Постанова № 42519480, 26.01.2015, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
26.01.2015
Номер справи
826/16927/14
Номер документу
42519480
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

26 січня 2015 року 08:13 № 826/16927/14

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Скочок Т.О., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю «Камянка Глобал Вайн» до Державної податкової інспекції у Печерському районі Головного управління Міндоходів у місті Києві про визнання нечинними та скасування податкових повідомлень-рішень від 08.10.2014 року № 000039/26-55-21 та № 000040/26-55-21, -

В С Т А Н О В И В:

До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю «Камянка Глобал Вайн» (надалі - позивач або ТОВ «Камянка Глобал Вайн») з позовом до Державної податкової інспекції у Печерському районі Головного управління Міндоходів у місті Києві (надалі - відповідач або ДПІ у Печерському районі ГУ Міндоходів у м. Києві) про визнання нечинними та скасування податкових повідомлень-рішень від 08.10.2014 року № 000039/26-55-21 та № 000040/26-55-21.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 21.11.2014 року відкрито провадження у справі, закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду у судовому засіданні на 08.12.2014 року

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на протиправність і безпідставність висновків Акта ДПІ у Печерському районі ГУ Міндоходів у м. Києві від 16.09.2014 року № 49/26-55-21 про порушення підприємством сплати самостійно визначеного грошового зобов'язання з акцизного податку та відповідно винесених на його підставі податкових повідомлень-рішень. Так, 18.07.2014 року та 18.08.2014 року ТОВ «Камянка Глобал Вайн» подало в електронному вигляді звітні декларації з акцизного податку за липень і серпень 2014 року та сплатило до бюджету суми акцизного податку. Згодом, 04.09.2014року у зв'язку з виявленням помилок при заповненні вказаних звітних декларацій, Товариство подало до податкової інспекції уточнюючі декларації акцизного податку за відповідні звітні періоди 2014 року. Проте, під час проведення камеральної перевірки контролюючим органам дані обставини не були враховані, що призвело до прийняття оскаржуваних податкових повідомлень-рішень.

08.12.2014 року у судове засідання з'явилися представники сторін.

Представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі та просив суд задовольнити їх з підстав, викладених у позовній заяві.

Представник відповідача проти задоволення позовних вимог заперечував, підтримавши доводи, викладені у письмових запереченнях проти позову, в яких зазначено, що оскаржувані податкові повідомлення-рішення прийняті ДПІ у Печерському районі ГУ Міндоходів у м. Києві на підставі та у межах наявних у контролюючого органу повноважень, у зв'язку з виявленими під час перевірки позивача порушеннями вимог податкового законодавства в частині порушення термінів сплати самостійно визначеного грошового зобов'язання з акцизного податку.

Суд у судовому засіданні 08.12.2014 року на підставі ч. 4 ст. 122 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України), враховуючи відсутність потреби заслухати свідка чи експерта, ухвалив про перехід до розгляду справи у порядку письмового провадження.

Розглянувши наявні в матеріалах справи документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд зазначає про наступне.

В ході судового розгляду було встановлено, що працівником ДПІ у Печерському районі ГУ Міндоходів у м. Києві була проведена камеральна перевірка податкової звітності зі збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства ТОВ «Камянка Глобал Вайн», за результатами якої складений Акт від 16.09.2014 року № 49/26-55-21.

Під час проведення такої камеральної перевірки працівником податкової інспекції встановлено порушення підприємством строків сплати самостійно узгоджених податкових зобов'язань з акцизного податку, передбачених п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України, а саме: несвоєчасну сплату самостійно визначеного грошового зобов'язання з податку в сумі 66 104,90 грн. по декларації № 9041499925 від 18.07.2014 року, граничний термін сплати - 30.07.2014 року (затримка сплати складає 36 днів), та в сумі 68 036,00 грн. - по декларації № 9047746864 від 18.08.2014 року, граничний термін сплати - 30.08.2014 року (затримка сплати складає 5 днів).

