ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 січня 2015 року /16:11/
Справа № 808/517/15
м.Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Нестеренко Л.О. при секретарі Бабаченко В.С., розглянувши у місті Запоріжжі у порядку письмового провадження адміністративну справу за поданням
Державної податкової інспекції у Комунарському районі м.Запоріжжя Головного управління Міндоходів у Запорізькій області
до Товариства з обмеженою відповідальністю «БК «Регіон Буд»
про стягнення коштів у сумі податкового боргу,
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у Комунарському районі м.Запоріжжя Головного управління Міндоходів у Запорізькій області (далі – заявник, ДПІ у Комунарському районі м.Запоріжжя) звернулась до Запорізького окружного адміністративного суду з поданням в якому, просить суд стягнути з рахунків платника податків – Товариства з обмеженою відповідальністю «БК «Регіон Буд» (далі – ТОВ «БК «Регіон Буд») у всіх банках, що обслуговують даного платника податків, 2256 грн. 20 коп. коштів за податковим боргом з податку на додану вартість, 510 грн. 00 коп. адміністративного штрафу.
Від представника ДПІ у Комунарському районі м.Запоріжжя надійшла заява про розгляд справи у порядку письмового провадження.
Представник ТОВ «БК «Регіон Буд» до суду не прибув, причину суду не повідомив. Про дату, час і місце судового розгляду справи ТОВ «БК «Регіон Буд» повідомлялося належним чином.
Відповідно до ч.1 ст.41 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Згідно з ч.8 ст.183-3 КАС України розгляд подання відбувається за участю органу доходів і зборів, що його вніс, та платника податків, стосовно якого його внесено. Неявка сторін у судове засідання не перешкоджає розгляду подання.
З’ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд приходить до висновку про необхідність задоволення подання з наступних підстав.
Згідно даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців ТОВ «БК «Регіон Буд» зареєстровано як юридична особа за адресою: 69104, Запорізька область, м.Запоріжжя, вул.Чумаченка, буд.47. ТОВ «БК «Регіон Буд» має ідентифікаційний код 39087749.
ДПІ у Комунарському районі м.Запоріжжя за результатами камеральної перевірки з питання своєчасності сплати узгоджених податкових зобов’язань за період з 20.07.2014 по 31.07.2014 встановлено порушення відповідачем п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України, про що складено Акт №1110/153/39087749 від 03.10.2014.
За результатами розгляду Акту перевірки №1110/153/39087749 від 03.10.2014 позивачем 23.10.2014 прийнято податкове повідомлення-рішення №0003451500, яким ТОВ «БК «Регіон Буд» нараховано грошове зобов’язання з податку на додану вартість у сумі 2256 грн. 20 коп., з яких: 00 грн. 00 коп. – основний платіж, 2256 грн. 20 коп. – штрафні (фінансові) санкції.
Згідно з п.57.3 ст.57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу. У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.
Оскільки ТОВ «БК «Регіон Буд» не подано до суду доказів скасування/відкликання податкового повідомлення-рішення №0003451500 від 23.10.2014, то вказана у ньому сума грошового зобов’язання відповідно до п.57.3 ст.57 Податкового кодексу України є узгодженою і підлягає сплаті.
2.ДПІ у Комунарському районі м.Запоріжжя за результатами документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ «БК «Регіон Буд» з питань своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податку на додану вартість за період з 01.05.2014 по 30.06.2014 встановлено порушення п.44.1, п.44.3, п.44.6 ст.44 Податкового кодексу України про що складено Акт №1140/08-27-2211/39087749 від 09.10.2014.
За результатами розгляду Акту перевірки №1140/08-27-2211/39087749 від 09.10.2014 позивачем 28.10.2014 прийнято податкове повідомлення-рішення №0014922211, яким до ТОВ «БК «Регіон Буд» застосовано адміністративний штраф за ненадання документів до перевірки, що підтверджують показники, відображені платником податків у податковій звітності.
Оскільки ТОВ «БК «Регіон Буд» не подано до суду доказів скасування/відкликання податкового повідомлення-рішення №0014922211 від 28.10.2014, то вказана у ньому сума грошового зобов’язання відповідно до п.57.3 ст.57 Податкового кодексу України є узгодженою і підлягає сплаті.
Податковий контроль – це система заходів, що вживаються контролюючими органами з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань регулювання обігу готівки, проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи (п.61.1 ст.61 Податкового кодексу України).
За приписами пп.62.1.1-62.1.3 п.62.1 ст.62 Податкового кодексу України податковий контроль здійснюється шляхом: ведення обліку платників податків; інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності контролюючих органів; «…».
