Справа №0707/1012/2012
8-а/303/1/15
ряд.стат.звіту №01
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 лютого 2015 року м.Мукачево
Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області
в особі: головуючого-судді Монич В.О.
при секретарі Глеба Е.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Мукачево справу за заявою ОСОБА_1 праці та соціального захисту населення виконкому Мукачівської міської ради про перегляд судового рішення у звязку з нововиявленими обставинами у адміністративній справі за позовом ОСОБА_2 до головного управління Пенсійого фонду України в Закарпатській області, управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Мукачівської міської ради Закарпатської області про зобовязання вчинення дій.
в с т а н о в и в :
Заявник ОСОБА_1 праці та соціального захисту населення виконкому Мукачівської міської ради звернулося до суду із заявою про перегляд судового рішення у звязку з нововиявленими обставинами, а саме постанови Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області від 30 червня 2011 року ухваленої у адміністративній справі за позовом ОСОБА_2 до головного управління Пенсійого фонду України в Закарпатській області, управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Мукачівської міської ради Закарпатської області про зобовязання вчинення дій.
Підставою для перегляду рішення є те, що Постановою Мукачівського міськрайонного суду від 30.06.2011 року №2-А-1167/11 постановлено зобовязати управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Мукачівської міської ради нарахувати та
виплатити ОСОБА_2 щорічну допомогу на оздоровлення в розмірі чотирьох мінімальних заробітних плат за 2010 рік за виключенням вже виплаченої суми. З огляду на Рішення Конституційного Суду України від 26.12.2011 року № 20-рп/2011, яке було опубліковане в Офіційному Віснику України №3 від 20.01.2012 року управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Мукачівської міської ради вважає, що постанова Мукачівського міськрайонного суду від 30.06.2011 року №2-А-1167/11 підлягає перегляду у звязку з нововиявленими обставинами згідно зі статтями ст.ст.245-249 Кодексу адміністративного судочинства України. Законом України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи передбачено здійснення компенсаційних виплат у розмірах, встановлених від мінімальної заробітної плати. Законами України про державний бюджет України на відповідний рік Кабінету Міністрів України було надано право встановлювати розміри соціальних виплат, які відповідно до законодавства визначаються залежно від розміру мінімальної заробітної плати, в абсолютних сумах у межах асигнувань, передбачених за відповідними бюджетними програмами. Стаття 63 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи закріплює норму, якою встановлюється, що фінансування витрат, повязаних з реалізацією цього Закону, здійснюється за рахунок державного бюджету. Виконання цього Закону залежить від фінансових ресурсів доходної частини державного бюджету України. Розміри соціальних виплат залежать від соціально-економічних можливостей держави, проте мають забезпечувати конституційне право кожного на достатній життєвий рівень для себе і своєї сімї, гарантоване статтею 48 Конституції України.Виходячи з викладеного, Урядом були гарантовані виплати окремих видів компенсацій, доплат і допомоги, у розмірах визначених постановами Кабінету Міністрів України. Відповідно до статті 87 Бюджетного кодексу України видатки на державні програми з ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, здійснюються у встановленому порядку за рахунок наявних надходжень до загального фонду державного бюджету в межах обсягів призначень, передбачених у державному бюджеті України. В останні роки видатки, повязані з соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, визначалися в обсягах, виходячи з реальних фінансових ресурсів державного бюджету та з огляду на те, що більшість інших видатків державного бюджету мали також соціальну направленість. Отже, одним з визначальних елементів у регулюванні суспільних відносин у соціальній сфері є додержання принципу пропорційності між соціальним захистом громадян та фінансовими можливостями держави, а також гарантування права кожного на достатній життєвий рівень. Рішенням Конституційного Суду України від 26.12.2011 року № 20-рп/2011 щодо відповідності Конституції України (конституційності) пункту 4 розділу VII Прикінцеві положення Закону України „Про Державний бюджет України на 2011 рік підтверджено право Кабінету Міністрів України, як державного органу, що має забезпечувати реалізацію встановлених законами України соціальних прав громадян, на визначення механізму реалізації законів України, в тому числі встановлення порядку та розмір соціальних виплат виходячи з наявного фінансового ресурсу бюджету.
Представник управління праці та соціального захисту населення виконкому Мукачівської міської ради в судове засідання не зявився, заяву про перегляд судового рішення у звязку з нововиявленими обставинами просив розглянути у його відсутності, вимоги даної заяви задовольнити.
Представник головного управління Пенсійого фонду України в Закарпатській області в судове засідання не зявився, подав до суду заяву про розгялд справи у його відсутності, проти її задоволення не заперечує.
ОСОБА_2 в судове засідання не зявився, повідомлявся належним чином про час та місце розгляду справи.
Вивчивши та дослідивши заяву, матеріали адміністративної справи справи, суд приходить до слідуючого висновку.
Відповідно до ч.1 ст.253 КАС України суд може скасувати постанову чи ухвалу у справі і прийняти нову постанову чи ухвалу або залишити заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами без задоволення.
Судом встановлено, що рішення Конституційного Суду України від 26 грудня 2011 року №20-рп/2011 стосується Закону України Про Державний бюджет за 2011 рік, а постанова Мукачівського міськрайонного суду від 30 червня 2011 року по справі за №2-а-1167/11 стосується Закону України Про Державний бюджет за 2010 рік.
На підставі наведеного суд приходить до висновку про залишення заяви ОСОБА_1 праці та соціального захисту населення виконкому Мукачівської міської ради про перегляд судового рішення у звязку з нововиявленими обставинами без задоволення.
Керуючись: ст.ст.361, 362,365 ЦПК України, суд -
у х в а л и в :
Заяву ОСОБА_1 праці та соціального захисту населення виконкому Мукачівської міської ради про перегляд судового рішення у звязку з нововиявленими обставинами - залишити без задоволення.
Стягнути з ОСОБА_1 праці та соціального захисту населення виконкому Мукачівської міської ради Закарпатської області судовий збір в розмірі - 36 (тридцять шість) грн. 54 коп. на розрахунковий рахунок 31215206700003, отримувач коштів Мукачівське УДКСУ Закарпатської області, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37958089, код класифікації доходів бюджету 22030001, банк отримувача: ГУДКУ в Закарпатській області, код банка отримувача (МФО) 812016.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.
Головуючий В.О.Монич