ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Київської області
01032, м. Київ - 32, вул. С.Петлюри, 16тел. 239-72-81
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Р І Ш Е Н Н Я
"26" січня 2015 р. Справа № 911/4053/14
за позовом Броварської міської ради Київської області, м. Бровари
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Форум-Косметік», м. Бровари
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача- Відділ Держземагенства у місті Бровари Київської області, м. Бровари
про внесення змін до договору оренди земельної ділянки
Суддя Щоткін О.В.
за участю представників сторін:
позивач - Попіка І.А. предст. дов. №2-15/15 від 05.01.2015;
відповідач - Семеняка В.В. предст. дов. №12 від 22.10.2014;
третя особа - Данилюк О.І. предст. дов. №1 від 05.01.2015.
СУТЬ СПОРУ:
До господарського суду Київської області надійшла позовна заява Броварської міської ради Київської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Форум-Косметік» за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Відділу Держземагенства у місті Бровари Київської області про внесення змін до договору оренди земельної ділянки №040833800042 від 23.07.2008р., укладеного між Броварською міською радою Київської області та Товариством з обмеженою відповідальністю «Форум-Косметік».
В обґрунтування позовних вимог, позивач посилається на ту обставину, що оскільки сторонами в укладеному Договорі оренди земельної ділянки від 23.07.2008р. передбачена можливість збільшення розміру орендної плати, а орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності є регульованою ціною, то зміна розміру цієї плати є підставою для перегляду розміру орендної плати, встановленої умовами договору.
Посилаючись на умови договору, норми закону, а також прийняте з даного приводу рішення органу місцевого самоврядування, позивач просить внести зміни до Договору оренди земельної ділянки від 23.07.2008р., укладеного між Броварською міською радою Київської області та ТОВ «Форум-Косметік» в частині пунктів 2.3. та 4.1. даного Договору та викласти їх у наступній редакції: п. 2.3. - «Нормативна грошова оцінка земельної ділянки згідно з довідкою відділу Держземагенства у м. Броварах Київської області від 01.07.2014 № 05-з/4-з/1055 становить 1 804 372 грн.» та п. 4.1. - «Річна орендна плата становить 10% від нормативно грошової оцінки земельної ділянки і складає 180 437,20 грн.»
Ухвалою господарського суду Київської області від 24.09.2014 у справі №911/4053/14 було порушено провадження та призначено до розгляду на 27.10.2014.
27.10.2014 року через канцелярію суду відповідач надав відзив, у якому проти позову заперечував та просив відмовити у його задоволенні.
В судовому засіданні 27.10.2014 оголошувалась перерва в порядку ст. 77 Господарського процесуального кодексу України на 24.11.2014.
24.11.2014 року відповідачем через канцелярію суду було подане клопотання про здійснення технічної фіксації розгляду справи № 911/4053/14, яке судом було задоволено та ухвалено подальший розгляд справи № 911/4053/14 фіксувати засобами технічної фіксації.
Також, відповідачем подавались клопотання про витребування додаткових доказів, а саме: відомостей про офіційне оприлюднення рішення Броварської міської ради від 30.09.2008 № 883-46-05 «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста Бровари» в засобах масової інформації та витребування технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, що є предметом договору оренди земельної ділянки від 23.07.2008.
Зазначені клопотання були задоволені. На виконання даних клопотань суду були надані відповідні документи, які були оглянуті в судовому засіданні та залучені до матеріалів справи.
В судовому засіданні 24.11.2014 оголошувалась перерва в порядку ст. 77 Господарського процесуального кодексу України на 28.11.2014.
Ухвалою господарського суду Київської області від 24.11.2014 строк розгляду спору було продовжено, в порядку ст. 69 ГПК України.
В судовому засіданні 28.11.2014 оголошувалась перерва в порядку ст. 77 Господарського процесуального кодексу України на 16.12.2014.
В судовому засіданні 16.12.2014 оголошувалась перерва в порядку ст. 77 Господарського процесуального кодексу України на 18.12.2014.
