Справа № 466/8732/14-а
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
«30» грудня 2014 року Шевченківський районний суд м. Львова
в складі : головуючого - судді Ковальчука О.І.
при секретарі Кривяк О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Львові
справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м. Львова про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,
в с т а н о в и в:
05.12.14р. позивач звернувся до суду з позовом до Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м. Львова, в якому просить визнати протиправними дії Управління пенсійного фонду у Шевченківському районі м.Львова щодо відмови у проведенні перерахунку та виплаті ОСОБА_1, щомісячних державних пенсій відповідно до розмірів, передбачених ст. ст. 50, 54, 67 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28 лютого 1991 року № 796-12, з врахуванням ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», виходячи з кратного розміру мінімальної пенсії за віком, встановленої законом на час виплат; зобов'язати Управління пенсійного фонду у Шевченківському районі м.Львова здійснити ОСОБА_1, починаючи з 01.01.2014 року перерахунок та виплату щомісячної основної державної пенсії по інвалідності в розмірі відшкодування фактичних збитків, як інваліду 3-ї групи, встановленій за захворюванням пов'язаним із наслідками аварії на Чорнобильській АЕС, в розмірі не нижче 6 мінімальних пенсій за віком, встановленої законом на час виплат, відповідно до ч.4 ст. 54, ст. 67 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та з врахуванням ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та провести відповідні виплати, з урахуванням вже проведених виплат; зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м.Львова здійснити ОСОБА_1, починаючи з 01.01.2014 року перерахунок та виплату щомісячної додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, як інваліду 3-ї групи, встановленій за захворюванням пов'язаним із наслідками аварії на Чорнобильській АЕС, в розмірі 50% мінімальних пенсій за віком, встановленої законом на час виплат, відповідно до ч.1 ст. 50, ст. 67 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та з врахуванням ч.1 ст. 28 Закону України «Про
загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та провести відповідні виплати, з урахуванням вже проведених виплат; зобов'язати Управління пенсійного фонду у Шевченківському районі м.Львова подати звіт про виконання судового рішення протягом 1 місяця з дня набрання постановою законної сили.
Як на підставу своїх вимог зазначив, що він, ОСОБА_1 являється евакуйованим із м. Прип'ять в 1986 році, що підтверджується довідкою № 25302, виданою виконавчим комітетом Київської обласної ради народних депутатів 12.08.1991р., є інвалідом 3 групи з 17.11.2011 року, по захворюванню, пов'язаному з аварією на ЧАЕС, віднесений до 1 категорії осіб, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, що підтверджується посвідченням особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи серії НОМЕР_1, виданим Львівською обласною державною адміністрацією 28 грудня 2011 року та довідками до Актів огляду МСЕК Серія 10 ААА № 840524 та Серія 10 ААВ № 869096 виданими Львівським обласним центром медико-соціальної експертизи. В зв'язку з цим має право на отримання основної та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю відповідно до ст ст.50 та 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28 лютого 1991 року № 796-12 (з наступними змінами і доповненнями)».
Позивач зазначає, що перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України у Шевченківському районі м. Львова як особа, евакуйована із зони відчуження, інвалід 3 групи внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС та одержує пенсію по інвалідності відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Відповідачем, як органом, що призначає і здійснює позивачу пенсійні виплати нарахована загальна пенсійна виплата, що не відповідає розміру, встановленому Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28 лютого 1991 року № 796-12». ОСОБА_1 вважає, що відповідач невірно нараховував і здійснював йому пенсійні виплати, оскільки його розрахунки суперечать законодавству України, зокрема ст. ст. 49, 50, 53, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Позивач ОСОБА_1, не погоджуючись з протиправними діями відповідача, звернувся до відповідача із заявою від 03 листопада 2014 року про перерахунок моєї пенсії відповідно до ч.4 ст. 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». На його звернення, відповідач своїм листом від 18.11.2014 р. № Б-113 повідомив, що позивач перебуває на обліку в їхньому управлінні, як інвалід 3 групи, внаслідок захворювання, що пов'язане з аварією на ЧАЕС, постраждалий внаслідок чорнобильської катастрофи 1 категорії і отримую пенсію по інвалідності в розмірі фактичних збитків відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Відповідач зазначив, що відповідно до ч. 4 ст. 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в усіх випадках розмір пенсії для інвалідів 3 групи інвалідності, щодо яких встановлено зв'язок з Чорнобильською катастрофою не можуть бути нижчими мінімальної пенсії за віком, зазначив, що статтями 49, 50, 51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» передбачено, що пенсії особам віднесеним до 1, 2, 3, 4 категорій встановлюються у вигляді державної пенсії та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, яка визначається після виникнення права на державну пенсію і що особам, віднесеним до категорії 1, інвалідам третьої групи призначається щомісячна додаткова пенсія за шкоду заподіяну здоров'ю у розмірі 50 % мінімальної пенсії за віком. Але далі відповідач звертає увагу позивача, «що мінімальний розмір пенсії за віком, встановлений ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність застосовується виключно для визначення розмірів пенсій, призначених згідно з цим законом. Тому зазначений мінімальний розмір пенсії за віком не може застосовуватися для обчислення розміру пенсії по інвалідності та додаткової пенсії, передбачених статтями 49-51 та 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Таким чином, відповідач відмовив позивачу у перерахунку пенсії на підставі ч.4 ст. 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», з чим ОСОБА_1 не може погодитись з наступних міркувань.
