ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 У Х В А Л А
про зупинення провадження у справі
21 січня 2015 року місто Київ №826/17946/14
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Літвінової А.В., при секретарі судового засідання Давиденко Л.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні питання щодо зупинення провадження у справі у зв'язку із зверненням суду в порядку частини п'ятої статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України до Верховного Суду України при розгляді адміністративної справи:
за позовомОСОБА_1до третя особаСлужби безпеки України, Міністерство юстиції Українипровизнання протиправних дій та зобов'язання вчинити дії,В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Служби безпеки України, третя особа Міністерство юстиції України про:
- визнання протиправним та скасування наказу Голови Служби безпеки України від 24.10.2014 №10/14-ос у частині звільнення ОСОБА_1 з посади офіцера з особливих доручень I категорії (полковник) Групи радників та консультантів Голови Служби безпеки України Апарату Голови Служби безпеки України з підстав визначених пунктом 7-2 статті 36 Кодексу законів про працю України;
- поновлення ОСОБА_1 на посаді офіцера з особливих доручень I категорії (полковник) Групи радників та консультантів Голови Служби безпеки України Апарату Голови Служби безпеки України та допустити негайне виконання рішення суду в частині поновлення на посаді;
- зобов'язання Служби безпеки України вилучити персональні дані про ОСОБА_1 з Єдиного державного реєстру осіб, до яких застосовано положення Закону України «Про очищення влади».
У судовому засіданні 21 січня 2015 року судом постановлено ухвалу про звернення на підставі частини п'ятої статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України до Верховного Суду України для вирішення питання стосовно внесення до Конституційного Суду України подання щодо конституційності окремих положень Закону України "Про очищення влади" Конституції України, а саме: пункту 8 частини першої статті 3, частини третьої статті 1, пункту 2 розділу "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про очищення влади" положенням статті 8, статті 21, частин другої та третьої статті 22, частин другої та третьої статті 24, частини першої статті 38, частини першої статті 43, статті 58, частини другої статті 61, статті 62, частини першої статті 64 Конституції України в їх системному взаємозв'язку.
У зв'язку із розглядом вказаного питання щодо звернення до Верховного Суду України на обговорення сторін поставлено питання про зупинення провадження у справі на підставі пункту 4 частини другої статті 156 Кодексу адміністративного судочинства України до вирішення Верховним Судом України питання щодо звернення до Конституційного Суду України.
Представники сторін проти зазначеного не заперечували.
Відповідно до пункту 4 частини другої статті 156 Кодексу адміністративного судочинства України суд має право зупинити провадження у справі в разі наявності інших причин за обґрунтованим клопотанням сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору, - до терміну, встановленого судом.
В контексті наведеного та за аналогією слід додати, що відповідно до частини другої статті 251 Цивільного кодексу України терміном є певний момент у часі, з настанням якого пов'язана дія чи подія, яка має юридичне значення.
При цьому, відповідно до положень пункту 2 постанови Пленуму Верховного Суду України від 1 листопада 1996 року №9 "Про застосування Конституції України при здійсненні правосуддя" передбачено, що у разі невизначеності в питанні про те, чи відповідає Конституції України застосований закон або закон, який підлягає застосуванню в конкретній справі, суд за клопотанням учасників процесу або за власною ініціативою зупиняє розгляд справи і звертається з мотивованою ухвалою (постановою) до Верховного Суду України, який відповідно до статті 150 Конституції може порушувати перед Конституційним Судом України питання про відповідність Конституції законів та інших нормативно-правових актів. Таке рішення може прийняти суд першої, касаційної чи наглядової інстанції в будь-якій стадії розгляду справи.
Враховуючи наведене у сукупності суд приходить до висновку про необхідність зупинення провадження у справі до вирішення Верховним Судом України питання щодо внесення до Конституційного Суду України подання щодо конституційності наведених вище положень Закону України "Про очищення влади" Конституції України.
Керуючись пунктом 4 частини другої статті 156, статтями 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, пунктом 2 постанови Пленуму Верховного Суду України від 1 листопада 1996 року №9, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
У Х В А Л И В:
1. Зупинити провадження у справі №826/17946/14 до вирішення Верховним Судом України питання стосовно внесення до Конституційного Суду України подання щодо конституційності окремих положень Закону України «Про очищення влади» Конституції України, питання щодо чого порушено відповідно до ухвали Окружного адміністративного суду міста Києва від 21.01.2015 у справі №826/17946/14.
2. Копію ухвали направити сторонам.
Ухвала набирає законної сили в порядку і строки визначені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки встановлені ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Літвінова А.В.