18.12.2014 року через канцелярію суду позивачем було подано клопотання № 2-15/4841, в якому він просив внести зміни до тексту позовної вимоги та розглядати позовні вимоги у наступній редакції:
1. Внести зміни до п. 2.3. Договору оренди земельної ділянки від 23.07.2008 № 04083380042, укладеного між Броварською міською радою Київської області та ТОВ «Форум-Косметік», виклавши його у такій редакції: п. 2.3. - «Нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 1 804 372 грн.»
2. Внести зміни до п. 2.3. Договору оренди земельної ділянки від 23.07.2008 № 04083380042, укладеного між Броварською міською радою Київської області та ТОВ «Форум-Косметік», виклавши його у такій редакції: п. 4.1. - «Річна орендна плата становить 10% від нормативно грошової оцінки земельної ділянки і складає 180 437,20 грн.»
Розглянувши подане клопотання, суд вирішив його задовольнити та розглядати позовні вимоги у зазначеній вище редакції, оскільки позовні вимоги за змістом змінені не були, а лише з позовної вимоги про внесення змін до п. 2.3. Договору оренди земельної ділянки були виключені слова «згідно з довідкою відділу Держземагенства у м. Броварах Київської області від 01.07.2014 № 05-з/4-з/1055».
Ухвалою господарського суду Київської області від 18.12.2014 розгляд справи було відкладено на 13.01.2015 року та залучено до участі у справі, у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Відділ Держземагенства у м. Бровари Київської області.
12.01.2015 через канцелярію суду третя особа надала письмові пояснення по суті спору, які були залучені судом до матеріалів справи.
13.01.2015 через канцелярію суду позивач подав клопотання, в якому просив суд, у зв'язку з тим, що у витягах з технічної документації про нормативно грошову оцінку земельної ділянки від 03.11.2014 №04-з/13-з/489 та від 16.12.2014 № 04-7/13-з/542, виданих Відділом Держемагенства в м. Броварах Київської області виявлені технічні описки, не брати їх до уваги, а розглядати витяг від 23.12.2014 № 04-з/13-з/544.
Розглянувши подане клопотання, суд вирішив його задовольнити.
Ухвалою господарського суду Київської області від 13.01.2015 розгляд справи було відкладено на 26.01.2015.
26.01.2015 року через канцелярію суду відповідач подав клопотання про призначення судової земельно-технічної експертизи, яке обґрунтоване тим, що відомості витягів 03.11.2014 №04-з/13-з/489, від 16.12.2014 № 04-7/13-з/542 та від 23.12.2014 № 04-з/13-з/544 не відповідають вимогам чинного законодавства та є суперечливими між собою, зокрема містять невірні реквізити договору оренди земельної ділянки, різні відомості щодо грошової оцінки земельної ділянки, різні правові підстави для застосування коефіцієнтів індексації нормативної грошової оцінки та підписані різними посадовими особами, що на думку відповідача, зумовило різні методичні підходи до визначення нормативної грошової оцінки земельної ділянки.
У зв'язку з чим, відповідач висловив припущення, що дані витяги не відповідають об'єктивній дійсності та складались без належного дослідження земельної ділянки в натурі, з невірним застосуванням економіко-планувальної зони, локальних коефіцієнтів, коефіцієнту Кф, коефіцієнтів індексації та ін.
Присутні в судовому засіданні представник позивача та третьої особи проти задоволення даного клопотання заперечували.
Розглянувши подане клопотання та заслухавши з даного приводу думку представника позивача та третьої особи, суд вважає за необхідне зазначити наступне.
Витяги від 03.11.2014 №04-з/13-з/489 та від 16.12.2014 №04-7/13-з/542, на які посилається відповідач у своєму клопотанні, не приймались судом до уваги, у зв'язку з тим, що позивач просив їх не досліджувати в якості доказу.
