копія
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 січня 2015 р. Справа №818/3689/14
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Шаповала М.М.
за участю секретаря судового засідання - А.Г.Вольської,
представника позивача - Дозорець Н.В.,
відповідача - ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу №818/3689/14
за позовом Сумського районного центру зайнятості
до ОСОБА_2
про стягнення заборгованості,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач просить стягнути з ОСОБА_2 незаконно отриману допомогу по безробіттю в сумі 11 229,60 грн. і ці вимоги мотивує тим, що 13.03.2007 р. відповідач звернувся до Сумського РЦЗ, де серед інших даних повідомив, що в даний час не є підприємцем, трудовою діяльністю не займається і пенсію не отримує. Під час перебування на обліку та отримання допомоги по безробіттю відповідач не повідомив, що з березня по червень 2007 року працював у ВАТ«Низівському цукровому заводі». Сума незаконно отриманої допомоги по безробіттю за період з 20.03.2007 р. по 17.03.2007 р. складає 11 229,60 грн.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив задовольнити їх у повному обсязі.
Відповідач у судовому засідання позовні вимоги визнав.
Заслухавши пояснення представника позивача та відповідача, перевіривши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, та враховуючи те, що відповідач визнав позовні вимоги, суд вважає, що позов підлягає задоволенню виходячи з наступного.
В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_2 звертався до Сумського РЦЗ із заявою (а.с.7), в якій повідомив, що на момент звернення до центру зайнятості він не зареєстрований підприємцем, трудовою діяльністю не займається, пенсію не отримує, 13.03.2007 р. була заповнена персональна картка № 181500207031300001 (а.с.6).
Відповідно до Порядку розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення безробітним затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Державної податкової адміністрації України від 13.02.2009 р. № 60/62, центри зайнятості проводять перевірки достовірності даних, які є підставою для надання особі статусу безробітної та виплати їй матеріального забезпечення, що зазначені в документах, поданих особою до державної служби зайнятості під час її реєстрації та протягом періоду її перебування на обліку як безробітної.
З копії листа від 15.10.2014р.(а.с.8) слідує, що УПФУ в Сумському районі повідомляло Сумський РЦЗ, про те, що у реєстрі застрахованих осіб містились дані про роботу ОСОБА_2 у ВАТ «Низівський цукровий завод» з березня по червень 2007, який при цьому отримував допомогу по безробіттю з 20.03.2007 р. по 13.03.2008 р.
12.11.2014 року Сумським районним центром зайнятості було проведено звірку (перевірку) достовірності доходу отриманих ОСОБА_2 у ВАТ «Низівський цукровий завод», за результатами якої складений акт № 197 розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" (а.с.9-10), в якому зазначено про неможливість проведення перевірки, оскільки, відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців ВАТ «Низівський цукровий завод» припинено як юридичну особу на підставі судового рішення (а.с.11-13).
Відповідно до ч. 2 ст. 36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг.
Частиною 3 статті 36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", передбачено, що сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
Відповідно до п. 6.14 Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 20.112000 р. № 307, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.12.2000 р. за № 915/5136, якщо під час одержання допомоги по безробіттю безробітний своєчасно не подав відомості про обставини, що впливають на умови її виплати, у тому числі встановлені під час розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення, з безробітного стягується сума виплаченої допомоги по безробіттю з моменту виникнення цих обставин.
Відповідно до п. 6 Порядку розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення безробітним затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Державної податкової адміністрації України від 13.02.2009 р. № 60/62, постановою правління Пенсійного фонду України від 13.02.2009 р. № 7-1, у разі встановлення центром зайнятості відповідно до цього Порядку належності безробітної особи до категорії зайнятих така особа знімається з обліку як безробітна в установленому законодавством порядку та повертає суму незаконно отриманого матеріального забезпечення і вартості наданих соціальних послуг з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати матеріального забезпечення та надання соціальних послуг.
Оскільки ОСОБА_2 відносився до категорії зайнятих осіб, проте не повідомив центр зайнятості, що працював у ВАТ«Низівський цукровий завод», він без законних підстав отримав допомогу по безробіттю.
З довідки №170 року (а.с.14), слідує, що за період з 20 березня 2007 по 17 березня 2008р. що ОСОБА_2 виплачена допомога по безробіттю у розмірі 11 229, 60 грн., яка у добровільному порядку не повернута, до того ж відповідач в судовому засіданні визнав позовні вимоги, тому суд визнає, що вимоги позивача підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Сумського районного центру зайнятості до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості -задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2 (42355, Сумська область, АДРЕСА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Сумського районного центру зайнятості (40002, вул. Перемоги, 1/1, м. Суми, код ЄДРПОУ 21113547, розрахунковий рахунок 37172001000398 в ГУДКСУ в Сумській області, МФО 837013) незаконно отриманої допомоги по безробіттю кошти в сумі 11 229 грн. 60коп. (одинадцять тисяч двісті двадцять дев'ять грн.60коп.).
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови складено 28 січня 2015 року.
Суддя (підпис) М.М. Шаповал
З оригіналом згідно
Суддя М.М. Шаповал