Овруцький районний суд Житомирської області
Справа № 286/162/15-а
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 лютого 2015 року
Суддя Овруцького районного суду Житомирської області Невмержицький С. С. , розглянувши у скороченому провадженні в місті Овруч справу за позовом ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії , -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернулася до суду з адміністративним позовом, в якому просив визнати протиправними дії управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації щодо невиплати їй коштів, передбачених ст. 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» згідно постанови Овруцького районного суду від 01.06.2011 року протиправними, зобов'язати управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації провести виплату їй відповідно до постанови Овруцького районного суду від 01.06.2011 року доплату громадянам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення за період з 01.11.2010 року по 31.03.2011 року в розмірі, визначену ст.39 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», що дорівнює двом мінімальним заробітним платам, встановленим Законом України «Про Державний бюджет України на 2010 рік» та Законом України «Про Державний бюджет на 2011 рік» в сумі 12623.67 грн. , мотивуючи тим, що постановою суду від 01.06.2011 року Овруцькою міською радою було зобов'язано провести донарахування вищевказаних коштів, відповідні нарахування проведено, але відповідач будучи розпорядником коштів їх не виплачує, що призвело до порушення її прав.
Позивач просить справу розглядати в її відсутність.
Відповідач надіслав заперечення на позов, просить відмовити позивачу в задоволенні позовних вимог за безпідставністю.
Відповідно до п.2 ч.1, ч.4 ст.183-2 КАС України суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
Оцінивши повідомлені позивачем обставини та давши їм належну юридичну оцінку, дослідивши матеріали даної справи та адміністративної справи № 286/2780/11-а суд вважає, що позов підлягає задоволенню, з таких підстав.
Судом встановлено, що постановою Овруцького районного суду Житомирської області від 01.06.2011 року у справі №2а-2780/11 зобов'язано виконавчий комітет Овруцької міської ради провести перерахунок ОСОБА_1 доплати громадянам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення, за період з 01 листопада 2010 року по 31 березня 2011 року в розмірі, визначеному ст.39 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», що дорівнює двом мінімальним заробітним платам, встановленої Законом України «Про Державний бюджет України на 2010 рік» та Законом України «Про Державний бюджет України на 2011 рік» щомісячно, пропорційно відпрацьованому часу та подати розрахункові документи до управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації .
На виконання постанови Овруцького районного суду Житомирської області від 01.06.2011 року у справі №2а-2780/11 Овруцька міська рада 25.10.2011 року надала управлінню праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації розрахунок видатків на виплату компенсацій та допомог, надання пільг особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, згідно якого за період з 01.11.2010 року по 31.03.2011 року позивачу донараховано доплату за роботу в зоні гарантованого добровільного відселення згідно ст.39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в сумі 12623,67 грн.
Згідно листа Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації .
№ 07-04/8685 від 20.11.2014 року, розрахунок видатків для виплати компенсацій та допомог, надання пільг особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, подані на виконання постанов Овруцького районного суду по справі за позовом ОСОБА_1 прийнято, але виплата перерахованої доплати до заробітної плати не може бути проведена у зв»язку з відсутністю коштів на вказані виплати.
Відповідно до ч. 2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України.
Статтею 62 Закону визначено, що роз'яснення порядку застосування цього Закону провадиться у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, рішення якого є обов'язковими для виконання міністерствами та іншими центральними органами державної виконавчої влади України, місцевими органами державної виконавчої влади, всіма суб'єктами господарювання незалежно від їх відомчої підпорядкованості та форм власності.
Згідно п.п.5,6 Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою КМ України № 936 від 20.09.2005 року, нарахування коштів за ст.39 Закону проводиться за місцем основної роботи (служби) громадян підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності без утворення юридичної особи, установами, організаціями та військовими частинами відповідно до розрахункових даних, поданих до уповноваженого органу за формою, затвердженою Мінпраці.
Згідно п.п.5,6 Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, соціальні виплати за ст.39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" проводяться за місцем основної роботи (служби) громадян підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності без утворення юридичної особи, установами, організаціями та військовими частинами відповідно до розрахункових даних, поданих до уповноваженого органу за формою, затвердженою Мінпраці, а тому підприємства, установи, організації та фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності виступають в даних правовідносинах як суб'єкти владних повноважень на основі законодавства. Керівники підприємств несуть персональну відповідальність за несвоєчасність подання розрахункових документів до уповноваженого органу та правильність призначення і нарахування компенсаційних виплат та допомоги певних видів. Уповноважений орган перевіряє, реєструє, обліковує розрахунки та подає органам Державного казначейства платіжні документи для здійснення відповідних видатків, що проводяться в установленому законодавством порядку.
Відповідно до Порядку використання коштів Фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення, затвердженого постановою КМ України від 20.06.2000 року №987, та п.2 Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою КМ України №936 від 20.09.2005 року, розпорядниками коштів є управління праці та соціального захисту населення.
Виходячи з викладеного, управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації , будучи уповноваженим органом та розпорядником коштів для виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, зобов»язане прийняти,перевірити, зареєструвати, облікувати розрахунки, надані Овруцькою міською радою , та подати органам Державного казначейства платіжні документи для здійснення відповідних видатків, а також виплатити позивачу кошти, нараховані згідно постанови суду за місцем роботи позивача.
Відповідно до ст.8 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого зокрема людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.
На підставі викладеного, суд дійшов переконання, що відповідач діяв всупереч вимогам Закону, а тому, суд визнає дії відповідача протиправними й вважає, що позов підлягає задоволенню.
Позивач сплатив судовий збір в сумі 73,08 грн.
Керуючись ст.19 Конституції України, ст.39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та ст.ст. 8-11, 18, 71, 160, 161, 162, 183-2 КАС України суддя,-
П О С Т А Н О В И В :
Позов задовольнити повністю.
Визнати протиправними дії управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації, щодо невиплати ОСОБА_1 доплати громадянам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення, згідно ст. 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи за період з 01.11.2010 року по 31.03.2011 року, проведеної згідно постанови Овруцького районного суду Житомирської області від 06.01.2011 року у справі №2а-2780/11 та не подання органам Державного казначейства платіжних документів для здійснення видатків, вказаних у Розрахунку.
Зобов'язати управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації виплатити ОСОБА_1 нараховану Овруцькою міською радою, відповідно до постанови Овруцького районного суду Житомирської області від 01.06.2011 року у справі №2а-2780/11 доплату громадянам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення, за період з 01.10. 2010 року по 31.03 2011 року в розмірі, визначену ст.39 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», що дорівнює двом мінімальним заробітним платам, встановленим Законом України «Про Державний бюджет України на 2010 рік» та Законом України «Про Державний бюджет України на 2011 рік» щомісячно, пропорційно відпрацьованому часу.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Апеляційна скарга на постанову може бути подана через Овруцький районний суд Житомирської області в Житомирський апеляційний адміністративний суд протягом 10 днів з дня отримання її копії.
Суддя: С. С. Невмержицький