1
Справа № 335/148/13- ц
6/335/7/2015
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 січня 2015 року м. Запоріжжя
Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя у складі головуючого судді Рибалко Н.І., при секретарі Косатій М.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Запорізькій області ОСОБА_1 про зміну способу і порядку виконання рішення, а також матеріали цивільної справи №335/148/13-ц, -
В С Т А Н О В И В:
Рішенням Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя від 24.10.2013 року було відмовлено в задоволенні позовних вимог ОСОБА_2 до Запорізької міської ради про стягнення майнової та моральної шкоди. Рішенням апеляційного суду Запорізької області від 19.02.2014 року рішення суду від 24.10.2013 року скасовано та ухвалено нове рішення яким позов задоволено частково, стягнуто з Запорізької міської ради на користь ОСОБА_2 на відшкодування майнової шкоди 27691,71 грн., на відшкодування моральної шкоди 1000 грн., витрати на правову допомогу у розмірі 150 грн., та витрати по сплаті судового збору у розмірі 287 грн. Рішення набрало законної сили. На виконання рішення видано виконавчий лист.
Відділ примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби ГУЮ у Запорізькій області звернувся до суду з заявою про зміну способу і порядку виконання рішення суду, вказавши що згідно інформації, наданої Виконавчим комітетом Запорізької міської ради, за Запорізькою міською радою не відкрито жодних розрахункових рахунків в органах Державної казначейської служби, а все майно є у комунальній власності територіальних громад, що перебувають в управлінні районних і обласних рад.
В судове засідання представник державної виконавчої служби та представник стягувача надали заяви про розгляд справи за їх відсутності, підтримали заявлене подання.
Представник боржника, Запорізької міської ради, в судове засідання не зявився, причину неявки суду не повідомив, про час і місце розгляду заяви був повідомлений належним чином, заперечення на подання не надав.
Дослідивши матеріали цивільної справи, суд вважає що заява відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби ГУЮ у Запорізькі області підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Виконавчий лист по справі №335/148/13-ц від 19.03.2014, виданий Орджонікідзевським районним судом м. Запоріжжя про стягнення з Запорізької міської ради на користь ОСОБА_2 на відшкодування майнової шкоди 27691,71 грн., моральної шкоди 1000 грн., витрат на правову допомогу 150 грн., судового збору у розмірі 287 грн., перебуває на виконанні у відділі примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби ГУЮ в Запорізькій області.
Постановою державного виконавця №44424134 від 19.08.2014 року відкрито виконавче провадження з примусового виконання вищезазначеного виконавчого документу.
20.08.2014 року дане виконавче провадження було приєднане до зведеного виконавчого провадження №45294456, божником за яким виступає Запорізька міська рада.
Згідно інформації, наданої Виконавчим комітетом Запорізької міської ради за Запорізькою міською радою не відкрито жодних розрахункових рахунків в органах Державної казначейської служби, а все майно є у комунальній власності територіальних громад, що перебувають в управлінні районних і обласних рад.
Відсутність будь яких відкритих рахунків також підтверджується відповіддю Державної податкової служби України.
В той же час, відповідно до ст. 51 Закону України «Про місцеве самоврядування» виконавчим органом сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради є виконавчий комітет ради, який утворюється відповідною радою на строк її повноважень.
Згідно даних Державної податкової служби України за Виконавчим комітетом Запорізької міської ради відкрито рахунки в Головному управлінні державної казначейської служби України у Запорізькій області.
Відсутність відкритих за Запорізькою міською радою рахунків та відсутність майна на яке можливо звернути стягнення унеможливлює виконання рішення суду.
Згідно з частиною п'ятою статті 124 Конституції України та статтею 14 ЦПК України судове рішення є обов'язковим до виконання на всій території України і виконується в порядку, визначеному Законом України "Про виконавче провадження".
Крім того, п. 1 ст. 6 § 1 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод гарантує кожному право на звернення до суду з позовом щодо будь-яких його цивільних прав та обов'язків та, водночас, передбачає виконання судових рішень. Отже, для цілей ст. 6 Конвенції виконання рішення, ухваленого будь-яким судом, має розцінюватися як складова частина "суду" ("Горнсбі проти Греції", рішення від 19.03.97, 1997-II, р. 510, § 40). У рішенні від 17.05.05 по справі "Чіжов проти України" (заява № 6962/02) Європейський суд з прав людини зазначив, що позитивним обов'язком держави є організація системи виконання рішень таким чином, щоб переконатися, що неналежне зволікання відсутнє та що система ефективна і законодавчо, і практично, а нездатність державних органів ужити необхідних заходів для виконання рішення позбавляє гарантії § 1 ст. 6 Конвенції.
Відповідно до ст. 373 ЦПК України за наявності обставин, що утруднюють виконання рішення, за заявою державного виконавця або за заявою сторони суд, який видав виконавчий документ, у десятиденний строк розглядає питання про відстрочку або розстрочку виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання рішення в судовому засіданні з викликом сторін і у виняткових випадках може відстрочити або розстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб і порядок виконання рішення. При вирішенні питання про встановлення способу виконання суд повинен з'ясовувати обставини, що свідчать про неможливість виконання рішення.
Виходячи з наведеного, суд вважає що наявні обставини, які унеможливлюють виконання рішення, у звязку з чим є підстави для задоволеннязаяви державного виконавця для зміни способу виконання рішення суду.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 373 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В:
Подання державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Запорізькій області ОСОБА_3 про зміну способу виконання судового рішення задовольнити.
Змінити спосіб виконання виконавчого листа №335/148/13-ц від 19.03.2014 року, виданого Орджонікідзевським районним судом м. Запоріжжя по цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до Запорізької міської ради про стягнення майнової та моральної шкоди.
Встановити спосіб виконання рішення шляхом звернення стягнення на грошові кошти, що містяться на рахунках Виконавчого комітету Запорізької міської ради (ЄДРПОУ 02140892, адреса: м. Запоріжжя, пр. Леніна, 206).
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Запорізької області, через Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя, шляхом подачі апеляційної скарги, в 5-денний строк з дня її проголошення. У разі, якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом пяти днів, з дня отримання копії ухвали.
Суддя: Н.І. Рибалко