Зазначає, що покликання відповідача на те, що «У Законі України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (в редакції Закону від 05.10.2006 р., чинний з 01.01.2007 року) відсутні норми щодо пенсійних виплат, які визначаються виходячи з прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність», не відповідає дійсності, оскільки, відповідно до ч.3 ст. 67 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в редакції Закону України від 05.10.2006 р. встановлено, що «у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом, підвищується розмір пенсії, визначений відповідно до статті 54 нього Закону, а також розмір додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, особам, віднесеним до категорії 1, 2, 3, 4, розмір щомісячної компенсації сім'ям за втрату годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи. Перерахунок пенсії здійснюється з дня встановлення нового розміру прожиткового мінімуму».
Крім того, застосування відповідачем при обчисленні ОСОБА_1 пенсійних виплат постанов Кабінету Міністрів України № 530 від 28.05.2008 року, № 654 від 16.07.2008 року є незаконним, оскільки: згідно «Переліку постанов Кабінету Міністрів України, що втратили чинність», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06 липня 2011 року № 745, п.4-9 постанови № 530 від 28.05.2008 року «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян» і пункти 1-3 постанови № 654 від 16.07.2008 року «Про підвищення рівня пенсійного забезпечення громадян», - втратили чинність.
Окрім цього, Законом України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» повноваження визначати розмір державної та додаткової пенсії, передбаченої статтями 50, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», Кабінету Міністрів України не делеговані, розміри цієї пенсії визначені зазначеним Законом, не змінені, зупинення дії статей 50 та 54 Закону не передбачено.
Положеннями Закону України «Про державний бюджет на 2014 рік» не було передбачено будь-яких законодавчих обмежень щодо застосування ст. 50, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». В зв'язку з чим, позивач вважає, що має законне право на отримання пенсії з 01.01.2014 року у розмірі не менше, ніж 6 мінімальних пенсій за віком та щомісячної додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю у розмірі 50% мінімальної пенсії за віком по 3-й групі інвалідності, що передбачено ст.ст. 50, 54 Закону «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
Таким чином, дії відповідача щодо виплати ОСОБА_1 пенсій державної та щомісячної додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю у розмірах, менших від шести мінімальних пенсій за віком, та 50% мінімальної пенсії за віком вважає неправомірним, оскільки вони не відповідають вимогам ч.4 ст. 54, ст. 50 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Просить позов задовольнити.
Позивач ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, однак направив на адресу суду заяву, в якій просив розглядати позов у його відсутності.
Представник відповідача в судовому засіданні позов заперечила, пославшись на письмові заперечення проти позовних вимог, долучені до матеріалів справи.
Заслухавши пояснення представника відповідача, дослідивши зібрані по справі докази, з'ясувавши дійсні обставини справи, суд дійшов висновку, що позов не підлягає до задоволення з наступних підстав.
Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесеним до категорії І осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, про що свідчить копія посвідчення в матеріалах справи, при цьому є інвалідом ІІІ групи, перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м. Львова та отримує пенсію по інвалідності в розмірі фактичних збитків відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
05.11.2014р. ОСОБА_1 звернувся до Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м. Львова з заявою щодо проведення перерахунку його пенсії відповідно до ст. 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». 18.11.2014р. Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м. Львова направило на адресу позивача відповідь на вищевказану заяву, в якій зазначили про наступне. Особам віднесеним до категорії 1 інвалідам ІІІ групи призначається щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоровю у розмірі 50 процентів мінімальної пенсії за віком. Мінімальний розмір пенсії за віком, встановлений ч.1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність застосовується виключно для визначення розмірів пенсії призначених згідно з цим Законом. Тому зазначений мінімальний розмір пенсії за віком не може застосовуватися для обчислення розміру пенсії по інвалідності та додаткової пенсії, передбачених статтями 49-51 та 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». У вказаному законі відсутні норми щодо пенсійних виплат, які визначаються виходячи із прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Величина мінімального розміру пенсії за віком для розрахунку надбавок і підвищень чинним законодавством не передбачена. На даний час пенсія ОСОБА_1 обчислюється згідно з постанови Кабінету Міністрів України №530 від 28.05.2008р., №654 від 16.07.2008 року. Відповідно до ст. 63 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», фінансування витрат, пов'язаних з реалізацією цього закону,здійснюється за рахунок коштів державного бюджету. З врахуванням наведеного, відповідач не вбачає підстав для перерахунку пенсії позивачу ОСОБА_1
Ст. 49 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» передбачено, що пенсії особам, віднесеним до категорії 1, 2, 3, 4, встановлюються у вигляді: а) державної пенсії; б) додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, яка призначається після виникнення права на державну пенсію.
Згідно ч. 4 ст. 54 наведеного Закону розмір пенсії для інвалідів, відносно яких встановлено зв'язок з Чорнобильською катастрофою, не може бути нижчим, зокрема для осіб ІІІ групи інвалідності 6 мінімальних пенсій за віком.
Розмір додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, особам, віднесеним до І категорії передбачений ст. 50 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», згідно якої для інвалідів ІІІ групи встановлюється в розмірі 50 % мінімальної пенсії за віком.
Ст. 53 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» передбачено, що додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, та щомісячна компенсація сім'ям за втрату годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи виплачується повністю, незалежно від заробітку, пенсії чи іншого доходу.
Мінімальний розмір пенсії по інвалідності учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, інвалідам III групи, щодо яких встановлено зв'язок із Чорнобильською катастрофою відповідно до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" визначений Постановою Кабінету Міністрів України № 654 від 16.07.2008р., а саме: учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС у 1986 році з 1 липня 2008 року, встановлено доплату із тим, щоб їхні пенсії (без урахування надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, пенсій за особливі заслуги перед Україною, сум індексації та інших доплат, встановлених законодавством). Розмір щомісячної додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, відповідно до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" установлено постановою Кабінету Міністрів України № 530 від 28.05.2008 р., згідно з якою особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, що належать до категорії 1, щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, виплачується у розмірі 15 процентів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
Ст. 67 даного закону передбачено, що у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного Законом, підвищується розмір пенсії, визначений відповідно до ст. 54 цього Закону, а також розмір додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, особам, віднесеним до категорії 1, 2, 3, 4.
Враховуючи наведене, вихідним критерієм розрахунку державної та додаткової пенсій є мінімальна пенсія за віком, розмір якої згідно зі ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 9 липня 2003 року встановлюється в розмірі визначеного законом прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановлений у законі про Державний бюджет України на відповідний рік, виходячи з якого визначається мінімальний розмір пенсії за віком.
У Законі України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (в редакції Закону від 05.10.2006 р. №231) відсутні норми щодо пенсійних виплат, які визначаються виходячи із прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Особам, віднесеним до категорії 1, призначається щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, у розмірах: -
інвалідам III групи, дітям-інвалідам, а також хворим внаслідок Чорнобильської катастрофи на променеву хворобу - 15 процентів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначається на момент виплати додаткової пенсії згідно із законом про Державний бюджет України і не може коригуватися іншими нормативно-правовими актами. Частини третю і четверту статті 54 замінити чотирма частинами такого змісту: "У всіх випадках розміри пенсій для інвалідів, щодо яких встановлено зв'язок з Чорнобильською катастрофою, не можуть бути нижчими: для учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1987-1990 роках по III групі інвалідності - 140 процентів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Розмір прожиткового мінімуму лля осіб, які втратили працездатність, визначається на момент виплати пенсії згідно із Законом про Державний бюджет України і не може коригуватися іншими нормативно-правовими актами.
Текст статті 63 викладено в такій редакції: «Фінансування витрат, пов'язаних з реалізацією цього Закону, здійснюється за рахунок коштів державного бюджету, коштів, які враховуються при визначенні міжбюджетних трансфертів, та інших джерел, не заборонених законодавством».