Що стосується витягу від 23.12.2014 № 04-з/13-з/544, то він виданий уповноваженим органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин - Відділом Держемагенства в м. Бровари Київської області, містить підпис в.о. начальника відділу Прилєпко П.О. та скріплений печаткою відділу Держземагенства у м. Бровари.
Посилання відповідача на невірні реквізити договору оренди земельного ділянки, спростовуються матеріалами справи. Зокрема, судом було досліджено договір оренди земельної ділянки, укладений між Броварською міською радою Київської області та ТОВ «Форум-Косметік», витяг від 23.12.2014 № 04-з/13-з/544 та встановлено, що у витязі зазначена не дата укладання договору 23 липня 2008 року, а дата його реєстрації у Київській регіональній філії Державного підприємства «Центру державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельним ресурсам» - 29 липня 2008 року. До того ж, номер договору 040833800042 є ідентичним тому, що зазначений у витязі від 23.12.2014 №04-з/13-з/544.
Також, у судовому засіданні 26.01.2015 року пояснення, щодо методики розрахунку надав повноважний представник Відділу Держемагенства в м. Бровари Київської області Данилюк О.І., які, в подальшому, були залучені судом до матеріалів справи.
У зв'язку з викладеним, у суду відсутні підстави вважати, а відповідач не навів переконливих доказів того, що інформація, зазначена у витязі від 23.12.2014 № 04-з/13-з/544 є недостовірною.
Враховуючи вищезазначене та те, що клопотання відповідача грунтується на його припущеннях, які не підтверджені жодними доказами, суд відмовив у задоволенні клопотання про призначення судової експертизи, з підстав його необґрунтованості.
Відповідно до частини 2 статті 82 ГПК України, рішення приймається судом за результатами оцінки доказів, поданих сторонами та іншими учасниками господарського процесу, а також доказів, які були витребувані господарським судом, у нарадчій кімнаті.
Згідно з ч. 1 статті 85 ГПК України, прийняте рішення оголошується господарським судом у судовому засіданні після закінчення розгляду справи.
Враховуючи достатність в матеріалах справи доказів для повного, всебічного та об'єктивного розгляду спору по суті, в судовому засіданні 26.01.2015 було оголошено вступну та резолютивну частину рішення.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників позивача, відповідача та третьої особи, дослідивши докази та оцінивши їх в сукупності, суд
встановив:
21 лютого 2008 року Броварською міською радою Київської області ухвалено рішення № 650-33-05 «Про припинення права користування земельними ділянками, надання в оренду земельних ділянок та надання дозволів на виготовлення технічної документації по оформленню права користування земельними ділянками юридичним особам».
На підставі даного рішення, 23 липня 2008 року між Броварською міською радою Київської області (Орендодавець) та ТОВ «Форум-Косметік» (Орендар) укладений договір оренди земельної ділянки, зареєстрований у Київській регіональній філії Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельним ресурсам» 29 липня 2008 року за №040833800042.
Відповідно до п. 1.1. Договору, Орендодавець надає, а Орендар приймає в строкове платне користування земельну ділянку площею 0,2880 га, в тому числі 0,0592 га - землі обмеженого використання, інженерний коридор мереж комунікацій, для будівництва та обслуговування торгівельно-офісного центру по вул. Короленка, 60 в м. Бровари. Згідно з планом землекористування та довідки, виданої Броварським міським відділом земельних ресурсів, від 22.07.2008 № 04-3/13-3/1011 та земельно-кадастрової документації Броварського міського відділу земельних ресурсів ця земельна ділянка рахується в землях комерційного використання в межах Броварської міської ради.
Нормативна грошова оцінка земельної ділянки з дати затвердження Акту державної комісії про прийняття в експлуатацію закінченого будівництва об'єкту становить 1 346 346 грн. (п. 2.3. Договору).
Згідно з п. 4.1. Договору, річна орендна плата становить 10 % від нормативної грошової оцінки і складає 134 634 грн. 60 коп.
Пунктом 3.1.Договору передбачено, що договір укладено на п'ять років до 21.02.2013 року.
