Рішення № 42453810, 12.01.2015, Захарівський районний суд Одеської області (до 25.04.2025 - Фрунзівський районний суд Одеської області)

Дата ухвалення
12.01.2015
Номер справи
517/997/14-ц
Номер документу
42453810
Форма судочинства
Цивільне
Державний герб України

Дата документу 12.01.2015

Справа № 517/997/14-ц

н/п2/517/345/2014

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

12 січня 2015 року смт. Фрунзівка

Фрунзівський районний суд Одеської області в складі:

головуючого судді Гончар І.В.

при секретареві Заболотній Л.В.

з участю:

представника позивача Ганган Н.О.

відповідача ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Фрунзівка Одеської області цивільну справу за позовом Управління соціального захисту населення Фрунзівської районної державної адміністрації Одеської області до ОСОБА_2 про повернення незаконно отриманих коштів, суд -

ВСТАНОВИВ:

Позивач Управління соціального захисту населення Фрунзівської районної державної адміністрації Одеської області звернулось до суду з позовом, в якому просить стягнути з відповідачки ОСОБА_2 незаконно отримані кошти у сумі 5 752,72 гривень.

Позовні вимоги обґрунтовує тим, що 25 серпня 2011 року до Управління соціального захисту населення Фрунзівської районної державної адміністрації Одеської області з заявою про призначення державної допомоги інвалідам з дитинства, дітям інвалідам та надбавки на догляд за дитиною - інвалідом звернулась ОСОБА_2 Разом із зазначеною заявою відповідачка надала пакет документів, які необхідні для призначення державної допомоги та надбавки.

За результатами розгляду наданих ОСОБА_2 документів та відповідно до ЗУ «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям інвалідам» їй була призначена соціальна допомога та надбавка на догляд за дитиною - інвалідом в розмірі 950,80 гривень за період з 25 серпня 2011 року по 30 вересня 2011 року, 975,30 гривень за період з 01 жовтня 2011 року по 17 листопада 2011 року, 1 059,80 за період з 18 листопада 2011 року по 30 листопада 2011 року, 1 081,00 за період з 01 грудня 2011 року по 18 серпня 2013 року. Сума допомоги за вказані періоди була отримана відповідачкою в повному обсязі.

В наданій заяві про призначення державної допомоги інвалідам з дитинства та дітям інвалідам та надбавки на догляд за дитиною - інвалідом, ОСОБА_2 зобов'язалась повідомити орган соціального захисту населення про працевлаштування впродовж терміну надання даної допомоги та надбавки.

За результатом проведення перевірки було встановлено, що ОСОБА_2 працевлаштувалась, не повідомивши про це орган соціального захисту населення. Відповідачка двічі письмово була повідомлена про те, що їй надмірно були виплачені кошти, так як після працевлаштування на роботу вона не мала права на отримання надбавки на догляд за дитиною - інвалідом. 15 липня 2013 року відповідачка надала до Управління соціального захисту населення Фрунзівської районної державної адміністрації Одеської області довідки з пенсійного фонду, які підтверджують факт її працевлаштування з вересня 2011 року.

Управління соціального захисту населення Фрунзівської районної державної адміністрації Одеської області був здійснений перерахунок незаконно отриманих коштів відповідачкою, сума яких склала 7 056,72 гривень.

В заяві від 19 липня 2013 року ОСОБА_2 надала згоду на повернення незаконно отриманих коштів виплатами по 500 гривень щомісячно до повного погашення боргу. Сума, яку вона до цього часу повернула складає 1 300 гривень, зазначене підтверджується платіжними документами. Однак, останнє повернення незаконно отриманих коштів було в червні 2014 року. На повідомлення позивача про повернення ще 5 752,72 гривень, відповідачка не звертає уваги.

В зв'язку з зазначеним, позивач звернувся до суду з позовом, та просить стягнути з відповідачки ОСОБА_2 незаконно отримані кошти у сумі 5 752,72 гривень.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити в повному обсязі.

Відповідачка в судовому засіданні позовні вимоги визнала в повному обсязі та не заперечувала проти їх задоволення.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що 25 серпня 2011 року до Управління соціального захисту населення Фрунзівської районної державної адміністрації Одеської області з заявою про призначення державної допомоги інвалідам з дитинства та дітям інвалідам та надбавки на догляд за дитиною - інвалідом звернулась ОСОБА_2 Разом із зазначеною заявою відповідачка надала пакет документів, які необхідні для призначення державної допомоги та надбавки.

