1 ст.288 ПК України передбачено, що підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої ділянки.
Правові наслідки продовження користування майном після закінчення строку договору найму обумовлені ст.764 Цивільного кодексу України, відповідно до якої якщо наймач продовжує користуватися майном після закінчення строку договору найму, то, за відсутності заперечень наймодавця протягом одного місяця, договір вважається поновленим на строк, який був раніше встановлений договором.
Якщо орендар продовжує користуватися земельною ділянкою після закінчення строку договору оренди і за відсутності протягом одного місяця після закінчення строку договору листа-повідомлення орендодавця про заперечення у поновленні договору оренди землі, такий договір вважається поновленим на той самий строк і на тих самих умовах, які були передбачені договором (ст.33 Закону № 161-XIV).
Положеннями ст.654 Цивільного кодексу України передбачено, що зміна або розірвання договору вчиняється в такій самій формі, що й договір, що змінюється або розривається, якщо інше не встановлено договором або законом чи не випливає із звичаїв ділового обороту.
Відповідно до п.286.2 ст.286 ПК України платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою (пункт 287.1 статті 287 Податкового Кодексу).
Згідно з п.287.3 ст.287 ПК України податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
У разі якщо контролюючий орган самостійно визначає суму податкового зобов'язання, зменшення суми бюджетного відшкодування та/або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків на підставах, визначених підпунктами 54.3.1, 54.3.2, 54.3.4, 54.3.5, 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, тягне за собою накладення на платника податків штрафу в розмірі 25 відсотків суми визначеного податкового зобов'язання, завищеної суми бюджетного відшкодування. При повторному протягом 1095 днів визначенні контролюючим органом суми податкового зобов'язання з цього податку, зменшення суми бюджетного відшкодування - тягне за собою накладення на платника податків штрафу у розмірі 50 відсотків суми нарахованого податкового зобов'язання, завищеної суми бюджетного відшкодування (п.123.1 ст.123 ПК України).
Як вбачається із листа відділу Держземагенства у Бериславському районі Херсонської області від 18.06.2014 р. №01-31/8-1989, договір оренди земельної ділянки між Бериславською міською радою та САФ "Прогрес" загальною площею 0,504 га, в т.ч. земель під забудовою 0,504 га, зареєстрований від 08.11.2004 р. за №040471500103 терміном на 10 років. Строк дії даного договору закінчується 08.11.2014 р. Жодних доказів розірвання цього договору позивачем не надано.
Твердження САФ "Прогрес" про те, що ним було продано всі об'єкти нерухомості, які перебувають на даній земельній ділянці (м.Берислав, вул.Губайдуліна, 39), спростовуються листом КП "Херсонське БТІ" від 09.10.2014 р. № 154, згідно якого позивачем 07.10.2008 р. було відчужено ОСОБА_1 лише склад овочесховище та навіс, а адмінбудівля, їдальня та склад склотари залишилися належати САФ "Прогрес".
Таким чином, розмір несплаченої орендної плати за земельну ділянку несільськогосподарського призначення площею 0,504 га за період з 01.11.2012 р. по 30.06.2014 р. складає 4179,61 грн. (за листопад - грудень 2012 року - 51,78 грн., за 2013 рік - 2751,89 грн., за січень - червень 2014 року - 1375,94 грн.).
З огляду на викладені обставини, суд приходить до висновку про правомірність податкового повідомлення-рішення від 01.12.2014 р. № 0002172200.
Відповідно до ч.2 ст.87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Пунктом 3 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру ставка судового збору становить 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.
Оскільки САФ "Прогрес" просило скасувати податкові повідомлення-рішення від 01.12.2014 р. № 0002152200 та № 0002172200 на загальну суму 30318,45 грн., то судовий збір за адміністративний позов майнового характеру складає 1827 грн. (мінімальний розмір судового збору).
Згідно ч.3 ст.4 Закону України "Про судовий збір" під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.
Так, при подачі адміністративного позову САФ "Прогрес" було сплачено судовий збір у сумі 183 грн., що підтверджується відповідною квитанцією.
Оскільки під час розгляду справи встановлено правомірність оскаржуваних податкових повідомлень-рішень, суд дійшов висновку про необхідність стягнення з САФ "Прогрес" решти судового збору в сумі 1644 грн. (1827 грн. - 183 грн.).
Керуючись ст.ст.8, 9, 12, 19, 71, 122, 158-163, 167 КАС України, суд -
постановив:
Відмовити в задоволенні позову Сільськогосподарської агрофірми "Прогрес" до Новокаховської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Херсонській області, Бериславського відділення Новокаховської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Херсонській області про скасування податкових повідомлень-рішень.
Стягнути з Сільськогосподарської агрофірми "Прогрес" (код ЄДРПОУ 14121492) судовий збір у сумі 1644 (одна тисяча шістсот сорок чотири) грн.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Бездрабко О.І.
кат. 8.3.13