Угодою від 28.05.2010 року сторони продовжили строк дії договору на двадцять років.
30 вересня 2008 року Броварською міською радою було прийняте рішення № 883-46-05 «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста Бровари».
30 вересня 2008 року дане рішення було опубліковане на офіційному сайті м. Бровари, а 01 жовтня 2008 року в офіційному друкованому виданні м. Бровари - газеті «Броварська панорама» № 39 (82), що підтверджується наявними у матеріалах справи роздруківкою з сайту та копією публікації.
Відповідно до ч. 5 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування», акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування нормативно-правового характеру набирають чинності з дня їх офіційного оприлюднення, якщо органом чи посадовою особою не встановлено пізніший строк введення цих актів у дію.
З огляду на вищевикладене, суд прийшов до висновку, що рішення № 883-46-05 «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста Бровари» набрало чинності з моменту його офіційного оприлюднення.
Згідно з довідкою відділу Держземагенства у м. Броварах Київської області від 23.12.2014 № 04-з/13-з/544 на даний час нормативна грошова оцінка вищезгаданої земельної ділянки площею 0,2880 га для будівництва та обслуговування торгівельно-офісного центру по вул. Короленка, 60 становить 1 804 372 грн.
Відповідно до рішення Броварської міської ради від 29.11.2007 № 538-29-05 «Про затвердження ставок орендної плати за земельні ділянки в м. Бровари», ставка орендної плати за землі комерційного призначення становить 10% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки.
Таким чином, на даний час річна оренда плата за вказану земельну ділянку становить 180 437 грн. 20 коп.
Броварською міською радою 20 листопада 2008 року було прийнято рішення № 928-49-05 «Про припинення права користування земельними ділянками, надання в оренду земельних ділянок, надання дозволів на виготовлення технічної документації по оформленню права користування земельними ділянками юридичним і фізичним особам та внесення змін до рішень Броварської міської ради». У п.п. 16, 17 вказаного рішення визначено:
«п. 16. Договорами оренди земельних ділянок передбачити право Броварської міської ради змінювати орендну плату за земельні ділянки після зміни грошової оцінки земель м. Бровари.
У випадку відмови орендарів змінити орендну плату, договір оренди земельної ділянки може бути розірваний Броварською міською радою в односторонньому порядку.
п. 17. Внести зміни в усі діючі договори оренди земельних ділянок, укладені Броварською міською радою з юридичними та фізичними особами, відповідно до рішення Броварської міської ради від 30.09.2008 № 883-46-05 «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста Бровари».
У разі прийняття уповноваженим органом рішення про внесення змін до ставок орендної плати за землю та затвердження нових коефіцієнтів, що використовуються для розрахунку орендної плати за земельні ділянки, такі обставини можуть не братись судом до уваги лише у разі скасування відповідного рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування в установленому законом порядку.
Аналогічна правова позиція викладена в п. 2.19. постанови Пленуму Вищого Господарського суду України від 17.05.2011 року №6 «Про деякі питання практики розгляду справ у спорах, що виникають із земельних відносин».
В матеріалах справи відсутні докази визнання недійсним та скасування рішень Броварської міської ради від 20.11.2008 № 928-49-05 та від 30.09.2008 № 883-46-05, у зв'язку з чим у суду відсутні підстави не приймати дані рішення до уваги.
Після прийняття рішення Броварською міською радою відповідачу починаючи з 2008 року надсилалися листи, в яких зазначалося про необхідність вирішення питання внесення змін до Договору стосовно розміру орендної плати за земельну ділянку, однак згоди у вирішенні даного питання з відповідачем не вдалося досягти, у зв'язку з чим позивач змушений був звернутися з позовом до суду.
