ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
21 січня 2015 року м. Київ В/800/159/15
Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів:
Головуючого: Зайцева М.П.,
Суддів: Карася О.В.,
Костенка М.І.,
Лосєва А.М.,
Рибченка А.О.
перевіривши заяву Міжрегіонального головного управління Міндоходів - Центрального офісу з обслуговування великих платників
про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого адміністративного суду України від 08 жовтня 2014 року
К/800/35289/14
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Студіо Модерна»
до Міжрегіонального головного управління Міндоходів - Центрального офісу з обслуговування великих платників
про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,
В С Т А Н О В И В :
Міжрегіональне головне управління Міндоходів - Центрального офісу з обслуговування великих платників подало заяву про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого адміністративного суду України від 08 жовтня 2014 року К/800/35289/14 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Студіо Модерна» до Міжрегіонального головного управління Міндоходів - Центрального офісу з обслуговування великих платників
про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень.
Відповідно до статті 2391 Кодексу адміністративного судочинства України (зі змінами та доповненнями, внесеними Законом України від 07 липня 2010 року №2453-VІ "Про судоустрій і статус суддів"), заява про перегляд судових рішень подається до Верховного Суду України через Вищий адміністративний суд України, який за змістом статей 2392 та 240 Кодексу адміністративного судочинства України перевіряє відповідність заяви вимогам цього Кодексу та вирішує питання про допуск справи до провадження.
Згідно з статтею 237 Кодексу адміністративного судочинства України заява про перегляд судових рішень в адміністративних справах може бути подана виключно з мотивів:
1) неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих
норм матеріального права, що потягло ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах;
2) встановлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов'язань при вирішенні справи судом;
3) порушення норм матеріального чи процесуального права, що призвело до ухвалення Вищим адміністративним судом України незаконного судового рішення з питань, передбачених статтею 171 1 цього Кодексу.
У заяві про перегляд ухвали Вищого адміністративного суду України від 08 жовтня 2014 року заявник посилається на неоднакове застосування судом касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що потягло ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах.
В обґрунтування своїх вимог заявник додає копії ухвал Вищого адміністративного суду України від 17 квітня 2013 року К-26307/10, 16 жовтня 2013 року К/800/44495/13, 26 березня 2014 року К/9991/26540/11, 16 квітня 2014 року К/800/23860/13, в яких, на його думку, норми права застосовані інакше, ніж у даній справі.
Відповідно до частини першої статті 238 КАС України заява про перегляд судових рішень подається протягом трьох місяців з дня ухвалення судового рішення, щодо якого заявлено клопотання про перегляд, або з дня ухвалення судового рішення, на яке здійснюється посилання на підтвердження підстав, установлених пунктом 1 частини першої статті 237 цього Кодексу, якщо воно ухвалено пізніше, але не пізніше одного року з дня ухвалення судового рішення, про перегляд якого подається заява.
Згідно з частиною четвертою статті 238 Кодексу адміністративного судочинства України у разі пропущення строку, встановленого частинами першою, другою, третьою цієї статті, з причин, визнаних поважними, суд за клопотанням особи, яка подала заяву про перегляд судового рішення, може поновити цей строк. Заява про перегляд судового рішення залишається без розгляду, якщо особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.
Враховуючи, що Міжрегіональне головне управління Міндоходів - Центрального офісу з обслуговування великих платників звернулось з заявою про перегляд ухвали Вищого адміністративного суду України від 08 жовтня 2014 року (К/800/35289/14) до суду касаційної інстанції після закінчення, передбаченого частиною першою статті 238 Кодексу адміністративного судочинства України строку, а клопотання заявника про поновлення цього строку відсутнє, то таку заяву слід залишити без розгляду на підставі частини четвертої цієї статті Кодексу адміністративного судочинства України.
Керуючись статтями 165, 235-240 Кодексу адміністративного судочинства України,
У Х В А Л И В :
Заяву Міжрегіонального головного управління Міндоходів - Центрального офісу про перегляд ухвали Вищого адміністративного суду України від 08 жовтня 2014 року (К/800/35289/14) залишити без розгляду.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Судді