08.10.2014 року на підставі вказаного акта камеральної перевірки ДПІ у Печерському районі ГУ Міндоходів у м. Києві прийняла наступні спірні у даній справі податкові повідомлення-рішення форми «Ш»:

- за № 000040/26-55-21, яким на підставі ст. 126 Податкового кодексу України за порушення ТОВ «Камянка Глобал Вайн» граничного строку сплати суми грошового зобов'язання за платежем «виноробна продукція 14030300» в розмірі 66 104,90 грн., всього на 36 днів, нарахувала підприємству штраф в сумі 13 220,98 грн. (що складає 20% від суми несвоєчасно сплаченого грошового зобов'язання);

- за № 000039/26-55-21, яким на підставі ст. 126 Податкового кодексу України за порушення ТОВ «Камянка Глобал Вайн» граничного строку сплати суми грошового зобов'язання за платежем «виноробна продукція 14030300» в розмірі 68 036,00 грн., всього на 5 днів, нарахувала підприємству штраф на суму 6 803,60 грн. (що, складає 10% від суми несвоєчасно сплаченого грошового зобов'язання).

На підтвердження правомірності прийняття зазначених податкових повідомлень-рішень від 08.10.2014 року відповідач надав суду копії декларацій акцизного податку ТОВ «Камянка Глобал Вайн» за червень і липень 2014 року (звітні), поданих відповідно до пп. 212.1.2 п. 212.1 ст. 212 Податкового кодексу України.

Вважаючи вказані вище податкові повідомлення-рішення необґрунтованими та такими, що підлягають скасуванню, позивач звернувся з позовом до суду.

Розглядаючи справу по суті, суд виходить з наступного.

У відповідності до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

В свою чергу, нормативно-правовим актом, який регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства, є Податковий кодекс України (надалі - ПК України), який набрав чинності 01.01.2011 року.

Згідно положень пп. 9.1.4 п. 9.1 ст. 9 ПК України, до акцизний податок належить до загальнодержавних податків.

Перелік осіб, які являються платниками даного податку, закріплений в ст. 212 розд. VI ПК України.

Зокрема, пп. 212.1.1 і пп. 212.1.2 п. 212.1 ст. 212 ПК України визначено, що платниками акцизного податку є: 1) особа, яка виробляє підакцизні товари (продукцію) на митній території України, у тому числі з давальницької сировини; 2) особа - суб'єкт господарювання, яка ввозить підакцизні товари (продукцію) на митну територію України.

Об'єкт і база оподаткування, перелік підакцизних товарів, ставки, порядок обчислення акцизного податку встановлені у розд. VI зазначеного Кодексу.

Податковим зобов'язанням, в розумінні ПК України, визначається сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк) (пп. 14.1.156 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України).

У відповідності до пп. 14.1.39 п. 14.1 ст. 14 ПК України, «грошове зобов'язання платника податків» - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Згідно з п. 54.1 ст. 54 ПК України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

Нормами п. 49.18 ст. 49 ПК України визначені базові звітні (податкові) періоди для подання податкових декларацій, що дорівнюють:

- календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця (пп. 49.18.1);

- календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя) (пп. 49.18.2);

- календарному року, крім випадків, передбачених підпунктами 49.18.4 та 49.18.5 цього пункту - протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (пп. 49.18.3);

- календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - до 1 травня року, що настає за звітним (пп. 49.18.4);

- календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - підприємців

- протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (пп. 49.18.5).

При цьому, нормами ст. 223 ПК України встановлено, що базовий податковий період для сплати податку відповідає календарному місяцю. Платник податку з підакцизних товарів (продукції), вироблених на митній території України, та імпортер алкогольних напоїв та тютюнових виробів подає щомісяця не пізніше 20 числа наступного періоду контролюючому органу за місцем реєстрації декларацію акцизного податку за формою, затвердженою у порядку, встановленому статтею 46 цього Кодексу. Зокрема, форма декларації акцизного податку затверджена Наказом Державної податкової адміністрації України від 24.12.2010року № 1030.

Аналогічні положення містяться в розд. 1 Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 24.12.2010року № 1030, що зареєстрований в Міністерстві юстиції України 20 січня 2011 року за N 86/18824 та наразі чинний.

