27.01.2015 Справа № 756/15123/14-ц
Унікальний номер 756/15123/14-Ц
Справа № 2/756/823/15
РІШЕННЯ
Іменем України
22 січня 2015 року Оболонський районний суд м. Києва в складі
головуючого судді Богдан О.О.
при секретарях Сергутіні В.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві справу за позовом Управління праці та соціального захисту населення Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації до ОСОБА_1 про стягнення незаконно отриманих коштів державної субсидії,
ВСТАНОВИВ:
у жовтні 2014 року представник Управління праці та соціального захисту населення Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації звернувся до суду з даним позовом. В обґрунтування позовних вимог зазначив, що на звернення ОСОБА_1 позивачем було призначено щомісячну субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг у сумі 221, 93 грн. щомісячно на шість місяців, з квітня 2013 року по вересень 2013 року.
В результаті проведеної управлінням перевірки даних, наданих заявником прописаним на зазначеній жилій площі, встановлено, що ОСОБА_1 надано недостовірну інформацію про майновий стан, а саме: в заяві про надання житлової субсидії від 24.04.2013 року № 258 не було вказано дохід у вигляді заробітної плати сина ОСОБА_2, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1, що призвело до надмірної виплати бюджетних коштів субсидії.
За період з квітня 2013 року по вересень 2013 року субсидія нарахована на підставі недостовірної інформації становить 1 331, 58 грн.
Посилаючись на вищевикладені обставини представник позивача просив суд стягнути з відповідачки надмірно нарахованої субсидії у розмірі 1 331, 58 грн.
Представник позивача підтримав заявлені позовні вимоги в повному обсязі. Просив суд задовольнити позов з підстав наведених в позовній заяві.
ОСОБА_1 в судовому засіданні заперечувала проти позову. Суду пояснила, що син не отримував нарахованої заробітної плати, у зв'язку із чим субсидія нараховувалась правомірно.
Суд, вислухавши пояснення представника позивача та відповідачки, дослідивши письмові докази, встановив наступне.
24.04.2013 року ОСОБА_1 звернулась до Управління праці та соціального захисту населення Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації із заявою № 258 про призначення субсидії про відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг (а.с. 4).
Згідно копії довідки про склад сім'ї та розмір платежів за житлово-комунальні послуги (а.с. 5) сім'я ОСОБА_1 складається із: ОСОБА_3, ОСОБА_2, ОСОБА_4, ОСОБА_5
Згідно розрахунку субсидії на ЖКП № 120026 розмір надміру нарахованої субсидії відповідачці складає 1 331, 58 грн. (а.с. 12).
З копій довідок № 32 від 08.11.2013 року (а.с. 10) та № 01 від 19.01.2015 року (а.с. 18) Музею історії десятинної церкви вбачається, що за період з жовтня 2012 року по березень 2013 року заробітна плата ОСОБА_2 становить 25 144, 85 грн., а за період з липня 2014 року по грудень 2014 року 14 769, 41 грн..
Управлінням праці та соціального захисту населення Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації складено акт № 66 про проведення перевірки правильності та повноти інформації, що надається заявником для призначення житлових субсидій, яким встановлено, що при попередніх зверненнях субсидія призначалась неправомірно, так як ОСОБА_2, який зареєстрований на житловій площі сім'ї ОСОБА_1, мав додатковий дохід у вигляді заробітної плати, який не було вказано в заяві про призначення житлової субсидії (а.с. 13).
Згідно п. 1 ч. 5 Постанови Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 року № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на плату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого палива» субсидія не призначається, якщо у житлових приміщеннях (будинках) зареєстровані працездатні громадяни працездатного віку, які не працювали і не навчалися у загальноосвітніх, професійно-технічних, вищих навчальних закладах I-IV рівня акредитації за денною формою навчання та не були зареєстровані у службі зайнятості населення як такі, що шукають роботу, протягом трьох місяців, що передують місяцю звернення за призначенням субсидії (крім громадян, які доглядають за дітьми до досягнення ними трирічного віку; громадян, які доглядають за дітьми, що потребують догляду протягом часу, визначеного у медичному висновку лікарсько-консультативної комісії, але не більш як до досягнення ними шестирічного віку; громадян, які мають трьох і більше дітей віком до 16 років і доглядають за ними; громадян, які доглядають за інвалідами I групи або дітьми-інвалідами віком до 18 років, або інвалідами I чи II групи внаслідок психічного розладу, або особами, які досягли 80-річного віку; а також фізичних осіб, які надають соціальні послуги).
Згідно ч. 2, 7 п. 20 Постанови Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 року № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на плату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого палива» надання раніше призначеної субсидії припиняється якщо громадянин приховав або свідомо подав недостовірні дані про доходи та майновий стан, що вплинули на встановлення права на субсидію і визначення її розміру, внаслідок чого йому була надміру перерахована сума субсидії, - з місяця, в якому виявлено порушення; У разі коли громадянин добровільно не повернув надміру перераховану (виплачену) суму субсидії, питання про її стягнення органи, що призначають субсидії, вирішують у судовому порядку.
Згідно ч. 1 ст. 1166 ЦК України майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.
Відповідно ч. 1 ст. 1212 ЦК України особа, яка набула майно або зберігла його у себе за рахунок іншої особи без достатньої правової підстави зобов'язана повернути це майно.
Враховуючи вищевикладене, повно та всебічно оцінивши письмові докази, суд вважає доведеним позивачем факт неправомірності отримання призначеної субсидії, відповідачкою. Відповідачкою не надано доказів на підтвердження своїх заперечень.
Відповідно п. 18 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» органи Пенсійного фонду звільнені від сплати судового збору.
Згідно ч. 3 ст. 88 ЦПК України якщо позивача, на користь якого ухвалено рішення, звільнено від сплати судового збору, він стягується з відповідача і дохід держави пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 1212, 1215 ЦК України, та, керуючись ст.ст. 4, 10, 11, 60, 88, 209, 212-215, 224-226 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1) суму незаконно отриманих коштів державної субсидії в розмірі 1331 ( однієї тисячі трьохсот тридцять однієї) гривні 58 коп. на користь Управління державного казначейства на спеціальний рахунок управління праці та соціального захисту населення Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації: 04209 м. Київ вул. Озерна, 18-а, код ЄДРПОУ 37445416, р/р 37112009005492, МФО 820019.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Апеляційного суду м. Києва через Оболонський районний суд м. Києва протягом 10 днів з дня його проголошення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя: Богдан О.О.