Справа № 2а-19740/09/1270
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
Іменем України
23 квітня 2009 року
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
судді Ковальової Т.І.
при секретарі судового засідання Ворошило О.Є.
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали за адміністративним позовом
інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Луганській області
до Товариства з обмеженою відповідальністю „Будкап”
про стягнення заборгованості,
в присутності сторін:
від позивача:ОСОБА_1
від відповідача: не з'явився ,-
ВСТАНОВИВ:
У січні 2009 року інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Луганській області звернулась до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю „Будкап” про стягнення заборгованості.
28.11.2008 року була проведена перевірка ТОВ «Будкап» (юр. адреса підприємства: м.Луганськ, кв. Пролетаріату Донбасу, 18/73) по дотриманню законодавства у сфері містобудування. За результатами перевірки було складено протокол № 1.1.1-45 від 28.11.2008 та встановлено, що проведення будівельних робіт в операційному блоці на 2, 3 поверхах Луганського обласного онкологічного клінічного диспансеру, розташованого за адресою: м. Луганськ, вул. Краснодонская, 8, здійснюється без відповідного дозволу інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Луганській області на виконання будівельних робіт. Без зазначеного дозволу проведені роботи з капітального ремонту у таких приміщеннях операційного блоку Луганського обласного онкологічного клінічного диспансеру: моєчна операційного блоку 2 поверху, моєчна операційного блоку 3 поверху, душова 3 поверху, сан. вузол 3 поверху, чим порушено вимоги ч. 10 ст. 29 Закону України «Про планування і забудову території».
У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, просив суд їх задовольнити, дав пояснення щодо суті позовних вимог.
Відповідач в судове засідання не з'явився, причин неявки суду не повідомив, про дату та час судового засідання був повідомлений належним чином. Надав заперечення на позовну заяву.
Судом встановлено, що відповідно до ст. 10 Закону України „Про архітектурну діяльність”, ст. 2 Закону України „Про планування і забудову території”, інспекція державного архітеркурно-будівельного контролю у Луганській області здійснює державний архітектурно-будівельний контроль для забезпечення під час забудови територій, розміщення і будівництва об'єктів архітектури, додержання суб'єктами архітектурної діяльності затвердженої містобудівної та іншої проектної документації, місцевих правил забудови населених пунктів, вимог вихідних даних, а також захист прав споживачів будівельної продукції.
Відповідно до наданих повноважень, головним державним інспектором
Біловодського відділу контролю будівництва та виробництва будівельних матеріалів та
виробів Старобільського управління контролю будівництва та виробництва будівельних
матеріалів та виробів інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у
Луганській області була проведена перевірка ТОВ «Будкап» (юр. адреса підприємства: м.Луганськ, кв. Пролетаріату Донбасу, 18/73) по дотриманню законодавства у сфері містобудування. За результатами перевірки було складено протокол № 1.1.1-45 від 28.11.2008 та встановлено, що проведення будівельних робіт в операційному блоці на 2, 3 поверхах Луганського обласного онкологічного клінічного диспансеру, розташованого за адресою: м. Луганськ, вул. Краснодонская, 8, здійснюється без відповідного дозволу інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Луганській області на виконання будівельних робіт. Без зазначеного дозволу проведені роботи з капітального ремонту у таких приміщеннях операційного блоку Луганського обласного онкологічного клінічного диспансеру: моєчна операційного блоку 2 поверху, моєчна операційного блоку 3 поверху, душова 3 поверху, сан. вузол 3 поверху, чим порушено вимоги ч. 10 ст. 29 Закону України «Про планування і забудову території».
Відповідальність за виявлені порушення передбачена ст. 1 Закону України «Про
відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування» і передбачає накладення штрафу у розмірі 50% вартості виконаних будівельних робіт з відхиленням від затвердженої проектної документації.
Згідно із Законом України «Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування» та Положенням про накладення штрафів за правопорушення у сфері містобудування, затвердженим
постановою Кабінету Міністрів України від 06.04.1995 № 244, була винесена постанова про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудування від № 38
від 08.12.2008, відповідно до якої на ТОВ «Будкап» було накладено штраф у розмірі 33333 грн. (тридцять три тисячі триста тридцять три гривні).
Згідно ст. 298 КпАП постанова про накладення адміністративного стягнення є
обов'язковою для виконання державними та громадськими органами, підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами та громадянами.
Відповідно до ст. 299 КпАП постанова про накладення адміністративного стягнення підлягає виконанню з моменту її винесення, якщо інше не передбачено КпАП або іншими законами України. Постанова про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу підлягає примусовому виконанню після закінчення строку, встановленого вищезазначеним Кодексом.
Згідно ст. 305 КпАП контроль за правильним і своєчасним виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення здійснюється органом (посадовою особою), який виніс постанову, та іншими органами державної влади в порядку, встановленому законом.
Відповідно до ст. З Закону України «Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування» штраф підлягає сплаті підприємством у п'ятнадцяти денний термін з дня його накладання. У разі несплати штрафу у визначений термін він стягується у судовому порядку. До теперішнього часу ТОВ «Будкап» штраф у розмірі 33333 грн. (тридцять три тисячі триста тридцять три гривні) не сплачено, що є порушенням діючого законодавства України.
Таким чином, суд вважає позовні вимоги обгрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у сумі 33333 грн.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, ст. 10 Закону України „Про архітектурну діяльність”, ст. 2 Закону України „Про планування і забудову території” , Законом України «Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування», суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Луганській області задовольнити повністю.
Стягнути з відповідача - з товариства з обмеженою відповідальністю «Будкап» на користь державного бюджету штраф в сумі 33333 грн. (тридцять три тисячі триста тридцять три гривні) перерахувавши його на розрахунковий рахунок державного бюджету (отримувач - державний бюджет м. Луганська, код 24046582, МФО 804013 УДК в Луганській області, р/р 31119106700002, код платежу 21081100) .
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження.
СУДДЯ Т.І. Ковальова