ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Вінниця
30 січня 2015 р. Справа № 802/3434/14-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі судді:Богоноса М.Б., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом: державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Південно-Західному регіоні"
до: Військово-медичного клінічного центру Центрального регіону
про: стягнення штрафних санкцій
ВСТАНОВИВ:
23.09.2014 року до Вінницького окружного адміністративного суду звернувся позивач - державне підприємство "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Південно-Західному регіоні" з адміністративним позовом до відповідача - Військово-медичного клінічного центру Центрального регіону про стягнення штрафних санкцій.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач не сплатив суму штрафних санкцій, накладених постановою № 06/10-04-11-ПШ від 26.03.2014 року за порушення законодавства про електроенергетику та основні засади державного нагляду в сфері господарської діяльності в розмірі 510 грн.
Представник позивача у судове засідання не з'явився, проте подав до суду заяву (вх.№1731) про розгляд справи в порядку письмового провадження та зазначив, що позов підтримує в повному обсязі.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, хоча про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся завчасно та належним чином, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
Враховуючи, що в матеріалах справи достатньо письмових доказів для вирішення справи, а особиста участь сторін в судовому засіданні - обов'язковою не визнавалась, суд, у відповідності до ч. 6 ст. 128 КАС України, визнав можливим проводити розгляд справи в порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи у їх сукупності, оцінивши інші докази, які є у справі, суд приходить до переконання, що заявлений адміністративний позов підлягає задоволенню з наступних мотивів.
На підставі ст. 4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», ст. 9 Закону України «Про електроенергетику», 28.04.2011 року позивачем було здійснено позапланову перевірку відповідача з метою перевірки виконання розпорядження №06/10-0353 від 25.03.2010 року.
В результаті даної перевірки позивачем було видано розпорядження №06/10-01-040 від 28.04.2011 року, яким встановлено строк для усунення виявлених порушень до 28.10.2011 року (а.с.5).
В подальшому, за зверненнями відповідача, термін виконання даного розпорядження неодноразово переносився, що підтверджується листами позивача від 21.08.2012 року №10-00-27-605, від 22.02.2013 року №10-00-27-139 та від 23.07.2013 року №10-27-537 (а.с. 7-9). У листі №10-27-537 від 23.07.2013 року було визначено термін виконання розпорядження до 20.01.2014 року.
Судом встановлено, що з 17.03.2014 року по 18.03.2014 року, у відповідності з Законом України "Про електроенергетику", Законом України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" та Положенням про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженого постановою КМУ № 929 від 07.08.1996 року, з метою перевірки виконання відповідачем розпорядження №06/10-01-040 від 28.04.2011 року, державним інспектором з енергетичного нагляду була проведена перевірка з державного енергетичного нагляду (контролю) на енергетичному об'єкті, в результаті чого було винесено акт перевірки (протокол) №06/10-21-1-АП від 18.03.2014 року (а.с. 10). Відповідач із актом перевірки ознайомлений, про що свідчить печатка та підпис керівника суб'єкта господарювання.
У відповідності зі ст. 27 Закону України "Про електроенергетику" суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень та приписів у вигляді накладення штрафу в розмірі до п'яти тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
На виконання вимог даної норми, 26.03.2014 року заступником начальника ВЕН інспекції Держенергонагляду у Вінницькій області - старшим державним інспектором з енергетичного нагляду було винесено постанову №06/10-04-11-ПШ про накладення штрафу у розмірі 510 гривень за порушення Військово-медичним клінічним центром Центрального регіону законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання (а.с. 11).
Дана постанова разом із супровідним листом відповідачем отримана 29.03.2014 року, що підтверджується повідомленням про вручення рекомендованого поштового відправлення (а.с.12- зворотній бік).
Відповідно до п. 10 Постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання" № 1312 від 21.07.1999р. суб'єкт господарювання сплачує штраф за порушення законодавства в галузі електроенергетики протягом 30 днів з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення. Проте, відповідач протягом вищезазначеного терміну добровільно не сплатив суму штрафних санкцій.
Беручи до уваги те, що заявлену до стягнення суму заборгованості в розмірі 510 грн. відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив, наявність вказаної заборгованості підтверджується матеріалами справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Судові витрати відповідно до ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з Військово-медичного клінічного центру Центрального регіону (вул. Свердлова, буд. 185, м. Вінниця, 21014, код ЄДРПОУ 07816153) у Державний бюджет України (р/р31111106700002 ГУДКСУ у Вінницькій області, МФО 802015, код ЄДРПОУ 38054707, код платежу 21081100) штрафні санкції у розмірі 510 грн. (п'ятсот десять гривень).
Постанова набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.
Відповідно до ст. 186 КАС України апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Богоніс Михайло Богданович