За загальним правилом нарахування та сплати податків, визначеним в абз. 1 п. 57.1 ст. 57 ПК України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Аналогічно в пп. 222.1.1 п. 222.1 ст. 222 ПК України зазначено, що суми податку перераховуються до бюджету виробниками підакцизних товарів (продукції) протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації за місячний податковий період.

При цьому, відповідно до п. 31.1 ст. 31 ПК України, строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов'язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному додатковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно. Момент виникнення податкового обов'язку платника податків, у тому числі податкового агента, визначається календарною датою.

Пунктом 38.1 ст. 38 ПК України визначено, що виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.

Спосіб, порядок та строки виконання податкового обов'язку встановлюються цим Кодексом та законами з питань митної справи (п. 38.3 ст. 38 ПК України).

Зокрема, згідно з нормами абз. 1 і 3 п. 87.1 ст. 87 ПК України, джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів.

Сплата грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків з відповідного платежу може бути здійснена також за рахунок надміру сплачених сум такого платежу (без заяви платника) або за рахунок помилково та/або надміру сплачених сум з інших платежів (на підставі відповідної заяви платника) до відповідних бюджетів.

Крім того, нормами ст. 50 ПК України та положеннями п. 18 розд. 3 Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку передбачено право платника податків на здійснення коригування показників, задекларованих у раніше поданій звітності, в тому числі шляхом їх збільшення чи зменшення. Так, згідно із положеннями норм п. 50.1 ст. 50 ПК України, у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку (зокрема, на момент виникнення спірних правовідносин була чинна форма розрахунку суми акцизного податку, що збільшує або зменшує податкові зобов'язання внаслідок виправлення самостійно виявленої помилки, допущеної в попередніх звітних періодах, затверджена згаданим вище Наказом ДПА України від 24.12.2010року № 1030).

Платник податків має право не подавати такий розрахунок, якщо відповідні уточнені показники зазначаються ним у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявлені.

Платник податків, який самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє факт заниження податкового зобов'язання минулих податкових періодів, зобов'язаний, за винятком випадків, установлених пунктом 50.2 цієї статті: а) або надіслати уточнюючий розрахунок і сплатити суму недоплати та штраф у розмірі трьох відсотків від такої суми до подання такого уточнюючого розрахунку; б) або відобразити суму недоплати у складі декларації з цього податку, що подається за податковий період, наступний за періодом, у якому виявлено факт заниження податкового зобов'язання, збільшену на суму штрафу у розмірі п'яти відсотків від такої суми, з відповідним збільшенням загальної суми грошового зобов'язання з цього податку.

Спеціального строку для сплати грошових зобов'язань з податків, визначених шляхом подання уточнюючих розрахунків для податкової декларації норми ПК України не визначають.

Разом з тим, з контексту процитованих вище норм п. 54.1 ст. 54, п. 57.1 ст. 57 і пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПК України слідує, що сплата суми грошового зобов'язання за уточнюючим розрахунком здійснюється з урахуванням закінчення граничного строку подання податкової декларації до якої подається такий уточнюючий розрахунок.

Зокрема, положеннями п. 4 розд. 3 Порядку ведення органами Міністерства доходів і зборів України оперативного обліку податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, інших платежів, які сплачуються під час митного оформлення товарів, що затверджений Наказом Міністерства доходів і зборів від 05.12.2013року № 765, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 04 лютого 2014 року за № 217/24994, закріплений порядок відображення задекларованих платниками податків сум податків та зборів в інтегрованих картках, визначено наступне.

Нарахування податків, зборів та сум єдиного внеску в інтегрованій картці платника здійснюються відповідно до звітності, що подається платником до територіального органу Міндоходів, а також митних та інших платежів - на підставі оформленої митної декларації.

Нарахування узгоджених сум грошових зобов'язань за податками, зборами, митними платежами та сум єдиного внеску, нарахованих до сплати, в інтегрованій картці платника здійснюється датою граничного строку сплати таких нарахувань.

При цьому, при поданні уточнюючого розрахунку, що збільшує або зменшує грошові зобов'язання минулих податкових періодів платника та ліквідаційної звітності, нарахування в інтегрованій картці платника проводиться датою його подання.

