Ухвала суду № 42542555, 28.01.2015, Одеський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.01.2015
Номер справи
487/10667/14-а
Номер документу
42542555
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

----------------------

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

28 січня 2015 р.м.ОдесаСправа № 487/10667/14-а

Категорія: 10.3 Головуючий в 1 інстанції: Кузьменко В.В.

Одеський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Зуєвої Л.Є.,

суддів Вербицької Н.В. та Федусика А.Г.

розглянувши в порядку письмового провадження в місті Одесі апеляційну скаргу Департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради на ухвалу Заводського районного суду м. Миколаєва від 03.11.2014 року по справі за позовом Департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради до ОСОБА_1 про повернення надміру виплачених державних коштів, -

В С Т А Н О В И В:

Департамент праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 про повернення надміру виплачених державних коштів.

Ухвалою Заводського районного суду м. Миколаєва від 03.11.2014 року адміністративний позов повернуто Департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради.

Не погоджуючись з зазначеною ухвалою місцевого суду, Департамент праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради в апеляційній скарзі зазначає, що судом порушено норми процесуального права. На думку апелянта, суддя місцевого суду порушив вимоги ст. 18 КАС України, що є підставою для скасування ухвали про повернення позову та постановлення нової ухвали з направленням справи до суду першої інстанції для продовження розгляду.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку про відсутність підстав для її задоволення.

Згідно ст. 2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Відповідно до ч. 2 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема:

1) спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності;

2) спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби;

3) спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень;

4) спори, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів;

5) спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України;

6) спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму;

7) спори фізичних чи юридичних осіб із розпорядником публічної інформації щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності у частині доступу до публічної інформації.

Правила предметної підсудності визначені статтею 18 КАС України, згідно якої, зокрема, місцевим загальним судам як адміністративним підсудні усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.

Згідно пункту 1 частини 2 цієї статті окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справив яких є орган державної влади, інший державний орган, орган влади АРК, обласна рада, Київська, Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених КАС та крім справ щодо їх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.

Таким чином, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні справи за позовами фізичних осіб до суб'єктів владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання соціальних виплат.

Як вбачається з матеріалів справи, 31.10.2014 до суду надійшов адміністративний позов Департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради, в якому просить суд ухвалити рішення про стягнення з ОСОБА_1 кошти компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги у розмірі 114.8 грн.

Отже в даному випадку позов пред'явлений не фізичною особою, а суб'єктом владних повноважень, та не з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержаних соціальних виплат, а щодо надміру виплачених соціальних виплат.

Судова колегія погоджується з висновком суду першої інстанції, що оскільки стороною у справі є орган державної влади, то це свідчить про підсудність даної справи окружному адміністративному суду, а не місцевому загальному суду як адміністративному.

Оскільки судом першої інстанції правильно встановлено обставини справи та винесено ухвалу з додержанням норм матеріального та процесуального права, суд апеляційної інстанції, відповідно до вимог ст. 200 КАС України, залишає апеляційну скаргу без задоволення, а ухвалу суду - без змін.

Керуючись ст. ст. 195, 197, 199, 200, 205, 206 КАС України, апеляційний суд, -

У Х В А Л И В:

Апеляційну скаргу Департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради - залишити без задоволення, а ухвалу Заводського районного суду м. Миколаєва від 03.11.2014 року - без змін.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили в порядку, встановленому частиною 5 статті 254 КАС України, і може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого Адміністративного Суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.

Головуючий: суддя Л.Є.Зуєва

суддя Н.В.Вербицька

суддя А.Г.Федусик