КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа 700/1312/14-а
Суддя доповідач Борисюк Л.П.
У Х В А Л А
28 січня 2015 року м. Київ
Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Борисюк Л.П., перевіривши апеляційну скаргу Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Черкаській області на постанову Лисянського районного суду Черкаської області від 25 грудня 2014 року у справі за позовом Управління Пенсійного фонду України в Лисянському районі Черкаської області до Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Черкаській області, третя особа: головний державний виконавець відділу примусового виконання рішень Яжук С.С. про визнання дій щодо накладення штрафу незаконними, скасування постанови про накладення штрафу за невиконання рішення суду, -
ВСТАНОВИВ:
Постановою Лисянського районного суду Черкаської області від 25 грудня 2014 року позов задоволено.
Не погоджуючись з прийнятим судовим рішенням, Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Черкаській області звернулося з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову Лисянського районного суду Черкаської області від 25 грудня 2014 року та прийняти нове рішення, яким у задоволенні позову відмовити.
Однак, перевіривши апеляційну скаргу Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Черкаській області, вважаю, що вона не може бути прийнята до провадження та підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Відповідно до ч. 6 ст. 187 КАС України, до апеляційної скарги додаються її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. До апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору, а також копії доданих до неї письмових матеріалів відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
В порушення вимог ч. 6 ст. 187 КАС України, до апеляційної скарги не додано документу про сплату судового збору.
Згідно зі змістом ст. 5 Закону України «Про судовий збір», органи Державної виконавчої служби не входять до переліку суб'єктів владних повноважень, які звільнені від сплати судового збору.
Порядок та розміри сплати судового збору регулюється Законом України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року № 3674-VI.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», ставки державного мита встановлюються в таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру - 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати; за подання апеляційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду - 50 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви.
Предметом спору є скасування постанови відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Черкаській області від 24.11.2014 по виконавчому провадженню № 45144883 про накладення штрафу в розмірі 680 грн., що впливає на склад майна відповідача. Отже, розмір судового збору, який підлягає сплаті відповідачем становить 913 грн. 50 коп.
Разом з тим, діючи всупереч викладеним правовим нормам, апелянт не сплатив судовий збір та не надав суду докази, які б підтверджували наявність достатніх та необхідних правових підстав для звільнення його від сплати судового збору.
При цьому, посилання апелянта на відсутність бюджетного фінансування та, відповідно, на відсутність коштів для сплати судового збору, є необґрунтованими і не можуть бути прийняті до уваги.
Реквізити для сплати судового збору за подачу апеляційних скарг: рахунок - 31211206781007, код ЄДРПОУ - 38004897, МФО банку - 820019, отримувач - УДКСУ у Печерському районі, банк - ГУДКСУ у м. Києві, призначення платежу - судовий збір, Код класифікації доходів бюджету 22030001.
Вказані недоліки можуть бути усунуті позивачем шляхом подання суду апеляційної інстанції квитанції про сплату судового збору за вказаними вище реквізитами.
Відповідно до ч. 5 статті 189 КАС України, до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 Кодексу, застосовуються правила статті 108 КАС України, згідно з якими апеляційна скарга залишається без руху з наданням строку для усунення недоліків.
Керуючись ст.ст. 108, 189 КАС України, суд -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Черкаській області на постанову Лисянського районного суду Черкаської області від 25 грудня 2014 року у справі за позовом Управління Пенсійного фонду України в Лисянському районі Черкаської області до Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Черкаській області, третя особа: головний державний виконавець відділу примусового виконання рішень Яжук С.С. про визнання дій щодо накладення штрафу незаконними, скасування постанови про накладення штрафу за невиконання рішення суду - залишити без руху та надати строк до 27 лютого 2015 року для усунення недоліків.
У випадку невиконання вимог ухвали, апеляційна скарга буде повернута апелянту.
Ухвала може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядок і строки, визначені ст. 212 КАС України.
Суддя: Л.П. Борисюк