З наявних матеріалів справи (а саме: декларацій акцизного податку ТОВ «Камянка Глобал Вайн» за звітні періоди червень і липень 2014 року (звітних від 18.07.2014 року і 18.08.2014 року, а також уточнюючих від 04.09.2014 року) з додатками, оригіналів платіжних доручень ТОВ «Камянка Глобал Вайн» на сплату сум акцизного податку з виноробної продукції (код платежу 14020300) від 08.07.2014 року № 969 на суму 3 866,40 грн., від 31.07.2014 року № 1359 на суму 108 044,40 грн., від 21.08.2014 року № 1547 на суму 25 060,00 грн., від 11.09.2014 року № 1736 на суму 75 681,20 грн., від 23.09.2014 року № 1869 на суму 157663,20 грн. та банківських виписок по особовому рахунку товариства) судом вбачається, що позивач 18.07.2014 року та 18.08.2014 року подав до ДПІ у Печерському районі ГУ Міндоходів у м. Києві в електронному вигляді декларації акцизного податку за видами платника податку згідно ст. 212 ПК України, а саме:

- в деклараціях поданих відповідно до пп. 212.1.1 п. 212.1 ст. 212 ПК України - як особою, яка виробляє підакцизні товари (продукцію) на митній території України, та сплачує акцизний податок з вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції) (що згідно Класифікації доходів бюджету, затвердженої Наказом Міністерства фінансів України «Про бюджетну класифікацію» від 14.01.2011 року № 11, відповідає платежу за кодом 14020300 - тобто, акцизний податок з вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції) у вигляді виноробної продукції) позивач задекларував у ряд. А.15 відсутність податкових зобов'язань (проставлений прочерк);

- в деклараціях та Додатку 1 (Розрахунок суми акцизного податку з підакцизних товарів (продукції), на які встановлено специфічні ставки акцизного податку) до таких Декларацій поданих відповідно до пп. 212.1.1 п. 212.1 ст. 212 ПК України - як особою, яка ввозить підакцизні товари (продукцію) на митну територію України, та сплачує акцизний податок з ввезених на території України підакцизних товарів (продукції) (що згідно Класифікації доходів бюджету, затвердженої Наказом Міністерства фінансів України «Про бюджетну класифікацію» від 14.01.2011 року № 11, відповідає платежу за кодом 14030300 - тобто, акцизний податок з ввезених на митну територію України підакцизних товарів (продукції) у вигляді виноробної продукції) позивач задекларував у ряд. А.15 наступні суми податкових зобов'язань: за червень 2014 року в ряд. А15.3 ряд. А15 суму податку 66 104,89 грн., а за липень 2014 року в ряд. А15.3 ряд. А15 суму податку 68 035,95 грн.

04.09.2014 році у зв'язку з виявленням випадків допущення помилок при складанні зазначених вище декларацій від 18.07.2014 року та від 18.08.2014 року ТОВ «Камянка Глобал Вайн» подало до ДПІ у Печерському районі ГУ Міндоходів у м. Києві в електронному вигляді декларації акцизного податку за звітні періоди червень і липень 2014 року (уточнюючі) з доданими до них додатком 6 (розрахунок суми акцизного податку, що збільшує або зменшує податкові зобов'язання внаслідок виправлення самостійно виявленої помилки, допущеної в попередніх звітних періодах), де відкоригувало задекларовані суми податкових зобов'язань з податку наступним чином: зменшило задекларовані у Деклараціях, поданих 18.07.2014 року та 18.08.2014 року, відповідно до пп. 212.1.2 п. 212.1 ст. 212 ПК України, суми податкових зобов'язань у розмірах 66 104,89 грн. та 68 035,95 грн. до нуля та одночасно збільшило суми податкових зобов'язань у деклараціях, поданих 18.07.2014 року та 18.08.2014 року, відповідно до пп. 212.1.1 п. 212.1 ст. 212 ПК України, з нуля на суми 66 104,89 грн. (за червень 2014 року) та 68 035,95 грн. (за липень 2014 року) відповідно, і з нарахуванням в самостійному порядку сум штрафних санкцій у розмірі 3 відсотків від сум заниження податкових зобов'язань внаслідок виправлення помилок.

