Справа № 419/77/15-п
Провадження № 3/419/5/2015
ПОСТАНОВА
06 лютого 2015 рокуНовоайдарський районний суд Луганської області
у складі: головуючого судді Іванової О. М.
при секретарі Краснопольському С.В.
за участю: прокурора Овчаренка О.В.
особи, відносно якої складений протокол про
адміністративне правопорушення ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в с.м.т. Новоайдар справу про адміністративне правопорушення, що надійшла з Управління по боротьбі з організацією злочинності ГУМВСУ в Луганській області у відношенні:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, і.н. НОМЕР_1, депутата Новоайдарської районної ради Луганської області, який проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, -
за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, який згідно з рішенням Новоайдарської виборчої комісії, є депутатом Новоайдарської районної ради Луганської області. Станом на 26 грудня 2014 року, згідно відповіді Новоайдарської районної ради депутат ОСОБА_1 не подав декларацію про доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру за 2013 рік у передбачений Законом України Про засади запобігання і протидії корупції термін, чим порушив вимоги фінансового контролю, передбачені ст. 12 Закону України Про засади запобігання і протидії корупції .
В діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 свою вину у скоєнні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП не визнав, пояснив, що у встановлений законом термін він склав декларацію та зберігав її за місцем основної роботи у СТОВ «Соснове», директором якого він є. Також, він з власної ініціативи, один примірник декларації надав головному спеціалісту відділу організаційного юридичного та кадрового забезпечення виконавчого апарату районної ради ОСОБА_2 Таким чином, ОСОБА_1 вважає, що не порушував антикорупційного та фінансово законодавства.
Заслухавши думку прокурора, який вважав, що в діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, вислухавши пояснення ОСОБА_1, допитавши свідків, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення підтверджується протоколом №7 про вчинення адміністративного корупційного правопорушення від 23 січня 2015 року (а.с.2-4); копією протоколу сесійного засідання від 16.11.2010 року Новоайдарської районної ради, списком депутатів, згідно з яким ОСОБА_1 зареєстрований депутатом Новоайдарської районної ради (а.с.9, 10-13); довідкою в.о. голови Новоайдарської райради від 29.12.2014р. №34-4, згідно з якою станом на 26 грудня 2014 року депутат Новоайдарської райради шостого скликання ОСОБА_1 декларацію за 2013 рік на зберігання до кадрової служби районної ради не надав (а.с.8); довідкою заступника начальника Старобільської ОДПІ від 21.01.2015р. №92/12-23-17, згідно з якою ОСОБА_1 з 01.01.2014р. по теперішній час декларацію про доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру за 2013 рік до Новоайдарського відділення не надав (а.с.19).
Посилання ОСОБА_1 в його запереченнях на те, що складена ним декларація про доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру за 2013 рік перебувала на зберіганні за місцем його роботи у СТОВ «Соснове» суд оцінює критично з наступних підстав.
Відповідно до підпункту "б" пункту 1 ч. 4 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" суб'єктами відповідальності за корупційні правопорушення є народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад.
Відповідно до ст. 12 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" субєкти декларування, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати за місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік за формою, що додається до цього Закону.
Відповідно до ч.2 Порядку зберігання документів і використання відомостей, зазначених у декларації про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру, та відомостей щодо відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента, затвердженого Постановою КМУ від 11 січня 2012 р. № 16, Декларації, подані особами у разі призначення або обрання їх на посади, зазначені в пункті 1 частини першої статті 4 Закону України Про засади запобігання і протидії корупції, зберігаються у кадрових підрозділах відповідних органів державної влади або органів місцевого самоврядування разом з іншими документами щодо проведення спеціальної перевірки стосовно таких осіб.
Таким чином, декларація доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру за 2013 рік, складена ОСОБА_1, як депутатом Новоайдарської районної ради, повинна зберігатись в Новоайдарській районній раді.
Пояснення ОСОБА_1 про надання примірника декларації головному спеціалісту відділу організаційного юридичного та кадрового забезпечення виконавчого апарату районної ради ОСОБА_2 спростовуються письмовими доказами у справі, а саме довідкою в.о. голови Новоайдарської райради від 29.12.2014р. №34-4, згідно з якою станом на 26 грудня 2014 року депутат Новоадйарської райради шостого скликання ОСОБА_1 декларацію за 2013 рік на зберігання до кадрової служби районної ради не надав (а.с.8).
Допитані у судовому засіданні у якості свідків ОСОБА_3 і ОСОБА_4 не спростували обовязок правопорушника ОСОБА_1, як депутата Новоайдарської районної ради, подати в установлений законом строк до Новоайдарської районної ради декларацію про доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру за 2013 рік.
Враховуючи дані про особу правопорушника, який протягом року до адміністративної відповідальності не притягувався, ступінь його вини, обставини справи, дані, які характеризують особу правопорушника з позитивного боку, його відношення до скоєного адміністративного правопорушення, суд вважає доцільним призначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді мінімального розміру штрафу, передбаченого санкцією ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Керуючись ст.ст. ч.1 ст. 172-6, 283, 284 КУпАП, суд -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 170 грн. у доход держави на р/р 31111149700001, код ЄДРПО 37991110, банк ГУ ДКСУ в Луганській області, МФО 804013, одержувач: ГУДКСУ в Луганській області 21081300.
Відповідно до ст.308 ч.2 КУпАП в разі несплати штрафу порушником в добровільному порядку, не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови, у порядку примусового виконання стягується подвійний розмір штрафу .
Стягнути з ОСОБА_1 і.н. НОМЕР_1 на користь держави судовий збір в сумі 36,54грн., код ЄДРПО 05381395, пункт 5, код класифікації доходів 22030001, отримувач УДКСУ у Новоайдарському районі, р\р 31212206700207, код ЄДРПО отримувача коштів 37895134, МФО 804013, банк отримувача ГУДКCУ у Луганській області.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду протягом 10 днів з дня винесення постанови, через Новоайдарський районний суд Луганської області.
Головуючий: О.М. Іванова