Роздільнянський районний суд Одеської області
_________________
Справа №: 511/51/15-п
номер провадження 3/511/45/15
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"27" січня 2015 р. Роздільнянський районний суд Одеської області в складі головуючого - судді Іванова О . В ., при секретарі судового засідання Кирилової І.В., за участю прокурора Cтадника О.І, правопорушника ОСОБА_1 розглянувши матеріали, що надійшли зі Спецпідрозділу по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Управління СБУ в Одеській області Служби безпеки України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, депутата Кіровської сільської ради Роздільнянського району Одеської області, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, зареєстрованого с. А.-Іванове Роздільнянського р-ну Одеської області
за ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення - порушення вимог щодо повідомлення про конфлікт інтересів,-
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 скоїв адміністративне корупційне правопорушення за наступних обставин: будучи депутатом Кіровської сільської ради Роздільнянського району Одеської області, відповідно до п.п. б п.1 ч.1 ст.4 Закону України Про засади запобігання і протидії корупції є субєктом відповідальності за корупційні правопорушення.
30.10.2010 року ОСОБА_1 рішенням Кіровської сільської ради Роздільнянського району було обрано депутатом Кіровської сільської ради Роздільнянського району Одеської області.
Відповідно до Регламенту Кіровської сільської ради шостого скликання, депутат ради зобовязаний дотримуватись Конституції України та Законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, Регламенту селищної ради та інших нормативно-правових актів, які визначають порядок діяльності ради та її органів.
Перевіркою встановлено, що ОСОБА_1 будучи депутатом Кіровської сільської ради 06.11.2014 року, приймав безпосередню участь у розгляді та затвердженні порядку денного 34 ї депутатської сесії кіровської сільської ради, а саме 10 питань відповідно до Протоколу Пленарного засідання, в тому числі п.2 вказаної сесії «Про надання дозволу ФОП ОСОБА_1 на укладання тимчасової угоди на користування земельною ділянкою загальною площею 25,8 м2.
Згідно п.2 протоколу 34-ї сесії Кіровської сільської ради від 06.11.2014 року «Про розгляд заяви ОСОБА_1І.», даний проект рішення було підтримано одноголосно.
Вказаним рішенням передбачено надання дозволу на укладання тимчасової угоди на користування земельною ділянкою загальною площею 25,8 м2, ФОП ОСОБА_1
Згідно протоколу 34 сесії Кіровської сільської ради шостого скликання від 06.11.2014 року, зазначений проект рішення було підтримано 9 присутніми депутатами у тому числі самим ОСОБА_1
При цьому, депутат Кіровської сільської ради ОСОБА_1, являючись ФОП ОСОБА_1 в особистих інтересах прийняв участь у розгляді вказаного питання та проголосував за його позитивне вирішення.
Таким чином, ОСОБА_1 будучи депутатом Кіровськоїї сільської ради Роздільнянського району Одеської області, який відповідно до підпункту б пункту 1 ч.1 ст.4 Закону України Про засади запобігання і протидії корупції є субєктом відповідальності за корупційні правопорушення, всупереч інтересам територіальної громади та держави, не вжив відповідних заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів під час розгляду питання про передачу собі в оренду земельних ділянок та невідкладно не повідомив голову Кіровської сільської ради та сільську раду про виникнення конфлікту інтересів під час розгляду питання про передачу собі в оренду земельних ділянок та невідкладно не повідомив голову Кіровської сільської ради та сільську раду про виникнення у нього конфлікту інтересів, тобто суперечності між його особистими інтересами та повноваженнями депутата Кіровської сільської ради, наявність якого вплинула на обєктивність і неупередженість прийняття ним рішення під час розгляду питання про надання дозволу на укладання тимчасових угод на користування земельною ділянкою загальною площею 25,8 м2, чим порушив вимоги ст. 14 Закону України Про засади запобігання і протидії корупції, та вчинив адміністративне корупційне правопорушення передбачене ст.172-7 КУпАП.
Відповідно до ст.1 Закону України Про засади запобігання і протидії корупції: конфлікт інтересів суперечність між особистими інтересами особи та її службовими повноваженнями, наявність якої може вплинути на обєктивність або неупередженість прийняття рішень, а також вчинення або не вчинення дій під час виконання наданих їй службових повноважень.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину свою в вчиненні корупційного правопорушення визнав повністю, суду пояснив, про те, що був ознайомлений в належному порядку щодо дотримання вимог законів з приводу конфликту інтересів та відповідальність за коррупційне правопорушення, але при розгляді вказаного питання на сессії проголосував "за" автоматично, не попередивши нікого про наявність конфлікту інтересів. У скоєному щиро кається, просив строго на карати, оскільки раніше до будь-якої відповідальності не притягувався.
Прокурор просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності та призначити йому адміністративне стягнення у вигляді штрафу в межах санкції ст.172-7 КУпАП, так як він дійсно порушив законодавство, будучи субєктом корупційних порушень та не повідомив голову Кіровської сільської ради про наявний у нього конфлікт інтересів.
Суд заслухавши пояснення правопорушника, доводи прокурора, прийшов до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ст.172-7 КУпАП, так як останній порушив ст.14 ч. 1 ЗУ "Про засади запобігання і протидії корупції" - неповідомлення особою безпосереднього керівника у випадках, передбачених законом, про наявність конфлікту інтересів.
Відповідно до ст.2 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад", депутат сільської ради є депутатом місцевої ради.
Відповідно до підпункту б п.1 ч.1 ст.4 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції", субєктами відповідальності за корупційні правопорушення є, зокрема, депутати місцевих рад.