При цьому, в силу приписів норм п. 50.2 ст. 50 ПК України, подання 04.09.2014 року таких платником податків (позивачем) уточнюючих розрахунків в періоди до проведення документальних перевірок, протилежного відповідачем в суді доведено не було, цілком відповідало нормам чинного податкового законодавства.

Суми акцизного податку за кодом платежу 14020300 в період з липня по серпень 2014 року були сплачені підприємством до державного бюджету згідно платіжних доручень від 08.07.2014 року № 969, від 31.07.2014 року № 1359 та від 21.08.2014 року № 1547 всього в сумі 136140,84 грн. Факт надходження до державного бюджету акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції) у вигляді виноробної продукції (код платежу 14020300) в сумах 66 104,89 грн. і 68035,95 грн. відповідачем під час судового розгляду даної справи не заперечувався

За приписами норм ст.126 ПК України, у разі, якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

При цьому, в силу норм п. 109.1 ст. 109 ПК України, «податкові правопорушення» характеризуються як протиправні діяння (дія чи бездіяльність) платників податків, податкових агентів, та/або їх посадових осіб, а також посадових осіб контролюючих органів, що призвели до невиконання або неналежного виконання вимог, установлених цим Кодексом та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Відповідно до п. 109.2 ст. 109 ПК України, вчинення платниками податків, їх посадовими особами та посадовими особами контролюючих органів порушень законів з питань оподаткування та порушень вимог, встановлених іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, тягне за собою відповідальність, передбачену цим Кодексом та іншими законами України.

З огляду на вищевикладене та з урахуванням наявних матеріалів справи, суд приходить до висновку про відсутність в діях позивача протиправних діянь, що спричинили заниження товариством та/або недоплату ним до бюджету сум акцизного податку в розмірах 66 104,89 грн. і 68 035,95 грн.

Таким чином, оскільки матеріалами справи підтверджується той факт, що станом на 04.09.2014 року позивав виконав свій податковий обов'язок платника податку (згідно пп. 212.1.1 п. 212.1 ст. 212 ПК України) по сплаті акцизного податку за червень і липень 2014 року в повному обсязі, то суд вважає висновки відповідача про допущення товариством випадків несвоєчасної сплати грошових зобов'язань з акцизного податку в сумах 66 104,90 грн. і 68 036,00 грн. хибними, а спірні податкові повідомлення-рішення такими, що прийняті протиправно.

В силу норми пп. 21.1.1 п. 21.1 ст. 21 Податкового кодексу України, яка кореспондується з наведеними вище положеннями ч. 2 ст 19 Конституції України, встановлено, що посадові особи контролюючих органів зобов'язані дотримуватися Конституції України та діяти виключно у відповідності з цим Кодексом та іншими законами України, іншими нормативними актами.

Приписами ч. 3 ст. 2 КАС України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно з ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову (ч. 2 ст. 71 КАС України).

За таких обставин, виходячи з системного аналізу положень законодавства України та наданих сторонами доказів, суд дійшов висновку про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 08.10.2014 року № 000039/26-55-21 та № 000040/26-55-21.

Керуючись ст.ст. 69-71, 94, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

П О С Т А Н О В И В:

1. Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Камянка Глобал Вайн» задовольнити повністю.

2. Визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Печерському районі Головного управління Міндоходів у місті Києві від 08.10.2014 року № 000039/26-55-21 та № 000040/26-55-21.

3. Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Камянка Глобал Вайн» (ідентифікаційний код: 36805359, адреса: 01011, м. Київ, вул. Панаса Мирного, 16/13 літера «А») судові витрати у розмірі 182,70 грн. (ста вісімдесяти двох грн. 70 грн.) з Державного бюджету України шляхом їх безспірного списання з рахунку Державної податкової інспекції у Печерському районі Головного управління Міндоходів у місті Києві (ідентифікаційний код: 38748591, адреса: 01011, м. Київ, вул. Лєскова, 2).

Постанова набирає законної сили в строк і порядку, передбачені ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена до апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Т.О. Скочок