ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02 лютого 2015 року м. Львів № 813/8577/14
10 год. 05 хв.
Львівський окружний адміністративний суд у складі судді Клименко О.М., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Личаківському районі м. Львова Головного управління ДФС у Львівській області до Приватного підприємства «Ремо» про припинення юридичної особи, –
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у Личаківському районі м. Львова Головного управління ДФС у Львівській області (далі – ДПІ у Личаківському районі) звернулася до Львівського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Приватного підприємства «Ремо» (ПП «Ремо») про припинення юридичної особи.
В обґрунтування позовних вимог позивач покликається на те, що відповідачем остання податкова звітність подавалась за 2009 рік, обов'язків по сплаті податків не виконує. Заборгованість по платежах відповідача перед бюджетом відсутня. Відповідно до ч. 2 ст. 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців», підставами для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, зокрема є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
Відповідачу скеровувалась копія ухвали про відкриття скороченого провадження в адміністративній справі від 18.12.2014 року за його зареєстрованим місцезнаходженням, проте конверт з ухвалою повернувся до суду з відміткою пошти «за закінченням терміну зберігання». Згідно ч. 11 ст. 35 КАС України, у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
У встановлений ст. 183-2 КАС України строк заперечень чи пояснень відповідача щодо даного адміністративного позову до суду не надходило.
На підставі ч. 4, 5 ст. 183-2 КАС України суд розглядає справу одноособово без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі. Оцінивши повідомлені позивачем обставини та долучені до справи докази на їх підтвердження суд встановив наступне.
ПП «Ремо» зареєстроване, як юридична особа, 06.05.2004 року відповідно до копії Свідоцтва про державну реєстрацію (перереєстрацію) суб’єкта підприємницької діяльності-юридичної особи від 06.05.2004 року. Відповідач перебуває на обліку в органах Державної податкової служби як платник податків з 14.06.2004 року за №6376, що підтверджується копією довідки №1413061400785 від 17.11.2014 року.
Відповідно до Акта ДПІ у Личаківському районі №41 від 02.12.2014 року, відповідачем остання податкова звітність подавалася за 2009 рік, чим порушено вимоги пп. 16.1.2, пп. 16.1.3, п. 16.1 ст. 16, п. 49.2 ст. 49 Податкового кодексу України (далі – ПК України).
Відповідно до довідки позивача №14885/10/13-06-20-03 від 17.11.2014 року, ПП «Ремо» заборгованості по сплаті податків і зборів перед бюджетом немає. Матеріалами справи підтверджується, що недоїмка перед бюджетом та державними позабюджетними фондами, в тому числі до органів пенсійного фонду, центру зайнятості, фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань відсутня
Відповідно до п.п. 16.1.3 п. 16.3 ст. 16 ПК України платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів. Відповідно до пп. 19.1.2. п. 19.1. ст. 19 ПК України, контролюючі органи виконають такі функції, зокрема, контролюють своєчасність подання платниками податків та платниками єдиного внеску передбаченої законом звітності (декларацій, розрахунків та інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків, зборів, платежів), своєчасність, достовірність, повноту нарахування та сплати податків, зборів, платежів.
Відповідно до п.п. 20.1.37 ст. 20 ПК України органи державної податкової служби мають право у випадках, встановлених законом, звертатися до суду щодо припинення юридичної особи та припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем та/або про визнання недійсними установчих (засновницьких) документів суб'єктів господарювання.
У відповідності до вимог ч. 2 ч. 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців», підставами для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, зокрема є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
Частиною 1 ст. 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» також передбачено, що суд, який постановив рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язане з банкрутством юридичної особи, у день набрання таким рішенням законної сили направляє його копію державному реєстратору за місцезнаходженням юридичної особи для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення. Дата надходження відповідного судового рішення вноситься державним реєстратором до журналу обліку реєстраційних дій.
За таких обставин суд вважає, що позовні вимоги підставні і обґрунтовані, а тому адміністративний позов належить задовольнити.
Судові витрати зі сторін стягувати не слід.
Керуючись ст.ст. 17-19, 94, 160-163, 183-2 КАС України, суд, –
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Припинити юридичну особу Приватне підприємство «Ремо» (вул. Новознесенська, 13/3, м. Львів, 79024, код ЄДРПОУ 32969646).
Судові витрати зі сторін стягувати не слід.
Після набрання постановою законної сили її копію направити управлінню промисловості та підприємництва Львівської міської ради (пл. Ринок, 1, м. Львів, 79008).
Постанова суду першої інстанції є остаточною, крім випадків оскарження її в апеляційному порядку.
У разі апеляційного оскарження постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Львівського окружного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Відповідно до п. 8 ч. 6 ст. 183-2 КАС України відповідач зобов'язаний виконати постанову негайно.
Суддя Клименко О.М.