Згідно ст.75 Закону України Про місцеве самоврядування в Україні посадові особи місцевого самоврядування є підзвітними, підконтрольними і відповідальними перед сесією селищної ради та територіальною громадою в особі її представників, в тому числі депутатів місцевої ради.
Таким чином, ОСОБА_1 є суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, визначеним п п. „б" п.1 ч.1 ст.4 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції". Згідно до ст.14 ч.1 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" особи, зазначені у п.1 ч.1 ст.4 цього Закону, зобов'язані: уживати заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів; під особисте зобов'язання невідкладно у письмовій формі повідомляти безпосереднього керівника про наявність конфлікту інтересів.
Відповідно до ст.172-7 КУпАП - неповідомлення особою безпосереднього керівника у випадках, передбачених законом, про наявність конфлікту інтересів є адміністративним корупційним правопорушенням.
Вина ОСОБА_1. в скоєнні вказаного адміністративного правопорушення підтверджується:
- протоколом про адміністративне правопорушення № 4 від 06.01.2015р., згідно якого ОСОБА_1 будучи депутатом Кіровської сільської ради - посадовою особою с. Кірове, обраного територіальною громадою для захисту її прав і інтересів, тобто особою, уповноваженою на виконання функцій держави, а тому відповідно до п.п. б п.1 ч.1 ст.4 Закону України Про засади запобігання і протидії корупції, являючись суб'єктом відповідальності за корупційне правопорушення, діючи всупереч Закону України Про місцеве самоврядування в Україні, порушила вимоги щодо повідомлення про конфлікт інтересів, передбачених п.2 ч.1 ст.14 Закону України Про засади запобігання і протидії корупції. (а.с.2-4).
- звітом голови територіальної виборчої комісії, згідно якого ОСОБА_1 був обраний депутатом;(а.с.7);
- заявою ФОП ОСОБА_1І якою він просив продовжити йому термін укладання тимчасових угод на земельні ділянки для ведення сільськогосподарського призначення; (а.с.8);
- протоколом 34 сесії шостого скликання Кіровської сільської ради Роздільнянського району від 06.11.2014 року, яким були внесені зміни про надання дозволу на укладання тимчасових угод на право користування земельними ділянками строком на 1 рік та встановлена плата ОСОБА_1 на земельну ділянку 25,8 га пасовища із земель запасу для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, встановлена плата з урахуванням коофіцієнтів 1,756 і 3,2, в розмірі 8,0 (вісім) відсотка від нормативно грошової оцінки земель;(а.с.11-20);
- рішенням Кіровоської сільської ради про внесення змін та підтвердження дії рішення сільської ради від 13.01.2014 року;(а.с.23).
тимчасовою угодою про внесення орендної плати на землю до місцевого бюджету яка була укладена між ОСОБА_1 та Кіровською сільською радою.(а.с.25).Тому суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 всупереч інтересам територіальної громади та держави, не вжив відповідних заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів під час розгляду та голосування за проект рішення Кіровської сільської ради на укладання тимчасових угод та внесення плати за користування земельними ділянками, які розташовані за адресою: с. Калантаївка та невідкладно не повідомив голову Кіровської сільської ради ОСОБА_2 та Кіровську сільську раду про виникнення у нього конфлікта інтересів, тобто суперечності між його особистими інтересами та повноваженнями депутата Кіровської сільської ради, наявність якої вплинула на обєктивність і неупередженість прийняття ним рішень під час розгляду та голосування на сесії по зазначених рішеннях.
Таким чином, в діях ОСОБА_1 міститься склад правопорушення, передбаченого ст.172-7 КУпАП, який встановлює відповідальність за порушення вимог щодо повідомлення про конфлікт інтересів та ст.14 ч. 1 ЗУ "Про засади запобігання і протидії корупції".
При вирішенні питання про призначення ОСОБА_1 покарання, суд приймає до уваги обставини справи, особу правопорушника, який вину визнав повністю, щиро каявся у вчиненому, раніше до відповідальності не притягувався, відсутність будь-яких наслідків від здійснення корупційного правопорушення ОСОБА_1, а тому вважає за можливим обмежитися мінімальним штрафом, передбаченим за скоєне.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.172-7 КУпАП, ст.4, 14 ч.1 ЗУ "Про засади запобігання та протидії корупції", ст.ст.283,284 КУпАП, суд -
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 визнати винним в скоєнні правопорушення за ст.172-7 КУпАП та ст.14 ч.1 ЗУ "Про засади запобігання і протидії корупції" та призначити йому адміністративне стягнення у вигляді штрафу в дохід держави у сумі 170,00 /сто сімдесят/ грн. на р/р 31117106700381, код платежу 21081100, Банк ГУДКСУ в Одеській області, МФО банку - 828011, УДКСУ в Роздільнянському районі, код ЄДРПОУ 37958382.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 (паспорт серії КК № 498737, виданий 27.07.2000р. Роздільнянським РВ УМВС України в Одеській області, ІПН НОМЕР_1) судовий збір у розмірі 36,54 грн. на р/р 31211206700381, отримувач коштів УДКСУ у Роздільнянському районі Одеської області, ЄДРПОУ 37958382, банк отримувача: ГУДКУ в Одеській області, МФО 828011, код платежу 22030001.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Одеської області через Роздільнянський районний суд Одеської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: О. В. Іванова
Постанова набрала законної сили "_" __20___р.
Срок предґявлення до виконання постанови 3 місяці.