Як зазначено у п.11 Розділу ІІ «Порядку ведення органами Міністерства доходів і зборів України оперативного обліку податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, інших платежів, які сплачуються під час митного оформлення товарів», затвердженого 05.12.2013 наказом Міністерства доходів і зборів України №765, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 04.02.2014 за №217/24994, форми інтегрованих карток платника мають лицьовий та зворотний боки. Зворотний бік інтегрованої картки відображає стан розрахунків платника (суми нарахованого та сплаченого платежів, пені, штрафних (фінансових) санкцій, процентів за користування розстроченням (відстроченням) грошових зобов’язань (податкового боргу), суми податкового боргу, недоїмки із сплати єдиного внеску, надміру та/або помилково сплачені, заявлені до відшкодування тощо) за податками, зборами, єдиним внеском, митними платежами, операції, що проводяться з коштами передоплати. На лицьовому боці інтегрованої картки відображається додаткова інформація щодо стану розрахунків платника за податками, зборами, єдиним внеском, митними платежами та передоплатою.
Відповідно до п.87.9 ст.87 Податкового кодексу України у разі наявності у платника податків податкового боргу контролюючі органи зобов'язані зарахувати кошти, що сплачує такий платник податків, в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником податків. У такому ж порядку відбувається зарахування коштів, що надійдуть у рахунок погашення податкового боргу платника податків відповідно до статті 95 цього Кодексу або за рішенням суду у випадках, передбачених законом. Спрямування коштів платником податків на погашення грошового зобов'язання перед погашенням податкового боргу забороняється, крім випадків спрямування цих коштів на виплату заробітної плати та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Заявником в обґрунтування вимог подання надано до суду довідку з інтегрованої картки ТОВ «БК «Регіон Буд», за якою (з урахуванням часткової сплати) за підприємством обліковується борг у сумі 2256 грн. 20 коп. з податку на додану вартість та 510 грн. 00 коп. адміністративного штрафу.
Даних про розстрочення (відстрочення) податкового зобов’язання, надміру та/або помилково сплачені кошти вказаний документ – не містить.
ТОВ «БК «Регіон Буд» не надало до суду будь-яких доказів про сплату вказаного податкового боргу.
Як зазначено у пп.14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України, податковий борг – це сума грошового зобов’язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов’язання.
Відповідно до п.59.1 ст.59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Судом досліджено наданий заявником корінець податкової вимоги №741-25 від 21.11.2014.
Як зазначено у пп.14.1.153 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України, податкова вимога – це письмова вимога контролюючого органу до платника податків щодо погашення суми податкового боргу.
Відповідно до п.58.3 ст.58 Податкового кодексу України податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) юридичній особі, якщо його передано посадовій особі такої юридичної особи під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення. Податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) фізичній особі, якщо його вручено їй особисто чи її законному представникові або надіслано на адресу за місцем проживання або останнього відомого її місцезнаходження фізичної особи з повідомленням про вручення. У такому самому порядку надсилаються податкові вимоги та рішення про результати розгляду скарг. У разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.
Згідно з п.95.1 ст.95 Податкового кодексу України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності – шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Відповідно до п.95.3 ст.95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини. Контролюючий орган звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі. Рішення суду щодо надання вказаного дозволу є підставою для прийняття контролюючим органом рішення про погашення усієї суми податкового боргу.
Як зазначено у п.95.4 ст.95 Податкового кодексу України, контролюючий орган на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
У пп.20.1.34 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України зазначено, що контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Враховуючи вище викладене, судом з’ясовано, що ТОВ «БК «Регіон Буд» на час судового засідання має податковий борг у сумі 2256 грн. 20 коп. з податку на додану вартість та 510 грн. 00 коп. адміністративного штрафу з податку на прибуток приватних підприємств, який у добровільному порядку не погашений. У зв’язку з цим, суд приходить до висновку, що подання підлягає задоволенню і вказана сума заборгованості повинна бути стягнута з ТОВ «БК «Регіон Буд».
Із поданих до суду матеріалів не вбачається спір про право.
ТОВ «БК «Регіон Буд» не надано до суду доказів відсутності у нього коштів, які вважаються його власністю.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.11, 17, 71, 94, 158-163, 183-3, 256 КАС України, ст.19 Конституції України, ст.95 Податкового кодексу України, суд, –
ПОСТАНОВИВ:
Подання задовольнити.
Стягнути з рахунків ТОВ «БК «Регіон Буд» (69104, Запорізька область, м.Запоріжжя, вул. Чумаченка, 47, код ЄДРПОУ 39087749/ у банках, обслуговуючих даного платника податків, на користь Державного бюджету у Комунарському районі м. Запоріжжя, (р/р 31110029700005, код платежу 14010100, - банк ГУДКСУ у Запорізькій області, МФО 813015, податковий борг з податку на додану вартість у сумі 2256 грн. 20 коп. та борг по адміністративним штрафам (р/р31118106700005, код платежу 21081100, призначення платежу: «адміністративні штрафи та інші санкції», одержувач УДКСУ у Комунарському районі, ЄДРПОУ 38025435, МФО 813015) у сумі 510 грн. 00 коп.
Стягнення заборгованості здійснювати в порядку та у спосіб, встановлений ст.95 Податкового кодексу України.
Постанова суду підлягає негайному виконанню.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили у строк та порядок визначений ст.ст.167, 183-3, 186, 254 КАС України.
Постанова суду першої інстанції оскаржується у строк та порядок встановлений ст.ст.167, 186 КАС України.
Суддя Л.О. Нестеренко