Відповідач проти позову заперечує та зазначає, що встановлення Броварською міською радою нової грошової оцінки земель міста Бровари породжує правові наслідки для договорів оренди землі, що укладаються після 23.07.2008 та не є обов'язковою підставою для внесення змін до чинного договору оренди землі №040833800042 від 23.07.2008р., укладеного між Броварською міською радою Київської області та Товариством з обмеженою відповідальністю «Форум-Косметік». У зв'язку з чим, на думку відповідача, встановлені за даним договором умови про нормативну грошову оцінку землі та розмір орендної плати зберігають свою силу на весь строк їх дії та не можуть бути змінені до закінчення терміну дії договору, якщо інше не буде передбачено сторонами.
Суд не погоджується з такими запереченнями та вважає їх безпідставними з огляду на наступне.
Відповідно до п. 4.5.2. Договору, розмір орендної плати переглядається у разі зміни розмірів земельного податку, підвищення цін, тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством. Крім того, в даному пункті договору міститься вказівка на можливість переглядати орендну плату за земельні ділянки після затвердження нових ставок та після зміни нормативної грошової оцінки.
Пунктом 9.1.3. Договору передбачено право орендодавця змінити розмір орендної плати у випадках, передбачених чинним законодавством, в тому числі в односторонньому порядку без згоди орендаря.
Згідно з п. «а» ч. 1 ст. 12 Земельного кодексу України, до повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин на території сіл, селищ, міст належить розпорядження землями територіальних громад.
Пункт 34 ч. 1 ст. 26 Закону «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачає, що питання про регулювання земельних відносин вирішується виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради.
Із зазначених норм законодавства вбачається, що питання про оренду земельних ділянок вирішуються сільською, селищною, міською радою на пленарних засіданнях шляхом прийняття відповідних рішень.
Отже, право ініціювати внесення змін до договорів оренди землі в частині зміни розміру орендної плати належить місцевій раді і має здійснюватися шляхом прийняття відповідних рішень. Як зазначалося вище, таке рішення Броварською міською радою було прийняте (рішення Броварської міської ради від 20.11.2008 № 928-49-05).
Крім того, нормативна грошова оцінка земель є основною для визначення розміру орендної плати, а зміна нормативної грошової оцінки земельної ділянки є підставою для перегляду розміру орендної плати, встановленої умовами договору.
Аналогічна правова позиція викладена в інформаційному листі Вищого господарського суду України від 19.11.2013 № 01-06/1657/2013 «Про доповнення Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 15.03.2011 № 01-06/249 «Про постанови Верховного Суду України, прийняті за результатами перегляду судових рішень господарських судів».
Також, відповідач у своїх запереченнях зазначає, що витяг № 23.12.2014 № 04-з/13-з/544 виданий з порушенням вимог «Порядку нормативної грошової оцінки земельних ділянок сільськогосподарського призначення та населених пунктів», який затверджений наказом Держкомзему України, Мінагрополітики України, Мінбудархітектури України та Української академії аграрних наук від 27.01.2006 № 18/15/21/11 (далі - Порядок), а саме: витяг не підписаний особою, яка його видавала та не зазначено прізвища та ініціалів особи, яка його перевіряла.
З даного приводу суд зазначає, що вищевказані порушення вимог «Порядку нормативної грошової оцінки земельних ділянок сільськогосподарського призначення та населених пунктів», при виготовленні витягу з технічної документації, не є підставою вважати дані, що у ньому зазначені недостовірними, при наявності того, що дана довідка видана уповноваженим органом, підписана в.о. керівника Держземагенства у м. Бровари та скріплена печаткою установи.
Крім того, відповідач не погоджується з нормативною грошовою оцінкою земельної ділянки, оскільки, на його думку, нормативну грошову оцінку земельної ділянки потрібно вказувати без коефіцієнта індексації.
З цього приводу, суд вважає за необхідне зазначити наступне.
Згідно з п. 3.3. Порядку, нормативна грошова оцінка земельної ділянки підлягає індексації. До того ж, відповідно до додатку 2 до Порядку, у витязі має бути зазначений коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки.
