Постанова № 42460567, 28.01.2015, Чернівецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.01.2015
Номер справи
824/32/15-а
Номер документу
42460567
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28.01.2015 м. Чернівці 824/32/15-а

Чернівецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Анісімова О.В., розглянувши в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом прокурора Кельменецького району Чернівецької області в інтересах держави в особі Прикарпатського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до відкритого акціонерного товариства «Кельменецька ПМК №2» про стягнення фінансових санкцій,-

В С Т А Н О В И В:

Прокурор Кельменецького району Чернівецької області (далі - прокурор) діючи в інтересах держави в особі Прикарпатського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі - позивач або Нацкомісія) звернувся до суду із адміністративним позовом до відкритого акціонерного товариства «Кельменецька ПМК №2» (далі - відповідач або «ВАТ«Кельменецька ПМК №2») про стягнення фінансових санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 5100 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що до відповідача Нацкомісією, за порушення на ринку цінних паперів, застосовано штрафні санкції у загальному розмірі 5100 грн. Однак, у строки встановленні законом, відповідачем зазначений штраф не сплачений, що обумовило звернення до суду із позовом.

Заперечень від відповідача не надходило. Ухвала про відкриття скороченого провадження у адміністративній справі від 14.01.2015 року направлена відповідачеві цінним листом з повідомленням. Поштове повідомлення вручено 16.01.2015 року особі за довіреністю.

Дослідивши наявні матеріали, всебічно та повно з'ясувавши обставини справи, об'єктивно оцінивши докази, що мають юридичне значення для вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі виходячи із наступного.

Так, прокурор діючи в інтересах держави, виявивши факти порушення ВАТ«Кельменецька ПМК №2» вимог законодавства на ринку цінних паперів, керуючись ст.60 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) звернувся до суду із позовом.

Порушення ВАТ«Кельменецька ПМК №2» вимог законодавства на ринку цінних паперів полягали у наступному.

Так, 11.07.2014 р. Нацкомісією складено акти про правопорушення на ринку цінних паперів за №№ 131-ПР-4-Е, 132-ПР-4-Е, 133-ПР-4-Е, якими задокументовано порушення в діяльності ВАТ«Кельменецька ПМК №2» вимог ст.ст.39,40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" від 23.02.2006 р., №3480-IV (далі - Закон) та Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 03.12.2013 №2826, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 24.12.2013 за №2180/24712 р., №1591 (далі - Положення).

Суть порушень задокументованих вищезазначеними актами полягала у тому, що відповідачем не розміщено у загальнодоступній інформаційній базі Нацкомісії регулярну річну інформацію про результати фінансово-господарської діяльності емітента за 2013 р., не подано її (регулярну річну інформацію за 2013 р.) до Нацкомісії та не опубліковано в офіційному друкованому виданні.

Вищезазначені акти та постанови ВАТ«Кельменецька ПМК №2» були направлені на адресу відповідача. Докази, які свідчать про їх оскарження відповідачем, суду не надані.

За результатами розгляду зазначених справ про правопорушення на ринку цінних паперів 25.07.2014 р. уповноваженою особою Нацкомісії прийнято постанови: № 183-ПР-4-Е про накладення на ВАТ«Кельменецька ПМК №2» штрафних санкцій в сумі 1700 грн. за не подання до Нацкомісії регулярної річної інформації за 2013р; № 181-ПР-4-Е про накладення на ВАТ«Кельменецька ПМК№2» штрафних санкцій в сумі 1700 грн. за не опублікування в офіційному друкованому виданні регулярної річної інформації за 2013 р.; № 182-ПР-4-Е про накладення на ВАТ«Кельменецька ПМК№2» штрафних санкцій в сумі 1700 грн. за не розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку регулярної річної інформації за 2013 рік. Загальний розмір штрафних санкцій складає 5100 грн. Зазначені постанови надіслані на адресу відповідача.

Відповідно до ст.1 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" від 30.10.1996 р., №448/96-ВР (далі - Закон №448) під державним регулювання ринку цінних паперів розуміють здійснення державою комплексних заходів щодо упорядкування, контролю, нагляду за ринком цінних паперів та їх похідних та запобігання зловживанням і порушенням у цій сфері.

Згідно ч.1 ст. 5, ч.2 ст.6 Закону №448 державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством. Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку складається з Комісії як колегіального органу та центрального апарату.

Відповідно до ст.9 Закону №448 уповноваженими особами Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку є, зокрема, Голова та члени Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку; уповноважені Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку посадові особи.

Згідно із п.п. 5,6 та 7 ч.1 ст.11 Закону №448 державна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції, зокрема, за:

- не опублікування, опублікування не в повному обсязі інформації та/або опублікування недостовірної інформації - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

- нерозміщення, розміщення не в повному обсязі інформації та/або розміщення недостовірної інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

- неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до ст.12 Закону №448 уповноважена особа Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яка виявила факт вчинення юридичною особою правопорушення на ринку цінних паперів, складає акт, який разом з письмовими поясненнями керівника, іншої відповідальної посадової особи та пов'язаними з таким правопорушенням документами протягом п'яти робочих днів подає уповноваженій особі Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яка має право застосовувати санкцію за правопорушення на ринку цінних паперів. Санкції застосовуються Головою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, членом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, уповноваженими Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку посадовими особами після розгляду документів, що підтверджують факт правопорушення.

Уповноважена особа Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку приймає рішення про застосування санкції протягом 30 робочих днів після отримання документів, що підтверджують факт правопорушення. Рішення про застосування санкції оформляється постановою, що надсилається юридичній особі, до якої застосовано санкцію.

Згідно з ст.11 Закону №448 у разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Постанови від 25.07.2014 року №181-ПР-4-Е, №182-ПР-4-Е, №183-ПР-4-Е про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів у визначеному Законом порядку не оскаржені та відповідно не скасовані, доказів про сплату штрафних санкцій суду ВАТ«Кельменецька ПМК №2» не подано. У зв'язку із зазначеним дані штрафні санкції підлягають стягненню у судовому порядку.

За таких обставин, суд вважає, що позов прокурора Кельменецького району Чернівецької області в інтересах держави в особі Прикарпатського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до відкритого акціонерного товариства «Кельменецька ПМК№2» про стягнення фінансових санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 5100 грн. підлягає задоволенню у повному обсязі.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 70, 79, 86, 94, 158, 159, 163, 183-2 КАС України, суд -

П О С Т А Н О В И В:

Позов прокурора Кельменецького району Чернівецької області в інтересах держави в особі Прикарпатського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до відкритого акціонерного товариства «Кельменецька ПМК №2» про стягнення фінансових санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 5100 (п'ять тисяч сто) грн. 00 коп. задовольнити повністю.

Стягнути з публічного акціонерного товариства «Кельменецька ПМК №2» (код ЄДРПОУ 00910989) до Державного бюджету України штрафні санкції в розмірі 5100 (п'ять тисяч сто) грн. 00 коп. на р/р №31119106700101 УДКСУ у Кельменецькому районі, МФО 856135, код бюджетної класифікації 21081100 "Адміністративні штрафи та інші санкції".

Постанова підлягає негайному виконанню.

Порядок і строки оскарження постанови визначаються статтями 183-2, 185, 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку сторонами, а також іншими особами, якщо суд вирішив питання про їх права, свободи, інтереси чи обов'язки.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом десяти днів із дня отримання копії постанови.

Згідно ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя О.В. Анісімов