За результатами розгляду наданих ОСОБА_2 документів та відповідно до ЗУ «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям інвалідам» їй була призначена соціальна допомога та надбавка на догляд за дитиною - інвалідом в розмірі 950,80 гривень за період з 25 серпня 2011 року по 30 вересня 2011 року, 975,30 гривень за період з 01 жовтня 2011 року по 17 листопада 2011 року, 1 059,80 за період з 18 листопада 2011 року по 30 листопада 2011 року, 1 081,00 за період з 01 грудня 2011 року по 18 серпня 2013 року. Сума допомоги за вказані періоди була отримана відповідачкою в повному обсязі.

Відповідно до ст.1 ЗУ «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам» - право на державну соціальну допомогу мають інваліди з дитинства і діти-інваліди віком до 18 років.

Відповідно до ст. 4 вище зазначеного Закону - державна соціальна допомога інвалідам з дитинства призначається на весь час інвалідності, встановленої органами медико-соціальної експертизи. На дітей-інвалідів державна соціальна допомога призначається на строк, зазначений у медичному висновку, який видається у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я, але не більше як по місяць досягнення дитиною-інвалідом 18- річного віку.

Згідно з п. 1 Постанови КМУ від 29.04.2004 р. № 558 «Про затвердження Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги», непрацюючим фізичним особам, які постійно надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам, дітям-інвалідам, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги (крім осіб, що обслуговуються соціальними службами), призначається щомісячна компенсаційна виплата.

Згідно з п.6.3 Порядку надання державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам від 30 квітня 2002 року, суми державної соціальної допомоги та надбавки на догляд, якщо остання призначена, надміру виплачені одержувачу внаслідок зловживань з його боку, стягуються на підставі рішення органу праці та соціального захисту населення.

За результатом проведення перевірки було встановлено, що ОСОБА_2 працевлаштувалась, не повідомивши про це орган соціального захисту населення. Зазначене підтверджене відповіддю МДПІ від 25 липня 2013 року та довідками пенсійного фонду від 15 липня 2013 року.

Повідомленнями від 16 квітня 2013 року за № 970 та від 31 травня 2013 року за № 1287, відповідачка була проінформована про те, що їй надмірно були виплачені кошти, так як після працевлаштування на роботу вона не мала права на отримання надбавки на догляд за дитиною - інвалідом від 16 до 18 років.

Неповідомлення відповідачки про своє працевлаштування призвело до надміру нарахованих бюджетних коштів у вигляді надбавки на догляд за дитиною інвалідом від 6 до 18 років в сумі 7 056,72 гривень, що підтверджується перерахунком здійсненим позивачем.

В заяві від 19 липня 2013 року ОСОБА_2 надала згоду на повернення незаконно отриманих коштів виплатами по 500 гривень щомісячно до повного погашення боргу. Сума, яку вона до цього часу вона повернула складає 1 300 гривень, зазначене підтверджується платіжними документами. Однак, останнє повернення незаконно отриманих коштів було в червні 2014 року. На повідомлення позивача про повернення ще 5 752,72 гривень, відповідачка не звертає уваги.

Зважаючи на те, що відповідачка добровільно не повернула незаконно отримані кошти, суд вважає за необхідне задовольнити вимоги позивача в повному обсязі.

Згідно з ст. 88 ЦПК України, суд стягує з відповідачки в дохід держави судовий збір в розмірі 243, 60 гривень.

На підставі викладеного, керуючись ст. 1, 4 ЗУ «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам», п. 1 Постанови КМУ від 29.04.2004 р. № 558 «Про затвердження Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги», Порядком надання державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України, МОЗ України, Міністерства фінансів України від 30 квітня 2002 року, ст.ст. 3,15,45,88,118,119,120 ЦПК України, суд -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву Управління соціального захисту населення Фрунзівської районної державної адміністрації Одеської області до ОСОБА_2 про повернення незаконно отриманих коштів - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер: НОМЕР_1, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1, на користь Управління соціального захисту населення Фрунзівської районної державної адміністрації Одеської області (ГУДКСУ в Одеській області, МФО 828011, код 03195062, рахунок 35413026005963) незаконно отримані кошти у розмірі 5 752 (п'ять тисяч сімсот п'ятдесят дві) грн. 72 коп.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1, на користь держави судовий збір в розмірі 243 (двісті сорок три) грн. 60 коп.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Одеської області через суд першої інстанції в десятиденний строк з дня його проголошення.

СУДДЯ: