Ухвала суду № 42523553, 02.02.2015, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
02.02.2015
Номер справи
826/1197/15
Номер документу
42523553
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

02 лютого 2015 року м. Київ № 826/1197/15

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Кармазін О.А., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами

Товариства з обмеженою відповідальністю «АРС-БУД-КОМПАНІ»до Державної податкової інспекції у Святошинському районі м. Києвапро визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 17.01.2015 року № 0000062203,-В С Т А Н О В И В:

До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю «АРС-БУД-КОМПАНІ» з позовом до Державної податкової інспекції у Святошинському районі м. Києва про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 17.01.2015 року № 0000062203.

Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, суд виходить з наступного.

Відповідно до положень статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; 5) подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до п. 3 ст. 106 КАС України в позовній заяві зазначається ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.

Згідно з п 9 ч. 1 ст. 3 КАС України відповідачем є суб'єкт владних повноважень, а у випадках, передбачених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.

Згідно п. 4 ч. 1 статті 106 КАС України у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

З матеріалів позовної заяви вбачається, що позивач визначає у позовній заяві в якості відповідача - ДПІ у Святошинському районі м. Києва.

У той же час, із змісту позовної заяви вбачається, що позивачем оскаржується податкове повідомлення-рішення від 17.01.2015 року № 0000062203, яке прийнято ДПІ у Святошинському районі ГУ ДФС у м. Києві.

Таким чином, позивачу необхідно надати обґрунтування позовних вимог відносно ДПІ у Святошинському районі м. Києва та уточнити склад відповідачів по справі.

Відсутність наведеного є недоліком позову та створює перешкоди для відкриття провадження у справі.

Крім того, відповідно до частини 2 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.

Письмовими доказами є документи, які за змістом ч. 2 ст. 69, ч. 4 ст. 79, п. 6 ч. 1 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України подаються в оригіналах або належним чином засвідчених копіях.

Окрім цього, відповідно до частини першої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві, зокрема, зазначається зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги (п.4 ч. 1).

Як вбачається з матеріалів позовної заяви, позивачем оскаржуються податкове повідомлення-рішення, яке прийнято на підставі акту перевірки № 628/26-57-22-03-10/39089112 від 26.12.2014 року, яким в свою чергу встановлено заниження позивачем суми ПДВ по взаємовідносинам з ПП «ПРОМ-ТЕХ-СНАБ», ТОВ «Флешмет» та ТОВ «Сорбіт».

В обґрунтування позову позивач по суті зазначає про законність угод за якими сформовані спірні суми податкових вигод, про їх фактичне виконання, а відтак і про законність формування спірних сум податкових вигод.

Однак, в обґрунтування своїх позовних вимог позивач не надає суду доказів на підтвердження фактичного здійснення спірних операцій (виконання підрядних робіт) його контрагентами ПП «ПРОМ-ТЕХ-СНАБ», ТОВ «Флешмет» та ТОВ «Сорбіт», які є базовими відносно предмету доказування у спірних відносинах та відповідно до наведених вище вимог є складовою частиною позовної заяви, а саме: 1) оборотно-сальдових відомостей; 2) технічного завдання на здійснення спірних робіт; 3) проектної документації; 4) докази належності об'єктів, де здійснювались підрядні роботи, позивачу або докази (угоди) виконання підрядних робіт на користь третіх осіб з доказами належності цим особам таких об'єктів; 5) первинні документи за відносинами позивача із замовниками робіт; 6) робочих документів щодо передання певних площадок для виконання робіт позивачу та надалі контрагенту позивача; 7) докази розміщення на об'єктах робіт тимчасових споруд для розміщення персоналу та обладнання; 8) докази ознайомлення працівників з правилами техніки безпеки; 9) докази наявності відповідної кваліфікації у працівників та наявності у них допусків та дозволів на виконання робіт; 10) докази наявності транспортних документів щодо перевезення будівельних матеріалів; 11) докази підключення до інженерних мереж для цілей виконання робіт; 12) відомості щодо надання позивачем дозволу своїм контрагентам на залучення інших осіб для здійснення спірних робіт (у разі залучення контрагентами інших осіб до виконання спірних операцій).

При цьому, позивач не зазначає про наявність причин неможливості подання таких доказів.

Відтак, позивачу слід усунути недоліки позовної заяви шляхом надання вищенаведених документів.

Відповідно до ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Враховуючи вищевикладене, позовна заява підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку для усунення недоліків шляхом подання до канцелярії суду (м. Київ, вул. Командарма Каменєва, 8, корп. 1, блок «А») до 11 лютого 2015 року включно: 1) уточнення складу відповідачів у справі з обґрунтуванням вимог до заявленого (заявлених) відповідачів; 2) належним чином засвідчених копій наведених вище документів із копіями для направлення їх відповідачу або пояснення щодо неможливості надання таких документів.

Керуючись ст. 106, ч. 1 ст. 108, ст. 160, ст. 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

У Х В А Л И В:

1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «АРС-БУД-КОМПАНІ» залишити без руху.

2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків до 11 лютого 2015 року включно.

3. Попередити позивача про те, що у випадку неусунення недоліків позовної заяви позовна заява буде повернута йому відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України.

4. Роз'яснити позивачу, що залишення позовної заяви без руху не позбавляє його права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

5. Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.

Ухвала набирає законної сили в порядку і строки визначені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки встановлені ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя О.А. Кармазін