ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"20" січня 2015 р. Справа № 809/2563/14
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Шумея М.В.,
секретаря Ткачук О.П.,
за участю: представників позивача Назарука І.В., Сокирко В.А., Рибчак М.Й.,
представника відповідача Григорів В.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Комунального підприємства "Івано-Франківськводоекотехпром" до Державної податкової інспекції у м. Івано-Франківську Головного управління Міндоходів в Івано-Франківській області про скасування повідомлення-рішення №001461501, №0014551501 від 04.07.2014 р.та податкової вимоги №4491-25 від 21.07.2014 р.-
ВСТАНОВИВ:
Комунальне підприємство "Івано-Франківськводоекотехпром" звернулось в суд з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у м. Івано-Франківську ГУ ДФС в Івано-Франківській області про скасування повідомлення-рішення №001461501, №0014551501 від 04.07.2014 р.та податкової вимоги №4491-25 від 21.07.2014 р..
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем складено Акт камеральної перевірки податкової звітності з податку на додану вартість на підставі якого, в порушення вимог податкового законодавства, відповідачем винесено податкові повідомлення-рішення №001461501, №0014551501 від 04.07.2014 р. та податкову вимоги №4491-25 від 21.07.2014 р..
Представники позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримали з підстав наведених у позовній заяві, позов просив задовольнити.
Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечив, з підстав наведених у запереченні на позовну заяву, в задоволенні позову просив відмовити.
Дослідивши та оцінивши надані суду письмові докази та інші матеріали адміністративної справи, суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги є обґрунтованими, а позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Судом встановлено, що Державною податковою інспекцією у м. Івано-Франківську ГУ Міндоходів в Івано-Франківській області проведено камеральну перевірку податкової звітності з податку на додану вартість Комунального підприємства "Івано-Франківськводоекотехпром".
За наслідками перевірки складено Акт від 18.06.2014 року № 3880 /15-1/32360815, в якому зазначено, що Комунальним підприємством "Івано-Франківськводоекотехпром" порушено вимоги п.50.1 ст.50, п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України.
На підставі акту перевірки від 18.06.2014 року № 3880 /15-1/32360815 Державною податковою інспекцією у м. Івано-Франківську винесено податкові повідомлення-рішення № 0014551501, № 0014561501 від 04.07.2014 року.
Відповідачем на виконання приписів винесених податкових повідомлень-рішень позивачу надіслано податкову Вимогу від 21.07.2014 року № 4491-25 на суму 229 798,06 грн. (з урахуванням штрафних (фінансових) санкцій).
З матеріалів справи вбачається, що Комунальним підприємством "Івано-Франківськводоекотехпром" Державній податковій інспекції у м. Івано-Франківську надіслано податкову декларацію за січень 2013 року, яку відповідач отримав 20.02.2013 р. та податкову декларацію за лютий 2013 року, яку відповідач отримав 20.03.2013 р..
Відповідно до п.50.1 ст.50 ПК України у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.
Платник податків має право не подавати такий розрахунок, якщо відповідні уточнені показники зазначаються ним у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявлені.
Платник податків, який самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє факт заниження податкового зобов'язання минулих податкових періодів, зобов'язаний, за винятком випадків, установлених пунктом 50.2 цієї статті:
а) або надіслати уточнюючий розрахунок і сплатити суму недоплати та штраф у розмірі трьох відсотків від такої суми до подання такого уточнюючого розрахунку;
б) або відобразити суму недоплати у складі декларації з цього податку, що подається за податковий період, наступний за періодом, у якому виявлено факт заниження податкового зобов'язання, збільшену на суму штрафу у розмірі п'яти відсотків від такої суми, з відповідним збільшенням загальної суми грошового зобов'язання з цього податку.
Якщо після подачі декларації за звітний період платник податків подає нову декларацію з виправленими показниками до закінчення граничного строку подання декларації за такий самий звітний період або подає у наступних податкових періодах уточнюючу декларацію внаслідок виконання вимог пункту 169.4 статті 169 цього Кодексу, то штрафи, визначені у цьому пункті, не застосовуються.
Згідно матеріалів справи 22.04.2013р. позивачем подано два уточнюючі розрахунки за січень 2013р. Розрахунком було знято 1549 грн. з податкового зобов'язання. Одночасно за лютий 2013р. нараховано додаткового податкового зобов'язання на суму 1343 грн. і 40 грн. штрафу. Оскільки розрахунки були подані в один день сплата не проводилась.
Згідно поданої декларації за лютий 2013 р. сума ПДВ, що підлягає сплаті становить 485 995 грн. 28.03.2013 р. оплачено 190 995 грн., а на суму 295 000 було укладено правочин про розстрочення податкового зобов'язання.
Відповідно до поданої декларації за січень 2013 р. сума ПДВ, що підлягає сплаті становить 512 714 грн. 26.02.2013 р. було оплачено 217 714 грн., а на суму 295 000 грн. було укладено правочин про розстрочення податкового зобов'язання.
Відповідно до п.57.1 ст. 57 ПК України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Пунктом 17.1.5 ст.17 ПК України передбачено, що платник податків має право одержувати відстрочення, розстрочення сплати податків або податковий кредит в порядку і на умовах, встановлених цим Кодексом.
