Справа № 569/119/15-а
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05 лютого 2015 року
Рівненський міський суд Рівненської області:
в особі головуючого судді Рогозіна С.В.
при секретарі Якимчук І.В.
з участю представника позивача ОСОБА_1
представника відповідача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу адміністративного провадження за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 праці та соціального захисту населення Виконавчого комітету Рівненської міської ради, третя особа без самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача ОСОБА_4 Міністерства внутрішніх справ України в Рівненській області про визнання рішення незаконним та його скасування, -
встановив:
06.01.2015 року позивач звернулася до Рівненського міського суду з адміністративним позовом до ОСОБА_4 праці та соціального захисту населення Виконавчого комітету Рівненської міської ради, третя особа без самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача ОСОБА_4 Міністерства внутрішніх справ України в Рівненській області про визнання рішення незаконним та його скасування.
Після відкриття провадження по справі, до початку розгляду справи по суті представник ОСОБА_4 праці та соціального захисту населення Виконавчого комітету Рівненської міської ради подав заяву в якій вказує, що позивач при подачі позовної заяви до суду пропустив встановлений законом шестимісячний строк звернення до суду. Заяви про поновлення строку звернення до суду не подав.
В судовому засіданні представник ОСОБА_4 праці та соціального захисту населення Виконавчого комітету Рівненської міської ради підтримав заяву про залишення позову без розгляду, просить її задоволити.
Представник позивача просить заяву про залишення позову без розгляду відхилити, оскільки вважає, що встановлені ст. 99 КАС України строки звернення до суду позивачем порушені не були, оскільки після отримання рішення ОСОБА_4 праці та соціального захисту населення Виконавчого комітету Рівненської міської ради, позивач здійснила передбачені ч. 4 ст. 99 КАС України заходи досудового врегулювання спору. Звернулась до Міністерства соціальної політики України за розясненнями і після отримання відповіді звернулась до суду.
Представник третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача ОСОБА_4 Міністерства внутрішніх справ України в Рівненській області в судове засідання не зявився, хоча повідомлявся про час і місце судового розгляду, подав заяву про розгляд справи без його участі.
Згідно ч. 1, 2 ст. 99 КАС України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Як вбачається з матеріалів справи ОСОБА_3 звернулась до Рівненського міського суду з позовною заявою 06.01.2015 року.
Виписку з протоколу № 1193.11 від 26.03.2014 року засідання комісії для розгляду питань, пов'язаних з встановленням статусу згідно Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» ОСОБА_4 праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Рівненської міської ради позивач отримала 02 квітня 2014 року, даний факт підтверджений посиланням позивача в позовній заяві.
Заяви (клопотання) особи про поновлення процесуального строку звернення до суду відповідно до ст. 102 Кодексу адміністративного судочинства України не подано.
Ст. 100 КАС України встановлює, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків встановлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала. Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.
Відповідно до п. 9 ч. 1 ст. 155 КАС України суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо позовну заяву подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до адміністративного суду і суд не знайшов підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.
Суд вважає, що посилання позивача в позовній заяві та представника позивача в поясненнях даних суду, на ч. 4 ст. 99 КАС України є необґрунтованим, з огляду на наступне.
Суд вважає, що ч. 4 ст. 99 КАС України не передбачено добровільного вирішення спору, також позивачем не наведено обґрунтування, яким саме законом передбачена можливість досудового порядку вирішення даного спору. Дана стаття передбачає лише звернення зі скаргою на рішення, дії або бездіяльність суб'єкта владних повноважень. Однак позивач не оскаржува вищезазначене рішення до вищестоящого органу (суб'єкта владних повноважень).
З дослідженого в судовому засіданні листа Міністерства соціальної політики України від 02.12.2014 року № 33/06/131-14, судом встановлено, що даний лист був направленей ОСОБА_3 за результатами розгляду її звернення. В даному листі розяснено її право звернутися до суду з метою захисту своїх прав та вказано, що листи Міністерства не є нормативно-правовими актами, вони носять інформаційний та рекомендаційний характер.
Враховуючи зазначене, суд вважає, що позивач поважних причин пропуску строку звернення до суду не навела.
Отже, суд вважає, що ОСОБА_3 звернулася до суду з порушенням шестимісячного строку встановленого ст. 99 КАС України. Інших доказів, які б підтверджували поважність пропуску строків звернення до суду позивач не подала.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 99, 100 КАС України, суд, -
У х в а л и в :
Заяву ОСОБА_4 праці та соціального захисту населення Виконавчого комітету Рівненської міської ради про залишення позову без розгляду задоволити.
Адміністративний позов ОСОБА_3 до ОСОБА_4 праці та соціального захисту населення Виконавчого комітету Рівненської міської ради, третя особа без самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача ОСОБА_4 Міністерства внутрішніх справ України в Рівненській області про визнання рішення незаконним та його скасування залишити без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський міський суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Рівненського міського суду С.В.Рогозін