Враховуючи вищезазначене, суд прийшов до висновку, що твердження відповідача, про те, що в договорі необхідно вказувати нормативну грошову оцінку земельної ділянки без коефіцієнта індексації є безпідставними.
Оцінивши подані сторонами докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, та враховуючи, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог і заперечень, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 144 Конституції України, органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом приймають рішення, які є обов'язковими до виконання на відповідній території.
Згідно ч. 1 ст. 73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.
Відповідно до ст. 651 Цивільного кодексу України, зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом. Договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом.
Згідно ст. 30 Закону України «Про оренду землі», зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі не досягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку.
Частиною 1 ст.15 Закону України «Про оренду землі» встановлено, що однією з істотних умов договору оренди землі є орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, форм платежу, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за несплату.
Відповідно до ст. 21 Закону України «Про оренду землі», розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України). Обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням індексів інфляції, якщо інше не передбачено договором оренди.
Статтями 288.5, 88.5.1. Податкового кодексу України передбачено, що розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою: для земель сільськогосподарського призначення - розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом; для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом та не більше 12 % нормативної грошової оцінки землі.
Відповідно до ч.5 ст.5, п.2 ч.1 ст.13 Закону України «Про оцінку земель», нормативна грошова оцінка використовується при визначенні розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно із законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності. Нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться у разі визначення розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.
Методику розрахунку ставок земельного податку визначено в ст. 7 Закону України «Про плату за землю».
Порядок проведення нормативної грошової оцінки земель не рідше ніж один раз на 5-7 років передбачений ст. 18 Закону України «Про оцінку земель».
Згідно зі ст. 632 Цивільного кодексу України, ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін. У визначених законом випадках застосовуються ціни (тарифи, ставки тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування.
Отже, нормами чинного законодавства передбачено можливість зміни умов договору за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у випадках встановлених договором або законом. Оскільки сторонами в договорі оренди передбачена можливість збільшення розміру орендної плати, а орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності є регульованою ціною, тому законодавча зміна граничного розміру цієї плати є підставою для перегляду встановленого умовами договору розміру орендної плати.
Можливість перегляду розміру орендної плати, встановленого умовами договору за земельні ділянки державної та комунальної власності, у разі законодавчої зміни граничного розміру цієї плати, яка є регульованою ціною, за наявності спору (тобто за відсутності згоди відповідача на зміну умов договору), передбачена і п. 2.19 постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 17.05.2011 року № 6.
Враховуючи те, що у разі законодавчої зміни граничного розміру орендної плати, орган місцевого самоврядування має право ініціювати внесення змін до договору оренди земельної ділянки, розмір орендної плати є обґрунтованим та підтверджується матеріалами справи, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України, судовий збір стягується з відповідача.
Керуючись ст. 124 Конституції України, ст.ст. 44, 49, 75, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд
вирішив:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Внести зміни до п. 2.3. Договору оренди земельної ділянки від 23.07.2008 року №04083380042, укладеного між Броварською міською радою Київської області та ТОВ «Форум-Косметік», виклавши його у такій редакції: п. 2.3. - «Нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 1 804 372 грн.»
Внести зміни до п. 2.3. Договору оренди земельної ділянки від 23.07.2008 №04083380042, укладеного між Броварською міською радою Київської області та ТОВ «Форум-Косметік», виклавши його у такій редакції: п. 4.1. - «Річна орендна плата становить 10% від нормативно грошової оцінки земельної ділянки і складає 180 437,20 грн.»
3. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Форум-Косметік» (07400, Київська обл., м. Бровари, вул. Возз'єднання,5, код ЄДРПОУ 24592643) на користь Броварської міської ради Київської області (07400, Київська обл., м. Бровари, вул. Гагаріна,15, код ЄДРПОУ 26376375) - 1218 (одну тисячу двісті вісімнадцять) грн. 00 коп. судового збору.
4. Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
Дата підписання повного тексту рішення: 29.01.2015р.
Суддя О.В. Щоткін