Згідно договору про розстрочення (відстрочення) грошових зобов'язань (податкового боргу) від 25.01.2013 р. № 19-151/1 ДПІ надає платнику розтрочення (відстрочення) сплати грошових зобов'язань (податкового боргу) на загальну суму 2 290 645,33 грн. терміном з 25.02.2013 року до 25.12.2013 року. Згідно змін та доповнень до договору про розтрочення податкового боргу № 19-151/1-2 від 06.06.2013 р. перенесено терміни сплати частки розтроченого податкового боргу з 06.06.13 на 25.06.13, 25.07.13, 23.08.13, 25.09.13, 25.10.13, 25.11.13, 25.12.13 в загальній сумі 1 457 683,41 грн. Відповідно до рішення про перенесення раніше визначених термінів розтрочення (відстрочення) грошових зобов'язань (податкового боргу) від 26.04.2013 р. вирішено перенести терміни сплати сум розтрочених (відстрочених) грошових зобов'язань (податкового боргу) визначених у договорі від 25.01.2013 року № 19-151/1 у сумі 208 240,48 грн. з 25.04.2013 р. на 30.05.2013 р..
Відповідно до договору про розстрочення (відстрочення) грошових зобов'язань (податкового боргу) від 04.03.2013 р. № 19-151/30 ДПІ надає платнику розтрочення (відстрочення) сплати грошових зобов'язань (податкового боргу) на загальну суму 277 490,68 грн. з 25.03.2013 року до 25.12.2013 року. Згідно змін та доповнень до договору про розтрочення податкового боргу № 19-151/30-1 від 04.06.2013 р. перенесено терміни сплати частки розтроченого податкового боргу з 04.06.13 на 25.06.13, 25.07.13, 23.08.13, 25.09.13, 25.10.13, 25.11.13, 25.12.13 в загальній сумі 194 243,47 грн. Відповідно до рішення про перенесення раніше визначених термінів розтрочення (відстрочення) грошових зобов'язань (податкового боргу) від 26.04.2013 р. вирішено перенести терміни сплати сум розтрочених (відстрочених) грошових зобов'язань (податкового боргу) визначених у договорі від 04.03.2013 року № 19-151/30 у сумі 27 769,07 грн. з 24.04.2013 р. на 30.05.2013 р..
Згідно договору про розстрочення (відстрочення) грошових зобов'язань (податкового боргу) від 04.04.2013 р. № 19-151/41 ДПІ надає платнику розтрочення (відстрочення) сплати грошових зобов'язань (податкового боргу) на загальну суму 272 810,94 грн. з 26.04.2013 року до 26.12.2013 року. Згідно змін та доповнень до договору про розтрочення податкового боргу № 19-151/41-1 від 04.06.2013 р. перенесено терміни сплати частки розтроченого податкового боргу з 04.06.13 на 26.06.13, 26.07.13, 26.08.13, 26.09.13, 28.10.13, 26.11.13, 26.12.13 в загальній сумі 212 186,28 грн. Відповідно до рішення про перенесення раніше визначених термінів розтрочення (відстрочення) грошових зобов'язань (податкового боргу) вирішено перенести терміни сплати сум розтрочених (відстрочених) грошових зобов'язань (податкового боргу) визначених у договорі від 04.04.2013 року № 19-151/41 у сумі 30 312,33 грн. з 26.04.2013 р. на 30.05.2013 р.
Згідно розрахунків відповідачем при винесенні податкових повідомлень-рішень не враховано оплати в сумі 208 240,48 грн. 21.02.2013 р. та 236 009,48 грн. 25.03.2013 р..
08.07.2013 р. позивачем поданий уточнюючий розрахунок, згідно якого, було знято 3 145 грн. бюджетного відшкодування у зменшення податкових зобов'язань з ПДВ у наступних звітних (податкових періодах) і включено до залишку від'ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного звітного періоду.
17.05.2013 р. позивачем поданий уточнюючий розрахунок, згідно якого було збільшено податкове зобов'язання на суму 800 грн. і нараховано штраф 24 грн. згідно матеріалів справи оплату проведено 17.05.201З р..
Згідно доказів, що містяться в матеріалах справи 11.03.2013 р. позивачем було подано 24 уточнюючі розрахунки згідно яких було донараховано податкового зобов'язання на суму 108 899 грн. і нараховано суму штрафу 62 245 грн. які були оплачені 11.03.2013р..
Згідно п.3.9 Порядку розстрочення (відстрочення) грошових зобов'язань (податкового боргу) платників податків на розстрочені (відстрочені) грошові зобов'язання (податковий борг) пеня та штрафи не нараховуються з дати укладання (підписання) договору до закінчення строку дії договору про розстрочення (відстрочення) грошового зобов'язання (податкового боргу).
Враховуючи зазначене відповідач не врахував строки визначені договорами про розтрочення, що призвело до невірного визначення штрафних санкцій.
Крім того, як вбачається з матеріалів справи відомості в винесених повідомленнях-рішеннях та в обліковій картці платника податків містять розбіжності.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов є обгрунтованим, а тому в його слід задовольнити.
На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Скасувати податкове повідомлення-рішення винесене Державною податковою інспекцією у м. Івано-Франківську Головного управління Міндоходів в Івано-Франківській області від 04.07.2014 р. № 0014561501 на суму 37 819 (тридцять сім тисяч вісімсот дев'ятнадцять) гривень 85 коп..
Скасувати податкове повідомлення-рішення винесене Державною податковою інспекцією у м. Івано-Франківську Головного управління Міндоходів в Івано-Франківській області від 04.07.2014 р. № 0014551501 на суму 510 379 (п'ятсот десять тисяч триста сімдесят дев'ять) гривень 12 коп..
Скасувати податкову вимогу винесену Державною податковою інспекцією у м. Івано-Франківську Головного управління Міндоходів в Івано-Франківській області від 21.07.2014 р. № 4491-25 на суму 229 798 (двісті двадцять дев'ять тисяч сімсот дев'яносто вісім) гривень 06 коп..
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбаченому частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Постанова набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя: /підпис/ Шумей М.В.
Постанова складена в повному обсязі 27.01.2015 року.