19 червня 2011 року набув чинності Закон України від 14.06.2011 №3491-VІ "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2011 рік", яким передбачено, зокрема, що у 2011 році положення статей 39, 50, 51, 52, 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи із наявного фінансового ресурсу бюджету Пенсійного фонду України на 2011 рік.
На виконання вимог вищезазначеного Закону Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 06.07.2011 № 745 "Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету", яка набрала чинності 23.07.2011р.
У рішенні Конституційного суду України від 26 грудня 2011 року Конституційний суд визнав таким, що відповідає Конституції України (є конституційним), пункт 4 розділу VII „Прикінцеві положення" Закону України „Про Державний бюджет України на 2011 рік" від 23 грудня 2010 року № 2857-VІ з наступними змінами та зазначив, що передбачені законами соціально-економічні права не є абсолютними. Механізм реалізації цих прав може бути змінений державою, зокрема, через неможливість їх фінансового забезпечення шляхом пропорційного перерозподілу коштів з метою збереження балансу інтересів усього суспільства. Крім того, такі заходи можуть бути обумовлені необхідністю запобігання чи усунення реальних загроз економічній безпеці України, що згідно з частиною першою статті 17 Конституції України є найважливішою функцією держави.Отже, зміна механізму нарахування певних видів соціальних виплат та допомоги є конституційно допустимою до тих меж, за якими ставиться під сумнів сама сутність змісту права на соціальний захист.
Виплата пенсій, надбавок, підвищень до пенсій, в тому числі на пенсійне забезпечення осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету як: "Дотація Пенсійному фонду України на пенсійне забезпечення військовослужбовців, виплату пенсій, надбавок та підвищень до пенсій, призначених за різними пенсійними програмами, та компенсацію несплачених страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за деякі категорії осіб, КПКВ 3513020, КЕКВ 1341".
ЗУ "Про Державний Бюджет України на 2014р." установлено, що норми і положення статей 20, 21, 22, 23, 30, 31, 37, 39, 48, 50, 51, 52 та 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів, бюджету Пенсійного фонду України та бюджетів інших фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування на 2014 рік. При цьому частина 2 ст. 72 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" закріплює положення, згідно з яким кошти Пенсійного фонду України не включаються до складу Державного бюджету України.
Частина 4 статті 3 Закону України „Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування " також вказує на те, що Пенсійний фонд України не включається до Державного бюджету України. Стаття 73 Закону „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" передбачає, що кошти Пенсійного фонду використовуються на виплату пенсій передбачених тільки цим Законом, тобто, трудових пенсій. Забороняється використання коштів Пенсійного фонду на цілі, не передбачені цим Законом.
Згідно ст. 19 Конституції України передбачено, шо правовий порядок в України ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Стаття 95 Конституції України визначає, що виключно законом про Державний бюджет України визначаються будь-які видатки держави на загальносуспільні потреби, розмір і цільове спрямування цих видатків.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачем ставиться вимога про зобов'язання відповідача здійснити йому перерахунок та виплату щомісячної основної державної пенсії по інвалідності в розмірі відшкодування фактичних збитків, як інваліду 3 групи, встановленій за захворюванням, пов'язаним із наслідками аварії на Чорнобильській АЕС, в розмірі не нижче 6 мінімальних пенсій за віком, встановленої законом на час виплат, відповідно до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та провести відповідні виплати з урахуванням вже проведених виплат, а також здійснити йому перерахунок та виплату щомісячної додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоровю, як інваліду 3 групи, встановленій за захворюванням, пов'язаним із наслідками аварії на Чорнобильській АЕС, в розмірі 50% мінімальних пенсій за віком, встановленої законом на час виплат, відповідно до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та провести відповідні виплати з урахуванням вже проведених виплат, однак з врахуванням вищенаведених обставин, суд вважає такі вимоги безпідставними та таким що не підлягають до задоволення.
Оцінюючи зібрані по справі докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що у задоволенні позову слід відмовити.
Керуючись Конституцією України, ст. ст. 9, 11, 99, 100, 159-163 КАС України, Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», Законом України «Про Державний Бюджет України на 2014р.», постановою № 745 "Про встановлення деяких виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету", суддя, -
постановив:
У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м. Львова про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії - відмовити.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Шевченківський районний суд м. Львова протягом 10-ти днів з дня її проголошення шляхом подачі апеляційної скарги.
Суддя О. І. Ковальчук