ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
УХВАЛА
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
17 січня 2015 року м. Київ № 826/517/15
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Арсірій Р.О., розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали
за позовом
Товариства з обмеженою відповідальністю "Кредит Європа Лізинг"
до
Крюківського відділу державної виконавчої служби Кременчуцького міського управління юстиції Головного управління юстиції у Полтавській області
про
визнання протиправними дій, зобов'язати вчинити дії
ВСТАНОВИВ:
Представник товариства з обмеженою відповідальністю «Кредит Європа Лізинг» звернувся з позовом до Крюківського відділу державної виконавчої служби Кременчуцького міського управління юстиції Головного управління юстиції у Полтавській області в якому просить :
- визнати протиправною бездіяльність Крюковського відділу державної виконавчої служби Кременчуцького міського управління юстиції Головного управління юстиції у Полтавській області щодо примусового виконання наказів господарського суду від 29.05.2014 року у виконавчих провадженнях (ВП № 43488709, 43488639, 43488804);
- визнати протиправними дії з передачі виконавчих документів боржникові в особі Голови ліквідаційної комісії ПАТ «Палладіум» Крюківським відділом державної виконавчої служби Кременчуцького міського управління Головного управління юстиції у Полтавській області.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з’ясовує, чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства і чи підсудна позовна заява даному адміністративному суду.
Частиною 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб’єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
У відповідності до ч. 2 ст. 4 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюються на всі публічно - правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
Судом встановлено, що спірні правовідносини виникли під час примусового виконання наказів господарського суду м. Києва від 13.03.2014 року № № 910/844 про стягнення з ТОВ “Палладіум” на користь ТОВ «Кредит Європа Лізинг» боргу, витребування у ТОВ «Палладіум» та передання на користь ТОВ «Кредит Європа Лізинг» бетонний завод Voyager-90 серійний номер МЩН 115 ЬЩИ 115 у кількості 1 од.
Відповідно до частини 1 статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Відповідно до ч. 4 ст. 82 Закону України "Про виконавче провадження", рішення, дії чи бездіяльність державного виконавця або іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами до суду, який видав виконавчий документ.
Згідно з ч.ч. 1, 2 ст. 121-2 Господарського процесуального кодексу України скарги на дії чи бездіяльність органів Державної виконавчої служби щодо виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів можуть бути подані стягувачем, боржником або прокурором протягом десяти днів з дня вчинення оскаржуваної дії, або з дня, коли зазначеним особам стало про неї відомо, або з дня, коли дія мала бути вчинена.
Скарги на дії органів Державної виконавчої служби розглядаються господарським судом, про час і місце якого повідомляються ухвалою стягувач, боржник чи прокурор та орган виконання судових рішень.
Відповідно до п. 3 Постанови Пленуму Вищого адміністративного суду від 13.12.2010 № 3, "Про практику застосування адміністративними судами законодавства у справах із приводу оскарження рішень, дій чи бездіяльності державної виконавчої служби", юрисдикцію судів щодо вирішення справ з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця або іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення в межах конкретного виконавчого провадження, яке об'єднано (приєднано) у зведене виконавче провадження, або зведеного виконавчого провадження, у якому об'єднано виконавчі провадження по виконанню рішень судів однієї юрисдикції, необхідно визначати з урахуванням положень частини четвертої статті 82 Закону України "Про виконавче провадження".
На підставі викладеного, суд приходить до висновку про відсутність підстав для розгляду і вирішення позовної заяви у порядку адміністративного судочинства.
Згідно з п. 1 ч. 1, ч. 6 ст. 109 КАС України, суд відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
У разі відмови у відкритті провадження в адміністративній справі з підстави, встановленої п. 1 ч. 1 цієї статті, суд повинен роз'яснити позивачеві, до юрисдикції якого суду віднесено розгляд такої справи.
ТОВ “Кредит Європа Лізинг” є стягувачем за вказаними наказами, тобто, стороною виконавчого провадження. Отже, оскарження стягувачем рішень, дій або бездіяльності органів та посадових осіб Державної виконавчої служби щодо виконання рішення суду у справі, прийнятого за правилами ГПК України, повинно здійснюватись у господарському суді в порядку, встановленому ГПК України.
Адміністративний суд у даному випадку не наділений повноваженнями втручатися в процес виконання рішення прийнятого у порядку господарського судочинства, також у нього відсутня можливість дослідити судове провадження за яким прийнято рішення, що перебуває на примусовому виконанні в органах державної виконавчої служби.
Керуючись ст. ч.1 ст. 109, ст. 165 КАС України, суд,-
У Х В А Л И В:
1. Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі.
2. Ухвалу про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі надіслати позивачу разом із позовною заявою й усіма доданими до неї матеріалами.
Дана ухвала набирає законної сили відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України. та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки встановлені ст.ст. 185-187 КАС України.
Суддя Р.О. Арсірій